Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų rajono vadovybė nepanoro įamžinti pergalingų Lietuvos kariuomenės kovų

Dr. Valdas Rakutis Youtube.com nuotrauka

Dr. Valdas Rakutis Youtube.com nuotrauka

   * APIE MUS RAŠO *

   Širvintų rajono, kuriame vyko didžioji dalis Lietuvos valstybingumui svarbių mūšių, vadovybė nepanoro įamžinti pergalingų Lietuvos kariuomenės kovų, – raš0 Lietuvos žinios. Toliau rašoma:

Lauks širvintiškių savivokos

         Pasak V. Rakučio, karinį istorinį parką, kokių esama ir Europos šalyse, ir JAV, būtina kurti, kad geriau pažintume savo krašto istoriją ir labiau vertintume Lietuvos Nepriklausomybę. Parkų, kuriuose atspindėta šalies pilietinių karų istorija, turinčios JAV didžiuojasi jais, tomis vietomis žmonės dažnai keliauja. „Neabejoju, Lietuvos piliečiai ir svečiai taip pat neatsisakytų apsilankyti ten, kur mūsų protėviams teko imtis ginklo ir stoti į žūtbūtinę kovą, kad būtų įtvirtinta 1918-aisiais paskelbta šalies Nepriklausomybė“, – pabrėžė istorikas. Karinis istorinis parkas apimtų dalį Širvintų, Ukmergės ir Molėtų rajonų teritorijų, kuriose yra išlikę paminklų, dvarų, bažnyčių, susijusių su Nepriklausomybės kovomis. Per šiuos rajonus turėjo eiti turistiniai maršrutai, o šalia kiekvieno objekto – atsirasti informacinis stendas apie jo svarbą Nepriklausomybės kovų istorijoje. „Tačiau praėjusią vasarą lankydami istorinius objektus supratome, kad juos įamžinti išties nori tik molėtiškiai ir ukmergiškiai. Širvintų rajono vadovė (Živilė Pinskuvienė – red.) ir kiti širvintiškiai laikosi kitokios nuostatos“, – „Lietuvos žinioms“ aiškino V. Rakutis. Anot jo, nutarta, kad karinis istorinis parkas kol kas apims tik dviejų rajonų teritorijas. „Lauksime, kol širvintiškiai panorės įamžinti kovas už Lietuvos Nepriklausomybę“, – pridūrė istorikas.

Visas straipsnis: http://lzinios.lt/lzinios/istorija/siaureja-karinio-istorinio-parko-ribos/232702
lietuvosZinios


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. taigi sako:

  Kaip tik tokie mankurtai sėdėdami rajono vadų kėdėse savo laiku griovė NPRIKLAUSOMYBĖS paminklus, tai kur dabar jie juos kurs. Juk ir dabar rajonui vadovauja partija, kurios patriarchas iš…..

 2. istorija sako:

  kad turėtume ateitį reikia labai nedaug:būti pilietiškiems,kitaip tariant nelaukti ,kad kažkas kitas už mane turi kovoti, o aš sėdžiu namuose ir laukiu, kad ŠIRVINTOSE pasikeistų situacija,pirmas žingsnelis būtų per rinkimus ateiti balsuoti..

 3. Jadvyga sako:

  Labai apmaudu. Juk prie Širvintų ir Giedraičių buvo apginta Lietuvos Nepriklausomybė. Širvintų valdžiai svarbiau gėlytės, nei istorinės atminties įamžinimas? O be praeities ir ateities nebūna. Kada tai suvoksime?

 4. Manau sako:

  Turime mankurtų valdžią? Ištaškė pinigus teismams?

 5. skirta: istorikui sako:

  tai kad pritarimo ir nuomonės širvintiškių niekas ir neklausia, pas mus yra viena nuomonė.

 6. jau tik sako:

  nereikia…neaiskus ten projektas ir kas ten is jo bus…plius man tai patinka, nori viska amzint bet neturi uz ka…tai sutrinkit is remeju…lengviausia valstybe krest ir paskui saukt kad neduoda tiek keik nori…

 7. istorija sako:

  koks dar karinis-istorinis parkas Širvintose- nęsamonė.Štai jeigu neapykantos paniekos atleistiesiems parką,o dar geriau rezervatą kaip kažkada indėnams Amerikoje.Tokia įdėja valdovėms būtų suprantama-uždarei atleistuosius ir laimėjusius bylas ir vargo su jais nematai, odabar tie “niekšialiai”kasdien ateina į darbą ,registruojasi ir kas baisiausia dar žada ginti viešąjį interesa.

 8. ?? sako:

  Iš kur gi musiškė gali žinoti apie kažkokią istoriją.

 9. širvintiškė sako:

  kur ten mūsiškei iki istorijos…Tik musninkiečiai vis dar prisimena nepriklausomybės akto signatarą A. Petrulį, ta linkme daug dirba gimnazija .

Jūsų komentaras:


× devyni = šešiasdešimt trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]