Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tyrimas: Kaune automobilių padangos žymiai naujesnės nei Vilniuje

  atsisiųsti     Lietuvoje lengvųjų automobilių parkas yra seniausias Baltijos šalyse, tačiau šalies vairuotojai neužmiršta pasirūpinti padangomis – dėmesiu joms ypač išsiskiria kauniečiai. Du trečdaliai jų vairuoja automobilius su visiškai naujomis padangomis, kurių amžius yra iki trijų metų. Vilniuje tokių vairuotojų yra kas antras, rodo draudimo bendrovės BTA atlikto tyrimo duomenys.

         Dar labiau skirtumas tarp Kauno ir Vilniaus vairuotojų išryškėja 4–5 metų senumo padangų grupėje: tokio amžiaus padangas naudoja kas penktas Kauno vairuotojas (21,5 proc.) ir tik kas aštuntas Vilniaus vairuotojas (12,9 proc.).

     „Kauniečių polinkis investuoti į savo transporto priemones ir jomis ypatingai rūpintis yra tapęs legenda. Mūsų atliktas tyrimas šį stereotipą patvirtino: 66,5 proc. Kauno vairuotojų naudoja visiškai naujas padangas, Vilniuje tokių vairuotojų yra mažiau – 56,8 proc. Šiuo atveju noras puoselėti automobilį tikrai pagirtinas, nes padangų kokybė bei amžius tiesiogiai susiję su saugumu keliuose“, – sako BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

       Jo nuomone, rinktis naujesnes padangas ir jas atidžiau komplektuoti vairuotojus verčia ir permainingas klimatas, ir skeptiškai vertinamas kelininkų, kuriems kasmet žiema ateina netikėtai, operatyvumas.

         Tai paaiškina trečio pagal dydį Lietuvos miesto Klaipėdos situaciją. Palyginti šilto ir nuosaikaus jūrinio klimato veikiamame uostamiestyje naujausiomis padangomis gali pasigirti vos kas penktas automobilis (20 proc.), antra tiek yra su 4–5 metų senumo padangomis (26,7 proc.).

        Su rūsčia žiema retai susiduriantys klaipėdiečiai tarp Lietuvos didmiesčių išsiskiria didžiausiu smarkiau padėvėtų padangų kiekiu. 6–10 metų senumo padangų čia yra net 44,4 proc., arba didžiausia dalis, palyginti su Kaunu ir Vilniumi. Kaune tokių vairuotojų yra kas dešimtas (10 proc.), Vilniuje – kas ketvirtas (28,2 proc.).

        „Lietuvoje registruotų lengvųjų  automobilių parko vidutinis amžius siekia 15 metų. Akivaizdu, kad nemažai šalies vairuotojų dėl ribotų finansinių galimybių neišgali įsigyti naujo automobilio. Tačiau vis tik tai juos skatina skirti daugiau dėmesio kitiems svarbiems elementams, didinantiems saugumą kelyje. Nusipirkti padangų komplektą yra nepalyginamai pigiau nei naujesnį automobilį, o ir pastarajam gali reikėti naujų padangų“, – sako A. Žiukelis.

        Kuo padangos naujesnės, kokybiškesnės, tuo geresnis jų sukibimas su kelio danga, trumpesnis stabdymo kelias, kas itin aktualu žiemą.

      „Daugelis vairuotojų susitelkia į protektoriaus gylį ir mano, kad tai svarbiausias kokybiškos padangos kriterijus. Nors 6–10 metų senumo padangų amžius – diskutuotinas, tačiau realiai, tokio amžiaus padangų patikimumas priklauso nuo daugybės faktorių: kaip intensyviai jos dėvimos, kokiomis sąlygomis saugomos“,  – sako BTA atstovas.

       Žiukelio teigimu, daug priklauso nuo to, kaip padangas sandėliuoja ne tik naudotojai, bet ir pardavėjai.

       Padangų kokybę lemia, ar sausa patalpa, ar kontroliuojama temperatūra, ar jos nebuvo veikiamos tiesioginių saulės spindulių. Svarbu net tai, kaip padanga laikoma sandėliavimo metu. Padangas su ratlankiais rekomenduojama laikyti horizontaliai, be ratlankių – vertikaliai.

       Be to, padangų nusidėvėjimas ir saugumas itin priklauso nuo tinkamo jų eksploatavimo: ar tinkamai pasirenkamas slėgis, ar teisinga automobilio ratų geometrija, ar neperkraunamas automobilis.

     BTA 600 automobilių padangų tyrimą 2016 metų gruodį atliko Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Pranešimas spaudai per „BNS Spaudos centrą”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]