Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Laisvo žodžio sargyboje su grasinimais ir gąsdinimais

DSC_0198,    Lietuva mini nepriklausomos spaudos dieną. Kiekvienas mūsų iš istorijos pamokų, iš pasakojimų žinome, kad carinė Rusijos valdžia 1864-1903 buvo įvedusi lietuviškos spaudos draudimą ir keturiasdešimt metų mums draudė savo kalba rašyti ir skaityti. Tuomet lietuviai sukūrė lietuviškos spaudos sąjūdį ir išspausdino kone trigubai daugiau knygų nei per tris šimtus metų iki tol.

    Šiandien niekas nepasikeitė. Mes ir vėl kovojame už laisvą, nepriklausomą spaudą. Tiesa, dabar Lietuvoje kai kurių rajonų laisvo žodžio skleidėjams tenka kovoti prieš savus – vietinius vadukus. Širvintų rajonas nėra išimtis.

     Dar pernai rajono vadovės kvietė žiniasklaidos atstovus į susitikimą,kur buvo paminėta ši svarbi Lietuvai data, vaišino arbata ir įteikė dovanas.Buvo sutarta dėl bendradarbiavimo, informacijos sklaidos. Tačiau tuo viskas ir baigėsi.

     Ne, mes neverkiame ir nemaldaujame dovanų. Bet norime gauti pilną ir teisingą informaciją. Norime, kad mums nebūtų trukdoma dirbti.

Ribojama informacija

     Na, žinoma, kiekvienas bendrauja su ta spauda, kurią skaito, pripažįsta. Tačiau kodėl siekiama užčiaupti kitaip galvojančius? Ar bijoma sąžiningos konkurencijos?

     Deja. Visa informacija Širvintų rajone  teikiama tik leidiniui, kuris dar visai neseniai priklausė merei, o dabar jos dukrai. Mes suprantame, kad savi marškiniai arčiau kūno, bet toks elgesys pažeidžia lygių galimybių įstatymą.

       Pasikeitus valdžiai “stebuklingai” su nepageidaujama spauda nustojo bendrauti švietimo, kultūros ir sporto įstaigos. Seniau mielai į klausimus atsakinėję savivaldybės darbuotojai dabar stengiasi prasmukti galvas panarinę, kad tik nereikėtų pasisveikinti. Drąsesni tyliai atsiprašė: “suprask, mums reikia išgyventi šį periodą…”

     Suprantame, išgyventi visiems reikia. Bet kuo kalti vaikai? Jaunimas? Kodėl jų pasiekimais negali pasidžiaugti ne tik “teisingos” spaudos skaitytojai? Kuo kalti kiti rajono gyventojai, kad savo skaitomoje spaudoje negali rasti elementarios informacijos? Ar į renginius kviečiami tik tie, kas skaito “teisingą” spaudą? Toks susidaro įspūdis, nes rajone nepageidaujama spauda negauna informacijos apie renginius, konkursus, šventes. Nepykite, mes skelbimų nevogsime. Ir rašyti apie tokius renginius negalime, juk yra įvardintas informacinis rėmėjas.

     Beje, dažnai būna ir taip, kad informacinis rėmėjas net nedalyvauja renginiuose. Taip buvo seniūnijų dienose. Tuomet privačiam leidiniui rašė ir fotografavo Kultūros centro darbuotoja. Kai kuriuos renginius fotografuoja kita KC darbuotoja, ką tik kabinusi lankytojų paltus rūbinėje. Nuotraukų apstu – čia tam atvejui, jei būtume skundžiami. Nepykstame ir nesiskundžiame. Lai žmogus dirba ir du darbo užmokesčius vienu metu gauna. Bet giname savo teisę gauti informaciją ir ją pateikti savo skaitytojams.

     Suprantame valdžios ignoravimą. Juk opozicinė spauda visada yra labiau skaitoma. Ją skaito ir tie, kam rūpi sužinoti daugiau, nei pasako valdžia. Ją skaito ir pati valdžia. Juk labai svarbu žinoti, kas yra iškapstyta.

Beje, mūsų rajono valdžia ne tik skaito, bet ir aktyviai skundžia “Krašto naujienas” Beje, skundžia ne už savo pinigus, o už mūsų visų.

