Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Skaitytojo laiškas (papildyta MAXIMA komentaru)

20170301_141237Kas mes Lietuvos gyventojai?

                Lietuva, tėvynė mūsų, graži lygumomis, kalvomis, miškais, ežerais ir upėmis. Mes mylim savo šalį, tėvynę, gimtinę. Mylime… ir iš jos bėgame? Kas kaltas, kad metame darbą, šeimą, vaikus ir skrendame, važiuojame į šalį, kur pasak jau ten išvykusių daug geriau. Tai klausimas į kurį atsakymą valdžios žmonės tikrai žino, o Lietuvos žmonės neieško atsakymo, o važiuoja ten kur… gyventi geriau. Sąlyginai, visur gerai, kur gerai uždirbi ir užtenka uždarbio maistui, būstui, komunalinėms paslaugoms, higienai ir kitiems reikiamiems dalykams, kad jaustumeis jaukiai, oriai. Kodėl mūsų mylimoj šaly nėra to, ko žmogui reikia? Kodėl niekas nemąsto, kaip sulaikyti emigrantus?

            Valdžios vyrams nė motais, ai atvažiuos darbo jėga iš Baltarusijos, Ukrainos ar kitų trečiųjų šalių ir dirbs dar pigiau, nei išvykėliai. Tarp kitko ar mes ne trečioji šalis, jei importuojamų į Lietuvą prekių kokybė kaip dangus ir žemė skiriasi nuo kokybės Vakarų Europoje. Pavyzdžiui, Ukrainoje žmogus uždirbantis 5000 grivinių (175 Eur), skaitomas daug uždirbantis. Tokį atlygį gauna ukrainietiškos įmonės gaminančios eksportuojančios maisto pramonės įrangą į Europą vadybininkė, kuri moka užsienio kalbą, gražiai atrodo, tvarkingai, gražiai apsirengusi iš tos pačios algos. Palyginimui Ukrainoje pedagogas pensininkas iki 2017 m. gavo 45 Eur., o dabar gauna 70 Eur. Pensiją. O vadybininkės vyras, statybininkas,  pusiau legaliai, ar nelegaliai Lietuvoje uždirba 600-800 Eur, ir nepervargsta. Gal kyla klausimas, kodėl pusiau legaliai ar nelegaliai?  Paprasta, jis įdarbintas arba dviem valandom į dieną ir oficialiai jam mokamas statistinis vidutinis atlyginimas, arba įdarbintas kokioje sodyboje ir kur nei darbo inspekcija, nei sodra nieko nemato ir užsienietis kaip ir neegzistuoja. Taigi, mokesčių valstybė nuo imigrantų beveik negauna. Na gamyba kažkokia vyksta, bet galus vyriausybei biudžete sudurti nesiseka. Gal turėtų geriau dirbti Darbo inspekcija, Imigracijos tarnyba, o gal ir kitos tarnybos ir institucijos.

            Esu įsitikinęs, ir dauguma man pritars, kad kol nepagerės Lietuvos piliečių pragyvenimo lygis, tol vargs ir Lietuvos piliečiai ir Lietuvos valdžia bandydama galą su galu sudurti.  Ir kas gi tam trukdo?

             Kokias funkcijas turi atlikti konkurencijos, kainų reguliavimo tarnybos? Jos miega ir per užmerktas akis nemato nieko kas darosi mūsų mylimoj šaly, nes užsimerkė jie ne savo noru. Miega tikrai ne už atlyginimą!? Na kartais gal kas šias tarnybas ir pabudina, nes, yra buvę, kad išaiškino karterinį susitarimą tarp įmonių. Tai kas? Grėsė milijoninės baudos, bet…nutilo ir nutilo, gal eilinį kartą iškelta byla supliuško.

             Svarbiausia žmogui maistas. Kiek už jį mokam?  Jau visi senai įtaria, kad tarp didžiųjų prekybos tinklų yra kainų susitarimas, bet tai lai sprendžia „miegantys“.  Šokiravo naujosios Maxima generalinės direktorės Kristinos Meidės naujasis projektas „1000 prekių pigiau“. Pasak generalinės direktorės, padarys mums paslaugą, kad mes nevargtume lygindami kainas prekybos tinkluose. Tai du kartus savaitėje darys Maxima specialistai už mus. Jie tikrins kainas kituose didžiuosiuose prekybos tinkluose kaip antai Rimi, Iki, Norfa, Lidl, ir mažins kainas, kad Maximos kainos būtų mažesnės. Graži iniciatyva, bet tai Maximos tinklo kainų didėjimas. Šokiravo butent mineralinio vandens 1,5 l talpos butelis „Vytautas“, kuris iki vasario 22 d. kainavo 0,44 Eur., o nuo vasario 22 dienos su geltonu kainos fonu, kas reiškia vieną iš 1000 atpigusių prekių, kaina 0,64 Eur. Taip tai tik beveik 50% brangiau! Gal dabar tik 0,01 Eur. pigiau nei kituose tinkluose? Ar tai nestumia mūsų eit į kitus tinklus ir pasitikrint kainų?  Gal tas kainų pakilimas visoms  akcijos 1000 prekių pigiau? Žmogus atėjęs į Maximą, gal tiki geltona kainos spalva, bet yra žmonės kurie dirba Maximos tinklo parduotuvėse ir jų Lietuvoje yra 16 tūkst., kurie mato, kiek dabar mokės už prekę nuo “1000” akcijos pradžios. 16 tūkst. dirbančiųjų Maximoje LT, jų šeimos nariai, giminaičiai ir dar visų jų draugai. Tai vos ne puse mūsų Lietuvos. Nemanau, kad ir čia nėra susitarimo su konkurentais? Vieni pakelia kainą, kiti po ja  lenda ir t.t., o tarnybos reguliujančios kainas, lai miega. Mes lietuvaičiai, arba dirbkim viršvalandžius už tą patį minimumą, arba bėkim…ten kur geriau.

