Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Teatras gali būti gyvas ir reikalingas

18199008_10211302375787232_6752264408310522087_n* REDA DAŠKEVIČIŪTĖ *

* Foto iš asmeninio pašnekovės archyvo *

Yra sakoma, kad gyvenimas  ̶  tai teatras, nes kiekvienas iš mūsų atliekame kažkokį svarbų vaidmenį savo gyvenimo scenoje. Todėl šiandien kalbiname jaunimo mėgėjų teatro grupės „19“ vadovę Rasą Rybkienę, kuri savo veikla bando įrodyti, kad teatras gali būti gyvas ir reikalingas visur, net ir nedideliame miestelyje  ̶  Širvintose.

- Papasakokite, nuo ko prasidėjo teatro grupės veikla?

- Įkurti teatro grupę gimė man atėjus dirbti į kultūros centrą 2012 m., kuomet užėmiau vaikų ir jaunimo laisvalaikio organizatorės vietą. Stebėjau kaip dirba mano kolegos, kalbėjausi su jaunimu, kuris ateidavo padėti mums organizuoti renginius. Pamačiau, kad jiems norisi išreikšti save, pabūti scenoje. Galvoju, kodėl gi nepabandžius sukurti spektakliuko vaikams Kalėdų proga. Taip viskas ir prasidėjo.

- „19“  ̶  gana neįprastas pavadinimas, kokią reikšmę jis turi?

- Būdavo taip, kad į repeticijas dažniausiai rinkdavomės 19 val., todėl pamanėme, kad toks pavadinimas ir bus tinkamiausias.

- Kokio amžiaus nariai dalyvauja teatro veikloje?

- Kol parengiame spektaklį, prie jo prisideda įvairaus amžiaus žmonės. Juk tai ir dailininkė, atsakinga už scenografijas, kostiumus, ir garso inžinierius, ir, žinoma, aktoriai (o kaip gi be jų!), dažniausiai paaugliai, nuo 14 iki 18 metų.

- Kaip vyksta pasiruošimas spektakliams? Su kokiais sunkumais susiduriate?

- Pirmasis mūsų spektaklis vadinosi „Ežiuko kalėdos“ pagal Sergėjaus Kozlovo pasakų knygą „Ežiukas rūke“. Vėliau Valentino dienai  parengėme „Angelas“, kurį su jaunaisiais teatro mylėtojais vežėmės į meno mėgėjų konkursą „Šimtakojis“. Vėliau jau kurdavom tik Kalėdoms, nes reikia pasiruošimo: nuo pradžių pradžios, kuomet užsimezga vizualizacijos apie spektaklį  ̶  kokį jį matai. Po to scenarijaus rašymas, dar „perleidi“ viską per save. Eini pas dailininkę kalbėti, kokias scenografijas įmanoma pagaminti, aptari kostiumus. Su garso inžinierium derini norimus šviesų ir garso efektus. Būna taip, kad keiti ir scenarijaus eilutes, nes nėra sąlygų išgauti vienokių ar kitokių efektų ar scenų.

O tada tik prasideda repeticijos. Jaunimui leisdavau interpretuoti, jie tą labai mėgo, jautėsi laisvi ir nesuvaržyti, tuomet prasidėdavo tikras teatras. Būdavo smagu. Ir vėl koreguodavai, tai žodžiai pagal charakterį jaunajam aktoriui netinka, tai norisi paslapties daugiau ir pan. Prasidėdavo gludinimas.

- Ši veikla užima nemažai laiko, kas įkvepia viską suspėti?

- Taip, laikas yra sunkiausia. Dabar jo labai trūksta, nes šiuo metu dirbu renginių režisiere. Kartais pagalvoju, kaip būtų šaunu, jei turėčiau nors vieną laisvą mėnesį tik naujo spektaklio apmąstymui ir plano sudėliojimui. Tas jausmas nuostabus, labai jo pasiilgau, jis leidžia atsiskleisti kūrybiniam mąstymui, mano siela dainuoja. Tokiais momentais važiuoju į gamtą, ten ieškau minčių nuraminimo ir naujų idėjų. Taip pat mėgstu lankytis teatre ir stebėti, kaip viskas padaryta…

Patinka ir tai, kad dirbu su paaugliais. Jie įdomūs, ieškantys savęs gyvenime, pilni energijos, laisvi. Tas puiku, tinka ir man.

- Labai gražiai atsiliepiate apie spektaklių paruošimą, idėjų tobulinimą. O ar Širvintų gyventojai aktyvūs teatro mylėtojai ir įvertina Jūsų visų pastangas?

- Šiaip į savų žmonių pasirodymus pasyviai žiūri širvintiškiai. Tik va Kalėdoms visada renkasi gausiai, su šeimomis ir amžiaus įvairaus: nuo suaugusio iki lopšelinuko. Į teatriuką taip pat ne visi ateina  ̶  tie, kurie ir mokykloje yra motyvuoti, kūrybiški, atsakingi. Jie juk po pamokų turi skirti laiko vaidybai, o  tai taip pat išvargina.

- Kokių svajonių, planų, susijusių su teatru dar turite?

- Labai tikiuosi, kad sveikata sustiprės, aš įgausiu daugiau jėgų, o gal laiko daugiau atsiras. Nes norėčiau spektaklį ir su suaugusiais pastatyti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× septyni = dvidešimt aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]