Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kada pliuškensimės naujame baseine? (I dalis)

DSC_0001

VYTAS ŠIMONĖLIS

* VYTAS ŠIMONĖLIS, Širvintų r. savivaldybės tarybos narys nuo LVŽS *

        2016 m. rugpjūčio 23 d. buvo pasirašyta Sporto komplekso Širvintų mieste statybos sutartis. Sutarties vertė 6 849 568,00 eurų. Kokio tai dydžio statinys, iš kokių lėšų bus statomas, žino tikrai nedaug Širvintų miesto gyventojų, o kada žadama šį objektą užbaigti – nežino ir pati valdžia.

    Daugiafunkcinių sporto centrų statybų – baseinų su universaliomis sporto salėmis vajus, prasidėjęs po Rūtos Meilutytės pergalių, Lietuvoje tęsiasi. Šiuo metu Lietuvoje yra statoma arba bus pradėta statyti apie 17 tokių centrų. Ir retas kuris pakalbintas bet kurio miesto ar miestelio gyventojas pasakytų, kad nereikia, jeigu stato reikia tik džiaugtis, tuo labiau, kad mums kiekvienam tiesiogiai lyg ir nieko nekainuoja. Šio straipsnio tikslas pasidalinti informacija ir įžvalgomis (gal pateikti daugiau informacijos) apie tokių objektų statybos ypatumus, slypinčias rizikas, finansavimo šaltinius ir mūsų rajono valdžios asmenų veikimą, siekiant galutinio rezultato – pabaigtuvių.

Apie finansavimo šaltinius

     Iš Europos Sąjungos 2014-2020 m. paramos lėšų bus statomi tik Klaipėdos ir Vilniaus (Lazdynų) baseinai. Visi kiti, jau statantys ir besiruošiantys statyti, tai daro iš šių finansinių šaltinių: iš Valstybės investicijų programos lėšų skiriamų per Kūno kultūros ir sporto departamentą (Valstybės lėšos), iš savivaldybių lėšų ir išskirtiniais atvejais iš privačių juridinių asmenų lėšų. Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus įsakymu kiekvienais metais paskelbiamas kapitalo investicijų paskirstymas, įsakymo skyrelyje „ Savivaldybių sporto bazių plėtra ir modernizavimas“ galime rasti objektus ir paskirtas lėšas. Su lėšų paskirstymu galite susipažinti čia ( žiūrėti 2014 m. sausio 2 d. Nr.V-1, 2015 m. lapkričio 16 d. Nr. V-753, 2016 m. gruodžio 5 d. Nr. V-770).  Panagrinėjus lėšų paskirstymą tokių objektų statybai matosi, kad 2014 metais 22 objektams skirta 6,8 mln. eurų, 2015 metais 28 objektams skirta 6.8 mln. eurų, 2016 metais 31 objektui skirta 9,2 mln. eurų,- vidutiniškai apie 310 tūkst. eurų objektui. Šiuose, įsakymu patvirtintuose sąrašuose, kasmet išsiskiria 7-8 objektai, kuriems skiriamas ženkliai didesnis finansavimas. Ar tai priklauso nuo objekto svarbos, dydžio, ar kitų kriterijų? Nežinau. Savivaldybės savo lėšas šiuo laikotarpiu nukreipia Europos Sąjungos finansuojamiems projektams įgyvendinti, kur savivaldybėms tenka prisidėti apie 15-20 proc. nuo projekto vertės, tad laisvų pinigų, kuriuos galėtų nukreipti sporto objektų statybai trūksta, tenka dar ir pasiskolinti. Privačios bendrovės nenoriai investuoja į tokius objektus, nes jie nėra atsiperkantys, geriausiu atveju padengia einamuosius kaštus. Savivaldybės prisideda prie tokių objektų išlaikymo įvairiais būdais: apmoka už vaikų, kitų socialiai remiamų savivaldybės gyventojų naudojimąsi tokių objektų paslaugomis, įkelia savivaldybių biudžetines įstaigas į šias patalpas, skiria lėšų įrangos įsigijimui, patalpų atnaujinimui, skiria dotacijas. Tad savivaldybės, nusprendusios statyti tokį objektą, viliasi gauti pinigus iš Valstybės investicijų programos ir stengiasi savų lėšų įdėti kuo mažiau, pagal galimybes. Kitos savivaldybės, kaip N. Akmenė, ieško privačių investuotojų ir siūlo tokį objektą statyti ir eksploatuoti kartu. 2017 metais  Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus įsakymo dėl 2017 m. investicinių lėšų paskirstymo dar nėra. Jeigu šis investicinis krepšelis nepadidės, situacija bus sunki. Tuo labiau, kad Valstybės kontrolė 2016 m. spalio mėnesį savo pranešime labai kritiškai pasisakė apie Valstybės investicijų programą ir lėšų skirstymo tvarką.

