Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kodėl skubama jungti švietimo įstaigas, kuriose kol kas pakanka vaikų? (II dalis)

Buratinas-ir-Malvina*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

   Kaip ir buvo žadėta, tęsiame temą apie darželių jungimą. Pradžią galite skaityti https://www.krastonaujienos.lt/2017/02/kodel-skubama-jungti-svietimo-istaigas-kuriose-kol-kas-pakanka-vaiku-i-dalis/

Ar iki šiol abiejuose darželiuose nebuvo tinkamo ugdymo?

     Informacijos visuomenei  prieš tokį neeilinio sprendimo priėmimą aiškiai trūko. Juk ikimokyklinių įstaigų jungimo Lietuvoje dar nedaroma. Mes pirmieji? 

 Jeigu kolektyvai dar nežino, kaip jie dirbs po reorganizacijos, galima suprasti, kokią  įtampą jie patiria. Štai kas rūpi ir kelia nerimą žmonėms,  dėl to bus ir ašarų ir nepasitenkinimo, tik protestų, matyt. nebus, nes niekas jų negirdės.

     Skaitant tarybos nariams pateiktą jungimo tikslą, kyla pagrįstų klausimų, kas verčia nesant jokiai krizei, jungti normaliai dirbančius darželius „Vadybinių  prielaidų ieškojimas visapusiškos specialiosios pedagoginės ir  logopedinės pagalbos teikimui“? Ar  darželiuose iki šiol  vaikai tos pagalbos negavo, ar nepakankamai gavo?

   Viešai niekur  neteko skaityti ar girdėti, kad tokia problema Širvintose egzistuoja. Niekad jos nekėlė nei merė, nei kiti savivaldybės administracijos vadovai, nei dabartinės darželių vadovės.

    Tiesa, „Krašto naujienos“ dar 2016 m. pabaigoje publikavo straipsnį, https://www.krastonaujienos.lt/2016/11/kaip-mere-sklandancius-gandus-gaude/, kuriame buvusi lopšelio – darželio „Buratinas“ direktorė V.Vaskelienė rašė, kad jos prašymas padidinti logopedo pareigybės dydį savo svarstymo taryboje sulaukė tik išgulėjęs 10 mėnesių valdžios stalčiuose. Matyt, tos „vadybinės prielaidos“ dar nebuvo subrendusios…

     Tiesa, į mūsų klausimą „Kaip po darželių sujungimo pagerės vaikų ugdymas įstaigoje?” Širvintų rajono savivaldybė atsakė: „Įstaigų ugdomoji veikla ir iki šiol buvo vykdoma kokybiškai. Po sujungimo visi vaikai, turintys kalbos ir kalbėjimo sutrikimų, gaus logopedo  pagalbą, socialinio pedagogo pagalbą, atsiras galimybė teikti psichologo pagalbą.”

Pavadinimo keitimui 1330 Eur merė rastų

      Rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas Romas Zibalas šiek tiek informacijos darželių jungimo tema suteikė merės šeimai priklausančiame laikraštyje, savo straipsnyje „Negi „Saulutė“ ir „Buratinas“ taps „Buratinu“? Svarbiausias akcentas jame buvo…. „koks turėtų būti  naujo darinio pavadinimas“. Komitete buvo svarstoma, kaip padaryti, „kad nebūtų nereikalingų emocijų, ašarų, nepasitenkinimo ir protesto“ ir, kad  sujungus „yra pats tinkamiausias laikas pakeisti pavadinimą…“  

  Jei pinigų yra pavadinimo keitimui, tai gal jų yra ir išlaikyti turėtus etatus, kurie nuo šių metų jau sumažinti? 

      Tarybos nariai posėdžio metu informuoti, kad pavadinimo keitimui reikėtų 1330 Eur. Merė patvirtino, kad pakeisti pavadinimą galimybė yra, tuo leisdama suprasti, kad pinigų atsiras. Merė dar akcentavo, kad pavadinimą geriausia keisti iškart.

        Tik va ir vėl tos nelemtos abejonės smaugia: jei pinigų yra pavadinimo keitimui, tai gal jų yra ir išlaikyti turėtus etatus, kurie nuo šių metų jau sumažinti? Juk Širvintų merė drįsta net politinius oponentus pamokyti, kaip reikia mylėti žmones. Tai kur ta meilė?

Ar tikrai svarbiausias darbas – sugalvoti pavadinimą darželių junginiui?

      Ar tikrai  abiejų darželių bendruomenėms  svarbiausias klausimas dabar  yra  pavadinimas  naujajam junginiui? Manau, kad ne. Pedagogai dirbs savo darželiuose, savo grupėse, jų krūvis priklausys  nuo vaikų skaičiaus.  O  kaip dirbs  specialistai, aptarnaujantis personalas? Jeigu jau  siekiama „optimizuoti“, jie supranta, kad ta magiška optimizacija bus nukreipta į  juos. Gal kas ir atleistas bus, gal kas per abu darželius už trupinį etato dirbti turės – štai kas šiandien slegia daugumą darželių darbuotojų. Juk jungimo sąlygų apraše tikslas yra racionalus  savivaldybės  lėšų naudojimas.

