Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Bandymas užčiaupti „Krašto naujienas” nepavyko

DSC_0196       Jau daugiau kaip penki mėnesiai  praėjo nuo „Krašto naujienų“ publikacijos “Merė gali ne viską”, kurioje rašoma apie tai, kaip Širvintų rajono rajono merė Živilė Pinskuvienė netinkamai vykdė rinkimų stebėtojo pareigas. Daug vandens nutekėjo nuo to laiko. Rinkimai įvyko ir jau senokai užmiršti.

    Į mūsų publikaciją ir kitų komisijos narių bei stebėtojų skundus griežtai reagavo Vyriausioji rinkimų komisija. Jos sprendimu merei buvo atimtas stebėtojo pažymėjimas. Įvykis išties senas. Dauguma jį užmiršo.

    Tačiau merė Ž.Pinskuvienė užmiršti negali ir bando drįsusius kritikuoti „pastatyti į vietą”. Merė pirmiausia skundė mano ir kitų stebėtojų darbą VRK, tačiau komisija pažeidimų nenustatė. Tuomet merė surašė skundą Žurnalistų etikos inspektoriui, kuriame ji skundžia „Krašto naujienas” publikavusias „tiesos neatitinkančią informaciją, jos garbę bei orumą žeidžiančią informaciją“. Skundžiamą straipsnį galite perskaityti čia:

https://www.krastonaujienos.lt/2016/10/mere-gali-ne-viska/

       Tuojau pat po publikacijos merė savo facebook paskyroje ne tik išsakė požiūrį į žiniasklaidos priemonės darbą, tačiau apšmeižė mano vadovaujamą leidinį, kuris yra merės šeimos leidinio konkurentas. Tokį merės veiksmą – gąsdinti „Krašto naujienas” savo teisių gynimu ir reikalauti paneigti tai, ko nepadarėme – priėmėme kaip grasinimą ir bandymą įbauginti bei užčiaupti. Tai eilinė daugumos politikų mėgiama priemonė, siekianti suvaržyti žiniasklaidos laisvę, užtildyti ir įbauginti pilietiškumo norinčius žmones.

      Ne tik redakcija, bet ir mūsų skaitytojai šį skundą įvertino kaip eilinį valdančiųjų norą įbauginti ir užčiaupti burnas visiems, mąstantiems kitaip. Šį merės poelgį mes supratome taip – apie merę gerai arba nieko.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba priėmė sprendimą Živilės Pinskuvienės skundą dėl paskleistos informacijos pripažinti nepagrįstu:

       Daugiau nei dešimt metų dirbdama žurnalistinį darbą suprantu ir suvokiu visą atsakomybę prieš skaitytoją ir visuomenę. Lygiai taip pat suprantu, kad rašymas politinėmis temomis prilygsta vaikščiojimui peilio ašmenimis. Paslysti ir suklupti yra labai paprasta. Sąmoningai nesiekiu šmeižti nė vieno žmogaus. Nė karto neparašiau, kad Širvintų merė yra bloga. Jei ir kritikuoju, tai kritikuoju išimtinai mano akimis priimtus neteisėtus sprendimus, daromus pažeidimus.

     Skirtumas tik tas, kad valdininkai išrenkami tarnauti rinkėjams. Vadinasi, jie privalo ne mus gąsdinti, o mums tarnauti, įsiklausyti į kiekvieno rinkėjo pageidavimus ir norus, tartis su mumis, geranoriškai ir pagarbiai bendrauti. Kiekvienas mūsų yra valdininko darbdavys.

    Tik pagarbiu bendravimu, oponento išklausymu politikas gali pelnyti pagarbą. Redakcija jos nepridės ir neatims Na,neturime mes tokių galių.

     Štai kad ir įvykis dėl gimnazijos medžių. Visą savaitę susirašinėjame su savivaldybe, tempiame po žodį informaciją. Ar nebūtų paprasčiau suteikti visą informaciją, kurią mes paskelbtume? Mes ją pateiktume, gyventojai žinotų, kas vyksta. Bet ne. Kaip suteiksi informaciją priešui? Va tuomet mes jos ir ieškome. O ieškodami randame. Ir dažnai randame ne tai, kas puošia ir gražu.

