Sostinės pareigūnai prašo atsiliepti rastų daiktų savininkus    Širvintiškiai iš pajūrio grįžo su gausybe apdovanojimų    Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge    Startavo stovyklėlės vaikams    Kaip optimizuoti transporto išlaidas?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Kur atostogausite šią vasarą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintų rajono biudžetas: reprezentacinėms išlaidoms 100 tūkstančių eurų

DSC_0005

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Foto ir video autorės *

     Vasario 23 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės 2017 metų biudžetas. Šis klausimas didelių diskusijų Taryboje nesukėlė. Tarybos narys Vytas Šimonėlis iš anksto buvo užsirašęs pasisakyti. Jis padėkojo administracijai už darbą rengiant biudžeto projektą ir atkreipė Tarybos narių dėmesį į tai, kad jie atsako už savo sprendimus ir tai, kaip balsuoja.

     Vien reprezentacinėms išlaidoms šiems metams skirta 100 tūkstančių eurų (žiūrėkite dokumento fragmento foto)

 Visas projektas yra čia

 http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1209634&p_org=1095&p_fix=n&p_gov=n

IŠTRAUKA IŠ PROJEKTO:

    2017 metų biudžeto planuojamos pajamos sudaro 13 277,7 tūkst. eurų, iš jų:

 •  mokesčiai, pajamos ir biudžetinių įstaigų pajamos (nuosavos lėšos savarankiškoms funkcijoms vykdyti) – 7 559,7 eurų.
 •  dotacijos valstybinėms funkcijoms atlikti ir mokinio krepšeliui finansuoti, dotacija kapitalui formuoti – 5 718 tūkst. eurų.
 • Savivaldybės biudžeto 2017 metų pajamos koreguojamos pridedant 2016 m. nepanaudotą pajamų dalį – 1 234,5 tūkst. eurų.

        Lietuvos Respublikos 2017 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės biudžeto finansinis rodiklis 6 887 tūkst. eurų – tai prognozuojamos pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti, kuriomis savivaldybė turi vadovautis rengdama savo biudžetą. 2017 metais gyventojų pajamų mokesčio dalis, tenkanti savivaldybės biudžetui nuo pajamų į nacionalinį biudžetą yra 2,68 proc. didesnė, nei buvo 2016 m.  (2017 m. –78,17 proc., 2016 m. – 75,49  proc.). Padidėjimas planuojamas dėl minimalios mėnesinės algos padidinimo iki 380 eurų bei kultūros darbuotojų darbo užmokesčio padidinimui nuo 2017-01-01 dienos.

   Įsigaliojus Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniam įstatymui yra patikslintas Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo 21 straipsnis. Šio straipsnio 3 dalis teigia, kad „Savivaldybių biudžeto balanso rodiklis valdomas taip, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo 4 straipsnio 4 dalyje. Savivaldybės biudžeto einamųjų metų pajamos koreguojamos pridedant nepanaudotą pajamų dalį – praėjusių metų biudžeto pajamų dalį, kuri viršija praėjusių metų panaudotus asignavimus. Einamųjų metų savivaldybės biudžete turi būti numatyti asignavimai visiems trumpalaikiams įsipareigojimams, išskyrus skolinius įsipareigojimus, buvusiems praėjusių metų gruodžio 31 dieną, padengti, nebent trumpalaikiai įsipareigojimai viršija nepanaudotų pajamų dalį – tada numatomų padengti trumpalaikių įsipareigojimų suma turi būti ne mažesnė negu nepanaudota pajamų dalis“. Tai reiškia, kad savivaldybės, kurių asignavimai neviršija 0,3 proc. praėjusių metų BVP, biudžetas turi būti planuojamas, tvirtinamas, keičiamas ir vykdomas taip, kad to biudžeto asignavimai neviršytų jo pajamų. Atsižvelgiant į minėtus apribojimus ir buvo rengiamas 2017 metų biudžetas. Taip pat 2017 metų biudžeto pajamoms nėra priskiriama finansinių įsipareigojimų prisiėmimas (gautos paskolos), o savivaldybės biudžeto asignavimams nėra priskiriama finansinių įsipareigojimų vykdymas (paskolų grąžinimas) – 289,5 tūkst. eurų bei planuojamos įsigyti akcijos – 30 tūkst. eurų.

