Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kalbame apie vaikų gimstamumo didinimą, bet žeminame mamas

149389_268153446614934_1243136843_n   Mūsų senolių išmintis teigia, kad mama laiminga tada, kai laimingi jos vaikai. Paprastai motinystė ir vaikystė apipintos gražiausiais žodžiais. Būsimieji politikai su malonumu eskaluoja šiais žodžiais ir žada, žada, žada.

      Tačiau tie patys politikai labai greitai užmiršta, kad tik saugiai besijaučianti mama gali užauginti saugius ir dorus vaikus.

     Tuo metu, kai politikai iš įvairių žiniasklaidos priemonių  garsiai šaukia, kad reikia didinti gimstamumą. Vieni kitus moko, kaip teisingai mylėti žmogų, šeimą, vaikus. O čia pat patys smurtauja prieš šeimas, prieš motinas.

       Ne iš gero gyvenimo moteris su vaikais nusprendžia išeiti į niekur ir palikti tą, kuris turėtų būti didžiausias gynėjas ir užtarėjas.

     Jei moteris kenčia smurtą ir vaikus pasmerkia tai kančiai, visuomenė ir valdžia ją smerkia, neva jai tik ano galo malonumai rūpi. Išdrįsusi žengti atsakingą žingsnį ir apsaugoti vaikus nuo smurto moteris patiria  smurtautojo atakas, visuomenės panieką ir valdžios patyčias.

     Ar bent numanote, kaip greitai valstybė skiria pirmuosius alimentus vaikams, jei skiriasi šeima? Nenumaniau ir aš. Kai žengiau žingsnį ir pirmųjų alimentų sulaukiau po vienuolikos mėnesių. Niekam niekada nerūpėjo, kaip moteris išmaitina vaikus. Paprašiusi valstybės paramos moteris privalo už tą pašalpą atidirbti. Sutinku. Tačiau, man kyla klausimas, o kodėl vyrui, nemokančiam vaikams alimentų nereikia atidirbti valstybei??? Juk gyvybė dviejų žmonių reikalas.

     Va čia ir pasipila. Palikai vyrą ir nepajėgi viena išmaitinti vaikų? Pati kalta. Juk nereikėjo tiek jų gimdyti. Ir taip kalba ne tik tamsuoliais vadinami kaimiečiai. Taip kalba net rajono valdžia.

     Jei tu pritrūkusi pinigų nesumokėjai laiku mokesčių ir prašai mokėjimą atidėti vasarai – tu tampi didžiausiu patyčių objektu. Bet tas, kuris jau N metų nemoka vaikams alimentų, nėra žeminamas ir viešinamas. O kiek dar ir tokių atvejų, kai niekada gyvenime nedirbęs vaiko  autorius (tėvu pavadinti nekyla rankos) iš valstybės ima pašalpas? Jų tikrai ne vienas.

      Oi kiek daug tokių vyrų gyvenime teko sutikti… Net ir tas komentatorius, kuris pasmerkė mamą, laiku nesumokėjusią mokesčių, dar visai neseniai slapstėsi nuo antstolių, kad neatskaičiuotų pinigų sūnui.

       Klausimas. Kas labiau nusidėjo ir vertas paniekos?

     Pati praėjusi ugnį ir vandenį žinau, kaip sunku atsistoti ant kojų, kai visą gyvenimą pradedi nuo nulio. Todėl man labai svarbu, padėti mamoms, kurios dar tik žengia pirmuosius žingsnius ir bando pačios atsistoti ant kojų pačios ir pastatyti vaikus. Tiesiog daviau sau pažadą, kad būsiu ta, kuri bent jau patars ir nukreips, kuri išklausys. Štai taip ir suvedė keliai su mamomis, kurios vienos kovoja su vėjo malūnais, kurios myli savo vaikus taip, kaip jos moka, bet už tai yra smerkiamos.

