Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tik nuo mūsų priklauso, ar turėsime rajone istorinį parką!

   images       Asociacijos „Širvintų miesto bendruomenė“ nariai dar 2015 m džiugiai sutiko žinią, kurią tų metų pabaigoje paskelbė istorikas prof. Valdas Rakutis. Širvintų rajono savivaldybės Tarybos posėdyje jis pristatė projektą, kuriuo ketinama įkurti karinį-istorinį parką, įamžinsiantį 1920-ųjų lapkričio mėnesį vykusius mūšius.  Širvintų rajone vyko didžioji dalis Lietuvos valstybingumui svarbių mūšių,  per kuriuos nepriklausomybę paskelbusios Lietuvos kariuomenė nugalėjo L. Želigovskio vadovaujamą lenkų kariuomenės rinktinę. Labai džiaugėmės, kad šio parko įkūrimas taps dar vienu traukos objektu turistams Širvintų rajone. Deja. Paaiškėjo kad valdžios atstovai nebeketina prisidėti prie projekto įgyvendinimo, nes, neva, nesuranda 1000 EUR. Keista, kad taip lengvai randama pinigų gėlėms, šventėms, fejerverkams, o ilgalaikę naudą nešantiems projektams pinigų stebuklingame kapšelyje neatsiranda. Negi ištuštėjo ir „Dovana miestui“ fondas? Nesiimam spręsti. Todėl, Asociacija „Širvintų miesto bendruomenė“ imasi iniciatyvos pagelbėti rajono valdžiai, prisidėti ir surinkti pinigus tam , kad mūsų rajonas būtų įtrauktas į šį projektą. Visus neabejingus mūsų istorinei praeičiai ir tikinčius jos ateitimi kviečiame jungtis. Kreipiamės į verslininkus, amatininkus, ūkininkus. Tikimės būti išgirsti ir rajono gyventojų.  Ne tik Jūsų piniginė parama, bet ir pagalba jos ieškant labai vertinga. Kviečiame visas rajono bendruomenes, klubus, organizacijas organizuoti labdaros ir paramos akcijas savo kolektyvuose. Kviečiame tautodailininkus ir amatininkus, prekybininkus dalyvauti ir gruodžio 20 d. mūsų organizuojamoje Kalėdinėje mugėje, parduoti savo gaminius, rankdarbius ir dalį pelno skirti šiam projektui. Tikime, kad visų Jūsų pagalba istorinį parką TURĖSIME.

     Mums svarbus kiekvienas aukotojas, nepriklausomai nuo galimos skirti paramai lėšų sumos. Primename, kad suteikta parama atveria galimybių sumažinti mokamo pelno mokesčio sumą.

          Dėl paramos galite skambinti tel. 8 65 66 44 99 arba ją siųsti galite į mūsų sąskaitą:

Asociacija “Širvintų miesto bendruomenė”

AB “Swedbank” (kodas 73000)

Sąsk. Nr. LT527300010135756925

(prierašas “Istoriniam parkui”) 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

17 Komentarai (-ų)

 1. Aikit su ta savo mėre sako:

  nei ji žino, kas tas Šeinius, nei kokie čia mūšiai vyko prie Širvintų ir Giedraičių. Gal pradžioj mąstė, kad darbo partijos rinkiminiai mūšiai… O pamačius, kad suklydo, nusiplovė.

 2. tiesa sako:

  Prisidekit prisidekit. Kaipgi be prisidejimo. Prie Seiniaus irgi prisidejote ir dar 20 metu i prieki prisidetume, jeigu ne meres rupestis ir noras pasirupinti paminklu. Aciu jai uz sugrazinta Seiniu.

 3. rima sako:

  Savivaldybes damoms tai juk neaktualu… jos net nezino ka reiskia istorija

 4. Nuomonė sako:

  prisidėsiu prie to projekto būtinai. Bet niekur negirdėjau pačios valdžios oficialiai paskelbtos nuomonės apie šį projektą, kodėl nematoma reikalo prie jo prisidėti??? Gal moteriškės nesupranta esmės? Juk pinigėliai ne tokie jau dideli, poros fonograminių gęstančių žvaigždučių koncerto galime atsisakyti, ar ne?

  Noriu žinoti oficialią vadovų nuomonę.

