Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

NNKS prezidentas Mindaugas Jonušas: Valstybę mes turime kurti nuo savęs

NNKS spaudos tarnyba / Neringa Tuškevičienė

15202553_233087123792604_8805738537139752729_n

          Dar pakankamai jauna, vos trejus metus veikianti, Nebūk naivus kelyje sąjunga sparčiai plečia savo veiklą, inicijuoja naujas akcijas, teikia naujus siūlymus, steigia naujus padalinius. Apie sąjungos veiklą ir tikslus kalbamės su Nebūk naivus kelyje sąjungos prezidentu Mindaugu Jonušu:

 -Kokie besibaigiantys metai buvo Nebūk naivus kelyje sąjungai?

-2016 m Nebūk naivus kelyje sąjungai buvo ypatingi pirmiausia todėl, kad iš projekto virtome sąjunga. Tai jau reikšmingas ir didelis žingsnis į priekį. Džiaugiamės, kad besirūpinant dingusiais vaikais ir jų dingimo prevencija sąjunga įsteigė kelias labai svarbias iniciatyvas šiam marui slopinti. Vieną jų, tai Iniciatyva „SOS! Dingsta vaikai“.

Iniciatyvos tikslas – padėti šeimai, bendruomenei, mokyklai prevenciškai veikti prieš didėjantį mokinių bei jaunuolių dingstamumą, apjungti šioje srityje dirbančias institucijas: vidaus reikalų sistemą bei ugdymo įstaigas, šviečiant jaunimą bei visą visuomenę apie šią itin opią problemą.

​Ne ką mažiau svarbus NNKS inicijuotas dingusių vaikų paieškos tvarkos keitimo procesas, kad dingimo atveju policija ne pagal kažkokias normas ieškotų vaiko, o paieška prasidėtų vos gavus pareiškimą. Kiekvienas šalies vaikas yra svarbus, jis tas, kuris kurs mūsų valstybę, todėl atsitikus nelaimei arba siekiant, kad jų būtų kuo mažiau, mes privalome pradėti nuo  savęs. Vaikų ateitis – visų mūsų reikalas.

-Kokios pagrindinės vaikų dingimų priežastys?

-Dauguma jų dingsta, nes nori pramogų, nori įkvėpti gaivaus oro gurkšnio, kiti tampa meilės bėgliais arba atvirkščiai – bėga, nes jaučiasi nesuprasti. Vienos priežasties nėra, tačiau Lietuvoje didelė bėda yra prekyba žmonėmis. Vienas iš tokių atvejų buvo Alytuje, kai vienos progimnazijos trečiokę Upę bandė prisivilioti saldainiais, įsodinti į automobilį ir išvežti dienos metu ko gero tikrai ne namo. Šis ir kiti atvejai rodo, kad pavojus realus, jis čia pat, todėl reikia apsaugoti tiek vaikus, tiek  jaunimą, tiek likusią visuomenės dalį.

-Užsiminėte apie vaikų ir paauglių emocinę būklę. Kodėl tai kelia problemą?

-Vaikų ir jaunimo emocinė būklė tikrai prasta ir apverktina mūsų šalyje. Tai, kokios patyčios vyksta mokyklose, socialiniuose tinkluose – baisu. Štai atvejis Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijoje, kai dėl emocinės būklės bėdų iš gyvenimo pasitraukia septintokas, galiausiai praėjusią vasarą dingusi vilnietė Ugnė, kuri paskui buvo negyva rasta Varėnos miške. Ji taip pat dingo dėl emocinės būklės bėdų. Visa tai rodo, kad emocinės būklės gerinimo projektų reikia čia ir dabar, nes smurtas, patyčios ir kiti netinkami veiksmai net vaikų pasąmonėje yra kone norma ir jiems atrodo, kad kitaip nebegali būti. Žinoma, įtaką daro televizija, jų žaidžiami kompiuteriniai žaidimai ir pan. Emocinės aplinkos gerinimas turėtų būti mūsų visų reikalas.

-Kas be NNKS, Jūsų manymu, turėtų daugiau dirbti vykdant prevenciją? Gal turite sektinų pavyzdžių?

-Kaip ir minėjau, reikia kiekvieno iš mūsų prisidėjimo pradedant šeima, draugų ratu, mokykla ir vyriausybe. KIEKVIENO IŠ MŪSŲ nuoširdus ir sąmoningas indėlis į vaikų bei jaunuolių gerovę padės sukurti jiems šviesesnį bei saugesnį rytojų, o kartu ir saugesnę valstybę.

-Sąjunga siekia, kad moksleiviams būtų taikomos nuolaidos bilietams tarpmiestiniuose autobusuose. Ką pakeistų tokios nuolaidos?

