Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

„Czerwone Maki” Węgorzewo mieste

17191048_430984230584669_4090275356839532985_n    Kovo 4-5 dienomis Širvintų rajono ansamblis „Czerwone Maki” su koncertine programa viešėjo Lenkijos mieste Węgorzewie, renginyje „Kaziuki nad Węgorapą” („Kaziukai prie Vengorapos”). Į šį renginį kolektyvą pakvietė Węgorzewo miesto meras Krzysztof Piwowarczyk ir Węgorzewo Kultūros centro direktorius Miroslaw Bludzien. Vykome kartu su Nemenčinės Etnografiniu muziejumi ir Maišiagalos Tradicinių amatų centru, su kuriais jau senai bendradarbiaujame.

    Kovo 4 dieną vyko Kaziukų mogė, kurioje taip pat dalyvavo mūsų atstovai. Jie į  „Kaziukų mugę” atsivežė savo prekes: juodą duoną, pyragus, kibinus, skruzdėlynus, o taip pat Vilniaus verbas.  Tuo metu ansambliečiai ruošėsi koncertui, kuris vyko Węgorzewo Kultūros centre. Pirmoje koncerto dalyje pasirodė liaudies ansamblis ir du chorai iš Lenkijos. Antra dalis buvo skirta ansamblio „Czerwone Maki” pasirodymui, kuris tai progai parengė 9 dainas. Tai buvo populiarios dainos, tiek lenkų kompozitorių, tiek ir Vilniaus krašto liaudies dainos. Turbut gyvenime nesame sulaukę tiek aplodismentų ir tiek bisų. Pusę dainų dainavome po du kartus.

     Pasibaigus koncertui dalyvavome integracinėje vakaronėje, jos metu pasidalinome kūrybine patirtimi, pabendravome, pabaigai pakvietėme „Węgowrzewo kapela” į XIII lenkų kultūros festivalį, kurį planuojame  š.m r ugpjūčio mėn. 12 d.

    Kovo 5 d. dalyvavome šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje šv. Mišiose, į kurias mus pakvietė šios bažnyčios klebonas Klemensas Litwin. (Jis dalyvavo koncerte ir integracinėje vakaronėje). Labai buvome pagerbti, nes iš sakyklos ne vieną kartą mus paminėjo, ir pabrėžė, kad buvome iškviesti 5 kartus bisui (jis viską užfiksavo). Po Mišių klebonas pakvietė mus pakilti į bažnyčios varpynę. Pakilimas buvo sunkus, nes reikėjo lipti labai aukštai siauručiais laipteliais, bet Vargas buvo to vertas. Kai visi pasiekėme tikslą, staiga pasigirdo varpų dužiai – mums surengė visą koncertą. Koncerto metu skambėjo trys varpai, du dideli ir vienas mažas. Dar vienas, pats didžiausias, tylėjo, nes yra trūkęs. Klausydami varpų gaudesio grožėjomės Węgorzewo panorama. Gražus miestas, per jį tekanti upė Węgorapa, kuri čia pat įteka į Mamry ežerą, patį didžiausią Lenkijoje. Pabaigai klebonas mums parodė bažnyčios valdas, naujai kuriamą liaudies muziejų.

    Padėkoję už viešnagę nuvykome į Węgorzewo liaudies muziejų. Sunku viską nupasakoti, geriau pasklaidyti nuotraukas.  O mūsų išvykai atėjo pabaiga. Liko tik visiems, kas prisidėjo prie mūsų išvykos, padėkoti. Taigi dėkojame Nemenčinės Etnografiniam muziujui ir jo direktoriui Algimantui Banevičiui, Maišiagalos tradicinių amatų centrui ir jo direktorei Jolantai Lapinskai, o taip pat visiems bičiuliams iš Lenkijos už šiltą priėmimą, už nuoširdumą, aukštą kultūrą.

      Mūsų ansamblis, kuris šiuo metu dėl nepalankaus rajono valdžios požiūrio, gyvena ne pačius geriausius laikus, yra mylimas, gerbiamas ir reikalingas. Jeigu mes esame nereikalingi savo rajone, tai esame reikalingi savo rajono  žmonėms, nepergyvename, nes turime daug draugų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje  (Lenkijoje, Baltarusijoje). Dabartinė rajono valdžia pradėjo negailėstingą kova su tautinėm mažumom, kartu ir su mūsų ansambliu. Mūsų platus Draugų ratas suteikia naujus sparnus, taigi, brangieji, „Czerwone Maki” dainavo, dainuoja ir dainuos.

Su pagarba, Stefanija Tamošiūnienė – ansamblio „Czerwone Maki” vadovė

Nuotraukos Janinos Voleišo


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. Taip turi būti ir tikrai bus sako:

  žmogus savo krašte turi teisę naudotis savivaldybės pastatais (kultūros namais, mokyklomis, daugiafunkciniais centrais ir t.t.), savo saviraiškai ir kultūrinei veiklai, juk tam jie ir skirti- meno mėgėjams ir jų susibūrimams, bet ne tik tiems, kurie tipo alia priklauso kokiai tai valdiškai institucijai, bet visiems gyventojams…manau neužilgo, tai bus pasiekta…

 2. Laima sako:

  Mielosios visada gera Jūsų klausytis, būkite žiburėliu mūsų krašte, esate labai gražus kolektyvas. O valdžia.. suk juos galai. Svarbiausia džiaugtis ir tikėti, kad tai kas gera ir daroma iš širdies išlieka.

 3. Taryba sako:

  Saviveikloje dalyvauja tik du tarybos nariai : Tamošiūnienė ir Mateika. Va todėl kiti saviveiklininkų ir nesupranta

 4. Nesuprantu sako:

  Kuo užkliuvo lenkai. Faini, darbštūs žmonės. Dainuoja ir tegul dainuoja. Juo labiau, kad dainomis ir mūsų rajoną garsina. Ačiū jiems už tai.

 5. Gerbėja sako:

  Vyliamės, kad išgirsime “Czerwone Maki” šventiniame koncerte skirtame Nepriklausomybės Atkūrimo šventėje.Jie visada pagražindavo ir pralinksminadavo mūsų tautiečių liūdnas raudas. Su ateinančią švente, “Maki”

 6. marytei sako:

  visiem dainuokite

 7. Marytė sako:

  Mylime Jus ir džiaugiamės Jūsų sėkme. O valdžia yra tokia, kokia yra – apgailėtina. DAINAVOTE, DAINUOJATE, DAINUOKITE ir teduoda Dievas Jums sveikatą, gėrį ir grožį bei meilę visiems žmonėms.

Jūsų komentaras:


devyni − = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]