 5. Puiki iniciatyva sako:

  šaunuoliai, kad ėmėtės tokios iniciatyvos. Tik labai nesinorėtų, kad paskui merė fotografuotųsi ties mūsų istorijos vingiais, o klapčiukai rėktų, kad čia ji viską padarė.
  Tikiu, kad pinigėliai sukris labai greitai. Aš jau pravedžiau.

 6. Džiaugiuosi sako:

  Džiaugiuosi bendruomenės iniciatyva, pritariu, tikrai visomis išgalėmis prisidėsiu prie šios akcijos. Šis istorinis parkas labai svarbus tiek istorine, tiek patriotine prasme, o juolab, kad bene mes vieninteliai respublikoje savo rajone turime tokias istorines ir pergalingas nepriklausomybės mūšio vietas. Apgailėtina, kad iki šiol jos nėra plačiai įvardintos visuomenei. Tai būtų didelis traukos objektas rajonui. Panašiai buvo ir su Šeiniaus paminklu, sutikome begalę skeptikų. Bet tikiuosi, kad ir šiuo atveju bus daugiau tų kurie suvokia idėjos prasmę ir reikšmę.

 7. pirmyn, paziuresim sako:

  kiek suaukos…gal ne tik parka bet ir koki viena kita paminkla uz tuos pinigus galesim turet…parasykit tik kiek surinko :)

 8. o ko sako:

  jums buve merai neitiko?

 9. paskutiniam sako:

  Be abejo, kad taip. Bet 30000 eurų nesurinko. Pagarba merei, ženkliai prisidejusiai prie sios iniciatyvos. Liuto dalis darbo atitenka butent jai.Todel visokios veiklos be meres prisidejimo patirtu fiasko.

 10. Visiems nezinantiems sako:

  Galiu pasakyti is pirmu lupu. Uz Seiniaus paminkla reikia dekoti Danutei Miliukienei. Kiek ji ejo, kiek dare zino tuo metu ( tikrai dar prie anos valdzios ) susikurusi iniciatyvine grupe. Tai jie ir konkursa organizavo, ir pinigelius po kruopelyte rinko, ir per renginius su auku dezutemis stovedavo, ir i imones kreipesi, ir kitais ivairiais budais paramos ieskojo. Prisidejo visi kas galejo ir kaip galejo. Projektus rase, labdaros akcijas organizavo, 2 proc. pravedinejo. Tai Danutes nuopelnas, nes matem kaip ji ta ideja ir svajone dege. O Jus nubraukiat VISU darbus ir paramas ir eilini karta lauru vainika ant kristolines kaklo kabinat. O ta ir tyli, gera sildytis svetimuose spinduliuose. Tik kad kaklas kada nesuduztu nuo nepelnytu lauru.

 11. Paskutiniam sako:

  Kai pačiam jau neliko ką plauti, tai ir argumentuoti ne ką gali. Visur tik plovimai, akcijos vaidenasi. O geriausiai nualpimas prie “šimtamečio” ąžuolo :D :D :D

 12. stalčių turinio žinovui sako:

  o dabar vyksta “smegenų plovimo” akcija. Kai kam – gana sėkmingai, nes matyti, kad pilkosios ląstelės keičia spalvą.

 13. Abiems anonimams sako:

  Šeiniaus paminklas buvo pradėtas (kaip ir daug kitų darbų) popieriuje ir laimingai gulėjo stalčiuje 25 metus. O čia pist ir padarė atėjusi. Ir krištolinkit kiek norit, bet kiek ji daro nei vienas jūsų mmm…. kaip čia parašyti, kad neįžeisti “meras” net nebandė daryti. Visus tuos metus vyko kelnių trynimo akcija.

 14. Anonimui sako:

  jūsų šaunuolei Šeinius – nepažįstamas kosmosas, bet prisiimti kitų nuopelnus ji moka tobulai.

 15. Anonimui sako:

  Labai klystate dėl paminklo Šeinui. Dėl šio paminklo viskas buvo pradėta dar prie ankstesnės valdžios, taip kad negirkite savo “krištolinės” ir nekelkite kaip š……… ant š……… .

 16. Anonimas sako:

  Šaunuole mūsu mere, kad jos deka turime paminkla Šeiniui. Pagarba šauniai rajono merei.

 17. Pagarba sako:

  lenkiu prieš jus savo žilą galvą

Jūsų komentaras:


du × trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]