Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Alytaus Piliakalnio progimnazija pirmoji Lietuvoje žengė svarbų žingsnį vaikų saugumui užtikrinti

akimirka
       Šiandien Alytaus Piliakalnio progimnazijoje atidarytas pirmasis Lietuvoje Nebūk naivus kelyje  sąjungos padalinys po mokyklos skliautais.
      Piliakalnio progimnazijos direktorė Regina Špukienė pasakojo, kad mokiniams labai patiko organizacijos prezidento  Mindaugo paskaitėlės, situacijų interpretavimas. Jos labai naudingos ir vaikams, ir suaugusiems. Nes vaikai ypatingai yra naivūs ir nepatyrę. Todėl iš šios draugystės tikimasi, kad vaikai taps saugesni, išmoks išvengti pavojų ir nepateks į dingusių vaikų sąrašus. Tikimasi, kad čia rinksis ne tik mokyklos, bet ir miesto vaikai. „Jaunystės laikais ir mes „tranzavome“, bet buvo kur kas saugiau,“ – atviravo direktorė.
       Nebūk naivus kelyje sąjungos prezidentas Mindaugas Jonušas ypatingai džiaugiasi mokyklos ir Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus geranoriškumu ir supratingumu: „Gruodžio mėnesį yra numatyta pasirašyti susitarimą su Švietimo skyriumi, kuris tampa centrinio Nebūk naivus kelyje sąjungos  padalinio globėju ir perima visus ūkinius reikalus. DSCF4537            Tai pirma savivaldybė Lietuvoje, kuri prisiima visą atsakomybę ant savo pečių, organizacijai palikdama visišką laisvę veikti. Alytaus savivaldybė pirmoji Lietuvoje suteikė investiciją į mokinių saugumą ir ateitį. Mažeikių savivaldybė pirmoji pasirašė su mumis sutartį, bet tokio masto veikla Alytuje pirmoji. Alytus tampa sektinu pavyzdžiu visai Lietuvai. Naujos pirmininkės, kuria tapo labai veikli ir atsakinga Alytaus Piliakalnio progimnazijos moksleivė Svaja Romanovaitė, pirmoji užduotis bus sausio mėnesį atstovauti visą sąjungą ir savo miestą Vyriausybėje.
 Vaikai dingsta čia ir dabar. Todėl negalime užsimerkti ir tikėtis, kad mūsų namus, mūsų kiemą ši nelaimė aplenks. Privalome dėti visas pastangas, kad vaikai būtų saugūs, kad mokėtų atpažinti pavojus ir jų išvengti,“ – spaudai kalbėjo NNKS prezidentas Mindaugas Jonušas, – „Alytuje yra pakankamai sudėtinga situacija dėl vaikų dingstamumo. Todėl dar viena platforma savanoriškai veiklai vaikams padės ne tik tapti saugesniais ir atsargesniais, bet ir padės atsiskleisti, išmokti ir veikti. Ir paskui, išėjus į gyvenimą, rasti savo vietą po saule.“
       Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, paklaustas, kodėl jam svarbi ši iniciatyva ir kodėl būtent Alytaus Švietimo skyrius apsiėmė globoti ją, atsakė: „Tai, ką daro ši sąjunga, yra labai reikalinga mūsų vaikų saugumui ir visai visuomenei. Todėl mes privalome palaikyti ir padėti, kad sąjunga pasiektų kuo daugiau vaikų. Iš šios draugystės tikimės, kad mūsų mokiniai po bendravimo su NNKS žmonėmis galės išmintingiau elgtis konkrečiose situacijose ir dėl to bus padidėjęs jų saugumas.“
       DSCF4539  Jaunoji savanorė Viktorija Pocevičiūtė džiaugėsi galimybe išmokti, kaip elgtis kelyje, ir susirasti dar daugiau draugų. Aštuntokė savanoriauja ne pirmą kartą. Ji čia atėjo su draugais, kurie vieni kitus paragino ir padrąsino prisijungti prie Nebūk naivus kelyje iniciatyvos.
          Nebūk naivus kelyje sąjunga  visas savivaldybes kviečia bendradarbiauti ir siekti, kad mūsų vaikai būtų saugūs.
*****
Apie NNKS
     Nebūk naivus kelyje sąjunga  (NNKS)​​ – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, Lietuvos mokinius, vežėjus, jaunimo organizacijas vienijanti sąjunga ​​. NNKS  tikslas – informuoti jaunimą, kad negalima keliauti bet kaip ir su bet kuo, o visiškai pasikliauti socialinio tinklo pasiūlymais vykti kartu – neprotinga.
      Gana aukų! Laikas keisti savo kelionių įpročius ir tapti atsakingais ne tik už save, bet ir už kitus. Liūdni įvykiai tai ne tik sensacija, bet ir pamokos ateičiai, iš kurių būtina pasimokyti.
         2015 metais projektas pristatytas  Gyvybės apdovanojimo nominacijai „Už jaunimo skatinimą atsakingam požiūriui į gyvybę“
Nebūk naivus kelyje sąjunga yra Lietuvos Respublikos seimo Švietimo, Transporto, Sveikatos ir Saugumo komitetų socialiniai partneriai. Taip pat Švietimo ir mokslo, Vidaus reikalų, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir Darbo ministerijų socialiniai partneriai.
     Tarptautinio socialinio projekto Nebūk naivus kelyje psichologinės tarnyba teikia pagalbą aukoms, vienaip ar kitaip nukentėjusioms nuo neatsakingo keliavimo.  Tarnybos tel. nr. 8 613 11344
Neringa Tuškevičienė
www.krastonaujienos.lt
15202553_233087123792604_8805738537139752729_n
P.S. Savo skaitytojus informuojame, kad “Krašto naujienos” tapo Tarptautinio socialinio projekto Nebūk naivus kelyje informaciniu rėmėju. Nuo šiol kartu sieksime šviesti vaikus, kad  jie išmoktų atpažinti pavojus ir būtų saugūs.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. Migle sako:

    Kada pas mus ateisit?

  2. Alytaus padalinys sako:

    Priklauso nuo miesto

  3. Sauuze sako:

    O kada pas mus sąjungos bus?

Jūsų komentaras:


keturi − keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]