Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Suomiška tradicija įsigali Lietuvoje – naujagimiai apdovanojami kūdikio kraiteliais

atsisiųstiKūdikio kraitelio tradicija Suomijoje gyvuoja jau 80 metų, tačiau Lietuvoje ji dar nėra labai populiari. Kad ši tradicija įsigalėtų, visą balandį naujagimius pagimdžiusios moterys bus apdovanojamos kūdikio kraiteliais. Tokios iniciatyvos imasi prekybos centras PRISMA.

„Nors netoliese esančioje Suomijoje kūdikio kraitelių tradicija gyvuoja jau beveik šimtmetį, Lietuvoje ši tradicija egzistuoja, bet nėra tokia gaji. Turime tikslą savo prekybos tinklo šūkį „PRISMA. Kalbame šeimoms“ įrodyti darbais, todėl imamės iniciatyvos šią gražią, naudingą tradiciją pradėti ir čia. Siekiame įtvirtinti Lietuvoje gerą, kokybišką patirtį, kuri seniai įsigalėjo ir smarkiai pasiteisino Suomijoje“, – sakė PRISMOS komercijos direktorius Lietuvoje ir Latvijoje Hannu Houni.

Taigi visos balandį Vilniuje ir Kaune naujagimių susilaukusios šeimos kviečiamos į artimiausią prekybos centrą PRISMA Vilniuje ar Kaune, kur galės atsiimti priklausančią dovaną – kūdikio kraitelį. Balandį gimusiems mažyliams priklausantį kraitelį bus galima atsiimti ir pasibaigus mėnesiui. Norint gauti kūdikio kraitelį, mamoms ar tėčiams reikės pasakyti savo vardą ir pavardę, taip pat pateikti kūdikio gimimo liudijimą arba jo išrašą.

UAB “VIP Viešosios informacijos partneriai”

Viskas, ko reikia

Prekybos centras pasirūpino, kad kiekvieno kūdikio kraitelyje nieko netrūktų. Jame naujagimių mamos ras kūdikiams skirtus marškinėlius, kombinezoną, džemperį, kepurėlę, glaustinukę, šliaužtinukus, kelnes, vaikiškas kojinaites, mažyliams tinkamų barškučių rinkinį, vaikišką patalynę, vandens termometrą, sauskelnes, vaikišką šampūną ir dušo želę, drėgnąsias servetėles, kelių rūšių buteliukus.

PRISMA pagalvojo ne tik apie naujagimius, bet ir apie jų mamas, tad kraitelyje supakavo ir vienkartinius liemenėlės įklotus. Visi kūdikio kraiteliai paruošti taip, kad puikiai tiktų ir naujagimiams berniukams, ir mergaitėms.

Ilgai gyvuojanti tradicija

Kūdikio kraitelio tradicija Suomijoje prasidėjo 1937 m., taigi gyvuoja jau 80 metų. Pirmiausia valstybė kraiteliais aprūpindavo nepriteklių jaučiančias naujagimių motinas. Ši suomiška tradicija atsirado smarkiai smukus gimstamumui ir tapo reikšminga jau pačiais pirmaisiais metais.

1938 m. kūdikio kraiteliais buvo apdovanota per du trečdalius visų tų metų gimdyvių, o jau 1949 m. kūdikio kraitelis buvo įteiktas kiekvienai pagimdžiusiai moteriai.

Kelis dešimtmečius kūdikio kraitelio tradicija buvo gaji tik Suomijoje, tačiau XX a. pabaigoje ją sėkmingai perėmė ir Vakarų pasaulio valstybės.

Dabar Suomijoje kasmet išdalijama per 60 tūkst. kūdikio kraitelių. Juose esančios dovanėlės paruoštos taip, kad savo spalvomis ir kitomis ypatybėmis tiktų ir berniukams, ir mergaitėms.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. a. sako:

    Grazu. Bet kažkodėl Lietuvoje skatinama tik gimdyti vaikus, o kaip juos užauginti, išleisti į mokslus jau valstybei dzin

Jūsų komentaras:


devyni × = šešiasdešimt trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]