Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kaip merė „sklandančius gandus“ gaudė

buratino_pastatas

     „…Sklandė nuomonės, kad daugybę metų ši ugdymo įstaiga buvo laikoma tarsi atskira respublika, valdoma ilgametės direktorės V.Vaskelienės…“

        Taip intriguojančiai pateikiama informacija 2016-11-09 „Širvintų krašte“, pavadinta „Kas atsitiko? Kodėl merė teikia tokį sprendimą?“ Informacija, kaip visada tokios rūšies, nepasirašyta, o tai leidžia spėti, kad ji ruošta pačių savivaldybės vadovių pagal panašų principą, kaip garsusis administracijos direktorės interviu su mere jos vadovavimo rajonui metinių proga.

     Gerai, kad buvęs mano „valdomas“ lopšelis-darželis pavadintas respublika, o ne monarchija. „Atskiroje“ „Buratino“ respublikoje visiškai neveikė aukštų valdininkių telefoninė teisė, tas tiesa. „Aukščiau stovinčių nurodymai nebuvo vykdomi, jeigu jie buvo neteisėti, o tokių buvo, ir ne vienas.“ Įvairių privilegijų pageidavimas, grubus kišimasis į lopšelio-darželio darbuotojų santykius su vadovu ir t.t.

       Kodėl „Buratino“ vaikai negalėjo rinktis ankstyvojo ugdymo užsėmimų Širvintų meno mokykloje? Šį keistai suformuluotą klausimą merė pateikia informacijoje. Kodėl gi negalėjo? Galėjo, bet pasirinko tik viena šeima, nors Meno mokyklos pateiktą informaciją gavo visi tėvai. Ir rinkosi jie, o ne lopšelio-darželio vadovai. Bet merė nepasidomėjo, kur būtų dirbama, jei darželyje būtų daugiau pageidaujančių vaikų. Juk visos ugdymui skirtos patalpos yra užimtos, nes ją lanko daug vaikų, o papildomo ugdymo patalpų be grupių kambarių yra tiek pat, kiek ir perpus mažesniame darželyje. Tad kur turėtume įrengti Meno mokyklos filialą? Gal tada reikėtu nevykdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų darželio vaikams?

         Merė laukia išsamių atsakymų apie „daugybę klaidų, aptiktų audito, kuris vyko daugiau nei prieš metus, metu. Auditai ir vykdomi tam, kad būtų klaidos taisomos, ir ne tik darželiuose, kur labai trūksta apskaitos, viešųjų pirkimų specialistų. Kas merei trukdė, jei jau klaidos buvo tokios didelės, atsiųsti auditorių, kuris atliktų grįžtamąją kontrolę, kol vadovas dar dirbo,  ir, jeigu tos klaidos neištaisytos, atleisti direktorių už blogą darbą, o neleisti jam pačiam pagal pageidaujamas sąlygas išeiti? Tam turėtas vos ne pusmetis, vadovas juk nepabėgo, o pranešė raštu, kada ir kokiomis sąlygomis pageidauja nutraukti darbo sutartį ir jeigu to nepadaryta, tai negarbinga mėtyti purvą išėjusiajam pavymui.

        Aš, būdama darželio direktore, taip pat visada norėjau permainų. 2016 m. kovo mėn. savivaldybės administracijos direktorei,  kaip priklauso, pateikiau naują įstaigos strateginį planą, kuriame galima rasti ir permainų, ir naujo kvėpavimo, kaip sako merė. Bet… nuo kovo iki rugsėjo, beveik pusmetį (!) jis kažkur gulėjo nenagrinėtas, neįvertintas, nepatvirtintas. Jo imtasi tik man išėjus. Raštas savivaldybės tarybai dėl papildomo 0,5 etato logopedui (dėl padidėjusio bendro vaikų skaičiaus padidėjo vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, skaičius) pragulėjo nesvarstytas nuo 2015 m. lapkričio iki 2016 m. rugpjūčio pabaigos! 2016-iems biudžetiniams metams ne tik kad nebuvo skirta pareigybės ir finansavimo jai, bet dar ir iš darbuotojų atlyginimų eilutės, nieko nepaaiškinus ir nepranešus vadovui, buvo nubraukta, 10 tūkst eurų. Tokiu įstaigos vadovo darbo ignoravimu norėta „paskatinti“ jį kuo greičiau pareikšti norą išeiti iš darbo, bet visai be reikalo buvo kenkiama darželio interesams-sprendimą išeiti buvau priėmus daug ankščiau, bet buvo įdomu išsamiau susipažinti su merės „personalo politika“. O merė kalba, kad „pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas mažiausiems mūsų bendruomenės nariams-vaikams… Matyt, ne toks tas merės rūpestis vaikučiais, jeigu neapykanta vienai vadovei jį taip užgožia…

