Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Lietuvoje masiškai dingsta vaikai (arba Širvintų rajono merei nerūpi vaikų saugumas?)

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *atsisiųsti

       Kasdien žiniasklaidoje skaitome apie dingstančius vaikus. Kasdien socialiniuose tinkluose dalinamės prašymais padėti surasti išėjusius iš namų ir negrįžusius vaikus, paauglius, jaunimą. Vaikų dingstamumas virsta kažkokia nevaldoma pandemija.

       Didžioji priežastis, kodėl dingsta vaikai ir paaugliai – jie nemoka saugiai naudotis internetu (o mes – suaugusieji – jų to nemokome). Jie naiviai pasitiki gražiai kalbančiais ir žadančiais, todėl drąsiai sėda į nepažįstamųjų automobilius, naiviai patiki nepažįstamųjų internete meilės prisipažinimais, pasakoja savo gyvenimo smulkmenas (net ir intymias) visiškai nepažįstamiems.

        Kodėl, mes – suaugusieji – nemokome vaikų būti atsargesniais? Viena iš priežasčių – mes patys esame per daug naivūs ir neįvertiname pavojų, kurie tyko mūsų vaikų. Mes patys, nespėdami žengti su laikmečiu, naiviai tikimės, kad jau į mūsų kiemą, į mūsų namus tokia nelaimė neužsuks, kad mūsų vaikai to nepatirs, nes auklėjami teisingai.

       Gyvenimas pateikia visai kitokią situaciją.

Apsimetęs nepilnamečiu viliojo merginas

  NNKS prezidento teigimu, merė Živilė Pinskuvienė ignoruoja laiškus, net neperduodama informacija mokykloms. Jau kurį laiką deramasi dėl susitikimo su mere, kad bendromis pastangomis būtų sukurtas saugesnis rytojus mokiniams, laiko tam ji neranda arba nenori rasti. Sąjungos savanoriai į rajoną kol kas neįsileidžiami. 

     Statistika byloja, kad greitas gyvenimo tempas, tėvų užimtumas lemia, jog per parą dauguma tėvų su savo vaikais bendrauja vos septynias minutes. Vaikai ir paaugliai ilgisi bendravimo, ilgisi supratimo, įvertinimo ir viso to ieško internete net neįtardami, kuo tai gali baigtis.

       Šiaulių rajono apylinkės teismo sprendimu šiuo metu yra sulaikytas pilnametis dviejų vaikų tėvas. Vyras, pasisavinęs jauno vaikino nuotrauką, jo vardu ir pavarde, socialiniuose tinkluose bendravo su paauglėmis. Natūralu, kad subrendęs vyras žino, ko nori ir ko tikisi vieniša mergina. Jis prisiekinėjo merginoms amžiną meilę, pasakojo, kaip jų ilgisi, guodėsi, kaip sunku ištverti be seksualinio kontakto, o juk jis taip geidžia būtent jos ir taip nori būti jai ištikimas. Naivios mergaitės, gavusios tiek daug dėmesio, tikėjo juo ir siekdamos palengvinti jo aprašomas fizines kančias, fotografavosi bei siuntė jam savo nuogų nuotraukas.

      Šios pinklės išaiškėjo tuomet, kai viena jų buvo išprievartauta ir nužudyta. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, ieškomos kitos aukos. Jau yra žinoma, kad nuo šio nusikaltėlio nukentėjo merginų ir visų rajonų. Kai vienos tokių mergaičių (vos keturiolikos metų) paklausiau, kodėl taip darė, ji tyliai atsakė: galvojau, kad jis mane myli… ir aš jį mylėjau…

      Mergaičių tėvai verkia kruvinomis ašaromis, jie be atvangos dirbo tikėdamiesi, kad būtent finansinis aprūpinimas vaikui yra svarbiausias ir net neįtarė, kokie tuo metu jautėsi vieniši jų vaikai. Dėkui Dievui, kad viskas baigėsi „tik“ nuotraukų nusiuntimu, mergaičių gėda ir baime, o šiandien jos gyvena ir psichologų pagalba laižosi savo sužeistų sielų žaizdas. Bet jos gyvos ir yra namuose.

