Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas    Informavo ar neinformavo apie Vyriausybės atstovo reikalavimus?   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Pabrango kelionė į Vilnių (PAPILDYTA)

18447741_1683375011691799_1666092991_n* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

    Į mus kreipėsi net keli skaitytojai ir nurodė, kad nuo gegužės pabrango kelionė į Vilnių. Pirma iš Širvintų į Vilnių bilietas kainavo tris eurus, dabar pusketvirto. Kainos skirtumas net 50 centų. Litais tai būtų  1,72. Sutikime, suma nemenka. Pirmyn atgal žmogui kelionė pabrangsta visu euru. O jei kasdien važinėjama į darbą?

     Skambinusieji piktinosi, kad nebuvo iš anksto įspėti apie pabrangimą. Teiravosi, kodėl ir mes neparašėme. Tačiau neturėjome ką rašyti. Juk Taryba nepritarė vežėjo prašymui didinti kelionių kainas.

      Todėl klausimus nusiuntėme Savivaldybei.

       Įstatymų numatyta tvarka prašome atsakyti į klausimus:

 • Ar savivaldybei žinoma, kad pabrango mikroautobusų bilietai į Vilnių?
 • Kodėl nebuvo informacijos apie planuojamą pabrangimą?
 • Kada ir kokiu Tarybos sprendimu patvirtintas toks pabrangimas?
 • Jei pabrangimas be Tarybos priarimo, kokie bus tolimesni savivaldybės veiksmai?

       Savivaldybė tradiciškai atsakė taip,kaip jiems patogu: “Savivaldybei yra žinoma, kad vežėjas pakėlė kainas. Kiekvienais metais Savivaldybė sulaukia koncesininko prašymų padidinti tarifus, tačiau nuo 2015 m. šie prašymai buvo atmesti ir tarifas nebuvo didinamas.  Jūsų klausimus pagal kompetenciją persiuntėme UAB „Autovelda”. Taip pat rekomenduotume dėl koncesijos sutarties, sudarytos 2006 m., sąlygų išsamios informacijos pasiteirauti tuometinių Savivaldybės ir Administracijos vadovų.”

       UAB „Autovelda” klausimus mes taip pat siuntėme. Kol kas atsakymų jie nepateikė bet reikalausime, kad pateiktų.

       Kadangi niekas nenori konkrečiai atsakyti, imamės dar vieno siūlų kamuoliuko vyniojimo. Vyniosime tol, kol rasime atsakymus į savo skaitytojų klausimus.

     Todėl prie šios temos dar būtinai sugrįšime.Pagrindinis mūsų klausimas, kas ir kodėl be Tarybos sprendimo nutarė pakelti bilietų kainas?

     O mūsų apklausoje (dešiniajame stulpelyje) Jūsų klausiame. 50 centų pabrangę bilietai: Tai daug ar mažai?

PAPILDYTA:

        Atsakydamas į Jūsų pateiktus klausimus UAB Širvintų autobusų parkas informuoja, kad patvirtintas tarifas yra 0,08 Eur (su PVM) už nuvažiuotą kilometrą vietinio susisiekimo maršrutais. Atstumas iki Vilniaus autobusų stoties sudaro 52 km. Pagal nustatytą tarifą bilieto kainą būtų 4,16 Eur. Nuo š.m. gegužės mėn. 1 d. bilieto kaina yra į Vilnių – 3,50 Eur. Apie bilietų pabrangimą keleiviai buvo informuoti balandžio mėn. pabaigoje iškabintoje informacijoje autobusų stotyje.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. Žadėjo sako:

  Pamenu, kad buvo žadamas tiesioginis mikriukas Širvintos – Santariškės. Pažadėjo ir užmiršo. O jo labai reikia.

 2. Justas sako:

  Pritariu SUPER,

  Pradėkime nuo savęs, nes tikrai teko matyti, kai nemažai gyventojų prašo skaičiuoti be bilieto. Deja, ta dalis yra vietiniuose maršrutuose, nors pasitaiko ir tarpmiestiniuose.

  Reikėtų kalbėti apie kitas problemas: autobusų stoties atnaujinimą, kad būtų normali stotis, tvarkinga, su grafikais atnaujintais, lentomis ir panašiai. Grafiką apie švenčių dienų autobusų maršrutus be klaidų atspausdint lapuose. Taip pat apie naujus autobusus ir naujus maršrutus. Kodėl negali būt pvz. bent dviejų per dieną maršrutu Širvintos-Ukmergė-Jonava-Kaunas. Taip, ten pakankamai, bet dalis keleivių iš tų miestų padengtų kelionės išlaidas, bei būtų galimybė pasiekti patogiau Ukmergę, kad tikrai svarbu Širvintų miesto gyventojams, juk ten ligoninė, bankas ir kt.

