Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų raj. linksniuojamas, kaip nesirūpinantis šeimomis

x* Pagal LNK „Valanda su Rūta“ *

      LNK televizijos laida „Valanda su Rūta“ ir vėl grįžo prie smurto prieš vaikus temos.

       (nuo 52 min)Rasa Dičpertrienė, Gelbėkit vaikus organizacijos pirmininkė:

- Lietuvoje yra dvidešimt tūkstančių vaikų, gyvenančių rizikos grupėje. Devynerius metus važinėju ir esu išlandžiojusi tas šeimas. Viena skaudžiausių istorijų yra įvykusi Širvintų rajone, kur mes radome mamą su šešiais vaikais, kurių vienas su didžiule negalia, vienkiemyje, labai apleistoje troboje, kur ji kas valandą turėjo kūrenti krosnį, kad vaikai visai nesušaltų. Šulinys lauke. Dar išsiaiškinom, kad ten buvo sugyventinis, kuris nuolatos smurtaudavo prieš ją ir prieš vaikus. Baisiausia, kad kai ryte įvykdavo smurtas, ji išsikviesdavo policiją, policija atvažiuodavo , jį pasiimdavo, išsiveždavo, bet jis vakare grįždavo. Pati buvau toje troboje. Ten nors į akį durk. Visa tai vyksta Lietuvoje, netoli Vilniaus. Mes ją radome depresijoje, mes ją radome visiškai išsekusią. Ten buvo tiksinti bomba, kur bet kada galėjo įvykti nelaimė. Socialinės darbuotojos keitėsi viena po kitos. Apie šitą šeimą mums pranešė organizacijos savanoriai. Šiandien šeima yra perkelta į civilizaciją. Ji gyvena daugiabutyje.

Pinigų nėra?

     Savivaldybės verkia, kad pinigų nėra, tačiau pažvelgus paskutiniųjų trejų metų  ataskaitas, kiek buvo sutaupyta lėšų, skirtų mažinti skurdui, padėti tokioms šeimoms, suma per visą Lietuvą kiek daugiau nei  142 milijonai per 2016 metus.

       Rasa Didžperienė:

- Širvintos sutaupė beveik milijoną eurų. Už tokią sumą galima padėti visiškai visoms Širvintose sunkiai gyvenančioms šeimoms.  Savivaldybės sąmoningai nepadeda skurstantiems, nes taip sutaupomi šimtai milijonų. Tie pinigai yra panaudojami galbūt algų priedams. Nuskamba žodis „infrastruktūros gerinimas“

       Naujasis Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažadėjo, kad netrukus šios ydingos praktikos nebeliks.

Kodėl spauda tyli?

       Yra toks nuostabus įstatymas. Neduok Dieve spauda garsiai pasakys, kad vaikas mušamas. Pradėjus domėtis, žiniasklaidai primenama, kad jie taip pažeidžia Vaiko teisių apsaugos įstatymą.

     Šioje vietoje noriu atkreipti skaitytojų dėmesį, jog rajono žiniasklaida nėra gavusi nė vienos informacijos apie skriaudžiamus vaikus. Ir ne todėl, kad jie neskriaudžiami, o todėl, kad ta informacija kruopščiai slepiama nuo visuomenės.

       Visą laidą galite pažiūrėti čia:  http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/valanda-su-ruta-16/ziurek-valanda-su-ruta-262


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. >to kokiu priemoniu sako:

  kur nori, gali dėti SAVO pinigus. Tamsta susipainiojot, nes čia kalba apie savivaldybės lėšas, tad jūsų garbinamosios norai neturėtų galioti. Bet kadangi ji gali tai, ko negali kiti, tai…

 2. ? sako:

  Kas, kas čia tokia gerbiama?????

 3. to kokiu priemoniu sako:

  Kur norejo gerb. mere, ten ir padejo tuos pinigus. Kai busi jos vietoj (o to niekada nebus), galesi galvot, kur juos padet. Kiek galima pilt purvo sitam leidinyje, tikra purvo lavina, o ne kn.

 4. Kokių priemonių sako:

  ėmėsi merė pagerinti vaikų teises, socialinius reikalus? Išdraskė Socialinį skyrių, atleido kompetentingus socialinius darbuotojus, priėmimas vyksta tik kelias dienas ir pusė dienos. Sutaupyti pinigai, o tai milijonas eurų kur nuplaukė? Gal saviškių priedams? Gal pompastiškoms šventėms?

