Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kas meluoja? Merė ar Vyriausybės atstovės patarėja?

Pieš metus Meno mokykla šventė pusės amžiaus jubiliejų.

Pieš metus Meno mokykla šventė pusės amžiaus jubiliejų.

* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

     Ne paslaptis, kad  Širvintų merė Živilė Pinskuvienė turi savo facebook paskyrą. Gyventojai joje gali komentuoti ir net užduoti klausimus. Taip ir pasielgė Širvintų gyventoja Ramunė Pauliukonienė – viešai paklausė merės apie tai, kas ją neramina: „Brangioji Mere, tiesiai, šviesiai ir atvirai klausiu Jūsų, ką Jūs ketinate daryti su Širvintų Meno mokykla? Širvintose jau keletą metų sklando gandai, kad Meno mokykla bus prijungta, tai prie Švietimo centro, tai prie Sporto mokyklos, tai prie kokios tai mokyklos? Bet mes Širvintų gyventojai savivaldybės puslapyje nematome nei jokių projektų ta linkme, nei jokių pasiūlymų ar diskusijų su visuomene. Manau, kad Meno mokyklos klausimas, “prijungti,” ar “atjungti”, turėtų būti sprendžiamas pirmiausia tinkamai informavus ir atsiklausus Širvintų rajono gyventojų. Todėl prašau Jūsų apie savo ketinimus ką nors reformuoti, paskelbti viešai ir sudaryti sąlygas Širvintų rajono gyventojams išsakyti savo nuomonę. Su Viltimi….“

        Klausimas labai aktualus ir svarbus vaikams ir jų tėveliams. Niekas nenori, kad gražias tradicijas turinti prieš metus pusės amžiaus jubiliejų atšventusi Meno mokykla netektų savo statuso ir taptų eiliniu būreliu vaikams.

         Ir merė jai netruko atsakyti: „Gerb. Ramune, esate išsilavinusi moteris, todėl tikrai neturėtumėt vadovautis gandais. Apie visas planuojamas reorganizacijas informacija yra ir ateityje bus pateikiama viešai.“

          Iš pirmo žvilgsnio – tai labai gražus ir pagirtinas rajono gyventojos ir vadovės bendravimas. Toks, koks ir turėtų būti.

Merė vyriausybės atstovei rašė, kad ketina jungti Meno ir Sporto mokyklas

       Tačiau yla išlindo iš maišo prisiminus ką tik kolegoms iš „Širvio“ redakcijos siųstą Vyriausybės atstovės Vilniaus apskrityje patarėjos Ingridos Vengelienės atsakymą, kuriame atsakydama į paklausimą ji rašo, jog „atsižvelgiant į savivaldybės merės motyvuotą prašymą, kuriame ji nurodė, jog Širvintų rajono savivaldybė planuoja 2017 m. Širvintų mieste sujungti Širvintų sporto ir meno mokyklas ir įsteigti vieną neformaliojo ugdymo įstaigą…“

Kas meluoja?

       Taip išeina, kad merė, nesitarusi su gyventojais, ne tik pažadėjo Vyriausybės atstovei sujungti šias dvi absoliučiai skirtingo profilio švietimo įstaigas, tačiau net tinkamai motyvavo tokio jungimo naudą.

        Nematyčiau prasmės, kodėl Vyriausybės atstovė Vilda Vaičiūnienė ar jos patarėja Ingrida Vengelienė galėtų meluoti. Juk Vyriausybės atstovo pareiga kontroliuoti Savivaldybės darbą, priimamų sprendimų teisėtumą.

Kam melavo merė?

        Lieka vienintelė išvada – melavo merė Ž.Pinskuvienė. Tik belieka sužinoti, kam melavo? Yra du variantai:

I variantas

        Jeigu Vyriausybės atstovei merė rašė tiesą, vadinasi melavo pasiteiravusiai gyventojai ir visiems kitiems gyventojams. Koks tokio melo tikslas – mes negalime nuspėti.

II variantas

      Jeigu merė gyventojams atsakydama išsakė tiesą, tuomet ji melavo Vyriausybės atstovei. Koks tokio melo tikslas? Galbūt merė taip norėjo laimėti laiko ir nepaskelbti reikalaujamų konkursų į švietimo įstaigų vadovų postus? Šito mes taip pat niekada nesužinosime. Tačiau jei merė teiktųsi atsakyti ir paaiškinti rajono gyventojams, mielai jos atsakymą publikuosime.

     Tačiau pati melagystės aplinkybė yra užfiksuota. Abu raštus pridedame prie straipsnio. Dabar mums aišku, kodėl į „Krašto naujienų“ paklausimą Širvintų rajono savivaldybei, buvo atsakyta sausai, nurodant paskutinio Tarybos posėdžio sprendimą dėl etatų švietimo įstaigose, nors mes teiravomės apie numatomas reorganizacijas, kurias lapkričio pabaigoje Tarybai žadėjo merė.

          P.S.: Šio straipsnio nuoroda bus nusiųsta ir Vyriausybės atstovei Vilniaus apskrityje. Kokių priemonių ji imsis, netrukus turėtume sužinoti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. Marysia sako:

  Šauniausia LIUKS nuomonė, deleguokim patarėju merei nuo liaudies.