    Teisybės dėlei reikia paminėti, kad skųsti straipsniai, prie kurių pridėti dokumentai, įrodantys tai, kas rašoma. Patikėkite, jei straipsnis pasiekė dienos šviesą, aš tikrai turiu įrodymus kiekvienai frazei. Tai gali būti nuotraukos, garso įrašai, įvairūs dokumentai.

Raganų medžioklė

       Savivaldybė net bandė skelbti raganų medžioklę – išsiaiškinti, kas rašo jai nepalankius komentarus. Didžiuojuosi, kad sugebėjau apginti tuos žmones ir neatskleisti komentatorių IP kodų. Juo labiau, kad pats reikalavimas buvo neteisėtas, be teismo sprendimo. To pakako, kad reikalavimai nebūtų tęsiami.

       Juokinga ir tai, kad tuomet savivaldybė pasirinko komentarus, kuriuose nebuvo šmeižto ir patyčių. O “riebiausi” komentarai, kurie buvo verti skundo ir jų autorių atskleidimo, liko neskųsti. Čia pat noriu priminti apie skaitytojų atsakomybę rašant komentarus. Jei paskleidėte netiesą, šmeižtą, jei tyčia žeminote žmogų, galite būti patraukti atsakomybėn. Todėl primygtinai raginu komentuojant rašyti tai, ką galite vienaip ar kitaip įrodyti.

Įvykis, privertęs suklustigfd

           Jau kurį laiką esu įspėjama, kad būčiau atsargesnė. Tai vienas, tai kitas paklausia, ar nebijau būti nušauta. Iki šiol netikėjau, kad Širvintose tokiu būdu būtų bandoma užčiaupti. Juo labiau, kad būdų turi ne vieną: ignoruoja, nesuteikia pilnos informacijos, šmeižia, tyčiojasi. Tokia ta informacinio skleidėjo duona.

        Tačiau praėjusio ketvirtadienio įvykis privertė susimąstyti.

    Kelias dienas iš eilės gavusi vieną ir tą patį signalą iš kelių skirtingų žmonių, nutariau patikrinti. Buvo pranešta, neva vienas Žemės ūkio skyriaus specialistas darbo metu rytais atvyksta į savivaldybę ir greitai dingsta. Skambinusieji pasakojo matę jį darbo metu dirbantį savo žemę (skambinusieji pažada liudyti ir teisme, jei reikės).

     Nuvažiuoju patikrinti. Taip, minėtas žmogus išlipo iš traktoriaus. Paskambinus numeriu, nurodytu prie jo pavardės, atsakoma, kad jis išvažiavęs į seniūnijas (telefono pokalbius įrašiau). Pasitikslinus, ar žemės ūkio specialistas važinėja po seniūnijas traktoriumi, nes dabar matau jį būtent traktoriuje, staiga pasakoma, kad pakvies skyriaus vedėją. Ši kalba jau kitaip: darbuotojas turi vienos dienos atostogas. Pasitikslinus, ar vakar dirbo, pradedama išsisukinėti, kad visą informaciją pateiks parašius paklausimą.

 dfhjkyuk    Po tokio “atviro” pokalbio telefonu pasuku į namus. Staiga mano automobilį prisiveja kita mašina (vairuotojas žinomas). Mašina spaudžia mane į kelkraštį. Šalia sėdinčiai dukrai sušunku “filmuok”. Mašina lenkia mane ir blokuoja pravažiavimą. Išlipęs vairuotojas garsiai šaukia, aš išsisuku, greitai didinu greitį ir skambinu policijai. Kurį laiką mane vejasi važiuodamas priešpriešine eismo juosta. Matyt persigalvoja, nes ima atsilikinėti. Pareigūnas iš Vilniaus po kelių minučių man perskambina ir teiraujasi ar tikrai nereikia pagalbos. Pareigūnas kantriai paaiškina, kokie turėtų būti mano tolimesni veiksmai.

      Policijai (ne Širvintų) pareiškimas parašytas, filmuota medžiaga perduota tyrėjui.

  Patikėkite, saugi nesijaučiu. Ir dabar kitaip vertinu statistikos duomenis, kad žiniasklaidos darbuotojų specialybė viena pavojingiausių. Pasirodo, net ir taikos metu tave gali užpulti.

     Pranešu visiems. Jei pastaruoju metu kas nutiktų man arba mano artimiesiems, jei “netyčia” kažkas nutiktų automobiliui – kaltininkas užfiksuotas video įraše. Taip pasakiau ir pareigūnams.