       Per kiek laiko pastatomi tokie ir panašūs objektai

       Statybų sparta priklauso nuo lėšų, objekto dydžio ir statytojo. Kėdainių areną bendrovė AB „Lifosa“ už savo lėšas pastatė per 13 mėnesių, bet tai tikrai ne investicija su grąža, tai – dovana miestui. Visi kiti, statantys biudžetiniais pinigais, užtrunka nuo 4 iki 8 metų. Be to, kaip paprastai, per tuos metus įveikiamas tik vienas statybos etapas – baseinas arba sporto salių kompleksas. Mūsų kaimynai, Jonavos rajono savivaldybė, šių metų vasario 22 d. baigė arenos statybos I etapą – įvairių sporto šakų salių statybą. Jonavos sporto arenos 6700 kv. m. statyba kainavo 7 mln. eurų, iš jų – valstybės investicijų programos lėšos – 3, 8 mln. eurų, Jonavos rajono savivaldybė skyrė 2, 6 mln. eurų, AB „Achema“ prisidėjo 0,6 mln. eurų. Statyba truko apie 8 metus. Jonaviškiai žada pradėti II etapą – baseino statybą. Siūlau paskaityti, kam įdomu, apie Joniškio, Tauragės, Šilalės, Palangos, Varėnos, Kretingos, Rokiškio, Jonavos savivaldybių planus ir numatomus statyti tokius objektus.

 Bus daugiau.

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

33 Komentarai (-ų)

 1. Mamai sako:

  O kuo blogai pasipliuškenti, būtinai tik pramogauti ar plaukti? Jau ir žodžiai netinka, ir žmogus nepatinka, tik pati sau patinkat, ar ne?

 2. Vytas sako:

  Kaip buvo iš tikrųjų galite paskaityti https://www.krastonaujienos.lt/2016/07/taryba-neleido-didinti-keleiviu-vezimo-ikainiu-rajone/

  Tikiuosi, kad atsakymus rasite.

 3. Mama sako:

  Galesi prie savo namo pliuskentis,o mes eisim i baseina plaukti,pramogauti.

 4. taigi sako:

  Straipsnis tikrai vertas pamastymų, tik mes, mieli komentuojantieji, kažkaip argumentujame vieni kitus koneveikdami. Papraščiausias mastymas nurodo, jeigu neturi lėšų, tai juk “Ferari” nepirksi, nors pasiskolinęs galėtum, tačiau vis tiek liktum su beždžionės užpakaliu ir užkrautum savo palikuonims ne kokį palikimą. Galima numanyti, kad ir rajonui nusimato panaši situacija, kaip su gerbiamos asabos saldainių fabriku, o šito žinoma nesinorėtų, kadangi kosėti teks visiems rajono gyventojams, nes kai kas ir su dviračiu iki žirgo gatvės nusigaus. Taigi, bukim biedni, bet nešvaistykim svetimų pinigėlių džiaugdamiesi vienadiene švente.

 5. ir vėl aš ...........to Vytas sako:

  Laba diena ,malonu gauti ,kad ir tokį paaiškinimą ,ieškosim informacijos .Vis tik nedrįsčiau trukdyti jūsų brangaus asmeninio laiko ,besikreipiant privačia tvarka .
  Pagarbiai…

