Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Teismas: L.Meškauskienė atleista neteisėtai (VIDEO)

sprendimas* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Foto ir video autorės *

         Šiandien Širvintų rajono apylinkės teismas paskelbė sprendimą net devynis posėdžius trukusioje byloje, kurioje ieškovė Laima Meškauskienė teisėsi su Širvintų ligonine ir Širvintų rajono savivaldybės mere dėl neteisėto atleidimo iš darbo.

        Širvintų rajono teismas nusprendė, kad Širvintų ligoninės direktorė Laima Meškauskienė iš pareigų atleista neteisėtai.

    Nors savo ieškinyje Laima Meškauskienė prašė Teismo būti grąžintai į darbą, tačiau Teismas, įvertinęs visas aplinkybes ir tai, kad ieškovė jau dirba kitoje įstaigoje, nusprendė grąžinimą į darbą pakeisti išeitine išmoka.

Lietuvos Respublikos vardu Teismas nusprendė:

 • Pripažinti ieškovės Laimos Meškauskienės atleidimą iš Viešosios įstaigos Širvintų ligoninė direktorės pareigų 2016-02-03, Darbo kodekso 136 straipsnio 3 dalies  1 punkto pagrindu, neteisėtu.
 • Panaikinti Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės 2015-11-20 potvarkį Nr. 7-33, 2016-01-18 potvarkį Nr. 7-3, 2016-01-28 potvarkį Nr. 7-4, 2016-01-29 potvarkį Nr. 7-5, bei 2016-02-03 potvarkį Nr. 7-6 ir laikyti, kad darbo sutartis su ieškove Laima Meškauskiene nutraukta teismo sprendimu, nuo jo įsiteisėjimo dienos.
 • Priteisti ieškovei Laimai Meškauskienei iš atsakovo Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo 2016-02-04 iki 2016-07-26 – 9509,98 Eur (neatskaičius mokesčių); nuo 2016-07-27 iki teismo sprendimo priėmimo dienos (įskaitytinai 2016-11-18) – 4506,90 Eur (neatskaičius mokesčių); o nuo teismo sprendimo priėmimo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo – po 57,78 Eur (neatskaičius mokesčių), už kiekvieną darbo dieną, laikant, jog yra penkių darbo dienų savaitė.
 • Priteisti ieškovei Laimai Meškauskienei iš atsakovo Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės 10154,88 Eur (neatskaičius mokesčių) išeitinę išmoką bei 1800 Eur atstovavimo išlaidų.
 • Priteisti Valstybei iš atsakovo Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės 725 Eur žyminį mokestį.
 • Sprendimui įsiteisėjus panaikinti Širvintų rajono apylinkės teismo 2016 m. birželio 13 d. nutartimi, priimta civilinėje byloje Nr 2-326-984/2016, taikytas laikinąsias priemones.
 • Sprendimas gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos Vilniaus apygardos teismui per Širvintų rajono apylinkės teismą.

Laimą Meškauskienę šioje neteisėto atleidimo byloje gynė advokatė Gitana Gudaitė.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

30 Komentarai (-ų)

 1. Keista sako:

  Bylos kyla “per komentatorius ir kurstytojus”. Taip protaut gali tik tas ,kam labai jau uodega svyla , ieškot kaltininkų , kai pralaimima sausai 0:20 , juokinga . Ir dar sapaliot apie pinigus , kažką bandyt išvedžiot ???O Laimutė turi ir darbą , nepergyvenkit neprapuls . Rinkimuose gavo balsų panašiai tiek , kiek buvęs Vilniaus vicemeras Pinskus Vilniuj , taigi . Suprantama , kad jūs norėjot pasakyt , jeigu Laimutė būtų išėjusi “savo noru”, tai dabar būtų mažiau gėdos , toms , kurios neteisėtai mėto žmones iš darbo?Ar ne?

 2. To to keista sako:

  Jeigu jūs viską vertinate pinigais, tai jūs žluges -žlugusi žmogus. Aš kreipiausi į teismą ir įrodžiau kad “krištolinė” su savo šutve yra neteisi, o naudos aš pinigais nevertinu, nes mastančiam žmogui ne piniguose laimė. Gal jūs este pinigų vergas (gė)?

 3. paskutiniam sako:

  nemanau, kad žmonės nuėjo į teismus dėl kažkokių komentatorių raginimo. Tiesiog tai vienintelis būdas įrodyti, kad net valdove pasiskelbusiai personai PRIVALU laikytis įstatymų. O svetimus pinigus skaičiuoti negražu. Tuo labiau, kad ne visada pinigai svarbiausia. Yra dalykų, kurių pinigais įvertinti paprasčiausiai negalima.

