Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kada pliuškensimės naujame baseine? (II dalis)

DSC_0001* VYTAS ŠIMONĖLIS, Širvintų r. savivaldybės tarybos narys nuo LVŽS *

      Pradžią rasite čia: https://www.krastonaujienos.lt/2017/03/kada-pliuskensimes-naujame-baseine-i-dalis/

     2015 m. Savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimą dėl Sporto komplekso statybos, į klausimus apie būsimą statinį ir finansavimo šaltinius atsakyta nebuvo. Nebuvo ir diskusijos ar svarstymų su mūsų rajono sporto bendruomene, gyventojais kokių uždarų sporto objektų, kokio dydžio mums Savivaldybėje trūksta, kurie mums svarbiausi, ką darysime su senuoju baseino pastatu. Be abejo, ne viskas pinigais matuojama – tai bus paslaugos mūsų Savivaldybės gyventojams. Tačiau mes visi turėtume žinoti, tuo labiau, kad nemažą dalį šio objekto vertės turėsime apmokėti iš Savivaldybės biudžeto lėšų, kitaip sakant, turėsime prisidėti visi čia gyvenantys, suprantama netiesiogiai, bet per sumažintą arba įšaldytą finansavimą Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms, kitoms viešosioms paslaugoms. Todėl svarbu pradėtas statybas užbaigti ir pastatyti tokį sporto kompleksą, kokio mūsų bendruomenei reikia, nes teks šį objektą išlaikyti.

Kiek mums tai kainuos?

      Techninėje užduotyje nurodyta suprojektuoti pastato statybą dviem etapais: I statybos etapas – baseino korpusas (apie 2400 kv. m.), II statybos etapas – universali sporto salė (apie 2600 kv. m.). Visų Lietuvoje pastaruoju metu statomų baseinų su universaliomis sporto salėmis patalpų sudėtis panaši. Vienoje pastato dalyje projektuojamos administracinės patalpos, persirengimo patalpos, 1-2 sporto salės, kavinė – baras su virtuvės patalpa, 25 m. ilgio, 4 takelių baseinas su pakeliamu dugnu, pramoginis baseinas su masažinėmis srovėmis, vaikų baseinas, 3 pirtys. Kitoje pastato dalyje projektuojama universali, transformuojama sporto salė, įvairioms sporto šakoms ir renginiams. Su projektų pristatymais galite susipažinti čia.

       Savivaldybės valdžia, nusprendusi statyti sporto kompleksą, priėmė sprendimą įsigyti statybos darbus kartu su projektavimu, tai yra statybininkai parengs techninį darbo projektą ir pastatys statinį. Pasirinktas pirkimo būdas padidina objekto vertę apie 20 proc., be to, padėties šeimininku tampa statybininkai, nes šiuo atveju jie yra tikrieji techninio projekto užsakovai. Savivaldybė, kuri skaičiuoja pinigus, pirmiausia parengia techninį projektą, įvertina parengto techninio projekto skaičiuojamąją kainą, koreguoja jį pagal poreikį ir planuojamas lėšas, ir tik tada renkasi rangovą (statybininkus). Per paskutinius 5 metus Lietuvoje buvo baigta arba statoma nemažai panašių objektų, bet aš neaptikau informacijos, kad tokios darbų apimties ir vertės objektui būtų pasirinktas toks pirkimo būdas kaip Širvintose. Juo labiau, kad parengti techninį projektą ir pagal jį parinkti rangovą, turėjome metus laiko. Ar dar neatsakingiau, o ko gero, savanaudiškiau buvo galima pasielgti? Projektavimo užduotyje buvo nurodyti tik kai kurie statinio rodikliai ir darbų apimtis, vienintelis reikalavimas naudojamoms medžiagoms ir įrengimams: „Visos statybos konstrukcinės ir apdailos medžiagos bei montuojami įrengimai turi būti nauji, modernūs. Pastatas įrengiamas su pilna apdaila. Sienos dažytos, grindys – plytelės, fitnes salėje atspari danga, aerobikos salė – laminatas, konkretūs sprendimai (apdailos, apšvietimo, medžiagiškumą ir pan.) projektavimo metu derinami su perkančiąja organizacija. Į kainą įskaičiuojami krepšinio stovų įrengimas ir futbolo vartai. Informacinis stendas įskaičiuojamas į kainą “. Projektavimo užduotyje statybinėms medžiagoms kokybiniai reikalavimai nekeliami (nenurodyti), kitaip sakant, patys statybininkai gali nuspręsti ir nurodyti projektuotojui, iš kokių medžiagų statys pastato konstrukcijas, įrengs grindis, parinks langus, duris, atliks fasadų apdailą, parinks įrangą ir t.t. Paprastai tariant, sąlygas nustato statybininkai, ir gali derinti su Savivaldybe arba tiesiog pasakyti, kad už jų pasiūlytą kainą buvo numatytos tokios sudėties ir kokybės statybinės medžiagos ir įrengimai.