 6. ir vėl aš ...........to to jaunimas sako:

  cituoju,,Tai jeigu tu jaunime esi jauna šeima, vadinasi kai Šimonėlis valdė ir prisidėjo kuriant jauną ir nepriklausomą Lietuvą tu dar turėjai dar ir į kelnes pasisioti. Logikos trūksta tavo pasakoj. Dabar gini tuos, kurie bando galimai suvogti ką Šimonėlis kūrė ir kai Lietuva dar nebuvo Europos sąjungoj. Pajuokos objektas tavo širvintai ant Lietuvos… dėl tavo valdovės” citatos pabaiga .
  Pirma , ar jau jaunimas ,kuris Nepriklausomybės atkūrimo matais,dar sisiojo į kelnes ,neturi teisės išsakyti savo nuomonės ? Kokia čia pasaka ,jei jaunimas kalba pagrįsta faktais ?
  Antra ….dabar apie logiką . Čia su logika ,pas jūs labai prasti reikalai .Pradžioje jūs TEIGIATE ,kad ginami tie ,kurie GALIMAI bando suvogti ,ką V.Šimonėlis sukūrė. O tai į kokį V.Šimonėlio kūrinį buvo pasikėsinta ? Taigi ,kūrinys neįvardintas ,žodis ,,galimai ” tai tik prielaida ,tai gal tuomet reikia sakyti GALIMAI ginami.

  Pabaigai pasakysiu ,kad moters rinkimai į mero vietą nepasitvirtino .Kai rajono merais buvo vyrai ,jie nebuvo valdovais ,o kaip tik moteris ,taip ir valdovė .Kitai kadencijai siūlau rinkti merą -vyrą ,jam ir reikalavimai keliami mažesni ir ……
  Liaudies patarlė byloja ,kad jei vyras truputį gražesnis už velnią,tai jau ir gerai . Vyras gali būti be rankų,be kojų ,bet svarbu nebūtų -su negalia .
  V.Jasiukevičius vis tik buvo teisus sakydamas ,,Per graži Ž.Pinskuvienė būti mere ” O ką daryti Širvintiškiams jei mūsų visos moterys gražios :)

 7. Paskutiniam sako:

  Mūsų chebroj visada sakom – varom pasipliuškent į baseiną. Ir kas čia tokio? Nuvarom. Pasipliuškenam, nors ne visi plaukt mokam. Ir mes turbūt dar jaunimas, jei mokyklą tik užpernai baigėm.

 8. uz jaunima sako:

  is straipsnio antrastes matosi koks sis ponas simonis priesiskai nusiteikes pries tos kurie stato ir daro.Kam cia issidirbinet :KADA PLIUSKENSIMES ,va cia ir parodo kultura .

 9. širvintiškė sako:

  P. Vytai kada ir kokiame Nr. buvo straipsnis.

 10. Vytas sako:

  Apie autobusų parką jau rašiau praeitais metais šiame laikraštyje, nenoriu kartotis. Jeigu nerasite informacijos paskambinkite man tel. 8 687 40743, arba parašykite el. laišką [email protected], mielai jums atsakysiu.

 11. To jaunimas sako:

  Tai jeigu tu jaunime esi jauna šeima, vadinasi kai Šimonėlis valdė ir prisidėjo kuriant jauną ir nepriklausomą Lietuvą tu dar turėjai dar ir į kelnes pasisioti. Logikos trūksta tavo pasakoj. Dabar gini tuos, kurie bando galimai suvogti ką Šimonėlis kūrė ir kai Lietuva dar nebuvo Europos sąjungoj. Pajuokos objektas tavo širvintai ant Lietuvos… dėl tavo valdovės

 12. Jaunimas sako:

  Sveiki, noriu pasisakyti ir as, nebegaliu tyleti! Mes esam jauna seima, mes labai laimingi, kad sirvintos keiciasi, kad bus naujas baseinas, bus kur pasportuoti, kad atsidare vieta kur galim isgerti kavos, kur bus galima vasara prisesti ir ramiai pavakaroti!!! Mes turesim grazu ir zmoniska stadiona, o kaip gera vakarais eiti rateli aplink upe, kalnalaukio gatve… ten sviesu ir gera!!! Net nenoriu pagalvoti kaip viskas atrode anksciau… V. Simoneli, jei jums rupi sirvintos ir jaunimas gyvenantis ar planuojantis apsigyventi cia, nusiraminkit ir eikit i poilsi! Mes norim gyventi graziai, jaukiai, tureti veiklos ir nesigedint atsivezti sveciu is kauno ar vilniaus. Zinau, mums reikes uz tai susimoketi- mes susimokesim, nes grazus gyvenimas kainuoja! Bet bent jau isleisim pinigus cia- musu sirvintose, nereikes vaziuot i vilniu i baseina ar atsigerti kavos!!!

