Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ar leis širvintiškiai sunaikinti jų praeities liudytojus?

IMG_4065*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ* Foto Virginijaus Sarpausko*

    Lietuvis nuo seno mylėjo ir tausojo medį. Medžiai buvo sodinami ir gimus vaikui, ir atminties išsaugojimui. Būtent todėl nesuskaičiuojamos kartos abiturientų, išeidami iš mokyklos pasodindavo savo medį. Prie to medžio metai iš metų renkasi jau suaugę, įvairiais gyvenimo keliais einantys žmonės – buvę klasės draugai. Būtent čia ta vieta, kur akimirksniu sugrįžta prisiminimai, vedantys į buvusias klases, primenantys mokytojus ir jų gyvenimiškas pamokas, iš atminties gelmių prikeliantys nerūpestingą jaunatvišką juoką…

       Šiandien jau nuspręsta, kad šiuos medžius reikia sunaikinti… Nesitarus su visuomene, neklausiant juos sodinusiųjų nuomonių, neieškant kitų alternatyvų. Tokį sprendimą priėmė mūsų išrinktieji – Širvintų rajono savivaldybės vadovai. Bet apie viską iš pradžios. 

 Ne, mes tikrai nesame prieš gerą mokyklos stadioną. Jo reikia. Verkiant reikia Širvintų jaunimui. Apie tai net neturi būti ir kalbos. Tačiau mes kalbame apie tai, kad  eilinį kartą savivaldybės administracija nusprendė už mūsų visų nugarų. Ir net su sprendimu nesupažindino visuomenės. 

       Jau įpratome, kad suskambus „Krašto naujienų” telefonui ir pamačius nepažįstamą numerį suvokiame – vėl kažkas nutiko. Šį kartą skambinusi garbingo amžiaus ponia kalbėjo trumpai: „Genocidas prieš medžius atgijo. Prie gimnazijos pjaus medžius. Tarp jų ir Igno Šeiniaus sodintą ąžuoliuką. Kasmet mokiniai sodino, puoselėjo, o va nutarė nupjauti. Darykite ką nors.”

    Siunčiame paklausimus Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos direktorei, savivaldybės administracijai, vėliau ir Aplinkos apsaugai. Tuo metu ieškome, kas yra arčiausiai nurodytos vietos ir gali nufotografuoti dar esančius medžius. Padėti sutinka neabejingas Širvintų gyventojas Virginijus Sarpauskas.

       Tradiciškai operatyviai ir neišsisukinėdama atsakė Gimnazijos direktorė Auda Buzienė: „Laba diena. Informaciją gavau. Norint išsaugoti visus kažkada buvusiame gimnazijos stadione (pievoje) esančius medžius, kuriuos savo laiku pasodino garbūs gimnazijos svečiai, reikėjo nesiimti stadiono renovacijos apskritai. Jau ne vienerius metus gimnazijos ir Širvintų miesto bendruomenės kėlė klausimą dėl stadiono atkūrimo ir modernizavimo. Prieš keletą metų tuo metu dirbusiai rajono vadovų komandai stadiono renovacijos klausimą kėlė Širvintų miesto bendruomenė, vadovaujama A. Skeberienės. Detaliau į Jūsų pateiktus klausimus atsakysiu penktadienio antroje dienos pusėje. Geros dienos.”

         Ne, mes tikrai nesame prieš gerą mokyklos stadioną. Jo reikia. Verkiant reikia Širvintų jaunimui. Apie tai net neturi būti ir kalbos. Tačiau mes kalbame apie tai, kad  eilinį kartą savivaldybės administracija nusprendė už mūsų visų nugarų. Ir net su sprendimu nesupažindino visuomenės. O juk Širvintose gyvena daug išmintingų žmonių, kurie ne tik ginčijasi, bet ir pateikia savo problemos sprendimo matymus. Gal reikėjo juos išklausyti? Stebina ir tai, kad nesvarstyti jokie alternatyvūs sprendimo būdai. O gal jie vis tik svarstyti, bet mūsų neinformavo?

     Pasaulyje ir net Lietuvoje technologijoms sparčiai žengiant į priekį jau yra galimybė didelius medžius persodinti ten, kur jie netrukdytų. Kodėl negalima to padaryti Širvintose? Žinoma, niekas neneigia, kad persodinimas brangiai kainuos. Bet gal ne tiek brangiai, kaip atseitų prisiminimų sunaikinimas?

     Ko mes išmokysime savo vaikus, naikindami galbūt ir jų tėvų prisiminimus?

     Kol kas laukiame kitų atsakymų. O mūsų skaitytojų apklausoje klausiame: kaip reikia pasielgti su mokyklą baigusių  abiturientų sodintais medeliais, kurie trukdo stadiono statyboms?

      Vienas iš galimų sprendimo būdų:


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

30 Komentarai (-ų)

 1. Vidai sako:

  esate iš tų žmonių, kuri po visais straipsniais neigiamai rašote . Neskaitykite ir neprivalote komentuoti, nebent jums moka, o įžeidinėti komentatorius, tai jūsų kultūros stoka.