      Ar komiteto posėdyje buvo kalbėta apie tai, kokia bus junginio darinio struktūra, kada žmonės sužinos, kaip keisis jų darbo krūvis ir darbo sąlygos? Ar jau  bus  tai konkrečiai  parašyta  iki vasario 15 d. teikiamuose „lapeliuose“? Jeigu kolektyvai to dar nežino, galima suprasti, kokią  įtampą jie patiria. Štai kas rūpi ir kelia nerimą žmonėms,  dėl to bus ir ašarų ir nepasitenkinimo, tik protestų, matyt, nebus, nes niekas jų negirdės.  Žmonės juk žino, kaip buvo pasielgta su savivaldybės, bibliotekų  darbuotojais. Tais pačiais, kurie šiandien dienai teismų pripažįstami atleisti neteisėtais ir grąžinami į savo ankstesnius darbus.

Tai kas gi keisis darželiuose po sujungimo?

     Įprasta, kad planuojant darbus numatomi ir rezultatai, kurių tikimasi, ir veiksmų planas, kad tie rezultatai būtų pasiekti. Deja, savivaldybės administracija jungdama darželius Tarybai nepateikė paskaičiavimų, kiek ir kokių darbuotojų atleis ar priims, kaip tai atsispindės finansine išraiška. Net nėra aišku, ar iš viso bus bent euras sutaupytas po sujungimo. Pasirodo, ji jų nežino ir pati.

     Todėl į akligatvį įsprausti ir  patys Tarybos nariai, pritarę jungimui. Jie net nežino, kaip viskas atrodys po jungimo. Ką jie paaiškins savo rinkėjams, jei patys nežino?

    Į mūsų klausimą „Kiek ir kokių pareigybių keisis po darželių sujungimo? (kiek jų daugės, kiek mažės, kokių konkrečiai?)“ savivaldybės administracija atsakė: „Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai. Įstaigos vadovai Lietuvos Respublikos Biudžetinių įstaigų įstatymo yra įpareigoti užtikrinti racionalų ir taupų lėšų bei turto naudojimą, veiksmingą biudžetinės įstaigos vidaus kontrolės sistemos sukūrimą, jos veikimą ir tobulinimą.”

       Daug žodžių, bet niekas nepasakyta. Ne ką daugiau paaiškėjo po abiejų įstaigų laikinų vadovių atsakymų:

    Sondra Bartulienė, Širvintų lopšelio-darželio „Buratinas” l. e. p.direktorė: „Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai. Reorganizavimo metu sklandžiai vykdysime ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, siekiant įstaigos ir šeimos sąveikos. Sudarysime saugias ir sveikas ugdymo(si) sąlygas, kuriant šiuolaikišką ugdymo(si) aplinką, racionaliai naudojant materialinius ir žmogiškuosius išteklius.“

    Rita Sinkevičienė, Širvintų lopšelio – darželio „Saulutė“ l. e. p. direktorė: „Kiek ir kokios pareigybės keisis po darželio sujungimo dar nėra aišku. Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai. Įstaiga reorganizavimo metu  užtikrina sklandžią ir nepertraukiamą veiklą.”

 Kam naudingas darželių jungimas? Ir kiti klausimai

bus nagrinėjami „Krašto naujienose“

2017 m. vasario 20 d.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. Va taip sako:

  Geriausia – kiekvienam savam vadovui -po dvi įstaigas ir po dvi algas.

 2. steponas sako:

  Giriu merės iniciatyvą padaryti jungtinį darželį su viena administracija: jei ne šiandien, tai rytoj tai teks neišvengiamai padaryti (nesbarbu, kas valdys savivaldybę). Kitas reikšmingas žingsnis būtų iki merės kadencijos pabaigos Širvintų mieste iš trijų mokyklų (pradinės, pagrindinės ir gimnazijos) padaryti dvi.

 3. Gyventojui sako:

  Kai darželiams trūks vaikų, tegu tada ir jungia. O dabar – vaikų pilnos grupės, tai kam tas bereikalingas darbas? Ar ne tik kitokie tikslai to skuboto jungimo???

 4. gyventojas sako:

  Matant informaciją apie mūsų savivaldybėje gimstančius vaikus ir žinant, kad merei nepavyko prisivilioti jaunų šeimų auginti vaikų į Širvintų miestą, akivaizdu, kad greit ir vienas darželis bus gana laisvas. Todėl pritariu šiam merės, suvokusios ateinančią realybę, žingsniui

 5. Tai va sako:

  kaipgi be atpirkimo ožkos? Kas piniguose maudysis, o kas juodą darbą darys ir turės atsakyti.
  Valdžiukė taip įpratusi.

 6. *** sako:

  Iš švietimo komiteto pirmininko nei žodžio apie tai, kokia komiteto nuomonė dėl sujungimo, tik pavadinimas svarbus. O kur analizė, požiūris į kitus rajonus, kodė juose negriaunami 6 grupių darželiai, o stengiamasi remontuoti.
  O pas mus tik viską sugriauti…

 7. Anonimas sako:

  Nors dar neaišku, kiek ir kokios pareigybės keisis po sujungimo, taryba savo pritarimą davė. Nesuprantama, kodėl nereikalaujama pirma išsamios junginio struktūros, pareigybių skaičiaus ir t.t. Būtų visiems aišku. O dabar? Va taip ir rūpi išrinktiesiems darbuotojų padėtis.

 8. piktas sako:

  aiškėja, kam reikėjo Bartulienę pastatyti direktore- jos rankom padaryti sujungimą, ir jai tektų atpirkimo ožkos vaidmuo. paprasta…

Jūsų komentaras:


× septyni = keturiasdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]