     Skaitant viešai CVP IS sistemoje paskelbtą rangos sutartį ir laimėtojo pasiūlymą matosi klaidos ir neskaidrus veikimas. Laimėtojo pasiūlyme nurodytos sąlygos neatitinka pasirašytos sutarties. Rangovas pasiūlyme (Sutarties priedas) nurodo, kad darbus (su projektavimu) atliks per 22 mėnesius, tuo tarpu sutartyje nurodyta, kad tai užtruks 28 mėnesius. Taip pat prie rangos sutarties pateikiamas Įkainotų veiklų žiniaraštis (sąrašas) su kainomis, tačiau paviešinta tik galutinė bendra kaina, atskirų darbų kainų Savivaldybės administracija viešai neskelbia, rangovo pasiūlyme jos užtepliotos, nors tai negali būti konfidenciali informacija ir neatitinka Viešųjų pirkimų tarnybos išaiškinimų tokių pirkimų atvejais. Savivaldybės administracija, gavusi tokį tiekėjo raštą dėl konfidencialumo, privalėjo prašyti tiekėjo įrodyti, kodėl nurodyta informacija yra konfidenciali. Bet šioje vietoje, matyt, tiek rangovo, tiek Savivaldybės valdžios interesai sutapo. Kas čia gali būti slepiama? Šiandien pirmos užtepliotos eilutės vertę jau žinome – Savivaldybės administracija statybininkams už techninio darbo projekto parengimą sumokėjo 250 tūkst. eurų, dar pridės už projekto vykdymo priežiūrą (2 sąrašo eilutė). Kiek iš tos sumos teko projektuotojui ir kitiems šio proceso dalyviams? Nežinoma. Galime pasakyti, kad rinkoje tokių kainų nėra, jos beveik dvigubai mažesnės, o įsitikinti galima palyginus kiek kitos Mažeikių, Klaipėdos, Biržų, Vilniaus savivaldybės sumokėjo projektuotojams už panašios apimties paslaugas.

     Užsimota be skrupulų. Ne veltui slepiama. Galime tik įsivaizduoti, kokios sumos yra nurodytos kitose Įkainotų veiklų sąrašo eilutėse „3. Konstruktyvo įrengimas. 4. Architektūros įrengimas“. Situacija čia tokia. Pasirašytos Sutarties vertė – 6 849 568,00 eurai, bet tai – negalutinė kaina. Pagal rangovo pasiūlymą iki 2018 metų Joninių statybos turi būti baigtos, pagal pasirašytą rangos sutartį, tai turi įvykti iki 2018 metų Kalėdų. Abiems Sutarties šalims jau Sutarties pasirašymo metu, manau, buvo aišku, kad tai nebus padaryta. Bet to, jiems ir nereikia. Šioje situacijoje svarbu pats procesas ir jo teikiama nauda proceso dalyviams. Rangos darbai nupirkti su projektavimu, tai techninio projekto skaičiuojamosios dalies (statybos vertės nustatymo) statybininkai neprivalo rengti. Statybininkai šioje situacijoje nieko nepraranda, jie pirmuosius darbus objekte įkainavo tokiomis sumomis, kad užteks visiems ir visoms išlaidoms ir dar liks didelis pelnas. Po 29 mėnesių nuo Sutarties pasirašymo dienos, ji jau nebegalios. Savivaldybė, norėdama tęsti darbus, turės skelbti naują pirkimą, tada sužinosime naują kainą, kuri bus dar įspūdingesnė. Paprastai tariant, „grietinėlė“ bus nugriebta, o darbų likę dar daug. Bet naujas pirkimas   tai –  naujos galimybės pakartoti procesą.

      Šiandien ne Opozicijos tarybos narių reikia klausti, ar mes pritariame šio objekto statybai, o Savivaldybės valdžios –  ar ji turi tikslą pastatyti Sporto kompleksą?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. gergiamas Vytai sako:

  labai ačiū už informaciją.

 2. Kažin sako:

  Kažin ar įkliūvus „Irdaivos“ vadovui ir tikrinant sutartis ar mūsiške sutartimi spectarnybos nepasidomės? Labai reikėtų, manau…

 3. Vytui sako:

  Ačiū, Vytai. Labai reikėtų opozicijos susitikimo su gyventojais, nes jau pavargome nuo melo ir savigyros.

 4. Vytas sako:

  Dėl Kelio per Šiaulių k. Širvintų sen. Tas pats dėl kelio Šešuolėliai II – Kiaukliai per Naidus. Šie keliai, tai valstybinės reikšmės rajoniniai keliai, kuriuos prižiūri, tvarko Vilniaus regiono keliai. Savivaldybė čia nedalyvauja. Taigi čia tuščia merės savigyra. Šie keliai per gyvenvietes įtraukti į žvyrkelių asfaltavimo programą,kurie finansuojami kelių priežiūros ir plėtros programos ir Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis. Atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Žemės ūkio ministerija. Pridedu nuorodą į asfaltuojamų kelių sąrašą. Manau, kad šiemet darbai bus atlikti.
  http://lakd.lrv.lt/uploads/lakd/documents/files/Projektai/KPF/zebrai_2015-2017.pdf

 5. Zita sako:

  Kaip dabar bus su naujo baseino statybomis, kai sulaikytas Irdaivos vadovas. Mano nuomone, per anksti atkatais džiaugėsi kai kas. Kaip gaila.

