Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pasiūlymų paketas Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisoms

unnamed        Nebūk naivus kelyje sąjunga (NNKS) po įvykusio kraupaus nusikaltimo prieš keturmetį berniuką šalies vadovams pateikė pasiūlymų paketą Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisoms.
 
        Atsižvelgiant į keturmečio vaiko sumušimą šeimoje, kuris baigėsi vaiko mirtimi, NNKS siūlo:
 
⦁ Šeimose ar tarp sugyventinių negali būti toleruojamas joks smurtas: nei fizinis, nei seksualinis, nei psichologinis. ​Pastebėjus smurto prieš vaikus apraiškas įgalinti Vaikų teisių apsaugos tarnybą imtis visų įmanomų vaiko apsaugos priemonių.
 
⦁ Pripažinti, jog tarpusavyje smurtaujantys tėvai – realus pavojus vaikams. Tokios šeimos privalomai tikrinamos įvairių specialistų, įgalinami tėvai lankyti krizių valdymo mokymus, vaikams (ypač nelankantiems ugdymo įstaigų) privalomi užsiėmimai, kur rasti pagalbos smurto atveju.
 
⦁ Su šeimomis, kuriose yra smurtavimo požymių arba kyla įtarimas, kad galima tokia veika, privalo dirbti psichologai, kurie padėtų  šeimai rasti problemų sprendimus,
 
⦁ Su smurtaujančiomis šeimomis privalo dirbti ir socialiniai darbuotojai, kurie lankytų tokias šeimas be išankstinio perspėjimo bet kuriuo paros metu, bet kurią savaitės dieną.
 
⦁ Darželyje, vaiko aplinkoje, mokykloje turi būti sukurta saugi aplinka vaikui prašyti pagalbos, o į informaciją apie galimą smurto veiksmą turi būti reaguojama nedelsiant.
 
⦁ Visose vaikų ugdymo įstaigose įvesti privalomą kursą vaikams apie smurtą ir jo atpažinimą, apie tai, kur vaikas gali sulaukti pagalbos. Pasakykime vaikams, kad jų mušimas – neteisėtas.
 
⦁ Įgalinti visus, dirbančius su vaikais: pedagogus, socialinius darbuotojus, pagalbinius darbuotojus, medikus, įtarus smurtą prieš vaiką privalomai informuoti Vaiko teisių apsaugos specialistus ir policiją.
 
⦁ Pasitvirtinus smurtui skubiai paimti vaikus iš šeimos.
 
⦁ Turinčius asmenybės sutrikimus, agresyvius, psichiškai nestabilius asmenis gydyti priverstinai, izoliuojant nuo visuomenės.
 
⦁ Nepakantumas smurtui prieš vaikus, prieš moteris, kitoms nusikalstamoms veikoms turi būti besąlygiškas, absoliutus.
Nebūk naivus kelyje sąjungos (NNKS)
Spaudos centras


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− trys = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]