Konstitucija garantuoja teisę į savo nuomonę

     Tačiau nei grasinimai, nei šmeižtas, nei kitos priemonės manęs neužčiaups. Kol bus žmonių, kuriems reikia tikro žodžio, nenugludinto savivaldybės ponių cenzūros, aš rašysiu.

     Visada laukiu Jūsų skambučių, pastebėjimų, informacijos pasidalinimo. Tik būdami kartu galėsime pasiekti teisingumo (pažiūrėkite į atleistųjų pergales, jei netikite).

       Lietuvos Respublikos konstitucija garantuoja teisę į savo nuomonę ir laisvą žodį. Šios teisės niekas neatėmė ir neatims. Net ir grasindami išvežti (paskutinių komentarų grasinimai).

Neringa ir Krašto naujienos


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

43 Komentarai (-ų)

 1. pilnatis.... sako:

  Akurat….

 2. super sako:

  to2
  Nera jinai zurnaliste. Kazkodel chirurge jus jos nevadinate, o zurnaiste – prasom.
  Be to jin pati nesenai dziaugesi kad nera zurnaliste.

 3. taip sako:

  Šitam veikėjui už grasinimus šautuvas jau buvo konfiskuotas.

 4. 2 sako:

  Kai visa informacija sita zurnaliste nuolat iskraipo, prikuria visokiu nebutu dalyku, tai as manau, kad ir cia viskas prigalvota. Tiesiog zmogus susireiksmina ir isivaizduoja, kad yra labai svarbus, todel mano, kad ja kazkas puola. Nelabai isivaizduoju, kad ja kazkokiame kaime kas nors pazista, nebent ipuolusi i koki kiema puole fotografuoti ir pati isprovokavo konflikta. Man tai tie smeizimai nusibodo ir net nestebina. Manau, kad jau daug kas perprato tuos smeizimus ir net nekreipia demesio. Tegul smeizia, tik pasijuokiame is tokiu nusisnekejimu.

 5. ? sako:

  Bet gi šitas veikėjas yra medžiotojas. Idomu kaip į tą reaguos policija?

 6. super sako:

  Bet pasiziurejus i viska ramiai ir blaiviai:) Eilinis burbulas ir prasimanymas, kuriuose autore dalina garbinga pirmaja vieta su rajono mere. Nei jos masinos niekas neapsparde, nei i nosi gavo. Kur kriminalas?

 7. Pastebėjimas sako:

  Pasižiūrėjus į nuotrauką matosi, kad persekiojimas vyko Gelvonų miestelyje – Šarkaičių gatvėje. Dieve, dieve jau ir dieną darosi baisu miestelyje.

 8. Gydytoja sako:

  Teigiate , kad Neringos informacija šmeižia “garbingus” žmones? Tada žinokite, kad krištolinės ir jos pakalikų išpuolis ligoninėje, kai skyriuje prie ligonių palatų taškėsi grąsinimais, šmeižimais ir šaukė ant buvusios direktorės vidury koridoriaus, pasėkmė: Meškauskienės mamos mirtis. O jūs sakot kaip jaučiasi dpistų artimieji? Dar nė vienas neatgulė į kapus. Todėl ir nelyginkite Neringos tiesos rašymą su merės melagystėm, šmeižimu ir žeminimu.

 9. saulėlydis sako:

  Veterinoriau, anksčiau buvai labai galingas, kai visi gyventojai laikė gyvulius – visi tau tarnavo. Jau tavo saulė seniai nusileido ir esi mažas varžtelis – liko tik žvėriškas instinktas.

 10. Tadas sako:

  Greitis ir isiute :D D

 11. Šaunuolė, Neringa! sako:

  Stiprybės Jums. Geriausias ginklas prieš dabartinę akiplėšišką valdžią – viešumas. Ką berašytų merės gynėjai, tai tik pezalai. Įsijungiam Jūsų įrašytus tarybos posėdžius ir matom, kas tyčiojasi, o kas nuosekliai, garbingai ir teisybę sako. Nereikia jokių ir komentarų. Na, tiesiog, kažkokia nebrendylų valdžia Širvintas užpuolė, “zombiai atidundėjo”. Laikykitės,Neringa, ačiū Jums.

 12. Kurmiui sako:

  Na jau jos skolos ( kuriu tau tikrai nereiks moketi) pries tavo chrizantemos skolas ( kuriu jau pridare del neteisetu atleidimu ir kurias mokes is biudzeto, t.y. tavo ir mano kisenes) tai net nelygintinos

 13. Pilnatis sako:

  Artėja pilnatis. Neprognozuojamų kelyje daugės. Videoregistratorius būtinas!