 2. vida sako:

  gerai ,kad nedaug cia tu asilu

 3. yra visaip sako:

  Yra visokių žmonių… Vieni gyvena stengdamiesi savo būtį susieti su gamta, su aplink jį egzistuojančia gyvybe, ją pastebi, ja džiaugiasi, ja alsuoja… Išėję pasivaikščioti, pastebi ir mato kiekvieną medį, augantį šalia ar gretimoje gatvėje, kiekvieną pavasarį džiaugiasi sprogstančiais pumpurais, nuostabiais obelų žiedais, nuklojančiais visą Plento gatvę, pastebi pavasarį gausias kaštonų “žvakes”, klevų žydėjimo žaismę, vasaros vakare gėrisi liepų žydėjimo aromatais.Rudenį džiaugiasi įvairiaspalviais klevais,medžiai tampa rudens gėlėmis, stebisi oranžiniais šermukšniais ir raudonomis gudobelėmis. Vaikai entuziastingai renka lapus, giles, kaštonus, nešasi juos į darželius ir mokyklas, daro iš jų įvairias puošmenas ir darbelius rudens šventėms. Tikrai visai ir nenuostabu, kad žmonės labai jautriai reaguoja į miesto medžių nupjovimą… Na o yra gal būt ir tokių, kurie miestą pravažiuoja automobiliais, ir ręsdami projektus mąsto “globaliai”, sėdėdami kabinetuose prie kompiuterių, tuomet jiems viskas labai greitai dėliojasi- čia pastatysime tą, ten padarysime aną… ir t.t…O jeigu sudėjus du matymus į vieną, ir pajautus jog – statydami tą, turime išsaugoti tą medį, griaudami ir ardydami anas senienas, turime išsaugoti anas jaunų žmonių pasodintas gyvybes???? Gali juk būti visaip? Juk tai įmanoma?

 4. nuomonė sako:

  Gal reikėtų, kad kas nors padarytų visų “proginių” medžių Širvintų rajone registrą? Ypatingos istorinės vertės Stuokos medžiai stadione – man naujiena. Širvintose gyvenu ne vieną dešimtmetį. Galėjo būti koks nors stendas su visa jų atsiradimo istorija pastatytas. Kažkaip čia negerai gavosi.

 5. Nežiniukas sako:

  Tiek daug facebooke jaunų komentatorių, aiškiai nesupratusių, kas rašoma straipsnyje. Gal juos teksto suvokimo paslapčių mokė tie patys mokytojai, kurie „užmiršo” savo mokinę?

 6. Autorius (Virginijus) sako:

  Nesiskaitymo įžūlumo precendentas iššaukia gynimo atkaklumo precendentą. Interesas viešas, tai ir ginsim viešai. Šiaip, straipsnis ir skirtas tam, kad sureaguotų visuomenė. Kad galima gintis, ir apginti pavyzdys jau parodytas. Galit prisijungti,ir išsakyti savo nuomonę. Klausimas platus, ką iš tiesų ginam, ir kokia eilės tvarka tai reiktų išvardyti. 1. Ąžuolus. 2. Žmonių nuomonės išreiškimo laisvę. 3. Žmonių teisę žinoti kas vyksta(koks projektas, koks medžių likimas). 4. Žiniasklaidos laisvę. 5. Dalį LSG buvusių ir esamų gimnazistų atminties. 6. Dalį Širvintų rajono istorijos( Igno Šeiniaus sūnaus Irvio Šeiniaus sodintą ąžuolą.
  Reikia patikslinti, kad prie savivaldybės esantis mažasis ąžuoliukas skirtas Smolensko tragedijos aukoms.
  Nei aš, nei vienas mano bendramintis nesakome NE stadiono statybai. Jis reikalingas. Taip kad, siūlau nežaisti jums, gal būt, siūlomų pigių žaidimų: “arba- arba”. Galima žaisti: “ir- ir”. Ir stadionas, ir ąžuolai, ir krepšinio aikštelę. Linkiu sėkmės.

 7. Gal sako:

  Gal ir šį kartą autorius stos medžių ginti? Viltis miršta paskutinė…

 8. vilius sako:

  NA IR NUSIGRYBAVOT SU SAVO TAIS MEDZIAIS.GAL KOKIU VITAMINU JUMS GALVOJ TRUKSTA?

 9. Valstybės tarnautojas sako:

  Žodžių tarnauti reikšmės
  tarnauti – tarn|auti, tarnauja, tarnavo 1. būti atsidavusiam: Mūsų tikslas tarnauti tautai, žmonėms. Tarnauti tiesai. 2. būti tarnautoju, turėti pareigas: Jis tarnauja ministerijoje. 3. atlikti karinę tarnybą: Tarnauti kariuomenėje, kavalerijoje. 4. būti tarnu: Tarnauti pas poną. 5. stovėti ant užpakalinių kojų (apie šunį): Gražiai šuo tarnauja. tarnavimas.