       Ar ne paprasčiau būtų jas palaikyti, šviesti, padėti susirasti darbą?

     O ar žinote, kad su mažais vaikais vienišoms ar išsiskyrusioms mamoms sudėtinga dirbti visą darbo dieną? Tačiau jei ji stengiasi ir dalį dienos dirba, netenka paramos vaikams. Kodėl dirbanti dalį darbo dienos ir viena vaikus auginanti mama negali gauti trūkstamų lėšų, o niekada nedirbęs, alimentų nemokantis vyras tokią pašalpą gauna? (Tokių atvejų žinau ne vieną). Va todėl mamos ir neskuba darbintis. O ir nelabai jau kas jas ima dirbti. Kam tie rūpesčiai? Juk puikiai visi supranta, jog vaikais sirgs, nebus su kuo jų palikti…

       Mūsų visuomenė itin tolerantiška vyrams, nesirūpinantiems savo vaikais. O po to verkiame, kad mamos su vaikais suvalgo didžiąją savivaldybių biudžeto dalį.

       Tai gal šiandien, Motinos dienos proga, susiimkime ir sudarykime sąlygas saugiai motinystei? Ir visai ne pašalpų mamos nori. Tiesiog reikia, kad valstybė padėtų pasiekti vyrų atsakomybės savo vaikams, kad būtų sudarytos sąlygos ir dirbti, ir tinkamai pasirūpinti savo vaikais. Motinos nenori išskirtinių sąlygų, prisidengdamos vaikais. Jos tik siekia, kad abu vaiką pradėję privalėtų rūpintis juo vienodai. O tai priklauso nuo Valstybės valios.

     Kai mama jausis saugi, kai jos niekas nežemins ir nesityčios, tik tuomet jos vaikai augs laimingi. Tada nereikės ir abortų drausti, ir pašalpų mokėti. Nereikės ir vaikų iš šulinių traukti.

      Kas išdrįs tuo pasirūpinti?

Trijų vaikų mama


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. Akivaizdu sako:

  Įsyatymai vyrų pusėje. Jokios atsakomybės už veiksmus.

 2. Šventė ne šventė sako:

  Pritariu autorei , mes atkeliavom ir toliau murdomės vyro kulto eroje , kokias lygių teisių ar galimybių kontrolės tarnybas bekuriam , viskas tik popieriui … Moterys uždirba mažiau nei vyrai , moteris dažniausiai lieka su vaikais skyribų atveju ir plyšydamasi įveikia visus jai gyvenimo skirtus sunkumus. Neauginau sūnaus , nežinau ,ko būčiau jį išmokius , kokiu vyru užauginus , bet labai džiaugiuos , kai matau jaunus tėčius , kurie dalyvauja gimdyme , keičia pampersus , perka rūbelius ir su nekantrumu laukia darbo pabaigos , kad galėtų sugrįžt į namus. Užaugs nauja karta , reikia tikėtis , kad bus ir kitokie įstatymai , ne “alimentai”, kaip sovietinis reliktas . Jaunimas neskuba tuoktis , peržengia 35 ir 40 m. ribą , išsilaksto , sukuria materealius pagrindus būsimai šeimai.Gal taip lieka mažiau galimybių šeimoms iširt?Bet dabar aišku viena, šitie įstatymai palankūs vyrams , o valdžioj jie dominuoja…Ką daryt?Kaip keist situaciją?Sunkus klausimas , moterys l. kantrios ir nesaugios mūsų valstybėj…

 3. Pritariu sako:

  Jei tu geri, nesirūpini vaikais, gauni maišus labdarų. Bet jei tu tik tyliai stengiesi – niekam nerūpi. Išvada. Nori pagalbos – pradėk gerti.

 4. Mama sako:

  Autorė teisi. Jei kenti smurtą – esi kalta. Jei ryžtiesi keisti gyvenimą – niekas nepadeda.

Jūsų komentaras:


devyni × = aštuoniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]