Skelbiame konkursą „Mano laimikis“    Kas yra Visa Waiver Programa ir Visa Waiver šalys?    Derliaus šventėje gausybė nominacijų, apdovanojimų ir prizų protmūšio laimėtojams    Tiesioginis valdymas Širvintų rajono savivaldybėje kol kas neįvedamas    Opozicija prieš pažeidimus Taryboje protestuoja nebalsuodami   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Dirbamoji žemė turi būti valdoma teisėtai

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrasidėjus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui, ES ir valstybės paramą administruojančios institucijos sulaukė daug klausimų, susijusių su valdomos žemės deklaravimu. Žemės ūkio ministerija, siekdama efektyviau kontroliuoti tiek valstybinės, tiek ir privačios žemės naudojimo teisėtumą, patobulino Paraiškų priėmimo informacinę sistemą.

Atsižvelgiant į pažangiausią Vakarų Europos patirtį, tobulėjančias informacines technologijas ir besikeičiančius ES teisės aktus, deklaravimo procesas yra nuolat tobulinamas, kad atitiktų Lietuvos žemdirbių lūkesčius. Kiekvienais metais neišvengiamai atsiranda naujovių. Šie metai – ne išimtis.

Tarp naujovių yra ne tik žalinimo reikalavimų įgyvendinimo supaprastinimas,  išplėstos susietosios paramos galimybės, pažangesnis paraiškos duomenų apdorojimas, bet padaryti ir drąsūs žingsniai dėl deklaruojamos žemės kontrolės. Nuo 2017 m. pareiškėjai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai paprašius, įsipareigoja pateikti privačios žemės valdymo ar naudojimo įrodymo dokumentus, t. y. privalo įrodyti, kad jų deklaruojamas plotas valdomas nuosavybės, nuomos arba panaudos pagrindais. Tuo tarpu deklaruojamos valstybinės žemės valdymo ir deklaravimo teisėtumo atžvilgiu nėra jokių pokyčių, t. y. teisės naudoti valstybinę žemę reglamentavimas išlieka nepakitęs. Skirtumas tik tas, kad nuo šių metų pareiškėjai, teikdami plotų deklaravimo paraiškas, Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje gali matyti valstybinės ir kitos paskirties žemės plotus su „Valstybinės ir kitos paskirties žemės sluoksnio“ (toliau – VŽ sluoksnis) pagalba. VŽ sluoksnis yra pagal VĮ Registrų centro duomenis sudaryta vaizdinė informacija apie valstybinės žemės ūkio paskirties žemės ir kitos paskirties žemės plotus.

VŽ sluoksnio įdiegimas deklaravimo sistemoje parodė, kad pasitaiko nemažai atvejų, kai sluoksnyje matomi prie valstybinės žemės priskirtini sklypai yra netikslūs, nes: neatitinka realių žemės dirbimo ribų, jau yra privatizuoti, dalis sklypų nesuformuoti ir pan. Suprantama, kad VŽ sluoksnio vaizdavimas deklaravimo sistemoje dėl minėtų klaidų sukelia žmonių nepasitenkinimą, jiems kyla įvairiausių klausimų. Tačiau neginčijama, kad tiek valstybinės, tiek ir privačios žemės kontrolę reikia stiprinti – valstybei privalu žinoti, kaip panaudojamas vienas brangiausių jos turtų – žemė.

Artimiausiu metu deklaravimo sistemoje bus atnaujintas pranešimas, kuris informuos deklaruojančiuosius, kad jei į VŽ sluoksnį patenka plotas, kurį pareiškėjas valdo nuosavybės teise, pareiškėjui pakanka turėti šio ploto valdymo teisės įrodymo dokumentą. Siekiant didesnio aiškumo, apie tai informuotos visos savivaldybės ir ūkininkų savivalda. Tikimasi, kad pareiškėjui, turinčiam dirbamų plotų valdymo įrodymo dokumentus, nesudarys didelių sunkumų juos atsinešti į seniūniją ir parodyti, jei dėl galimų minėtų VŽ sluoksnio klaidų pareiškėjo privačios žemės laukas įtrauktas į VŽ sluoksnį.

Žemės ūkio ministerija siekia, kad oficialiai žemę valdantis ir ją dirbantis pareiškėjas neturėtų jokių kliūčių savo veiklai vykdyti ir jam nereikėtų įdėti papildomų pastangų gaunant tiek ES, tiek ir nacionalinę paramą už dirbamus plotus bei ūkyje laikomus gyvulius.

Žemės ūkio ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni + aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]