 6. virgiui sako:

  Tai prasyciau individualiai ir moketi uz pliuskenimasi… man pigiau atseis i vilniu varyt ir vici parke pliuskentis

 7. VIRGIS sako:

  Jau greit pliuskensimes skundu baseine,nes ju uztektu uzpildyti visa baseina,o didziausias pliuskeninkas usotas valstietis plaukios vidury baseino.

 8. gergiamas Vytai sako:

  gal galit pasidomėti kada bus galima važiuoti per išasfaltuotą Šiaulių gyvenvietę Širvintų seniūnijoje.Pinigai asfaltavimui ministerijos buvo skirti 2016 metais.Iškaba,kad asfaltuojama pastatyta 2016 metų rudenį,prieš rinkimus į seimą.Ar negali taip būti,kad iškaba kainavo visus asfaltavimui skirtus pinigus.

 9. ir vėl aš ............ sako:

  Sveikinu visus džiūgaujančius komentatorius . :)

  Ir kas gi čia tokio džiūgaus padaryta ? Padaryta tiek ,kad parašyta .
  Protas ir išmintis du skirtingi dalykai .
  Protingas žmogus surinktų informaciją ,ją patikrintų ,o jei dar ,kaip rašoma ir išmintingas ,tai nusiųstų į atitinkamas institucijas . Čia kažkaip trūksta ar tai išminties ,ar tai faktų,kad nesikreipiama į tam tikras institucijas .
  Rodos šio rašinio intencija ,sukelti emocinę bangą ,liaudiškai tariant ,,pabezdant per burną ”,tuomet nereikia turėti to ,be ko negalima būtų kreiptis į atitinkamas institucijas .
  Smagaus skaitymo . :)
  Beje ,jei meru kada bus V.Šimonėlis ( o tai labai tikėtina ) ,tai jis ramia sąžinę viską laikinai atiduos ,kas per Ž.Pinskuvienės kadencija bus pastatyta .Čia ,kaip su autobusų parku ir stotimi . Rašė ,kad tuo metu tai sprendimas buvo geras ,o kas bus ,kai atiduos pasibaigus nuomos sutarčiai ? Vėl kam nors atiduosim ,nes nuoma to tai nepavadinsi .

 10. Šaunu! sako:

  Pagarba Vytui. PROTINGAS, IŠMINTINGAS, SĄŽININGAS žmogus.

 11. Mudu abudu sako:

  Mes matome, kas vyksta statybose, pirkimuose, kaip išlaidaujama, kaip pakilo šilumos kaina, bet kartais net suprasti negali, kaip taip galima dirbti – viena kalbėti, kita daryti. Kur moralė ir atsakomybė, visuomenė suskaldyta, dori žmonės ujami , iš jų tyčiojamasi.
  Šiandien kaip niekad reikia kuo daugiau tokių tarybos narių, kurie supranta ir gali visuomenei paaiškinti, kaip „ūkininkauja“ mūsų valdžia. Gal gi ateis laikas atsiskaityti už savo „vadybą“. O opozicijai dėkojame už tiesą ir atsakomybę.

 12. Vytai sako:

  Norime Jus matyti meru. Ruoškitės

 13. Neringai sako:

  Labai aiškiai ir trumpai , suprantamai net labai nutolusiam nuo realybės “gražėjančių Širvintų”šlovintojui turėtų migla nuo akių nukrist , bent kelios smegenų ląsteles sureaguot turėtų .Ačiū Vytautui už išsamią informaciją ,už sugaištą laiką mums paprastiems žmogeliams parodyt , kas po gražiais pažadais paslėpta tarp eilučių…

 14. Pliuškė sako:

  Gyvenime taip jau yra, kad vieni nardo piniguose, kiti vandenuose. Pildosi priešrinkiminės prognozės, vardan ko taip stengtasi nugalėti. Dabar už tai susimokėsime. Ir tie, kurie balsavo, ir tie, kurie viską supranta ir nebalsavo.

 15. Nesuprantu sako:

  Viskas taip aiškiai išdėstyta. Rašykit STT, FNTT, prokuratūrai.Gana tylėti.

 16. vytai sako:

  Vytai,aciu labai issamu.

 17. AKLIESIEMS sako:

  taip ir norisi paklausti, nejaugi dar neįsitikinote, kad visa tai daroma galimai tik dėl vadinamų atkatų? Kada į tai dėmesį atkreips atitinkamos tarnybos? O Vytui ačiū už kompetenciją ir aiškų, pagrįstą viešą žodį.

 18. justė sako:

  Labai informatyvus straipsnis, viskas aišku, aiškiau nebūna. Kodėl šitų dalykų nemato viešųjų pirkimų komisija, kitos institucijos. Negi jiems Širvintos neįdomios ir tai jau ne pirmas kartas. Vytai, parašykite jiems, Neringa persiųskite šį straipsnį, kvieskite atvykti ir patikrinti gerų specialistų darbus. Negi mes avinai, kuriuos pastoviai melžia.

Jūsų komentaras:


× devyni = aštuoniasdešimt vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]