    2017 metų biudžeto išlaidos sudaro 14 192,7 tūkst. eurų. Asignavimų valdytojams asignavimai išlaidoms numatyti atsižvelgus į parengtus maksimalius asignavimus, pateiktus programų sąmatų projektus bei biudžeto bendras finansines galimybes. Visiems asignavimų valdytojams biudžeto išlaidos buvo planuojamos vadovaujantis vienodais paskirstymo kriterijais bei Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintais savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti reikalingų lėšų planavimo tvarkos aprašais.

    Iš nuosavų pajamų finansuojamas visų Savivaldybės biudžetinių įstaigų išlaikymas (Viešoji biblioteka, Kultūros centras, iš dalies darželiai, sporto ir meno mokyklos, pagrindinių ir vidurinių mokyklų išlaidos, Socialinių paslaugų centras, Savivaldybės administracija). Iš Savivaldybės biudžeto nuosavų pajamų  mokamos paskolų palūkanos, tvarkomas miestas bei seniūnijos, išlaikomi vaikai bei seneliai globos įstaigose, mokamos pašalpos ir kompensacijos, pavežami mokiniai į mokyklas bei vykdomi visi kiti darbai ir Savivaldybei skirtos funkcijos.

          Specialiosios tikslinės dotacijos skiriamos valstybinėms funkcijoms atlikti ir moksleivių krepšeliui finansuoti (pedagogų darbo užmokesčiui) bei kapitalo investicijoms formuoti.

Svarstymas yra čia:


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. mmm sako:

  O ji tai geras traukia…

 2. Dūmas sako:

  Na, dar cigaretės, geros juk labai brangios…..

 3. O sako:

  Na kaip tokiu glusu but? Reprezentacija, tai ne geles mieste, tai kava atvirukai , saldainiai.

 4. Shaghal sako:

  Labai gerai kad tiek pinigų skiriama reprezentacijai,mestelyje bus daug gražiu švenčių ,koncertų ,užgavėnių ir t.t Mums gyventojams nuo to tik geriau .Ačiū merei miestas tik gražėja visi tai mato .

 5. :) sako:

  100 000 tai 8 etatai su 800 eur ant popieriaus arba 600 5 rankas (su visais mokesčiais)

  Tai reiškia:
  - kiekvienai didesnei mokyklai po psichologą;arba
  - papildomi atatai dirbri su vaikais ir t.t
  Sumažinkit bent pusiau tą reprezentacinę eilutę

 6. sako:

  įžūlumo viršūnė

 7. Brangioji sako:

  Brangioji valdžia darosi per brangi…

 8. Kurmis sako:

  Nieko, nieko. Šitie pinigėliai ,matyt, ne tik Širvintų savivaldybę reprezentuos, bet ir visą Darbo partiją.
  Sėkmės ir kūrybingumo reprezentuojantis, Gerbiamosios Jūs mūsų…

 9. SOS !!!!!!! sako:

  Baisūs dalykai. Niekada nebuvo tokių baisių pinigų skiriama reprezentacijai, kai taupymo sumetimais jungiami dar pilni darželiai, žmonės, dirbę iki naujų metų už minimalią algą, po naujų metų tegauna jos pusę-sumažinti etatai. Kaip sąžinė leidžia šitaip pinigais taškytis???

  Kviečiame opoziciją organizuoti susitikimus su žmonėmis ir ruošti medžiagą apkaltai. Verkiant reikia tiesioginio valdymo iš Vilniaus.

 10. Reputauskas sako:

  Daug kainuoja spec. paskirties televizijų laidos-klaidos. Dar kalbų rašytojai, nes tikriausiai paspirtis reikalinga. Dar silikonas ir t.t. reprezentaciniam reikalui. Dar atrodymo “kaprizai” pas pusseseres.

 11. reikia sako:

  o ir DP reprezentacijoms reikia

 12. širvintiškei sako:

  tai juk niekada neturėjom ir “nepriekaištingos reputacijos” mero. Reputacija, matyt, nepigiai kainuoja.

 13. širvintiškė sako:

  niekada nebuvo numatyta tiek lėšų, matyt jau bus ką sugalvojusi. Iš visų biudžetinių įstaigų atima sau nesikuklina pasididinti. Matosi kas yra prioritetinė sritis.

 14. Reprezentacija sako:

  nebūtinai reklama. Tai gali būti ir dovanėlės, gėlės, pvz. papuošti kabinetus, kavai, saldainiams:)

 15. Politinė reklama sako:

  Kodėl reklamuosis už mūsų pinigus? Tegu pačios apsimoka. Ne minimumą juk gauna

Jūsų komentaras:


šeši + = trylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]