-Viena iš priežasčių, dėl ko jaunimas renkasi pakeleivingus automobilius per socialinius tinklus, tai kainos santykis viešajame transporte ir keliavime su asmeniu, rastu internete. Jei kelionė Klaipėda-Vilnius į vieną pusę kainuoja kone 20 Eur., natūralu, kad daugelis ieškos pigesnės alternatyvos, kuri negarantuoja nei saugumo, nei kokybės.

Todėl privalu imtis visų įmanomų priemonių ir rasti biudžete galimybę kompensuoti mokinių kelionių išlaidas, įteisinus nuolaidų autobusuose sistemą.

Norint, kad vaikai keliautų saugiai, reikia jiems tą saugumą sukurti. Vienas iš mechanizmų – transporto lengvatų įstatymo keitimas. NNKS jau pateikė šį siūlymą Seimui ir turi pažadą, kad klausimas bus svarstomas.

-Kokie artimiausi NNKS darbai numatomi artimiausiu metu?

-Labiausia norisi kalbėti apie startavusią iniciatyvą „Mums reikia taikos”

NNKS matydama, kad taika tampa vis trapesnė sąvoka mūsų pasaulyje bei mūsų aplinkoje 2017 m skelbia akciją „Mums reikia taikos”. Nebūk naivus kelyje sąjunga kviečia prisidėti  ir jungtis prie bendrų iniciatyvų ir solidariai išreikšti vienybę taikai  pradedant bendrojo ugdymo mokyklomis, jaunimo organizacijomis, savivaldybėmis bei nacionaliniu  mąstu. Kiekvieno iš mūsų prisidėjimas prie taikos akcijos  paskatins ne tik savo aplinkoje tačiau ir visuotiniu mąstu kurti taikų pasaulį.

Taikos akcijos iniciatyvų planas

⦁ Skelbiamas piešinių ir/arba fotografijų konkursas „​Kas man yra taika​?”​. Pradžia ​sausio  15 d., pabaiga vasario 28 d. Darbų lauksime el. p. [email protected]

⦁ Kviečiame mokinius dalyvauti rašinių konkurse „​ Aš kuriu taiką, kurk ir tu”. Pradžia kovo 1 d., pabaiga balandžio 2 d. Amžius neribojamas.

⦁ Iniciatyva  „​Taikos šokis pasauliui”. Šios iniciatyvos tikslas – apjungti šalies jaunimą bei visus šalies miestus, kad solidariai kalbėtume taikos tema. Iniciatyva numatoma gegužės 8 d.

⦁ Konferencija „​Taika mokykloje – misija įmanoma”. Kviečiame bendrojo ugdymo mokyklose pilietinio ugdymo bei klasių valandėlių metu diskusijai tema „​Taika mokykloje – misija įmanoma”

-Ką Jums asmeniškai duoda veikla NNKS? Kodėl Jūs joje?

-Man asmeniškai labai rūpi kiekvienas šalies vaikas, kiekviena mokslo įstaiga. Manau, kad pirma turime duoti valstybei, po to iš jos prašyti. Man svarbu pasirūpinti ir prisidėti prie šalies gerovės. Myliu tai, ką darau, todėl kiekvienas laimėjimas man geriausia dovana ir atlygis. Noriu jaukesnio pasaulio, kuriame visiems yra vietos

Dauguma galvoja panašiai: aš gyvenu, moku mokesčius ir viskas. Tuo ir baigiasi mūsų daugumos prisidėjimas prie valstybės.

Valstybę mes turime kurti nuo savęs. Jeigu aš neprisidedu prie valstybės ugdymo – tai yra jei neprisidedu prie jaunosios kartos ugdymo, tai klausimas, ar aš gyvenu, ar tik egzistuoju. Pirmiausia kiekvienas mūsų privalo investuoti į valstybę, į jos gerovės kūrimą, saugios aplinkos vaikams sudarymą.

Savanorystė yra ta priemonė, kuri padeda atrasti ne tik save, bet aplinkinius. Kai žmogus supranta, kad yra ne tik AŠ, bet ir MES. Tuomet jis gali veikti dėl MŪSŲ. Esu tikras, kad taikos nebus tol, kol nematysime kito žmogaus. Pradėjimas nuo savęs ir atsakomybės prisiėmimas gali daug. Tai ir stengiuosi daryti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. super sako:

    Neringute, o prie tavęs Minedas galimai nepriekabiavo? Tu gi irgi savanorė, ir jauna ir žavi taip pat. Kartu darote tokį rimtą darbą…

  2. xxx sako:

    Ar tikrai jo pavarde Joušas, gal suklydote? Pagarbiai…

Jūsų komentaras:


× aštuoni = keturiasdešimt aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]