 5. A. sako:

  Gal kas pavardintumėt ką naujo ZP padarė, kas nebuvo daroma ir anksciau (gelyciu, egluciu galit nevardinti)

 6. Eik tu sako:

  Tavo ZP ne tiek padarė, o tiek pridarė, kad ilgai reiks kuopt nuostolius kitoms valdžioms. Pažiūrėsim kaip paaiškins tuos visus viešuosius pirkimus, nupirktus, galimai, kelis kartus brangiau. Apskritai, blizgučių gerbeja ir tiek

 7. Robinas to robinas sako:

  Aš rašiau ne apie tai, kiek ir kas turi vaikų ir kiek jiems metų, bet apie tai kas sutaupė, o svarbiausia, kad sutaupė tokių šeimų saskaita, kurioms gal tikrai reikėjo tų pašalpų. Taip, kad prieš puldami ginti savo……. pirma gerai paskaitykite.

 8. To Robinas sako:

  Nu bet ir visviena kabinasi prie Z.P .nu nebejuokinkit.ji dar tik nesenai pradejo dirbt,nebenorekit visko iskart ir butent dabar. Ji jau tiek padare,uz visus daugiausiai per trumpa laika. O ypac gerbiu ja uz tai,kad pagaliau pajudino uzpelejusius uzpakalius nuo kedziu.o jus taip pykstat ant jos,tikriausiai esate vienas is tu pelesiu,ar bent jau giminaitis,artimasis

 9. To to Robinas sako:

  Esmė ne viena šeima, taupomi pinigai ten, kur neturėtų būti taupomi.
  Ši blogybė visoje Lietuvoje. Bet kodėl ŽP būdama tokia puiki, nesugebėjo dirbti šioje srityje geriau nei kitos savivaldybės?

  P.S. Milijonas sutaupytas 2016m. Tik klausimas kur nubyra tas milijonas, manau, tikrai į biudžetą negražinom. Tikiuosi ne gėlytėms ir valdžios priedams…

 10. To Robinas sako:

  O prie ko cia kristoline? Jei yra 6 vaikai,tai reiskias toje seimoje ne tada prasidejo bedos,vargas,kai kaip jus sakote kristoline pradejo vadovauti.jau,daugiau kaip 3metus reiketu laika atgal atsukt. Abejoju kad ta seima skursti pradejo nuo to laiko kai buwo isrinkta kristoline. Ka gero padare,kaip padejo anksciau buve kristoliniai,tai seimai? ?! Pries rasant pagalvokite ka rasote.o ne is karto pulkite. Kur buwo straipsnio autore? Kodel ji nerase savo KN straipsnio apie sia seima? Oi,ji neturi tam laiko,lengviau pasniukstyneti internete ir paieskoti info apie kristoline…

 11. superiui sako:

  O Jūs matuojat skyles pagal tai, kiek vaikų nužudoma?
  Pažiūrėkit laidą, kažkodėl skylės kamšomos žmonių paaukotais pinigais, o ne valstybės skirtais

 12. Robinas sako:

  O sutaupyti pinigai tai tikriausiai gėlytėms, eglutei ir visur kitur, kur galima pasireklamuoti, bet gerai kad sutaupė iš pašalpinių, nes daug kas iš jų patikėjo “krištolinės” pažadais ir už ją balsavo. Taip kad, ko norėjo tą ir gavo (š….).

 13. super sako:

  Cia baisu baisiausias auklejimas. Pedagogei reikia rankas nukapoti. Ir sterilizuoti, kad pati niekados negimdytu. Geriausia tai iki gyvos galvos ja ikalinti.

 14. superiui sako:

  tik pedagogė už kaunieriaus sn iego prideda,očia tai “nuostabus”auklėjimas

 15. super sako:

  Sirvintu rajone vaiku nezudo, i sulinius nemeta, ir negyvai neuzdauzo. Neieskokite skyles, kur jos nera. Vat apie Mickonio atzala geriau perpostinkite Delfio straipsni. Ar isdris drasi zurnaliste? Tikiu, kad isdris.

 16. Anonimas sako:

  Manau, Skvernelis mikliai atkurs vaikų teises, jei kompetentingosios nenori.

 17. Monika sako:

  vieni tegul skursta,bet priedams prie algų,o ir padėjėjams,patarėjams pinigų turime.Nenuostabu,kad teismo sprendimu dar ir vaikų teisių skyrius neatkurtas,kam jis reikalingas- tik trukdytų.

Jūsų komentaras:


trys × = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]