Nuolat dingsta paaugliai 

Nebūk naivus kelyje sąjungos prezidentas Mindaugas Jonušas

Nebūk naivus kelyje sąjungos prezidentas Mindaugas Jonušas

    „Vaikai dingsta čia ir dabar. Todėl negalime užsimerkti ir tikėtis, kad mus ši nelaimė aplenks. Privalome dėti visas pastangas, kad vaikai būtų saugūs, kad mokėtų atpažinti pavojus ir jų išvengti,“ – „Krašto naujienoms“ kalbėjo NNKS prezidentas Mindaugas Jonušas

Privalome apsaugoti savo vaikus

      Šiandien Lietuvoje jau ne pirmus metus veikia visuomeninė organizacija, kuri jau peržengė mūsų šalies ribas ir tampa tarptautine – Nebūk naivus kelyje sąjunga. Būtent šios sąjungos savanoriai pirmieji Lietuvoje realiai susidomėjo ir susirūpino vaikų ir jaunimo dingstamumu. Taip, jie garsiai kalba apie šią problemą. Taip, būtent jie mina įvairių valdininkų slenksčius, siekdami atkreipti jų dėmesį į problemą.

       Būtent ši organizacija važiuoja į mokyklas ir NEMOKAMAI veda vaikams pamokas, rodo filmus, pasakodami apie įvairius pavojus, kaip juos atpažinti, kaip jų išvengti. Patys vaikai labai džiaugiasi, gavę tokios informacijos ir buriasi į savanoriškus padalinius.

        Nebūk naivus kelyje sąjunga nesibrauna per užpakalines duris, ji pirmiausia prisistato ir kalba su rajono vadovais, vėliau su švietimo įstaigų vadovais, ir tik tuomet su pačiais vaikais. Taip elgiamasi tam, kad suaugusieji žinotų, kas ir kaip bendraus su nepilnamečiais, kad būtų abipusis pasitikėjimas. Nes taip yra saugiau mūsų visų vaikams.

      Mindaugas Jonušas džiaugiasi, kad kai kurios savivaldybės labai aktyviai jungiasi prie NNKS veiklos, visokeriopai jai padeda. Alytus tampa sektinu pavyzdžiu visai Lietuvai. Būtent ši savivaldybė pirmoji Lietuvoje suteikė investiciją į mokinių saugumą ir ateitį, kad tik vaikai būtų labiau informuoti ir taptų saugesni. Mažeikių savivaldybė pirmoji pasirašė su sąjunga sutartį, bet tokio masto veikla Alytuje pirmoji.

Širvintų merei vaikų saugumas nerūpi

       Nebūk naivus kelyje sąjungos prezidentas Mindaugas Jonušas teigia: „deja, situacija tokia, kad ne visos savivaldybės įvertina ir supranta šios organizacijos veiklas svarbą, o galbūt randa sau svarbesnių darbų. Viena iš tokių savivaldybių – Širvintų rajono.“

       NNKS prezidento teigimu, merė Živilė Pinskuvienė ignoruoja laiškus, net neperduodama informacija mokykloms. Jau kurį laiką deramasi dėl susitikimo su mere, kad bendromis pastangomis būtų sukurtas saugesnis rytojus mokiniams, laiko tam ji neranda arba nenori rasti. Sąjungos savanoriai į rajoną kol kas neįsileidžiami.

        Tik kas atsakys, kai įvyks nelaimė?

     „Širvintos turi ypatingai geras sąlygas bendravimui ir bendradarbiavimui su mūsų organizacija, kadangi NNKS ryšių su visuomene departamento vadovė gyvena ir dirba šiame mieste. Jau kitą savaitę ji bus oficialiai pristatyta BNS agentūroje vyksiančioj NNK sąjungos spaudos konferencijoje. Kas ji – kol kas lai lieka paslaptyje,“ – pasakoja NNKS prezidentas M. Jonušas.

15202553_233087123792604_8805738537139752729_n*****

Nebūk Naivus kelyje sąjunga

     Nebūk naivus kelyje sąjunga  (NNKS)​​ – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, Lietuvos mokinius, vežėjus, jaunimo organizacijas vienijanti sąjunga​​. NNKS  tikslas – informuoti jaunimą, kad negalima keliauti bet kaip ir su bet kuo, o visiškai pasikliauti socialinio tinklo pasiūlymais vykti kartu – neprotinga.

     Gana aukų! Laikas keisti savo kelionių įpročius ir tapti atsakingais ne tik už save, bet ir už kitus. Liūdni įvykiai tai ne tik sensacija, bet ir pamokos ateičiai, iš kurių būtina pasimokyti.

