Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tolerancijos diena Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje

DSC_0836x

            Lapkričio 18 dieną Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje buvo minima tarptautinė Tolerancijos diena. Tai viena iš mokyklos tradicijų. Šiuolaikiniame pasaulyje tolerancija yra labia svarbi, nes mus supa skirtingų tautybių, religinių ir pasaulietinių pažiūrų žmonės. Niekada negali žinoti, kur gali tekti gyventi, su kuo bendrauti, todėl gerbti reikia visus.

            Nuo ankstyvo ryto gimnazijos mokiniai su mokytojais ruošėsi sutikti svečius- kitataučius: Enyezie Ogwo iš Nigerijos, Nastią iš Ukrainos, Chinar iš Armėnijos, Mariam iš Gruzijos, Oihanę ir Yasminą iš Ispanijos, Mathildę iš Vokietijos, Mathią iš  Belgijos ir  Christianą iš Austrijos. Juos į renginį ,,Tolerancijos paukštė” atvežė Palaimintojo J. Matulaičio socialinis centras ir organizacija ,,Socialinis veiksmas”.  Vaikai, laukdami svečių, piešė ir karpė tolerancijos paukščius,  kūrė atvirukus, puošė klases.

        Atvykus svečiams visi susirinko aktų salėje. Pirmos gimnazijos  klasės mokiniai pristatė projektą ,,Skirtingų tautų draugystė Lietuvoje – istorinės įžvalgos”. Gimnazistai papasakojo, jog tikrosios lietuviškosios tolerancijos ištakos siekia Gedimino laikus – XIV a. Gediminas- pirmasis valdovas, parodęs ir skatinęs toleranciją. Savo laiškais jis kvietė įvairių tautybių bei religijų atstovus į Lietuvą, žadėjo jiems puikias gyvenimo sąlygas. Kunigaikštis Gediminas leido kiekvienai tautai, gyvenančiai Lietuvoje garbinti Dievą pagal savo papročius. Labiausiai tautinių mažumų mylimas ir gerbiamas buvo LDK valdovas Vytautas Didysis. Jo valdymo metais Lietuvoje gyveno įvairių tautų atstovai. Šiandien Lietuvoje galima sutikti įvairių tautybių atstovus: totorius, karaimus, ukrainiečius, baltarusius, žydus… DSC_0653x

            Kad svečiai- kitataučiai gimnazijoje jaustųsi saugiai, juos globojo paskirtos klasės. Gimnazistai turėjo galimybę pasitikrinti anglų kalbos žinias, kadangi su svečiais bendravo anglų kalba. Vaikai domėjosi atvykėlių gimtosios šalies kultūra, papročiais, tradicijomis, aptarė jaunimui rūpimus klausimus. Svečiai pasidalino gyvenimo patirtimi, išmokė mokinius savo šalies dainų, pagrindinių žodžių, parodė, kaip pasigaminti liaudiškų atributų.

            Vėliau į mokyklą atvyko viešnia iš Etiopijos – Eskadar. Ji papasakojo savo gyvenimo istoriją. Moteris sakė, kad yra kilusi iš neturtingo Afrikos kaimo. Jai teko patirti pabėgelės dalią. Atvykusi į Lietuvą, Eskadar pradėjo dirbti dėstytoja Vilniaus Gedimino technikos universitete. Ji dėsto studentams verslo kalbą. Dar iki šiol mėgsta žaisti futbolą. Viešnios istorija įkvėpė kiekvieną. Supratome, kad svarbiausia turėti svajonę ir jos siekti, nekreipti dėmesio į tai, ką sako kiti.

            Renginio pabaigoje gimnazijos direktorius Vladas Trakimavačius sakė: ,,Būk tolerantiškas, pasaulis priklauso ne tik Tau”. Šie žodžiai privertė mokinius susimąstyti.

            Kai mokiniams skirta netradicinio ugdymo diena baigėsi, mokyklos tarybos nariai: mokytojai, tėvai, mokiniai rinkosi į seminarą, kurį vedė Ukmergės rajono Siesikų gimnazijos direktorius Vaidotas Kalinas. Seminaro metu sužinojome, kaip gyvena Siesikų gimnazijos bendruomenė. Dirbdami grupėse planavome savo mokyklos veiklas, ieškojome įdomių, netradiciškų darbo būdų ir metodų.

             Įdomi, turininga diena mokykloje- mokyklos sėkmė.

   Saulė Ranonytė- 8 klasės mokinė,

  Eglė Dikčienė- lietuvių kalbos mokytoja


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni + = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]