Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Atsakomybė sugadinus kelią

17021347_10203003747892431_8573410113130562866_n-150x150NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

     Jau rašėme apie kelių situaciją mūsų rajone https://www.krastonaujienos.lt/2017/04/skestanciuju-gelbejimas-paciu-skestanciuju-reikalas/

     Kaip ir žadėjome, pateikiame Širvintų rajono savivaldybės ir Širvintų r. Policijos komisariato atsakymus apie tai, kas turi sutvarkyti žemės ūkio technikos ir kitų transporto priemonių sugadintus kelius.

    Širvintų rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė:

Kas atsako už sugadintą kelią? Pažeidėjas.

Kur kreiptis, kad kelias kuo skubiau būtų sutvarkytas? Pastebėję pažeidimus, gyventojai turėtų informuoti seniūną, o mieste – Savivaldybės administracijos Ūkio plėtros skyrių.

Ar privalo ūkininkai nuvalyti nuo asfalto traktoriaus paliktas žemes? Privalo.

Gal yra numatytos baudos už sugadintą kelią (asfaltuotą, žvyrkelį ir servitutinį per laukus į sodybą)? Kokios jos? Jeigu užfiksuojamas pažeidimas, pagal Administracinių nusižengimų kodeksą pažeidėjams skiriamos baudos nuo 300 iki 560 Eur.

 Širvintų rajono policijos komisariato viršininkas Almantas Lukša:

Kur kreiptis,kad kelias kuo skubiau būtų sutvarkytas?  Gyventojai pastebėję, kad kelias yra užterštas ar sugadintas gali kreiptis į Savivaldybių administracijos atstovus ( seniūnus bei viešosios tvarkos skyriaus pareigūnus) taip pat ir Policiją.

 Ar privalo ūkininkai nuvalyti nuo asfalto traktoriaus paliktas žemes? Ūkininkai, taip pat ir kiti eismo dalyviai, kurie užteršė ar sugadino kelio dangą privalo ją nuvalyti ir sutvarkyti.

Gal yra numatytos baudos už sugadintą kelią (asfaltuotą, žvyrkelį ir servitutinį per laukus į sodybą)?

Už numatytus pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė Administracinių nusižengimų  kodekso 459, 460 ir 461 straipsniuose:

459 straipsnis. Eismo saugumo reikalavimų automobilių keliuose pažeidimas

7. Automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų.

 460 straipsnis. Automobilių kelio juostos ir kelio apsaugos zonos priežiūros taisyklių ir naudojimo sąlygų pažeidimas

1. Antžeminių ir požeminių komunikacijų klojimas, kasinėjimo ir bet kokių statybos darbų vykdymas automobilių kelių juostose ir kelių apsaugos zonose, tarp jų sankryžų ir nuovažų įrengimas, medžiagų ir krovinių sandėliavimas, nesuderinus nustatyta tvarka, važinėjimas kelio šlaitais, griovių gadinimas, želdinių niokojimas, šiukšlių ir sniego vertimas automobilių kelių juostose ir kelių apsaugos zonose, kanalizacijos ar pramoninio, melioracinio vandens leidimas į kelių vandens nutekėjimo sistemas, žemės arimas kelio juostose užtraukia baudą nuo devyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

 461 straipsnis. Žemės naudotojų padarytas Kelių priežiūros tvarkos aprašo pažeidimas

Kelių priežiūros tvarkos aprašo pažeidimas, kurį automobilių kelių apsaugos zonose žemės naudotojams priskirtuose sklypuose padarė šios žemės naudotojai vykdydami pareigą laikyti techniškai tvarkingą ir švarią kelio apsaugos zoną, nuovažas ir vykdydami kitus kelio apsaugos zonos priežiūros reikalavimus, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki penkiasdešimt eurų.

         Pasirodo, įstatymų pakanka, tačiau dėl nežinomų priežasčių jų mūsų rajone nesilaikoma.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. pozicija sako:

    Važiavimais blogais kelioais , kai nėra ribojimų, nera pažeidimas. Kelius reikia prižiūrėti, o ne bausti tuos kurie murgdosi blogai prižiūrimuose arba visai neprižiūrimuose keliuose

Jūsų komentaras:


septyni + = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]