 13. ir vėl aš ........... sako:

  Labas visiems …….:)
  Labai gerai ,kai opozicija dirba visuomenei naudingą darbą,kad ir tas pats tarybos narys V.Šimonėlis . Bet va kolegos visaip bando ,pakeisti mano nuomonę apie šį drąsų vyrą.Teko ginti savo nuomonę ir lažintis iš šampano bonkos .
  Tie nedorėliai mano kolegos ,vis man ,,kišą ”mintį ,kad būdamas rajonu meru V.Šimonėlis pasirašė sutarti ,kuri dar galios iki 2022 metų.
  Pagal šią sutartį, už metinį 120 Lt mokestį „Autoveldai“ buvo išnuomotas per 1,2 mln. litų vertės UAB „Širvintų autobusų parkas“ turtas, taip pat maždaug 55 tūkst. litų vertės Širvintų autobusų stotis.
  Jei tai tiesa ,aš pralošiau lažybas . Kaip ten V.Šimonėli yra iš tikro?
  Kai rašysit tęsinį ,užsiminkit ir apie tą įvykį .Ačiū.

 14. Marka sako:

  Zmones ne akli mato kaip Sirvintos keiciasi.O tie kurie stengiasi turkdyti kazka daryti,tiems rinkejai savo balsais primins.

 15. pagalvok sako:

  jeigu rasai rasyk tiesa, si valdzia nepasiskolino ne lito . si valdzia tik grazina buvusiu meru skolas.baseino neskaidriai nepastatysi gali rasyti tik tas kuris ir lauko tualeto nera pastates.

 16. kitas sako:

  tikiu bus.

 17. aras sako:

  ž.p.stebina užsispyrimu siekiant tikslo. Deja, SAVO TIKSLO,kuris visiškai nesusijęs su bendruomenės,visuomenės tikslais.Tik nuo jos priklausantys,jos dėka gaunantys atlyginimus ją palaiko.Štai,Vida,Virgis,Norbertas ignoruodami akivaizdžius faktus,nenorėdami matyti kaip savivaldybė ritasi žemyn bando prieštaraut.Matosi,kad ,,nepriekaištingos reputacijos,, ir garbintojų IQ nedidesnis nei 33. Beje,kur viena avis tendaug ir avinų.

 18. Reginai sako:

  Jau pamatėme

 19. Regina sako:

  Nereikia tiek pykčio vieniems ar kitiems politikams. Viską pamatysime po kadencijos pabaigos, kaip kas dirbo ir kieno teisybė.

 20. alvydas sako:

  Jau kaip uzkniso tokie verksniai kuriem tik politika rupi.Savo zmonem kenkia,nieko bus rinkimai visi kenkejai gaus grazuos.

 21. Algimantas sako:

  Ponas Norbertas ir ponia Vida siūlo r.tarybos nariui baigti dirbti savo darbą, nes „…tu ne meras ir ne tavo valdžia“. Va taip.
  Čia tai bent nuomonė. Tokių nuomonių reiškėjai niekada nediskutuoja „į temą“, jie aršiai puola, nors pagrindinės diskusijų temos ,ko gero, nesuvokia.

 22. To REIKIA sako:

  Tamsta, tur būt, esate turtuolis, tad ir vykstate į burbulines vonias. Jūs, kaip supratau, net nežinote, kad Širvintose yra ir baseinas, ir sauna, ir rusiška pirtis. Nereikia kalbėti už daugumą širvintiškių. O Vida ir Virgis aplamai nenori nieko galvoti. Jiems net normali išsami ir objektyvi informacija neįkandama.. Aklai tiki stabu ir baigta. Tokiems nors kuolą ant galvos tašyk.Deja…

 23. ? sako:

  Parodykite nors vieną normalų žmogų priklausantį arba bent jau prijaučiantį dp, kiek žinau tai visiems svarbiausia pulti bet kokiais žodžiais.