            Visos naujos išrinktos vyriausybės darydavo klaidas. Kiek žlugo įmonių kai buvo priimami įstatymai atbuline data Tėvynės sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKDS), valdymo laikais. Tada ir buvo emigracijos bumas, kai bėgo darbo ieškoti vakaruose ne tik žlugusių įmonių darbuotojai, bet ir jų vadovai. Vadovai taip pat važiavo į vakarus, nes reikėjo uždirbti pinigų bankų paskoloms grąžinti. Gal gražino, gal ne, gal “užribyje” pasiliko ir puikiai gyvena, nes mokėjo dirbti Lietuvoje, tai gerai dirba ir ten kur emigravo. Faktas yra vienas, kad geriausi Lietuvos specialistai, tai liečia visas sritis: gamyba, medicina, logistika ir t.t.., jau ne Lietuvoje.

            Kirba širdyje nuojauta, kad emigrantų skaičius didės. Atėjusi nauja valdžia tikrai šitos negerovės nesuvaldys. Kad žmonės negertų ir nerūkytų, ne akcizus reikia didinti, jais lopo biudžete neprisiūsi. Kas bus? Nesunku prognozuoti. Susimesim kurui ir važiuosim į Lenkiją, kur keliai jau praminti ir lietuviškai lenkai išmoko kalbėt, kad pakeltų savo ekonomiką. Panaikinkim “rašalus”, varysim “samagoną”. O ką? Ar spėsit gaudyt ar nubausit administracine tvarka? Juk nuo 2017 m. pradžios už administracinį pažeidimo kodeksą, galima tik baudą skirti. O kas jiems bauda, jei įtariamasis niekur nedirba, namų neturi…. Varys naminukę, ir kaimynus aprūpins. Narkomanams, vagims sudarytos šiltnamio sąlygos. Iki 2017 metų juos buvo galima uždaryti “cypėn” net iki 30 d.. Šito jie bijojo. O dabar bauda. Ar nesumokėtos baudos “šildo” įstatymų leidėjus? Ką  kalbėt apie nuteistuosius kuriems vietos kalėjime nėra, kurie nuteisti ir laukia, kada gi vieta jam cypėj atsilaisvins. Juokinga, o gal gaila mūsų mylimos Lietuvos.

            Gaila turėtų būti mums savęs, kad išsirenkam geriausius iš blogiausių, kurie ne mūsų labo gerinti atėjo, o savo? Įdomu, kodėl komersantas oligarchas gerai besilaikantis, jau sąskaitoje turintis tiek, kad nieko nedarant ir vaikams, ir anūkams užtektų, eina į Seimą ir leidžia didelius pinigus, kad į jį patektų . Atsakymas paprastas, kad nereikėtų mokėti draugui seimūnui, o imtų pats už sau ir kitiems palankius įstatymus verslui.

            Tai va lietuvaičiai, permainų į gerąją pusę nesitikėkim, kol Mūsų išrinkta valdžia skaičiuos centus surenkamus Lietuvoje ir nematys išvežamų milijonų į Lenkija ir kitas “pigesnes” šalis.

Autoriaus pavardė redakcijai žinoma

Komentuoja Renata Dantė, „Maxima LT“ komunikacijos vadovė

       Dėkojame pirkėjams, kurie stebi kainas ir pastebėję skirtumus kelia klausimus. „Maxima“ klientams siekia užtikrinti mažas visų prekių ir produktų kainas. Didžiuojamės, jog daugiau nei 80 proc. kasdienių šviežaus maisto kategorijai priskiriamų produktų, kaip mėsa, pieno produktai, duona ir kt., yra lietuviški. Kartu stengiamės, kad kiekvienas klientas parduotuvėse rastų jo poreikius geriausiai atitinkantį platų prekių pasirinkimą – nuo mažiausios kainos produktų iki brangesnių, retesnių, išskirtinio skonio pasirinkimų.

    „Mažų kainų garantijos“ tikslas yra užtikrinti visada mažas įprastas 1 000 perkamiausių produktų kainas. Lygindami ir mažindami produktų kainas, mes vertiname tik įprastas, ne akcijines kainas. Skaitytojo minima 0,49 Eur mineralinio vandens „Vytautas“ 1,5 litro kaina yra akcijos kaina, įprasta produkto kaina „Maximos“ parduotuvėse yra 0,64 Eur ir ji nesikeitė skaitytojo minimu laikotarpiu. 0,64 Eur yra mažiausia rasta produkto kaina, lyginant ją tarpo 4 didžiųjų prekybos tinklų „Rimi“, „Iki“, „Lidl“ ir „Norfa“.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Regina sako:

    Ačiū už parašyta tiesą.

  2. Vida sako:

    Labai geras ir teisingas straipsnis.Turėtų kiekvienam Lietuvos piliečiui dėl aprašytų klausimų širdį skaudėti

Jūsų komentaras:


vienas − vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]