       Nebūk naivus kelyje sąjunga yra Lietuvos Respublikos seimo Švietimo, Transporto, Sveikatos ir Saugumo komitetų socialiniai partneriai. Taip pat Švietimo ir mokslo, Vidaus reikalų, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir Darbo ministerijų socialiniai partneriai.

    2015 metais projektas pristatytas  Gyvybės apdovanojimo nominacijai „Už jaunimo skatinimą atsakingam požiūriui į gyvybę“

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

28 Komentarai (-ų)

 1. birute sako:

  ar tik negresia pasaulio pabaiga, musu mere nerado laiko minedui.rasytojai,ar jums patiems nejuokinga,as ir tai nesusitikciau su juo,minedas savim nesugeba pasirupint

 2. to pagaliau 2016-12-15 07:43 sako:

  Po kiek opiumas liaudziai??

 3. to pagaliau sako:

  :) )))))))))))))))))))))) net zodziu pritrukau…..

 4. pagaliau sako:

  pagaliau atsirado padorūs žmonės, kurie pas vaikus eina tvarkingai. Man nepatinka kai prie nepilnamečių prileidžiami belen kas. Aną vakarą skambina kažkoks Šarūnas. Tipo jis buvo mano vaiko mokykloj, buvo konkursas piešinių. Žino mano vardą, vaiko vardą, kur gyvenam, kur vaikas mokosi, tel.nr. Tipo mokytoja pasakė. Nu blyn, mokytojos, neturite teisės teikti informacijos apie mano šeimą be mano žinios. Jūs atsakoe už vaikus.

 5. siūlau sako:

  iš darbo atleisti visus iki vieno pradinių klasių ir lietuvių k. mokytojus Širvintų rajone. Jie nesugebėjo širvintiškių išmokyti teksto suvokimo paslapčių

 6. paskutiniam sako:

  Tobulas komentaras. Jus turbut ibauginta? :) ))

 7. ir vėl aš ......... sako:

  Sveiki……..
  Pirmiausia noriu nuoširdžiai padėkoti rašinio autorei Neringai Tuškevičienei už šią puikią humoreską . Kikenau iki ašarų….. :) )))). Pagalvokit ,paprasto rajono merė nerado laiko susitikti su ,,Nebūk naivus kelyje sąjungos ”prezidentu jo ekscelencija Mindaugu Jonušu ,Minedu. Taigi gerb prezidente ir gerbiama temos autore ,,nebūkite naivūs kelyje ” :) )))
  cituoju ,, NNKS prezidento teigimu, merė Živilė Pinskuvienė ignoruoja laiškus, net neperduodama informacija mokykloms. Jau kurį laiką deramasi dėl susitikimo su mere, kad bendromis pastangomis būtų sukurtas saugesnis rytojus mokiniams, laiko tam ji neranda arba nenori rasti. Sąjungos savanoriai į rajoną kol kas neįsileidžiami.”citatos pabaiga .
  Jūs paaiškinkit kodėl ,bet kokio rajono meras tai turėtų daryti? Prezidento teigimu NNKS-tikslas informuoti jaunimą . Tai ir informuokit su Dievo pagalba ,kas jums trukdo? Ar Širvintų raj. merė jums turėtų būti už paštininkę ? Kabinkite skelbimus mokyklose ,viešai informacijai skirtose vietose ir t.t Ar jūsų darbas tiesiog įpareigoti tai padaryti pačią merę ?
  Labai jaudinanti pabaiga ,,Tik kas atsakys ,kai įvyks nelaimė ”? Jei teisingai supratau ,tai merei išnešiojus gautus laiškus mokykloms ir neduok Dieve įvykus nelaimei ,visą atsakomybę prisiimtų NNKS su prezidentu priešaky? Ar jums neatrodo juokinga ? Gal tai reikia palikti valstybinėms institucijoms ,kurios turi atitinkamus teisinius svertus šiai problemai spręsti? Ir kokia šio straipsnio esmė ?
  REZIUMĖ …..eilinį kartą buvo paminėta Ž.Pinskuvienės pavardė ir žinoma pačios žurnalistė Neringos Tuškevičienės …:)

 8. Realybė, bet ne sapnas! sako:

  Man tai gėda ją vadint mere, visa Lietuva viešoje erdvėje iš mūsų ir juokiasi, ir užjaučia mūsų pasmerktą kraštą, dėl šios skandalistės vykdomos politikos. Svarbiausia, kad labai stebisi, kad niekas moteriškaitės su grubiais įstatymų pažeidimais neatstato iš pareigų. Labai žemo lygio moteriškė – apsėsta demonų. Parašiau paprastai, bet suprantamai ir tą, ką visi mes žinom ir visa Lietuva. KAŽI KIEK DAR STEBINSIME LIETUVĄ, TURĖDAMI TOKIĄ merę, O PATYS kentėsime nuolatines patyčias????

