Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

RALIS REIDAS “BALTIJOS TAURĖ”

20170225_203822

MOTO klasė

    Vasario 25 dieną padidinto pravažumo technikos mylėtojai rinkosi į Širvintų raj. nedidelį Bartkuškio miestelį, kuriame buvo duotas startas “Baltijos taurės”2017 ralio reido serijos varžyboms. Šią seriją sudaro 4 ETAPAI. Žiemos, pavasario, vasaros ir rudens laikotarpiais.

   Prie starto linijos stojo 10 keturračių, 1 motociklas, 16 visureigių ir 3 lengvieji Subaru markės automobiliai. Malonu kad į renginį suvažiavo dalyviai iš visos respublikos, tai Vilniaus, Utenos, Šiaulių, Rokiškio,Švenčionių, Šalčininkų, Širvintų, Kauno, Tytuvėnų, Šilalės, Ukmergės, Molėtų ir Klaipėdos. Širvintas atstovavo: Dūda Andrius MOTO klasėje Honda motociklu, 4×4 klasėje Dragūnas Edvinas ir Bučinskas Deivydas (automobilis Mitsubishi Pajero).

    Organizatorių šūkis: Šis renginys Tau, jei turi visureigį ar lengvąjį automobilį su visų ratų varoma pavara, keturratį ar motociklą, jei trokšti nuotykių gamtoje, sugebi orientuotis pagal kelio knygą ir GPS koordinates miško, laukų, gyvenviečių keliais bei nori smagiai ir aktyviai praleisti savaitgalį tarp bendraminčių.

         Ralio reido varžybose leidžiama dalyvauti visureigiais, lengvaisiais automobiliais su visų ratų pavara, keturračiais ir motociklais.

 Klasės:

4×4         - visureigiai;

4WD      - lengvieji automobiliai;

MOTO - keturračiai ir dviračiai motociklai;

KOMANDOS  - 3 ekipažai;

   Trasai  įveikti tradiciškai buvo ruošiamos kelio knygos su konkrečiu maršrutu. Šį kartą pasirinktas laisvo maršruto variantas kuomet ekipažai turėjo orientuotis pagal GPS taškus.

automobilių ekipažai

automobilių ekipažai

       Dalyvių maršrutas skyrėsi priklausomai nuo klasės. 4×4 klasei buvo paruošta 75, MOTO -  45 ,   4WD – 55 taškai. Sunkiausias ir ilgiausias maršrutas, apytiksliai 250 km, teko 4×4 klasei. Šiek tiek trumpesnis ir lengvesnis MOTO klasei – apie 190 km ir 4WD klasė varžėsi klasikinio ralio keliais su 4×4 prieskoniu.

      Buvo daug diskusijų dėl Moto klasės maršruto, ar jį palikti kaip 4×4, ar trumpinti. Bendru sutarimu su sportininkais maršrutas buvo sutrumpintas, dėl ko vėliau gailėjosi tiek patys organizatoriai, tiek sportininkai. Pasirodo, Moto klasės dalyviai yra tikros parako statinės, po nepilnų keturių valandų, dar nespėjus sutemti, pirmoji grupė pasiekė finišą. 4×4 klasė, kuri finišavo po 5,30 val o paskutinieji 4WD netgi pilnai neįveikę maršruto, ralio finišą pasiekė jau naktį po 9 val ir jų važiavimo laikas viršijo 8 val.

   Po renginio pirmi finišavę MOTO klasės dalyviai, atgaudami jėgas prie arbatos ar kavos puodelio dalinosi įspūdžiais, nuotaikos buvo išties geros, veiduose šypsenos ir džiaugsmas. Paprašyti pasidalinti įspūdžiais, dalyviai negailėjo komplimentų:  trasa įspūdinga, nuostabaus grožio kraštovaizdžiai, ko trūko, tai dar tiek pat kilometrų – juokaudami kalbėjo keturračių dalyviai. Jų principai sutampa su  Maudzeduno principu: “kuo sunkiau, tuo geriau”.

      Į sekantį etapą Uteniškiai pažadėjo svečių iš Estijos, tik reikia suderinti vieną smulkmeną – tai Lietuvos, Latvijos ir Estijos renginių kalendorių.

        Taigi į apdovanojimus pirmieji susirinko MOTO klasės dalyviai.

Rezultatai:

Miestas Pavardė Pavardė Klubas Automobilis Klasė

UTN Rudokas Daividas Purvo Šernai Yamaha MOTO 3:55:53
ŠIA Ignatavičius Povilas Purvo Šernai Kavasaki MOTO 3:56:54
UTN Kalinauskas Gedas Purvo Šernai Yamaha MOTO 3:58:09

KAU Nausėdas Saulius Verbyla Vincas   Subaru Impreza 4WD 6:37:51
KLP Strauka Vilmantas Miniotas Sigitas Klaipeda Subaru 4WD 8:02:28
UTN Kakanis Justinas Skardžius Edgaras   Subaru 4WD 8:07:22

UTN Kutka Nerijus Kutka Mantas Demontas Racing Team Mitsubishi 4×4
TIT Puidokas Egidijus Puidokas Andrius Tytuva Racing Toyota 4×4
TIT Greičius Raimondas Trakšelis Vitalijus Tytuva Racing Nissan 4×4

MOTO

1 Purvo Šernai
2 Aldma
3 Salcininku ATV
4 Olerta

4×4

1 Tytuva Racing
2 Varo Racing

       Nebaigė varžybų tik  4 ekipažai, dėl elektros, greičių dėžės gedimų ar nuplyšusių ratų.

      Kaip organizatorius, iš 16 metų patirties, galiu pasakyti, kad ralio reido dalyvių auditorija yra pati nuostabiausia. Tiek optimizmo, šypsenų, teigiamų emocijų nei ralio, nei kitų sporto šakų dalyvių veiduose nesu matęs. Kaip organizatoriui, ralio reido pasiruošimo darbai yra patys sunkiausi ir daugiausiai užimantys laiko, bet labiausiai atsiperkantys emociškai.

     Norime padėkoti Bartkuškio Mokyklos daugiafunkcinio centro direktorei ir visiems darbuotojams, kurie suteikė puikias sąlygas įsikurti ralio štabui. ,

Daugiau info www.sask.lt

Foto: https://www.facebook.com/gedas.kalinauskas.5?pnref=story

https://www.facebook.com/MantasKutka?pnref=story   4×4 1 vieta

https://www.facebook.com/nerijus.barbaravicius?pnref=story

Bendri rezultatai :  http://www.sask.lt/4×4/rezultatai-142/lt/

Vygintas Šuminskas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Vygintas sako:

    Klubo veiklos pradžioje keletą metų veikė kartingų būrelis vaikams, bet savivaldybės sprendimu jis buvo uždraustas, priežastis variklių triukšmas. Šiuo metu apie tai nėra ką evakuoti nes leidimų neduoda net paprasčiausi ėmė slalomas kas labai yra naudinga mokantis vairuoti. Jei pastebėsite Širvintų klubas visus renginius organizuoja ne Širvintų savivaldybės teritorijoje o jei tokie ir yra tai Privačiose valdose.

  2. Kada sako:

    Kada bus Širvintose autobūrelis paaugliams? Valdžia turi suprasti, kad jaunimui reikia tokių būrelių, kurie pritraukia.

Jūsų komentaras:


septyni − = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]