Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kaip atrodys stadionas – širvintiškiams žinoti [ne]valia!

DSC_0118* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

       Prasidėjo Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos stadiono statybos. Labai smagu žinoti, kad tiek jaunimas, tiek vyresni turės puikią vietą sportuoti, leisti laisvalaikį, fiziškai stiprėti. Todėl natūralu, kad visiems labai rūpi, kaip tas stadionas atrodys, kas jame bus, ar visi galėsime naudotis.

    Rašydami savivaldybei paklausimus tikėjomės, kad mums bus papasakota ir atsakyta į klausimus, o mes galėsime tai pateikti savo skaitytojams. Na, taip daroma daugumoje rajonų. Dažnai net organizuojami spaudos pusryčiai, kurių metu žiniasklaidai pristatomas naujas projektas, o šioji paskelbia viešai. Kitur gi pateikiami keli projektai ir gyventojams sudaroma galimybė ne tik išsakyti nuomonę, bet ir balsuoti už labiausiai patikusį pavyzdį (nuotraukoje Druskininkų pavyzdys).

      Taip yra visur, išskyrus Širvintas. Čia valdžia viską slepia nuo gyventojų. Naujai statomas stadionas, kuris jau pradėtas statyti, paverstas vos ne valstybine paslaptimi. Nieko negali savivaldybės paklausti, nes atsitrenki į sieną. O po to, jei kažkur kažką sužinai, būni kaltinamas melavimu, šmeižtu.

        Paklausus, kur galima pamatyti techninį projektą, nurodomas tinklapis. Tik neįspėjama, kad tame tinklapyje informacija eiliniam piliečiui nėra pasiekiama.

     Daug nekalbėsime. Pateikiame susirašinėjimų nuotraukas, taip pat nuotraukas, kurias radome merės priešrinkiminių pažadų knygelėje. Kartu pateikiame kelias nuotraukas iš to, kas vyksta šiandien būsimo stadiono vietoje.

       Ir svarbiausia – kas ieško, tas randa – pateikiame tai, ką pavyko rasti (ne be gerų žmonių pagalbos). Po ilgų susirašinėjimų ir pokalbių telefonu sulauki žinios – “taip, dokumentus turiu”. Geras jausmas, kai nuvažiuoji dešimtis kilometrų, kai visą pokalbį, atėjęs ne tuščiomis rankomis, spigini akis į tai, kas guli po nosimi, nes TAI ir yra tai, ko ieškojai ir galų gale – pavyksta susitarti ir paimti į rankas tai,ko iki tavęs nė vienas eilinis širvintiškis net nesapnavo galėsiąs pamatyti – techninis stadiono projektas su visais jį lydinčiais dokumentais.

      Vartydami nuotraukas turėsite galimybę susidaryti vaizdą, kaip atrodys stadionas. Būtent šiomis nuotraukomis atliksime rajono savivaldybės darbą – supažindinsime gyventojus su būsimu miesto statiniu.

       Ateityje panašių dokumentų pateiksime daugiau.

     Atidžiau studijuojantys susirašinėjimus su savivaldybe ir iškarpėles iš techninio projekto, suras, kad savivaldybė kartais atsakė priešingai nei yra techniniame projekte. Kam to reikia – kitas klausimas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. SOS sako:

  Paskaičiau susirašinėjimus. Išvada. Savivaldybės klerkams būtina pakartoti neišmoktas teksto suvokimo pamokas. Galėtų mokytojos – garbės pilietės tuo užsiimti.

 2. Yla sako:

  Slėpk neslėpęs, bet yla iš maišo išlindo

 3. Nežiniukas sako:

  O egzekucijoms vieta stadione numatyta? Pirmasis galėtų būti išdavęs projekto popierius.

 4. Birutei sako:

  O mums įdomu. Kol tokiems kaip Jūs neįdomu, kaip naudojami visų pinigai, tol Lietuvoje taip ir gyvensime- vieni maudysis otkatuose ir niekada nebus gana, nes sąžinės neduota, kiti sausos plutos neturės. Kai sutartys sudaromos su tokiom IRDAIVOM, kurių bosai milžiniškas sumas nekontroliuojami otkatina sau ir užsakovams, tol ir šlovinkim savo vadus ir jiems cholopiškai lankstykimės.