 9. OMG sako:

  Stogas buto uzgrobejai nuvaziavo visai,ar tik nesusimete su minedu gyvent?

 10. Kitas IP sako:

  Gal KN su NT galetu savo purvatinklyje paremti visuomenininku inciatyva ir sviesti jaunima, o ne peckelioti beleka. O poto pati su savo kumutem komentuoti, kad dangus griuva. Nuo kada NT parupo vaikai, ji tik Zivile temato.

 11. na sako:

  Labai zema yra kai ingrida rasineja ir praso komentuoti uz zivile. .. lb zema

 12. ? sako:

  Vienas IP tai ko gero galimai “Tarybų rūmų”.

 13. priepaskutinei sako:

  Maziau smeizkite, kurkite intrigas ir apsaugosite nuo pavoju vaikus tu seimu, kuriu tevus NUOLAT cia apsmeiziate. Nevaidinkite sventosios ir nerodykite cia savo skausmo. Zinokite, kad nuo jusu pilamo melo KITIEMS irgi skauda. Uz pinigus gaminamas skausmas gali paciai kada nors kirsti tuo paciu kampu.

 14. to administratorius sako:

  juokinga, kai nebezinoma ka daryt, kad tik ikast…ar ne?
  p.s.
  padarykit, kad rodytu IP adresus…kas db zino, ar tikrai tik du tie adresai…kas gali tiket…

 15. administratorius sako:

  Juokingai atrodo, kai dešimt komentarų, o IP kodai tik du. Ir abu nuolat verkiantys, kaip puolama merė. Ar jums nerūpi, kad vaikai būtų šviečiami ir mokomi išvengti apgavysčių? Kaip jūs kalbėtumėte, jei dingtų jūsų vaikas. Aš giliai įsitikinusi, kad kur kas svarbiau yra apsaugoti vaikus nuo galimų nelaimių, nei garsiai rėkti joms įvykus.
  P.S. pažeidžiau savo principą komentuoti čia. Bet negaliu tylėti, kai kvailos politinės ambicijos tampa aukščiau už vaikų saugumą.

 16. xxx sako:

  Kodel merei nerupi, kad zmones veikia pilnatis?

 17. ??? sako:

  čia jus visus taip paveikė pilnatis?

 18. c sako:

  uz tokius briedus nebent aukso luitais moka? Proto reikia tureti.

 19. baikit tuoj pat sako:

  zmogus taip stengiasi, taip stengiasi…gal alga kas pakels…

 20. xxxxxx sako:

  Mes negalime pulti, mes esame ibauginti :) )

 21. :))))) sako:

  nesityciokit is rasytojos…nu…gal gavot komanda pulti????juk toks nerealus straipsnis….

 22. xxxxx sako:

  Kodel mere nepasirupina, kad zurnaliste igytu diploma?

 23. xxxx sako:

  Kodel merei nerupi, kad i siltus krastus iskrido pauksciai??

 24. xxx sako:

  Baigiasia gruodžio 14. Kodel Širvintų mere nesirupina, kad ji butu sustabdyta? Ims ir pradings.

 25. xx sako:

  Prasidejo snygis. arba kodel tai nerupi merei??

 26. kazkoks sako:

  desperatiskas puolimas laikrastuke prasidejo….kitas straipsnis galetu buti afrikoje vaikai badauja…ar sirvintu merei tai nerupi :) ))))

 27. ojezau... sako:

  mineda net pasitelke :) )))))))))))) nu visiskai jau….

 28. Nusibodo sako:

  Tai merė turi sėdėt prie kiekvieno ir žiūrėt ką veikia? Autore, jus pradedat nusibosti subsavo negatyvu!!!!

Jūsų komentaras:


− vienas = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]