 4. To keista sako:

  Per tokius komentatorius ir intrigantus ir kyla panasios bylos. Kokia nauda jos dave paciam zmogui? Jokios, nes is tu graziu sumu reik atmest mokescius valsybei, tai jau – 20 proc., tada atmetam advokato islaidas- dar nuo 30 iki 50 proc, o tada gaunam…Aisku yra ir kita puse- moraline pergale, ale pries blogi, bet tada reik vertint kokios galimybes dirbt Sirvintuose neblogai apmokama darba, o gi nulines ir visai nesvarbu kokia valdzia. Visoms valdziom skandalistai ir teisybes ieskotojai nereikalingi. Rezultatas tas, kad tie, kurie sveikino, rekavo apie palaikyma, tuoj nusisuka. ir lieka zmogelis su savo bedom vienas. Taip ir su Laimute, pasidave kurstymams, 9 men. teismuose ir tai tik pusiaukele, jau dabar aisku, kad bus 2a instancija su neaiskia iseitim, ty yra jei pakankamai sudes pinigu gal ir issaugos ta sumele, bet ta i bus dar po geru metu. Vot tau boba ir devintines… naudos jokios, darbo taip pat, o prisimenanciu kas yra Laimute rinkimu i seima rezultatuose galit pasiziuret. o dar pasiskaitykit teismo dokumentuose kiek maziau dabar uzdirba ir kiek sugadino nervu ir gaunat rezultata- apsoliutus nulis.
  Tai gi gal komentatoriai ir karo kurstytaojai patys lai eina i teismus

 5. Keista sako:

  Sakot” vargelis” , juokinga tokia nuomonė , jei tave murdo purve , šmeižia , provokuoja , durnina atviru tekstu – barstykis galvą pelenais , slėpkis miške ,urve apsikask ir tylėk. Tai jau ištikrųjų vargelis arba bedalis kažkoks turi būt , savęs negerbentis . Kovojusių žmonių pozicija buvo teisinga , nes jų ORUMĄ visų pirma apgynė teismai , o pinigai ne svarbiausia siekiamybė , aišku tai kompensuos žmonėms , tik už neteisėtai atimtą galimybę užsidirbti , bet patirta moralinė žala pinigais nepamatuojama .Pinigus jie atgaus , labai norėčiau , kad nors dalį tų piniginių kompensacijų sumokėtų kaltininkės.Tokios užuojautos Laimutei nereikia , tik SVEIKINIMAI laimėjus sunkios kovos pirmą etapą su savivaldos savivaliautojomis.

 6. Taip sako:

  Vieną dieną teko kreiptis su siuntimu skubios pagalbos pas chirurgą, tai tas chirurgas kuris turėjo dirbti iki 17.00, 16.30 jau nepriima, o kuris darbą turi pradėti 17.00, tai buvo pasakyta, kad jis bus tik 18.00. Tai tokia dabar tvarka, o kad seselės bandė išsukti gydytojus, tai tikrai matėsi.

 7. atsikniskit sako:

  aš su ja dirbau 5 metus, mačiau ką darė ir ką pirko ligoninei. Kas norėjo tas prisidėjo, kas nenorėjo neprisidėjo. Nieko ji nevertė. O dabar visi esame “pamaitinti” geresniu gyvenimu ir pažadais, o realybė atsispindi biudžeto ataskaitoje. Beja, tos pačios seselės dabar yra dar labiau niekinamos, nes verčiamos meluoti, kai nėra gydytojų.

 8. pasakykit sako:

  kokius pinigus aukojo ligoninei?is seseliu algu?visa kita tikrai niekeno reikalas

 9. Vargeliui sako:

  kas Jums sakė, kad Laimutė tokia kvaila, kad visus pinigus advokatams atiduotų? Gal geriau savo krištolinę pagailėkite ir savo mokesčių, kad švaisto iš durnumo

 10. O sako:

  aš manau, kad ne jūsų visų reikalas ką mano ir ką galvoja ta Laimutė. Jei ji dirbdama aukojo pinigus ligoninei, tai nemanau, kad dabar labai jau pergyvens dėl tų pinigų. O jums visiems siūlyčiau mažiau pavydėti.