 5. birute sako:

  kodel zmogenai nemato nieko gero,niekuo nepasidziaugia o tik loja issijuose,man visai neidomus tie projektai man svarbu rezultatas.baikit viena kart matyt tik juoda,apsidairikit juk pavasaris,o viskas kas musu miestelyje grazu tik deka gerb. meres,aciu jums mere

 6. Gal žinot sako:

  Kieno galva kris už projekto atskleidimą?

 7. Mylinčiam sako:

  Ženykis ir išsivežk. Kuo toliau.

 8. Myliu sako:

  Na ką aš žinau. O jei aš tiesiog myliu Živilę, tai koks man skirtumas, ką ji daro. Kaip elgiasi su žmonėmis, tarybos nariais, su biudžetiniais darbuotojais, su projektais, su jų pristatymais, su konkursais, su viešaisiais pirkimais, su statybų kainomis. Koks skirtumas, kad beveik du kartus brangiau, nei pas kaimynus. Geram žmogui negi gaila. Ir aš myliu, ir visa mūsų komanda myli. Aklai. Ji pasakė, kad mes žmonijos ateitis. Ir sekam iš paskos. O visus netykėlius arba jų artimuosius išmesim.

 9. Algis sako:

  Va čia tai dirba valdžia,viskas plika akimi matosi.Sekmes.

 10. Balana sako:

  Paaiškinimas DARBOLOIDAM. Stadionas reikalingas. Dar reikia, kad turėtumėt teksto suvokimo sugebėjimų. Kada buvo pristatyti projektai? Kada taryba pritarė konkrečiam projektui? Ir t t

 11. VIRGIS sako:

  Puikumelis.

 12. Kiauksetojams sako:

  Ko vėl nepatenkinti. Bus stadionas, bus tribūnos. juk stadione galima ne tik sportuoti, bet ir dainų šventes ir koncertus rengti, ne jau blogai??? Pasiskaičius komentarus , susidaro įspūdis, kad kai kam geriausia yra žeminėje prie balanos šviesos.

 13. Dar variantas sako:

  O nepagalvojot, kad yra paprastesnis sprendimo būdas? Uždrausti Neringai lankytis Vilniuje. Juk opozicijai lankytis meno mokykloje uždraudė

 14. Valdantieji sako:

  Dar nėra komandos “Fas”, nes nežino, kaip reaguoti. Vyksta pasitarimas. Aptariami du variantai: 1. Nereaguoti. 2. Viską neigti. 3. Skambinti visiems projektuotojams ir aiškintis, kas nutekino. Nes po Neringos kelionės trečiadienį į Vilnių atsirado informacija.

 15. tai sako:

  vyriausioji specialistė turi pateikti informaciją ir į kitus leidinius, neklaidinti visuomenės dezinformacija. Aš Širvintų krašto neskaitau, ir tokių neskaitančių to leidinio yra daug. Ačiū jums Neringa, kad parodote, gal mes norime pasidžiaugti.

 16. vau sako:

  įdomu, kur parkuos automobilius tie 500 žiūrovų ir dar sportininkai? O krepšinio aikštelė po pat gimnazijos ir meno mokyklos langais- tai visiškas absurdas, kaip vyks pamokos, kai už lango aidės šūksniai ir bumpsės kamuoliai, o gal pamokų metu bus draudžiama naudotis aikštele?

 17. tikiuosi sako:

  numatytos lėšos stadiono priežiūrai?

 18. Va sako:

  Ir nereiks centrinės aikštės po betonu laidot. Stadione šventes švęs. Ir įlest galės tik savus, kad nieks nenušvilptų

 19. Žiurovas sako:

  Darbo parcijoje 20000 narių. Tai, kai vyks atidarymas, renginiai vyks visą savaitę. 40 pasirodymų. Vyriausia TEISĖJA viena ir ta pati. Ji ir dabar teisėjauja.

 20. Nesupratau sako:

  Kam mum 500 žiūrovų vietų? Gyvenime tiek varžybų žiūrinčių nebūna.

 21. Ei sako:

  Tik nesodinkit tų tujų. Ne kapinės gi!

Jūsų komentaras:


penki + devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]