Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas?

page* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

       Rajono keliai. Šia tema galima būtų romanus ir dramas ir rašyti – tema neišseks. Redakcijoje bene kartą per savaitę išgirstame tai vieno, tai kito gyventojo skundą: nevalo, duobėti… Tačiau kartais pasiskundžiama ir kitokiu keliu. Keliu į vienkiemį. Nesuprantama kodėl, bet skambindami šiuo klausimu gyventojai pirmiausiai ima atsiprašinėti, kad gal be reikalo trukdo. Bet čia pat priduria – visur kreipiausi, bet atsitrenkiau kaip į sieną.

       Liūdniausia, kad šiuo atveju seniūnija – pirmas ir pagrindinis gyventojų užtarėjas rajone (bent jau taip turėtų būti) „nusiplauna rankas“ atsakydami, kad tai ne jų darbas, kad tam nėra lėšų. Arba vaiko žmogų nuo vieno kabineto į kitą.

       Liūdniausia, kad žmonės ne pašalpų, ne paramos prašo, o sutvarkyti kelią, kuris yra planuose –servitutinis – (vadinasi legalus).

    Ypatingai ši situacija paaštrėja rudenį ir pavasarį, kai šlapiu keliu ūkininkai į savo laukus važiuoja. Suprantate, ūkininkas traktoriumi visada pravažiuos, o kad žmogus po to namų nepasiekia, į darbą išvažiuoti negali, vaikai traktorių vėžėmis į mokyklą klampoja, kad greitosios medicinos pagalbos automobiliai klimpsta, kad net gaisrininkai ne visada pravažiuoja – niekam nerūpi. Pagalvokime, ką daryti vienkiemio gyventojui, jei gaisras kiltų (tikrai to niekam nelinkiu), o ugniagesiai nepravažiuoja? Peržegnoti namus ir eiti, kur akys mato? Bet, brangieji, gyvename XXI amžiuje. Kažkas padėti turėtų.

      Teisybės dėlei derėtų parašyti, kad ūkininkams  yra galimybė, susitvarkius kelią, atgauti 5 proc. jo vertės. O iš kur kitus pinigus imti?

     Tačiau yra ir dar vienas būdas – visiems draugiškai susitarti ir kelių negadinti. Juk nebūtina važiuoti, kai labai šlapia, o palikus gilias vežės, gal tas pats ūkininkas sutvarkyti sutiktų? Sakote – kosmosas? Oi ne… Štai ten, kur mano šaknys, nedrįsta ūkininkai  gilių vėžių palikti – skuba jas išlyginti. Net ir ant asfalto prikratę mėšlo skuba nušluoti. Mat seniūnas atvykęs nežaidžia, o griežtai įspėja.

     Taigi, brangieji skaitytojai, Matome, kad jei patys nepasirūpinsime – niekas mumis nesirūpins.

      O kol kas laukiame savivaldybės ir policijos atsakymų į klausimus, kas ir kaip atsako už sugadintus kelius.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. ? sako:

  Alionių sen. keliai jau pagreideruoti, tikriausiai kaip visada pradeda dp seniūnų, idomu kada gi ateis eilė kitoms seniūnijoms, aišku po Alionių, Zibalų, Jauniūnų ir Musninkų seniūnijų.

 2. Taip sako:

  Jus ten nereikalingi, jus neesate jų scenarijaus dalis.Ten rekasi dp nariai.

 3. Va taip va sako:

  Aš skaitau tą laikraštį, kuriuo pasitikiu. Kodėl merė, kuri yra viso rajono gyventojų atstovė, nedavė skelbimo į visus laikraščius? Gal nenori, ateitų kitaip galvojantys? Manęs ji nepakvietė. Tad nematau reikalo eiti.

 4. Ataskaitai sako:

  Tamsta turi įgaliojimą kviesti į merės ataskaitą? Kodėl tai daroma paskutinę minutę?

 5. O sako:

  O ko ten eiti? Pasiklausyti eilines panegerikos pliupsnio? Ar atsakymu i is anksto paruostus klausimus? O gal laukti perskaitomu neva ka tik is sales atsiustu lapeliu su zodziais “aciu mere” , “ir kaip jus viska suspejate mere”, “jusu deka geles zydi ir saule sviecia mere”. O eiti tik tam kad papildyti suveztu padlaiziu gretas manau neverta. Juk is anksto zinomas viso to spektaklio scenarijus, dekoracijos ir aktoriai. O ir pabaiga taip pat aiski- plojimai, geles, nusilenkimas iki zemes. Ir baigiamasis zodis -”as dirbu Sirvintoms”

 6. Ataskaita sako:

  Siandien 18val kulturos centre meres ataskaita rajono žmonems.

 7. Padėtis bloga sako:

  Rajone nera atsakingų už ką nors, viskam vadovauja pinskuvienė. Dėl blogų kelių prašome kreiptis į ją. Jo labiau, kad prieš rikimus žadėjo, kad sutvarkys visus kelius. Sutvarkė taip, kad kelių buklė tragiškai pablogėjo. Mane stebina autorės pozicija, atseit kažkas specialiai gadina kelius, nieks jų negadina. Kelius reikia prižiūrėti taip, kad jais galima būtų važiuoti, gabenti krovinius, visais metų laikais. Keliai Lietuvos ūkio dalis, nuo jų būklės priklauso ūkio plėtra. Gaila, kad menką nuovokumą turintys žmonės turi galią valdyti rajono biudžetą. Jį nukreipia ne ten kur pinigai gali sukurti pridetinę vertę ,o ten kur jais[pinigais] sukurtas produktas dar pareikalaus nemažai išlaidų tą produktą išlaikant. Aš turiu mintyje baseina, stadioną ir pan. Ne metas juos styti, kai pinigų truksta pirmo būtinumo reikmėms – keliams. Ponia autorė, nevenkite valdžios kritikuoti dėl blogų kelių, tai labai svarbi sritis, jo labiau , kad kai dabartinė valžia būvo opozicijoj jų laikraščio “korespondentai” važiavo ieškoti balų ant kelių, lyjant lietui.

 8. Dailidžionių gyventoja sako:

  Kelių problema ne tik vienkiemiuose. Kelias Beržė- Dailidžionys ant tiek duobėtas, kad sunku pereiti, jau nekalbant apie važiavimą. Jau du kartus rinkom parašus, nešėm į seniūniją. Jokio atsako. Tik ta savivaldybės ponia su aukštakulniais pravažiavo su Bartuliu ir Griškevičienę per kaimą ir tiek žinių. Įdomu nuo baisiai duobėto kelio šukuosena jai nesusidarkė?

 9. Taip sako:

  Valstybės skirtus keliams pinigus pinskuvienė didžiąją dalį jų išleido miesto ar priemesčio gatvių asfaltavimui. Kaimo keliams šakės.

 10. Antanas sako:

  O per savo valdymo metus nusiskundimu negaudavot? :D

 11. Robinas sako:

  Tai kad Širvintų r. ,ta kur turėtų būti atsakinga už kelius, su savo aukštakulniais tokiais keliais tikriausiai nevaikšto, tai ko čia rupintis.

Jūsų komentaras:


+ vienas = penki

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]