 24. Vidai, Norbertui sako:

  Gerbiamieji, kodėl nepasistengiate diskutuoti korektiškai? Niekas nemokė, o patiems neišeina? Tarybos narys V.Šimonėlis, kaip ir pridera žmonių išrinktam atstovui rajono taryboje, pateikia informaciją, kurią turi, supranta ir gali žmonėms paaiškinti, nes tos informacijos valdančioji dauguma neteikia. Ir mes esame dėkingi p.Šimonėliui, kuris garbingai atlieka savo pareigą.
  Na, o Jūs, gerbiamieji Vida ir Norbertai, nediskutuojate, o primityviai ir nekultūringai, žodžiu, savame repertuare, puolate padorų žmogų. Nors prie to jau įpratome, bet tai nemalonu.

 25. Tam Norbertui sako:

  Nekalbekit uz visus. Man patinka skaityti ir ZINOTI kas ir kaip. Vytas raso tai, ka turi zinoti visi, benk kiek daugiau besidominantys tuo, kas vyksta olimpo virsukalneje. Norbentai, is Jusu komentaro suprantu, kad saves neidentifikuojate kaip mokesciu moketojo- Jums visai nesvarbu, i kokias skolas klimpsta savivaldybe. Ir tik nesakykite, kad tai Jusu nepalies. Sitos skolos bus isskaiciuojamos is pakeltu mokesciu uz siuksles, siluma, vandeni ir t.t. Kazkada buvom savivaldybe, kurioje gyventojai mokejo maziausiai uz siluma. O dabar? Dabar mokam uz regalijas, tujas, prabangius automobilius ir baldus ponioms, uz puokstes….ir mokam padidintais mokesciais. Juk skola ne rona- neuzgyja

 26. Reikia sako:

  Mano nuomonė- Sporto komplekso, baseino ir pirčių reikia kiekvienam rajono centrui. Tiek miestelio gyventojams, tiek ir viso rajono žmonėms jis būtų svarbi sveikatinimo vieta, suburianti visuomenę sportui, laisvalaikio praleidimui, įvairioms programoms įgyvendinti rajono žmonių labui. Pastaruoju metu, daugelis širvintiškių važiuoja savaitgaliais į kitus rajonus ar į sostinę, pasiplaukioti, atgaivinti save pirtyse ir burbulinėse voniose. Be jokios abejonės, ten jie aplanko ir kavines, nes po to pavalgyt norisi, aplanko ir parduotuves ir po miestą pasižvalgo, navienu žodžiu, žmonės savaitgį pabėga iš Širvintų. Sporto komplekso reikia. Kitas klausimas, koks, kaip, kokiomis sąlygomis ir už kieno pinigus jis bus statomas? Ar iš ties mes turėsime tik pamatus ir skolas? Manau, kad trūksta tos informacijos žmonėms, apie vykdomus projektus, jų finansavimą ir t.t. Galėtų valdžia ir daugiau bei išsamiau visose rajono žiniasklaidos priemonėse teikti informaciją

 27. Norbertas sako:

  Ponas Simoneli gal baigsi kada kritikuoti ir šaipytis gal pats gali bent ka gero pasiulyti ir kažka gero nuveikti.Atsibodai jau iki gyvo kaulo su savo juodinimu.

 28. Anonimas sako:

  Kuo Širvintos blogiau už Vilnių. Vilnius turi nebaigtą stadioną, ir Širvintos turės sporto komplekso duobę, gal net ir pamatus pavyks pradėti. Reikia merei save parodyti, pirmo akmens padėjimo ceremoniją surengti. Gal kitus gerus darbus ir pamirš, bet sporto komplekso griaučiai dar ne vienai kartai akis badys… Paminklas tobulam valdymui.

 29. VIRGIS sako:

  Visa laime ,kad ne tie tipai valdziuoj

 30. Laikrodukas sako:

  Tiksi laikrodukas. Ir ne dabartinių naudai. Jau pusiauvaldis. Metas ieškotis naujų darboviečių…

 31. To vida sako:

  Valdžia keičiasi ir laukti nebeilgai

 32. Galvoju sako:

  Jei būtų viskas skaidru, tada paskelbtų žmonėms, kaip atrodys, ko ir kiekbus, kada baigs statybas. O dabar… net pinigų neturi. Tai eilinis blefas, o mes ilgai už jį mokėsim.

 33. vida sako:

  aciu Dievui ,kad ne tu meras ir ne tavo valdzia

Jūsų komentaras:


trys + vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]