Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mamyte, nueik pas gydytoją ir pasitikrink

mama„Brangi Mamyte,

šiandien ryte atsikėliau ir nusišypsojau saulytei. Ji švelniai pakuteno man skruostą. Lygiai kaip Tu, kai prie tavęs prisiglaudžiu. Bet tada atslinko tamsus debesėlis ir uždengė saulę. Kaip piktos ir klastingos ligos. Jos tyko ir puola netikėtai.

Mamyte, labai tave myliu. Esi man pati gražiausia ir brangiausia visame pasaulyje. Sveikinu Tave su Mamytės diena. Prašau, kad visada būtum laiminga ir sveika. Nueik pas gydytoją ir pasitikrink, o aš Tave apkabinsiu ir pabučiuosiu.

Saulytė vėl šviečia. Ir aš šypsausi, kai Tau viskas gerai.

Myliu tave. Tavo …”.

Šį jautrų sveikinimą, skirtą atkreipti dėmesį į sergamumą onkologinėmis ligomis ir į jų prevencijos svarbą, šiandieną gaus daugiau negu 7800 Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono mamyčių, kurių vaikučiai noriai dalyvavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje švietėjiškoje akcijoje ir rašė jau tradicija tapusį diktantą, virstantį gražiausiu laišku Mamai ir Tėčiui.

Ir mes, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, sveikiname savo ir visas mamytes su pačia gražiausia pavasario švente – Motinos diena! Primename, jog Lietuvoje šiuo metu yra vykdomos 3 onkologinių susirgimų prevencijos programos moterims:

-    gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa, skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Pagal ją kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Kol normalios gimdos kaklelio ląstelės dėl įvairiausių veiksnių virsta vėžinėmis, praeina ne vienas mėnuo ir net ne vieni metai. Pakitimų pradžios moterys dažnai nejaučia, tačiau tik anksti juos nustačius galima išvengti ligos, pasveikti. Pagal citologinio tepinėlio rezultatus gali būti nemokamai atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

-    atrankinės mamografijos patikros dėl krūties vėžio programa, skirta moterims nuo 50 iki 69 metų. Pagal programą kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas, leidžiantis tiksliai nustatyti vėžį ar iki tol įvykusius pakitimus. Gavus šeimos gydytojo siuntimą atlikti mamografinį tyrimą, galima iš anksto užsiregistruoti (ir telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą.

-    storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa, skirta asmenims nuo 50 iki 75 metų. Kartą per 2 metus atliekamas imunocheminis testas. Jei gaunamas neigiamas testo atsakymas, vadinasi, pacientas yra sveikas ir pakartotinai turės pasitikrinti po dvejų metų. Jei atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas duos siuntimą kolonoskopijai atlikti. Prireikus kolonoskopijos metu gali būti atliekama ir biopsija.

Dėl vėžio prevencinių programų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Nebūtina laukti kvietimo pasitikrinti, reikia rodyti ir savo iniciatyvą!

Informaciją parengė:
Dovilė Jakubavičiūtė
Visuomenės stiprinimo skyriaus vedėja

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du × = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]