Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ar Širvintų rajono savivaldybė įkurta 2015 metų balandžio 15 dieną?

Informacija apie buvusios valdžios parengtus projektus yra ištrinta

Informacija apie buvusios valdžios parengtus projektus iš Širvintų rajono savivaldybės tinklapio yra ištrinta

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

      Šios sudėties Širvintų rajono savivaldybės tarybos darbas jau įpusėjo, bet Savivaldybės vadovai vis dar neįstengia perlipti per savo principus, ambicijas ir sutikti su tuo, kad savo rinkiminiams pažadams, ataskaitoms, pasipuikavimui, savigyrai, gautų rezultatų priskyrimui tik sau naudojamasi praeitos kadencijos komandos atliktu nuosekliu, tvarkingu ir kruopščiai atliktu darbu.

   Gal neatsitiktinai taip kruopščiai slepiama informacija ir Savivaldybės internetinis puslapis www.sirvintos.lt pertvarkomas taip, lyg Širvintų rajono savivaldybė būtų įkurta 2015 metų balandžio 15 dieną?

    Ir visgi kaip ten buvo, kad 2015 metais balandžio 15 dieną paskirta Administracijos direktorė viską pradėjo ,,nuo nulio“, gal atsakymą galime rasti klasta, nepagarba, kitą nuomonę turinčių žeminimu paremtame valdyme ir Administracijos direktorės žodžiais sakant ,,tiesiog apsimelavo“? Žinia ta, kad praeitos kadencijos Širvintų rajono savivaldybės taryba finansuotinus projektus patvirtino 2015 metų vasario mėnesio sprendimu, o šios sudėties kadencijai beliko jį įgyvendinti.

     Savivaldybės veikla, ypač projektų įgyvendinimas, neturi kadencijų. Nuo projektų pradžios iki jo įgyvendinimo (nuoseklaus, profesionalaus, o neparodomojo ir vienkartinių darbų) pabaigos reikia daug laiko, reikia begalės sutarimų, sprendimų, derinimų ir viešinimo. Juk daroma Širvintų krašto bendruomenei plačiąja prasme, o ne saujelei valdovių.

     Išsami informacija buvo pateikta visuomenei http://www.sirvintos.lt/lt/e-demokratija/e-teisekura/942/p790.html, tačiau šiuo metu ši prieiga valdančiųjų užblokuota.

   Tenka liūdėti ir nerimauti, kad gautas lėšas Širvintų rajone ĮSISAVINA valdančioji dauguma kartu su teisėsaugos akiratyje esančiomis UAB ,,Tesla“, UAB ,,Irdaiva“ ir kitomis.

ŠIRVINTŲ MIESTAS – TIKSLINĖ TERITORIJA

       Trumpai apibūdinant – tikslinės (integruotos) teritorijos  – tai savivaldybių centrai ir miestai virš 6 tūkst. gyventojų grupėje. Vilniaus regione išskirtos šios tikslinės teritorijos:

 • Elektrėnų miestas;
 • Lentvario miestas;
 • Širvintų miestas;
 •  Ukmergės miestas.

       Prisimename veiksmų seką ir primename Savivaldybės administracijos direktorei, kad daug darbų, kuriuos, kaip atrodo iš šono, ji menkina ir stengiasi priskirti sau, padarė Administracijos tarnautojai kartu su praeitos kadencijos vadovais ir tarybos nariais.

 • 2014 m. birželio 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 528 ,,Dėl atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų, įgyvendinant 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų programą“.
 • 2014 m. birželio 19 d. Vidaus reikalų ministras įsakymu Nr. 1V-429 patvirtina tikslines teritorijas išskirtas iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų. Šiuo įsakymu išskirta tikslinė teritorija ir Širvintų miestas.
 • 2014 m. liepos 11 d. Vidaus reikalų ministras įsakymu Nr. 1V-480 patvirtina integruotų teritorijų vystymo programų rengimo ir įgyvendinimo gairių patvirtinimo, vadovaujantis šiuo įsakymu rengiami ir Širvintų miesto projektai, kurie yra sudedamoji Vilniaus regiono integruotos teritorijos vystymo programos dalis.
 • 2014 m. liepos 24 d. Vidaus reikalų ministerija raštu Nr. 1D-5413 (22) Savivaldybėms pateikia informaciją apie skiriamas lėšas.
 • 2014-10-09 Širvintų rajono savivaldybės administracija klausė Širvintų gyventojų nuomonės ir kvietė teikti pasiūlymus dėl 2014–2020 m. Širvintų mieste planuojamų projektų įgyvendinimo.
 • 2015-02-20 Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta Širvintų miesto integruotų teritorijų vystymo priemonėms ir veiksmams (t. y. projektams), kurie yra sudedamoji Vilniaus regiono integruotos teritorijos vystymo programos dalis.
 • 2015-02-25 Ukmergėje vyko Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis, kurio metu pritarta 2014–2020 m. Vilniaus regiono integruotos teritorijos vystymo programai tuo pačiu ir Širvintų miesto vystymo projektams. Regiono plėtros taryboje Širvintų rajonui atstovauja rajono meras Vincas Jasiukevičius ir tarybos narys Kęstutis Pakalnis.