  P.S. staigmena buvo, kai įprastas maršrutas kainavo 4 Eur, o vieną dieną 5,8 Eur. Tikrai didelis šuolis :D

 3. super sako:

  Nederetu kaltinti visu vairuotoju bilietu nieisdavimu. Daugelis vairuotoju tvarkingai spausdina bilietukus. Yra pora – tikru afersitu ir vagiu. Bet juos autobusu parko vadovai gali laisvai susekti.
  Problema ta, kad bilietu nepardavima skatina patys keleiviai, tiesiog prasydami, kad ji nuveztu papigiai be bilieto. O kas nenori uzsidirbti? Vat ir iseina uzburtas ratas – nuo saves pradekime. Kas is musu cia rasanciuju nors viena karta nera vaziaves be bilieto? As esu. Ir ne viena karta.

 4. Regina sako:

  Reikėtų daugiau kontrolės, nes vairuotojai, jeigu važiuoji vieną ar dvi stoteles, beveik neduoda bilieto, arba tik trečdalį bilieto kainos, todėl tokie nepelningi maršrutai į kaimo vietoves. Tas pats ir į Vilnių važiuojančiuose autobusuose.

 5. ..... sako:

  Dar gerai kad ji dar stulpo nepastate

 6. "širvintų krašto" skaitytojas sako:

  Merė Širvintose pastatė Maksimą, pratęsė Šeiniaus gatvę, pastatė grybų fabriką, pakėlė Širvintų pastatų vertę, šiuo metu daug stato naujų objektų, o negali atsakyti kodėl pabrango autobusas į Vilnių

 7. širvintiškė sako:

  man tai labai brangu, važinėjau su autobusu, tai net duris vairuotojas atsistoja uždaryti, o apie vibraciją, net neklabu. Tai 20 d.d. 140 eurų, tai kiek reikia uždirbti, kad tiek išleisti kelionei. Kelionė autobusu tampa prabanga, nors jis galėtų pagal tokias kainas būti naujesnis, įlipi ir žiūrėk ar sėdynės švarios.

 8. taigi sako:

  tokia nūdienos politika, kad dauguma širvintiškių dirba Vilniuje, na tiesiog gal būt dėl krištolinio spindesio? jeigu jie visi naudotųsi autobusais, tai jie būtų perpildyti ir jų neužtektų… tačiau dauguma susikooperavę- savais automobiliais darda į savo darbelius. Na aš čia gal ir ne į temą, bet prie to paties. Na o apie mūsų autobusus, tai liūdna ir kalbėti, barškantys, tartantys, purvinais langais, išklerusiom kėdėm, neveikiančiom bagažinėm. Jeigu išsiruošei į tolesnę kelionę ir reikia nuvažiuoti iki Vilniaus su bagažu, tiesiog turi jį temptis į autobusą, statyti kur nors ant takelio, visas suplukęs tempti po to jį atgal, na o juolab, kad tikrai visi autobusai yra su bagažinėmis, tik jos prikrautos visokio šlamšto, arba neatsidaro jų durelės?????

 9. Miegamas rajonas sako:

  Kadaise Lazdynai buvo Vilniaus miegamas rajonas. Dabar Širvintos. Beliko miesto transportą paleisti.

 10. Išvada sako:

  Nieko jūs nesuprantat. Rajonas rūpinasi savo gyventojais. Pabrango bilietai, jie nuspręs nedirbti. Eis pašalpų prašyt. O pašalpinius lengviau valdyti.

 11. Paskutiniam sako:

  Nu tai paimk ir parašyk tą kainą, jei žinai.

 12. *** sako:

  pažiūrėkit, kiek pabrango kelionė iš Širvintų į Vilnių per Gelvonus.

 13. Savivaldybės vadovams sako:

  Pažiūrėkit aplamai į Širvinų autobuso parką.
  Autobusai tikriausiai 30m senumo. Gal galėtų merė paieškoti pinigų jo atnaujinimui? Gal ateinanti valdžia pasirūpintų?

 14. padėkokit vairuotojams už branginimą sako:

  Jei brangina, reiškia įmonė nesurenka reikiamų lėšų. O nesurenka, nes, greičiausiai, dalis nugula ne ten kur reikia.

 15. Siūlymas sako:

  Neįspėję vairuotojų įdėkit stebėjimo kameras. Pamatysit, kad daug bilietų neišmuša ir suskaičiuosit, kiek pinigų ne į kasą patenka. Ne tik kad brangint nereiks bilietų, bet dar ir atpigint galėtumėt

 16. Monika sako:

  vežėjai vadovaujasi rajono valdžios principu “mums viskas galima”.

 17. Paška sako:

  Tai koks tolkas. Vistiek autobuso vairuotojai neišmusa čekių!!! Pvz… Vaziuoju namo is sirvintu ir moku 40 centu! Ir čekio neismusa. Ir per diena tiek zmoniu sumoka i kaimus vaziuot. Ir neišmusa čekiu!!! O veliau fiksalini ceki jie ismusa atiduoda kiek reikia pinigus visos dienos! O pliusa sau pasiema ir per diena tikrai susidaro kokie 5€. SUKČIAVIMAS!?!?!?!

 18. super sako:

  Ju apetitai nepasotinami. Jei galetu jie keltu kainas kasdien.
  Nuotraukas dek i fotogalerija zurnaliste/nezurnaliste, kad padidinti butu galimybe. Dabar nieko nesimato.

Jūsų komentaras:


du + = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]