 14. Kurmis. sako:

  Jo idomiai cia gaunas.Uz skolas susimoketi neturi ,o visur vaziuoti turi uz ka.

 15. julija sako:

  Taip gerai dirba DP įdarbinti savi, kad net darbo metu aria žemę, to dar savivaldybės buvę darbuotojai nėra pasiekę. Va kur šuo pakąstas, praeitą savaitę 2 kartus po pietų ėjau užregistruoti traktoriaus, Staniulio nebuvo darbe, išvykęs buvo. Pasirodo laukus arė, tegul aria ir toliau, kam jį ten laikyti darbe kaip ,,kompetetingą“. Gėda ne tik jam, bet ir artimai DP aplinkai.Neringa ir toliau taip dirbk, nekreipk dėmesio į neigiamus komentarus apie savi, nes jie turi tarnauti ir reikštis, menkinti, skaudinti, nes nieko daugiau nemoka ir nežino. Sveikatos tau, ištvermės ir visada laukiame gerų, tikrų, objektyvių naujienų. Kviesk respublikinę spaudą, viešink tokius ,,gerus naujai dirbančius darbuotojus,,.

 16. To . sako:

  O Jus ar pagalvojate, kaip jauciasi tie “apdergti ir apsmeizti” Jusu mylimosios kristolines zmones. Juk jie ne tik buvo vadinami nekompetetingais ir visokiais kitokiais. Is ju buvo issityciota, ismesta is darbo. O ar galvojate kaip jauciasi ju artimieji. O jau apie “smeizima, zeminima, issityciojima” tai skaitykite savo SK. Kiek ten purvo pilama ant Simonelio, Pakalnio. O kaip apvadintas Mateika? Kokiu tik izeidziu zodziu Jusu kristolas nenaudoja. Uz tai jau ir nebeblizga, nes tuo purvu pati apsitaskius iki ausu. Ir Neringai nereikia jokiu pataikunu- ji nedalina nei darbu, nei ismaldu. O Jus ir toliau lankstykites, piktus komentarus rasykite uz trupinius nuo poniu stalo

 17. Be komentarų sako:

  :D DD

 18. Neringai sako:

  būtum sustojus, tai dar ir į galvą būtum gavus. Nenustebčiau. Įdomu, kaip išsisuks ponas. O dar įdomiau, ką apie tai “teisingai” nutylės :gerbiamas” laikraštis

 19. Paskutiniam sako:

  „Širvintų krašte”, kai kieno „teisingajame” laikraštyje, manau demokratija labai senai pasibaigusi.

 20. x sako:

  “Iskaudinti ir apdergti zmones” gali kreiptis į teismą, tada ir bus pateikta informacija.Tam ir sukurta įstatyminė bazė. Ir tikrai nemanau, kad Tuškevičienei reikia pataikūnų. Pataikavimo meną geriausiai įvaldžiusi tamstos ginama pusė.

 21. . sako:

  Miela Tuskeviciene, jeigu norite, kad jus zmones myletu, reikia paciai juos myleti. Nuolatiniu smeizimu, zeminimu, issityciojimu savo “teisingame” laikrastyje atstumiate nuo saves zmones. Suprantu, kad jus palaiko 20-30 “skaitytoju”, max 50, jie jums pataikauja ir jus ragina pulti kitus, tuos “neteisingus” zmones. Juk apdergete daugybe garbingu rajono zmoniu, nes jie atseit nemasto teisingai. Ar pagalvojote, kaip jie ir ju seimos nariai jauciasi? Iskaudintuju iki asaru skaicius nuolat dideja, o jus nesustojate ir nuolat akcentuojate savo sazininguma ir teisybe. Ar pagalvojate, kad jusu teisybe yra tik jusu ir ju drauguciu teisybe, kiti zmones turi savo nuomone ir skaito kita laikrasti, kuris sitaip nedergia niekuo detu zmoniu. Darykite isvadas, mastykite pozityviai ir nesityciokite. Sitame jusu straipsnyje irgi yra teisybes neatitinkanciu faktu, juos skelbiate drasiai, tuo skaudindama tuos zmones, kurie zino, kad tai nera tiesa. Supraskite, mieloji, kad zmones nori matyti ne vien tik juoda spalva.
  Dar vienas baisus dalykas yra tas, kad jus dangstote smeizikus, neisduodate policijai. Iskaudinti ir apdergti zmones negauna jokios informacijos apie anoniminius smeizikus. Tai kokia cia demokratija, jeigu smeiziami seimos nariai, o jus akcentuojate, kad esate tokia teisinga ir niekam neisduodate. Tai labai bjauru, jeigu paminate demokratija, tai nenorekite jos ir is kitur.