 11. Vargeliui sako:

  Gaus ji visus tuos pinigus ir kuo ilgiau temps “krištolinės” komanda, tuo daugiau reiks išmokėti. Tam yra anstoliai, o jie “krištolinės” tikrai neklausys, kaip ir teismai.

 12. Vargelis sako:

  Oi nematys Laimute pinigeliu, oi nematys… pasiteis dar kokia 1,5m., paiks pusę jų advokatams. Dar teismas nungybs dalį ir kaip toj pasakoj, liks prie suskilusios geldos. O liaudies išmintis sako, gyvenk savo protu. kam reik klausyt tų karo kurstytojų. Sedi jie sau šiltai ir krezena iš tokių varguolių.

 13. Nejaugi? sako:

  O gal teismas kaip tik vykdo davo pareiga ir gina zmones nuo kristoliniu skaidrumu. Juk visi suprantam ir matom kad negales ramiai dirbti. Tai kam kisti zmogu i kristolini pragara net jei jis ir prasosi. Keista ji ty meskauskiene kad prasesi grazinti. Dimsiene protingesne moraline kompensacija prisiteise ir ziureti i ta puse nenori.

 14. ... sako:

  Man tai įdomi rajono tarybos ,, pozicijos” pozicija.Ką gero jie galvoja matydami kaip mere žlugdo rajono įstaigas,kiršina žmones, kuria savo klaną.Bet akivaizdu kad jie nieko negalvoja,jie yra tik Pinskuvienes akli marionietės.O jeigu kuris ir mąsto blaiviau tai vis tiek bijo prasižioti ir prisipažinti,nes iš karto užsitrauktu nemalonę.Man, kaip rajono gyventojui gėda už tokius tarybos narius.

 15. Laima sako:

  Taigi Eigelis pasakoja

 16. Super sako:

  Yra tiesa visgi! Gaila,kad sesutės algų nebegaus,nes kai sumokės Meškauskienei,bankrotu kvepia. Ačiū merei už ambicijas lygioj vietoj,per ją dabar ligoninei krachas,o sesutem net duonai nebus varganų 350e

 17. Neringai sako:

  Nu va – savo tokiomis naujienomis gadinate kai kieno kruizo nuotaikas. Ar negalėjot palaukt? O jei rimtai – superinės žinios

 18. ?? sako:

  Ale is kur visa informacija Laimute zino, kas vyksta ligonineje?

 19. ko cia sako:

  gailetis? sitiek pinigu gaus uz dyka…del to ir nenorejo savo noru iseit, as irgi neiciau :) nes teismai atleistus visada gina

 20. kodėl sako:

  jokios info savivaldybės tinklapyje? o laikraštyje? KN meluoja, klaidingai pateikia info, o jokio paneigimo niekur nesimato???

 21. Zmogiskumas sako:

  Gaila Laimutes. Pasidave intrigom ir se tau, nei darbo Sirvintuose, nei pareigu… O dabar po teismo jau niekam nereikalinga ir neidomi.

 22. xxxx sako:

  Geras atlyginimas buvo.

 23. to atveskit sako:

  ot idomumas tiesa rasyt????

 24. tai zinoma, kad sako:

  negrzaina, nes o kas noretu, kad ligoninei vadovautu direktore, kuri leidzia bet kam zmones gydyt…net teismas ir tas nenori :) )

 25. Atveskit sako:

  Deja , deja- kodėl NT neparašė pačio įdomiausio, kad Meškauskienė į darbą negražinama ir ieškinys tenkintas tik iš dalies

 26. nu va sako:

  stiprybės P.Laimai.Jums jos prireiks.

 27. uzuojauta sako:

  taip, kad jus nematysit didesniu algu, kas buvo vis zadama. Idomu, kaip dirbs Eigelis su Meskauskiene?:))

 28. deja sako:

  aš esu susipažinus, taip pat žinau darbo kodekse kas parašyta dėl prastovos:)

 29. komentatoriau, sako:

  pries dalindamas patarimus, susipazinkite su teismo sprendimu

 30. Laimai sako:

  demokratijos mūsų rajone, pareigų buvusių taip pat. Labai palaikau Jūs, na tik kaip su jumis pasielgs, matyt taip pat lieps pasirašyti prastovas. O jei nesutikti su prastovomis, jie turės vis tiek įvykdyti teismo sprendimą, tiesiog prašykite kad jus konsultuotų advokatas. Sėkmės, tesaugo dievas.

Jūsų komentaras:


× vienas = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]