 10. Griauti - nestatyti sako:

  Griauti, niokoti paprasta. O vat sukurti ne kiekvienas gali. Akivaizdu, kad Širvintose nevertinama praeitis, nesaugomi prisiminimai. Žalias miestelis verčiamas į betono griozdą.

 11. Kaip suprantu sako:

  Projektą vykdo savivaldybė. Tai ji ir turi pasirūpinti.

 12. Monikai sako:

  tiesa, tik kas persodins ir kur, jei gimnazija nesiima to daryti.

 13. Monika sako:

  paskaičius straipsnio pavadinimą būtų gerai,kad daugelis ir patį straipsnį perskaitytų.Mano nuomone būtų labai gražu perkelti tuos medžius į kitą vietą ir sukurti parką,kuris su kiekvienais metais plėstųsi.Į Širvintas atvažiuoją garbių svečių,pasodintų medelį,būtų pridedama lentelė kas pasodino.Ir tai būtų mūsų rajono istorija.

 14. Susitarimui sako:

  O kokių čia argumentų dar reikia? Geriau du medžiai su nykia aikšte ar naujoviškas, modernus stadionas? Klounų brigada esat :D

 15. Susitarimas sako:

  Siūlau į neargumentuotus komentarus nekreipti dėmesio. Visur jų pilna. Pagalbos Ukrainai grupės nuolat puolamos Vatnikų. Kiekvienas, kas labiau prolietuviškas yra taip pat aplojamas vatnikų. Čia tas pats. Tokie komentarai kaip: Jupiteris, virgis, pastebėjimas, Fede yra akivaizdžiai besikartojantys po kiekvienu straipsniu. Neargumentuoti, mažaraščių atsišaukimai. Įžeidinėjimai žurnalistei. O apie nagrinėjamus klausimus nė žodžio. Už tai, kad nepatinka. Už tai, kad tikslas ginti savo FĖJĄ.

 16. Sirvintiske sako:

  Dieve brangus, anekdotas ant sievo. Buvo nebuvo tų medžių, stadiono visi norejo naujo o dabar vien dėl medžių čia psichuot raikia, aišku, kažkiek liūdna, nostalgija apima, kai pradedi galvoti, bet is kitos pusės nei kas į tuos medžius dėmesį atkreipdavo kol jų nesugalvojo nupjauti nei iš vis jie ten kam rupejo.
  P.s. nors ir mokiausiau šioje gimnazijoje bet net nežinau, kuris ąžiuoliukas I.Šeiniaus sodintas.

 17. Jupiteris sako:

  Kas ryta po nauja anekdota neringa sukuria :D

 18. virgis sako:

  o jums tikrai su galva viskas tvarkoj?gal gana nesamones rasyti?KERSTO NAUJIENOS jau visai nusirito.GEDA

 19. kas darosi? sako:

  vėl medžiai užkliuvo? peticija turbūt nebepadės?

 20. pastebėjimas sako:

  gal Stuokai ir remonto nereikia…tiek prisiminimų, palaukim dar 20 metų. Mažutėliai mes, širvintiškiai, tai dešimtmečius snaudžiam, tai rėkiam, kai nustojam snausti…susiskaldėm iki isterijos ir paranojos…dabar yra vieni teisingi, dori, žinantys kaip ir ką daryti, kiti – tikri parsidavėliai, neverti jokios pagarbos…taip ir gyvensim, nes visiems darbo savivaldybėje ir jos įstaigose tikrai neužteks…gaila, kad taip…užjaučiu mus visus…ir tuos, ir tuos…

 21. Siūlau sako:

  Sukvieskim visas laidas ir organizuokim medių kirtimo šventę. Patys sodino, tegu patys sutvarko. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

 22. Och sako:

  Tikras esi fedia!

 23. Fede sako:

  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ne nu tikri klounai KN :D DDDDDDD

 24. Manau sako:

  Manau, kad nedelsiant reiktų apie šią savivalę informuoti mūsų Merę, esu įsitikinusi, kad ji šios situacijos nežino. Skaičiau laikraštį, kad ji baigusi aukštuosius Aplinkos apsaugos mokslus, tai jau tikrai ji neleis žudyti tų medelių, pasodintų mūsų jaunosios kartos…Tikrai ji ras išeitį ir paprotins tuos buldozeristus ir pjovėjus?…

 25. taigi sako:

  Kai nežinai ką ir kada baigei, kokią mokykla, tai apie tai , kad reikia tūrėti prisimintinas vietas, kur susitiktum su klasiokais, tave mokiusiais mokytojais, tai ir gaunasi, kaip sovietų sąjungoj “tavo namai plačioji sovietija”. Taigi, kas galėtų paneigti, kad taip nėra mūsų rajono “krištolinėm”, jeigu tokius kankanus krečia. Gal jau laikas opozicijai prisimintis 1989-1990 metų Širvintas.

 26. Klausimėlis sako:

  Kas ir kodėl taip medžių bijo?

 27. Oho sako:

  Šeiniui paminklą pastatė, o jo sodintą medį nupjaus?

 28. Genijui sako:

  Ir kam čia tokia išganinga mintis šovė?

Jūsų komentaras:


devyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]