 22. ? sako:

  Jeigu tam specialistui butu atostogos, tai tikrai niekas nesivaikytu ir neblokuotu kelio.

 23. Skaitytoja sako:

  Ar ne specialisto tėvelis pasireiškė?

 24. astai sako:

  tai čia tik tie, gerieji, gali taip. Kalbama, kad “ne savieji” net į gydymo įstaigą neišleidžiami, nors įstatymas garantuoja tokią teisę.

 25. ? sako:

  Tai kaip dabar Jūratė suksis?

 26. asta sako:

  Taip iseina kad savivaldybes darbuotojai ka nori ta daro… dirba savaitgaliais, sodina naslaites ir aria zeme… num super…

 27. Astai sako:

  mastyk nemastęs ,kai įrašas yra fakto nepaneigsi.

 28. rinkejas sako:

  Ar ne iš Gelvonų tas automobilis

 29. asta sako:

  Masto dabar kaip ponuliui is zemetvarkos atbuline data atostogas paimt

 30. Kažkaip sako:

  Įtartinai tylu. Ar FAS komanda dar neduota?

 31. super sako:

  Siaip tai, siulyciau Delfiui pranesti. Kaip ten pasirodys, tai policija sukrus. Kitaip is Sirvintu policijos pagalbos nelauk.

 32. Anonimas sako:

  Bravo!!!!

 33. Monika sako:

  Neringa,jei kas ir stabdytų kelyje niekada nestokite kol nesusisieksite telefonu su 112.Pašiurpau kas pas mus darosi.

 34. Tiesa Jūsų pusėje sako:

  Tai tik įrodo, kad rašydama išsamią tiesą apie mūsų rajoną su visais faktais ir įrodymais, esate labiausiai pavojinga merei ir jos diktatūrai. Juk straipsniuose visa tiesa apie savivaldybės įstatymų nesilaikymą, korupcijos apraiškas, tariamas optimizacijas…, džiaugiatės ir palaikote, kai nukentėję teismuose laimi prieš neteisėtus atleidimus, paviešinate konkrečias milžiniškas priteistas sumas nukentėjusiems, kurias sumoka ir dar privalės sumokėti rajono biudžeto švaistytojai(būtų gerai, kad priteistų iš asmeninių lėšų) Tai, Gerbiama Neringa, Jus neprivalote bijoti, nes mes visada būsime šalia. Žinome, kad norima pačią įbauginti, nes jie bijo viešumo ir nori, kad mažiau rašytumėt tiesos. Sėkmės darbuose, tiesa Jūsų pusėje ir nepamirškite, kad šioje srityje, esate didelė konkurentė, priešas – šališkam “teisingam” laikraščiui “Širvintų kraštui”.

 35. super sako:

  Cia brudu ir nieksu metodai. Man ta pati, savo laiku, grasino padaryti A.A. uz pora straipsniu apie ji. Sutiko prie Sirvintu Norfos – buvau tada su mazameciu vaiku ir buvusia zmona – ir pagrasino “padaryti savo teisma”. Atvirai, prie visu! Nuejau i policija ir pranesiau. Nusiramino, gaidys.

 36. dd sako:

  manote ŠRPK jums padės ta tema??

 37. Laima sako:

  ir saugokit save, kokie gyvuliai, net baisu.

 38. Tikrai sako:

  tai turi tirti ne Širvintų policija.

 39. Būtinai sako:

  Būtinai rašyk policijai

 40. siaubas sako:

  aš pakraupus…

 41. super sako:

  Nieko jie tau nepadarys. Ne 90-tieji. Tai psichologine ataka, spaudimas norint uzbauginti. Rasyk policijai pareiskima ir ju drasa kaip mat isgaruos.

 42. Laima sako:

  Neringa, bet aš Jums dar pernai apie tai kalbėjau. Būkite atsargi! Mums Jūsų reikia

 43. ? sako:

  Automobilis ir vieta atrodo pažistami.

Jūsų komentaras:


du + = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]