 2. Tai gal sako:

  Tai gal čia krikštolinės skaidriosios regalijom apsikabinusios ir tikslas toks , kad nebeliktų Širvintų rajono? Nu man toks susidaro įspūdis, nemėgsta ji tų Širvintų, bet gal greičiau mėgsta save pačią?

 3. Sujungti sako:

  Reikia su Vilnium. Tiesioginis valdymas pats tas.

 4. Robinas sako:

  Savivaldybę sujungs su Ukmergės r. ir liks “karalienė” ne tik be karūnos, bet ir be suskilusios geldos.

 5. Tai gal? sako:

  Tai gal savivaldybę sumažinti ir perkelti kitapus upės į tą kioskelį pliaže?

 6. taip sako:

  paskaitau straipsnius ir galvoju, koks kvailas,pasipūtęs,menkas,žmonių nemylintis,išrinktas žmogelis.

 7. Klausimėlis sako:

  O su kuo sujungti savivaldybę? Štai kur klausimas!

 8. Liuks sako:

  Turiu liuks planą- Sporto mokyklą sujungti su Širvintų vandenys, nu tada baseine visada bus vandens, čia labai tos dvi įstaigos turi bendro, na o Meno mokyklą sujungti su Komunaliniu ūkiu, meniškai sodins gėlytes, kiemsargiai šluos gatves, o vaikučiai jiems gros, bus visiems gažiau ir linksmiau☺

 9. Gyventoja sako:

  O ugdymo planą tėveliai ar matėte?

 10. a. sako:

  Dar klausimas? Kodel meno mokykloje nera periodiniu tevu susurinkimu? Kas per taryba? Kas jau priklauso? Kur rasti informacija? Mokyklos psl. neradau

 11. Būtent sako:

  tėvai turi būti aktyvesni. Tik nuo jų priklauso kas ir su kuo bus ar nebus sujungta. Be mokyklos tėvų bendruomenės sutikimo jokio jungimo įvykdyti jokia valdžia negalės! Jei leistite tik teisingos partijos tėveliams viską spręsti už jus mokyklos taryboje, tai galėsite po to kaltinti tik patys save!

 12. .... sako:

  Gal reik paorganizuot laišką-paklausimą merei nuo tėvų?
  Dukra grįžusi iš mokyklos parnešė gandą – Meno mokykla uždaroma. Jau pradinukai apie tai kalbasi tarpusavyje…

 13. Robinas sako:

  Begėdžiai visi, taigi merė nemeluoja, ji tik niekada teisybės nesako.

 14. xxx sako:

  Tai kaip čia dabar gaunasi? Pati valdžia, neteikdama informacijos, sudaro prielaidas gandams ir nerimui dėl nežinios?

 15. manau, sako:

  meluoja Vyriausybės atstovė, mūsiškė tikrai negalėtų, nes… nepriekaištingos reputacijos moterys taip nesielgia.

 16. ko dar galima sako:

  tikėtis iš merės: ji nesugeba susitaikyti, kad Širvintose yra dar išsilavinusių, drąsių žmonių, jos nebijančių. Kaip kitaip juos išguiti iš miestelio – tik nuolatos žeminti.

 17. širvintiškė sako:

  to reikėjo ir tikėtis, ką galvoja tiesą jai pasakys, ji viską apgalvoja, ką pasakyti, parašyti, kaip pratraukti laiką, kaip kokiam reikalingam žmogeliui ranką paspausti…Čia reikia bendrauti su aukštesnėmis įstaigomis, nes mūsų tai tik reorganizuoja ir reorganizuoja, jokio pamąstymo, skaičiavimų, tik pyktis ir arogancija.

 18. Nedašutėlis sako:

  Nu liuks merės mintis. Šaunuolė ji, kad jungia mokyklas. Vienas plauks kitas ritmą būgnu muš. Bent jau aš taip įsivaiduoju naudą jungimo.

 19. AR sako:

  Mane irgi piktintų toks atsakymas. Iškart dvelkia nepagarba “kaip išsilavinusi”:))) Mol kaip tu drįsti.

  Jei Meno mokykla taps “būreline” mokykla, dauguma tėvų atsiims vaikus. Vienas iš svarbiausių dalykų, kad Meno mokykla realiai ruošia vaikus, kad galėtų stoti į architektūrą, dizainą, muzikos specialybes. Meno mokyklos diplomas duoda papildomų balų stojant. Kokia nauda tuomet lankyti tą Meno mokyklą, jei popamokinių muzikos ar dailės būrelių yra pradinėse ar vidurinėse mokyklose? Ir aplamai kas bendro tarp sporto ir meno?

  Koks tikslas būtų tokio apjungimo? Čia sugalvojo taupyti vaikų sąskaita?

 20. aras sako:

  tipiškas neišsilavinusio atsakymas išprususiam žmogui.Baisu,kokia Širvintų valdžia

 21. Naujienos sako:

  Širvintose nieko naujo. Melas valdo.

Jūsų komentaras:


penki × du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]