Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kilus teisiniams ginčams bus geriau atstovaujama vaiko interesams

images       Sprendžiant ginčus dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo ar bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo teismas pagal patvirtintą tvarką parinks konkretų globėją konkrečiai situacijai. Jis tarpininkaus viso proceso metu ir sieks kuo efektyviau užtikrinti vaiko interesus.

        Ministrų kabinetas šiandien priėmė Vyriausybės nutarimą, kuriuo įgalioja Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją patvirtinti ad hoc globėjo parinkimo tvarką. Tai numatyta ir Civilinio kodekso pakeitimuose.

        „Vaiko interesų užtikrinimas yra ir bus svarbiausias prioritetas, ypatingai esant tėvų konfliktams.  Todėl tinkamai parinktas taip vadinamas ad hoc globėjas, kitaip tariant tarpininkas, padės, tarpininkaus ir sieks, kad visų pirma būtų žiūrima vaiko gerovės ir interesų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

     Ad hoc globėjo veiklos paskirtis – atstovauti nepilnamečiam vaikui teisme sprendžiant konkretų ginčą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo, bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo bei veikti tik vaiko interesais ir tai daryti savo iniciatyva be specialaus pavedimo.

        Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat patvirtins valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos, ištyrusios šeimos aplinkos sąlygas, teismui teikiamos išvados dėl nagrinėjamo ginčo turinio reikalavimus. Taip bus išvengta šiuo metu egzistuojančio subjektyvumo teikiant šias išvadas ginčuose dėl vaikų. Be to, bus patvirtinta vieninga vaiko globėjo (rūpintojo) atstovavimo teisę patvirtinančios pažymos forma.

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJA


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ penki = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]