     Nesiskundžiu. Būtent už informacijos neteikimą ir privertimą jos ieškoti noriu padėkoti merei ir visai jos komandai. Nes tai, ką randame, pasirodo, skaitytojams yra tiek įdomu, jog jau pusantrų metų skaitomumu mūsų portalas lenkia kitus rajono portalus. Tad informacijos slėpimas ir jos ieškojimas šiuo atveju pelnė „Krašto naujienoms” populiarumą, subūrė nemažą skaitytojų ratą. Ir galime didžiuotis, kad mus skaito net rajono vadovai, tuo pripažindami, kad mūsų nuomonė ir įtaka yra svari. „Krašto naujienas” ne kartą citavo ir publikavo didieji internetiniai portalai. Vienu mūsų straipsniu, publikuotu „Lietuvos ryte” dalinosi net rajono merė ir jos šeimai priklausantis laikraštis. Argi tai nėra didžiulis įvertinimas?

     Taigi, ačiū, kad skaitote, komentuojate. Ačiū, kad skundžiate mus, tuo dar labiau populiarindami „Krašto naujienas“ ir jas pristatydami platesniam skaitytojų ratui. Ačiū, kad skundžiate Žurnalistų etikos inspektoriui, tuo pripažindami mus, kaip žiniasklaidos priemonę.

    Skaitytojams primenu, „Krašto naujienos“ visada stos ginti silpnesnį, skriaudžiamą. Mes visada džiaugsimės žmonių pasiekimais ir gerais darbais, nepriklausomai nuo partijų. Tačiau visada kritikuosime sprendimus, jei jie neša nuostolį visuomenei, jei jie nėra išdiskutuoti.

Visada Jūsų ir su Jumis,

Neringa Tuškevičienė ir „Krašto naujienos“

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. Anonimas sako:

  to Monika

  Tik kad tas langas labai apmusijes ir nesvarus.

 2. Drasa sako:

  Drąsinkime Neringą, drąsinkime vieni kitus, drąsinkime Lietuvą.

 3. Pagarba sako:

  Neringai, tokių nenuperkamų žmonių dėka dar gyvas tikėjimas, kad Lietuvoje šviesės.

 4. va taip va sako:

  gerbiu Neringą su visa neiškastruota sąžine, su garbės kodeksu, su jautrumu ir nepaprasta drąsa.

 5. Neringai sako:

  Tiesiog šaunuolė esate , labai , labai reikalinga Jūsų informacija ir suteikta galimybė išsakyti kitokią nuomonę.

 6. Monika sako:

  Neringa esi nuostabus žmogus,tavo laikraštis žmonėms tiesos ir žinių langas.Ačiū kad esi,ačiū kad nepasiduodi.Sėkmės.

 7. Laima sako:

  aš su jumis,o palaikydama pervedžiau jums 2 proc., ką raginčiau padaryti ir kitus.

 8. > to qqq sako:

  apie duodamus nurodymus – čia tamsta apie save, iš asmeninės patirties?

 9. Palaikau sako:

  Esate šauni komanda. Operatyviai ir suprantamai pateikiate visas žinias. Pirmyn.

 10. Radau sako:

  Tai kad yra. Skiltyje Nelaimės kriminalai

 11. to qqq sako:

  Vakar cia trumpam pasirode, bet greitai iseme. Toks turbut buvo duotas nurodymas. Cia tik vaidinimas, kad viskas viesa ir tikra. Taip tikrai nera. Vieni smeiziami ir zeminami, o kiti aukstianami. Apgailetina.

 12. qqq sako:

  Kodėl niekur nėra info laikraštyje kokią čia bandą pagavo širvintiškių.

 13. Krašto naujienoms sako:

  Jūs esate labai reikalingi,dėka Jūsų gauname informaciją, galime pasisakyti, laisvai reikšti nuomonę. Sėkmės ir stiprybės Jums

 14. Blesta sako:

  Blesta princeses vlanda

 15. na sako:

  Na tai taip…. gal vel zivile verks savo fb paskiroje, kokie visi aplinkui kalti ir neteisingi

 16. ? sako:

  Tai ką, ir čia prakišo?

Jūsų komentaras:


du + = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]