        Dar vienas prašymas savivaldybės tarybai pateiktas 2016m. vasario pradžioje. Jis dar ir šiandien nepateiktas tarybai svarstyti. Kam tada surašytas tarybos darbo reglamentas, jeigu jo visiškai nesilaikoma ir grubiai pažeidžiami demokratinės valstybės savivaldos principai?

       Klaidų nedaro tas, kas nedirba. Merė jų, ir labai nemažų, ir labai nemažai, taip pat padarė, tik jų taisymo kol kas nesimato. O būtų puiku taip pat sulaukti išsamių atsakymų.

Vacė Vaskelienė

P.S. Siunčiu visiems trims rajono žiniasklaidos leidiniams.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

26 Komentarai (-ų)

 1. Nijolė sako:

  Vaskeliene, ar jums negėda už žmonių sugadintus gyvenimus ,dirbant Šiaulių mokykloje?Arši komunistinių idėjų skleidėja.

 2. Gedai sako:

  Kai yra ką pasakyti, tai ir rašoma, ir klausiama, ir atsakoma. Neskaitykite, jei neįdomu.

 3. geda sako:

  pati raso pati komentuoja,neturi zmogus ka veikt

 4. ! sako:

  Pagarba p. V.Vaskelienei, nes vienintelė iš švietimiečių geba tiesą merei ir visai rajono valdžiai į akis pasakyti, nebijo. Kiti (ir kitos) lankstosi iki žemės ir pataikauja. Jei mokyklų vadovai, mokytojai nesitaikstytų su melu, apgaulėmis, manipuliacijomis žmonėmis, nepataikautų, bet susivienytų tiesai, demokratijai, ir merė išmoktų teisės aktus skaityti, kad ir tokius, kaip dėl švietimo įstaigų vadovų skyrimo tvarkos…

 5. to „ir dar“ sako:

  Kaip nelįsi socdemams į vieną vietą, jei jie Seime valdančiojoje? Reikia, oi kaip reikia lįsti- Darbiečių partijos Seime tai nėra, tai kas padės ZADANIJAS VYKDYTI?

 6. „GEDAI“ sako:

  Nesigėdyti prašome ir miegoti apsikabinus kažką šalia, jei turite. Seniems daug miego nereikia. O jei žmogų vardu vadinate, tai ir nesislėpkite, įsivardinkite ir save.

 7. Iš Musninkų sako:

  Skaičiau internete visų rajono bibliotekų renginių planą, visos kažką daro, o vieninteliuose Musninkuose – tyla. Kodėl? Jei dirbanti pensininkė darbietė serga, tai gal nebūtinai dirbti? Ir iš kur tokius superinius specialistus DP, atsiprašau, Darbo „birža“ traukia Bibliotekų metais?

 8. pagarba sako:

  Pagarba poniai V. Vaskelienei už drąsą. Gaila, kad dauguma bijo kalbėti ir atskleisti melagystes.

 9. ir dar sako:

  kokio velnio dabar lendama į socdemų partiją? Sukiršinti siekiama, kaip konservatorius išdraskė? Ar kaip tvarkiečius su liberalais pakeitė?

 10. tikrai kad gėda sako:

  Tikrai kad gėda. Juk merei turėtų būti gėda šitaip manipuliuoti žmonėmis. Pusę metų laukia, kol žmogus išeis, o tada papila pamazgų kibirais. Gėda taip elgtis, o dar rajono vadovui.

 11. brone sako:

  jo, Musninkų Kielienei irgi 68 metai, bet kažkaip dirba[arba nelabai] ir vargo nemato. Bet vėl gi sava ir dar perduodanti Musninkų naujienas ir gandus aukščiausiajai.

 12. geda sako:

  geda ,net skaityti toki verksnyna.vace eik pamiegot,o atsikelus pagalvok apie viska is naujo.

 13. olialia sako:

  Švietimo skyriaus vedėja deja taip pat jau pensininkė, bet ji mat iš pritarančiųjų.