Patvirtinti Širvintų miesto vystymo projektai:

 • Širvintų mieste aktyvaus poilsio infrastruktūros kūrimas ir plėtra, skatinant aktyvų poilsį prie vandens (aplink Širvintų mieste esantį tvenkinį).
 • Viešosios erdvės – skvero prie skulptūros „Inta“ infrastruktūros sutvarkymas ir pritaikymas Širvintų miesto renginiams.
 • Širvintų sporto mokyklos pastato dalies pritaikymas bendruomenės centrui ir  neįgaliesiems.
 • Širvintų sporto mokyklos vidaus patalpų sutvarkymas.
 • Jaunimo centro infrastruktūros sukūrimas Širvintose.
 • Jaunimo parko infrastruktūros sutvarkymas Širvintose.
 • Širvintų miesto laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimas, pritaikant jį bendruomenės  poreikiams (šalia gimnazijos ir įrengiamo jaunimo centro).
 • Automobilių stovėjimo aikštelių atnaujinimas, įvažiavimo į daugiabutį (Kalnalaukio gatvės šakinė gatvė), vaikų žaidimų zonų įrengimas prie daugiabučių šalia Širvintų sporto mokyklos (Kalnalaukio g.).
 • Kalnalaukio g. atnaujinimas (rekonstravimas) Širvintose.
 • Širvintų  miesto su Kalnalaukio g. besiribojančių gatvių atnaujinimas (Šiaurinės g., Liepų g., Kaštanėlių g., Atgimimo g.,).
 • Širvintų  miesto gatvių horizontalus ženklinimas, kelio ženklų bei informacinių stendų ir kitų saugaus eismo priemonių įrengimas ir diegimas.
 • Širvintų miesto gatvių apšvietimo atnaujinimas (modernizavimas).
 • Pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimas, atnaujinimas ir ženklinimas Širvintų mieste.
 • Širvintų lopšelio – darželio „Saulutė“ patalpų infrastruktūros gerinimas.
 • Lauryno-Stuokos Gucevičiaus gimnazijos vidaus patalpų rekonstravimas.
 • Pirminės sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas VšĮ Širvintų PSPC.
 • VšĮ Širvintų ligoninės patalpų modernizavimas.

O gal administracijos direktorė sakys, kad ministrų įsakymai yra melas?

P.S. Visi susiję dokumentai pridedami nuotraukose. 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. sako:

  manyčiau ir rinkėjų nebuvo, nes buvo 0. Pastatė miestą, admin, kelius, pastatus, alėjas išgražino ir viskas prasidėjo nuo 2015 m. Tik aš jau šiame mieste esu gimusi, augusi,kažkaip gal sapnuoju.Tai gal ir man savo metus pradėti skaičiuoti nuo tų metų, vis mažiau…čia sarkazmas, o jei rimtai, tai tokie žodžiai liūdina, nes ne viskas pas tą mūsų rajono jauną komandą gerai, reikėtų atsakingiau į visus dalykus žiūrėti.

 2. pilietis sako:

  tai 6irvintose net nebuvo Anatolijaus Davidonio aukso amžiaus?

 3. vale sako:

  Tai juk gal turi galva? Ji juk liks sirvintose… o kristoline su galimais atkatais vel i vilniu?

 4. Skriaudikams sako:

  Kam taip direktorę niekinat? Kas jai liepta, tą ir sako

 5. Ačiū sako:

  Neringai. Jūs šaunuolė ir didelė pagalbininkė opozicijai, skleisdama tiesos žodį, viešindama naujos valdžios slapukavimus. Stiprybės Jums ir sveikatos ištverti tą purvą ant Jūsų pilama. Sėkmės.

 6. Monika sako:

  Panašu uspaskį vejasi praeitis.Paskaitykit alfa.lt. Kas gali pa neigti, kad valdovių kada nors nepavis praeitis.

 7. „Virgiui” sako:

  Na jau didesnių melagių už „krištolinę” ir „direktorę”, tai jau tikrai nėra.

 8. Sveikinu sako:

  Už iškapstytą informaciją 100 balų!

 9. Atsakau sako:

  Taip, Virgi, dabartinė valdžia tokia. Sveikas atvykęs į realybę

 10. VIRGIS sako:

  MELAGIAI

 11. valio sako:

  Saunuoliai, senai daugumai aisku buvo del projektu… kas mate juos pries ateinant blondinems tie drasiai vis kartojo… geda ingridai turetu buti oij kaip geda…

 12. Seniui sako:

  Vaikelis nepaklausys. Mandagumo, pagarbos ir kuklumo niekas nemoko, juos arba turi, arba ne. Čia antras atvejis.

 13. Ingridai sako:

  Vaikeli, paklausyk manęs senio. Valdžia dalykas laikinas. Kitos kadencijos gali ir nebūti. Kaip išeisi į gatvę? Kaip pažiūrėsi žmonėms į akis? Galvok savo galva ir nbūk kažkieno įsakymų vykdytoja.

 14. tai sako:

  jai matosi vis 0, gal rega suprastėjo admin. Negražu, aš ir mačiau projektus, kurie prasidėjo iki jų atėjimo, tik glušiai gali nematyti, na dar ir darbiečiai.
  Viešinkite viską, kad parodytumėte savo ir visų žmonių dirbusių su jumis darbus.

 15. Balius sako:

  Nusimato balius 2 metai Širvintų kolonijai.

 16. Tai sako:

  Tai turint visus situs dokumentus ir apie juos zinant kristoline ir paise savo priesrinkimine viziju knygele? Bepigu buvo girtis, ka padarys per savo kadencija, kai zinojo, kad sitie projektai jau patvirtinti ir pinigai jiems jau ateina. Dabar aisku ko visom keturiom net springdama i valdzia brovesi- zinant kokios sumos ateina, gali nors ir su meslinais batais po kaimus lakstyti ir balsus rinkti.

Jūsų komentaras:


du × šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]