Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje: tikros istorijos – reali pagalba!

atsisiųsti

           „Pirmąkart Specializuotos pagalbos centro funkcijas duris pravėriau 2013 metų rudenį. Mano istorija viena iš tūkstančio. Itin taikliai ją apibūdina indėnų patarlė: „Jei atleidi pirmą kartą, esi protingas. Jei atleidi antrąsyk, esi kilniaširdis. Tačiau, jei atleidi tris kartus, esi kvailys.“ Du kartai buvo, o trečio nebelaukiau. Ne todėl, kad nenorėjau likti kvaile, tiesiog po antro sumušimo iki šiol atsiliepia dešinės kojos trauma. Kita, bene svarbiausia priežastis – mūsų vadinamojoje šeimoje augo mažametis sūnus, kuriam, mano manymu, buvo nesaugi ir žalinga nuolat besikartojančio smurto aplinka.“. Tokios kaip Ilonos istorijos – Specializuotos pagalbos centrų konsultantų kasdienybė.

        Lietuvoje smurtą patiria kas trečia moteris. Šiandien Prezidentūroje pirmą kartą iš visos Lietuvos susirinko šalies vadovės sutelkti nevyriausybinių organizacijų, teisėsaugos, savivaldos atstovai bei kiti specialistai, dirbantys su smurto artimoje aplinkoje aukomis. Ekspertai vienu balsu tvirtino, jog pagalbos patyrus smurtą artimoje aplinkoje ieškojimas yra stiprumo, o ne silpnybės požymis.

       Lietuvoje nuo smurto nukentėjusiems asmenims nemokamą psichologinę, teisinę, informavimo/konsultavimo pagalbą teikia net 17 – ka Specializuotų pagalbos centrų (toliau – SPC).  Nedarbo valandomis, savaitgaliais ir švenčių dienomis nukentėjusiuosius konsultuoja visą parą veikiančios nemokamos pagalbos linijos: Pagalbos moterims linija, tel: 8 800 66366 ir Vilties linija, tel: 116 123.

       Vos 15 proc. nukentėjusių nuo smurto asmenų susisiekia su policija. Siekiant suteikti pagalbą didesniam skaičiui nuo smurto artimoje nukentėjusių asmenų, buvo siūloma, jog policija SPC turėtų perduoti informaciją apie visus smurto artimoje aplinkoje atvejus. Kol kas SPC gauna informaciją tik dėl tų atvejų, dėl kurių yra pradėtas ikiteisminis tyrimas.

        Konferencijos dalyviai pristatė konkrečius pasiūlymus naujai Vyriausybei, kurie leistų efektyviau teikti paslaugas kiekvienam nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiam asmeniui.

          Jau nuo pirmadienio informaciniame portale www.lygus.lt publikuojamos tikros nukentėjusiųjų nuo smurto artimoje aplinkoje papasakotos, SPC darbuotojų užrašytos istorijos apie jų patirtus išgyvenimus ir pagalbą gautą iš SPC specialistų.

           Patyrei smurtą artimoje aplinkoje? Nedelsk, kreipkis pagalbos! SPC Lietuvoje kontaktai: www.lygus.lt/spc

         Lapkričio 25 d.  – gruodžio 10 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje vyksta „16 dienų be smurto prieš moteris“ kampanija, kuri simbolizuoja, jog smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas.

           Konferencijos akimirkas galite rasti čia: https://we.tl/5MGcrivkYD

         Daugiau informacijos apie renginį: http://www.lygus.lt/smurtas-pries-moteris-artimoje-aplinkoje-tikros-istorijos-reali-pagalba/

 

Moterų informacijos centro direktorė

Jūratė Šeduikienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


trys + = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]