 14. Pritariu nuomonei sako:

  O pretenzijos galimai tokios, kad išmesti nepavyko, ko labai troikos (Astiko, Pinskuvienės ir Vasiliauskienės) siekta, bet net gražiems ir stipriems porcelianiniams dantukams riešutėlis per kietas papuolė, tai nesuvirškino, bet vis dar atsirūgsta…

 15. V.Vaskelienė sako:

  Kadangi gavau net telefono skambučių apie mano amžių, tai atsakau viešai: 2016 m. lapkičio 9 d. , ačiū Viešpačiui, man sukako 68 metai, taip kad tiems, kas norėtų man pirštis, deja, jau per vėlu.

  Visiškai nesuprantu internautų, kurie galvoja, kad aš dar dirbau. Aiškinu: nuo 2016 m. rugpjūčio 31 d. aš savo noru nebedirbu turėtose pareigose, tai kokios man pretenzijos?

 16. nuomonė sako:

  Tai senos sąskaitos , kai merė 2007m buvo administracijos direktorė ,jau tada kartu su Astiku ,bandė p. Vaskelienę išmest iš darbo , taip būtent IŠMEST .Buvo ieškoma priekabių , kaip ir jau šioj kadencijoj, merės buvo susidorota su gyd. įstaigų vadovėm.Na tik tada darželyj nebuvo kavos aparato ,

 17. nuomonė sako:

  Tai senos sąskaitos , kai merė 2007m buvo administracijos direktorė ,jau tada kartu su Astiku ,bandė p. Vaskelienę išmest iš darbo , taip būtent IŠMEST .Buvo ieškoma priekabių , kaip ir jau šioj kadencijoj, merės buvo susidorota su gyd. įstaigų vadovėm.Na tik tada darželyj nebuvo kavos aparato ,

 18. to kiek sako:

  Buvusi direktorė žino, kiek jai metų. Ir paliko darbą savo noru, kai tuo tarpu rajono švietime vadovauja dar vyresni už ją.

  Man įdomu, ar buvo viešieji pirkimai tikrinti visose rajono švietimo įstaigose, ar tik darželiuose?

  Kiek tenka spaudoje skaityti, tai ir savivaldybėje pažeidžiamas viešųjų pirkimų įstatymas net ir turint vien tai sričiai skirtų specialistų.
  Čia vis tik ponių vadovių kerštas su politiniu prieskoniu,ir tiek.
  Žmogus dar vasarą išėjo, tai jei ką turėjo valdžia padaryti, tai reikėjo ir daryti. Merė elgiasi tuo klausimu nepadoriai, ir tai aiškiai matosi.

 19. ?? sako:

  tidarymo dieną keltas iš savivaldybės buvo atropoje.

 20. kiek sako:

  buvusiai direktorei metu? istaigose kartais paprasciausiai reikia rotacijos…

 21. tik sako:

  nereikia teisintis…tokius pirkimus, kokius darzelis daro labai paprasta teisingai atlikti…tik istatyma atsiverst kartais reikia…

 22. Žinai, sako:

  galima nueiti ir paieškoti, jeigu tau tai svarbiausia.

 23. ? sako:

  Gal kas zinote, ar prie naujos maksimos yra taromatas?

 24. Kaip gerai, sako:

  kaip gerai, kad Jūs pagaliau prabilote. Ačiū už tiesą. Tegu grąžėja tos Širvintos, bet ne tokia kaina. Negalima žeminti žmonių.

 25. Aukštas lygis sako:

  mūsų valdovių, nieko nepasakysi. Bet žinote, už ką aš myliu Pinskuvienę? Tik už tai, kad jos valdymo „šedevrai“, parodyti visai Lietuvai,išlaisvino Mazuronį nuo partijos pirmininko pareigų, o Seimą- nuo DP.
  O lygis tai ….jei ko protu ir išsilavinimu nepralenkia, tai nors eilinį kartą ap–ka.

 26. Ačiū sako:

  Už straipsnį kurį malonu skaityti, nes jame tokia pažįstama tiesa… Stebiuosi, kad taip savivaldybės krištolinės panos išsisėmė, nei minčių, nei sakinių kitoniškų nesugalvoja. Ta pati dainelė. PAGARBA JUMS už tiesų ir atvirą žodį

Jūsų komentaras:


aštuoni − penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]