Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Dienos centre bendraamžės sužalotas vaikas pagalbos sulaukė tik įsikišus pilietiškai kaimynei (PAPILDYTA)

atsisiųstiNERINGA TUŠKEVIČIENĖ

      Dienos centrai daugumai Lietuvos vaikų tampa ta saugia užuovėja nuo nesaugios aplinkos namuose. Tačiau kartais ir čia sužalotas vaikas negali tikėtis sulaukti medikų pagalbos. Taip nutiko Širvintų rajone.

       Pirmadienio vakarą gavome laišką, pavadinimu „Vėl bandymas nuslėpti smurto atvejį prieš vaiką Širvintų r.“ Laiške pasakojama, kad viename Širvintų rajono dienos centrų nepilnametė sužalojo kitą nepilnametį. Rašoma, kad kraujuojantis vaikas buvo išsiųstas į namus nesuteikus jam medicininės pagalbos. (Visas laiškas pridedamas – red.)

      2017-06-19 dienos policijos suvestinėje įvykis nušviečiamas itin lakoniškai: „Gautas Širvintų vaiko teisių darbuotojos pranešimas, kad 2016-07-19 tarp 15.50 ir 16.50 val., vaikų dienos centre, esančiame Širvintų r., Musninkų sen., bežaidžiant 2 vaikams, mergaitė, gim. 2005 m., langų valymo išstumiamu peiliuku sužalojo nosį bendraamžiui berniukui, gim. 2005 m. Įvykio metu vaikų dienos centre dirbo soc. darbuotojo padėjėja.“ (Tekstas netaisytas – žiūrėti dokumento foto)

Vaiko žaizdas siuvo Santariškėse

      Kaip paaiškėjo vėliau, kaimo gyventoja, iš savo vaikų sužinojusi apie incidentą, paskambino nukentėjusio vaiko mamai pasiteirauti, kas nutiko. Mama kaimynei papasakojo, kad vaikas grįžo sužeistas, bet ši jam davusi vaistų nuo spaudimo ir jis užmigęs, o medikų ji nekviesianti, nes centro vadovė labai gailėjosi dėl įvykio.

       Kaimynė, žinodama, kad šeima yra įtraukta į socialinės rizikos sąrašą, sunerimo dėl tokio motinos elgesio ir nusprendė pasielgti pilietiškai, informuoti Vaiko teisių poskyrio (VTAT)  vedėją, kad ši nuspręstų, ką toliau daryti. Taip ir buvo pasielgta. Pilietiška kaimynė labai gyrė Giedrę Vaičiūnienę, kuri, pasak skambinusios moters, nedelsdama atvyko į šeimą, nors jau buvo pasibaigusios jos darbo valandos, pamačiusi situacijos rimtumą, iškvietė medikus ir policiją. Moters teigimu, specialistė šioje situacijoje elgėsi profesionaliai. Kaimynai pasakojo, kad tuo metu su pareigūnais nežinia apie ką kalbėjo atvykęs dienos centro ir bendruomenės pirmininkas Zenonas Miselis.

      Greitoji medicinos pagalba išvežė sužalotą berniuką į Širvintų ligoninę. Čia medikai nusprendė, kad sostinėje medikai galėtų suteikti geresnę pagalbą susiuvant sužalotą vaiko veiduką.

      Ta pati VTAT vedėja savo automobiliu nuvežė berniuką ir jo mamą į Santariškes, kur medikai sutvarkė veiduko žaizdas. Vaikas ir mama saugiai parvežti namo.

     Sutikite, iš pirmo žvilgsnio įvykis paprastas ir gražiai išspręstas. Tačiau gilinantis aiškėja tam tikri faktai, kurie jį verčia visai kitokiu.

Centre nesuteikė pagalbos

       Laišką parašę piliečiai teigė, ir tai matyti iš įvykių sekos, kad dienos centre, kur įvyko nelaimė, sužalotam vaikui nebuvo suteikta pagalba. Nors įvykį matę vaikai kaime kalbėjo, jog kraujo būta daug, tačiau niekas neiškvietė medikų. Kraujuojantis vaikas buvo išleistas namo.

        Užsimenama, kad centro darbuotoja ir berniuką sužeidusi mergaitė susietos giminystės ryšiais.

Policija elgėsi keistai

     Ne vieną stebino ir Širvintų policijos pareigūnų elgesys. Keli skirtingi žmonės tą vakarą skambino į policiją ir jiems buvo atsakoma, kad apie įvykį yra žinoma, pasakojama, kad vaikui padaryti tik nežymūs įbrėžimai.

       Tačiau tuo metu tie žmonės jau žinojo, kad vaiko sužalojimų tvarkyti mūsų ligoninėje nesiimta ir jis išvežtas į Vilnių.

Klausimų daug

       Aktyvūs piliečiai mums kėlė ir daugiau klausimų:

      „Širvintų rajone jeigu šeima yra soc. rizikos, tai su vaiku galima daryti, ką nori?

     112 šis incidentas užregistruotas, kur vaiko sužalojimai apibūdinami kaip nežymus įbrėžimas. Ar esant nežymiam įbrėžimui, vaikas būtų skubiai gabenamas į Vilnių? Kas kontroliuoja Širvintų policijos veiksmus – Darbo partijos atstovai Širvintų rajone ar Širvintų rajono PK vadovas?

      Beje, tame centre nedirba nė vienas kvalifikuotas pedagogas ar soc. darbuotojas. Ten dirba Vileikiškių kaimo virėja ir soc. darbuotojo padėjėja.

       Manome, kad Širvintų r. savivaldybės administracijos nesugebėjimą ginti vaikų teises, galimai dangsto Širvintų r. savivaldybės administracijos direktorės vyras, kuris dirba Širvintų r. PK.“

Į klausimus atsako specialistai

     Visi šie klausimai perduoti atitinkamoms tarnyboms. SADM ir Širvintų r. policijos komisariato atsakymus pateikiame dokumentų nuotraukose, kad skaitytojai galėtų susipažinti.

        Į paklausimus neatsakė tik Savivaldybė. Kaip jau tapo įprasta, savivaldybės administracija pasirenka lengviausią kelią – tylėti.

       Pilietiškų asmenų paraginti mes būtinai seksime tyrimo eigą ir informuosime skaitytojus.

 * * * * * * *

     P.S. Užbėgdama piktiems komentatoriams už akių atsakingai galiu pareikšti, kad nesidžiaugiame įvykusiu incidentu. Mums rūpi, kodėl dienos centre vaikams laisvai pasiekiami peiliai ir kodėl kraujuojantis vaikas buvo išleistas namo. Mums taip pat rūpi, kodėl mama buvo spaudžiama nekelti pretenzijų? Ar policija tinkamai reagavo į įvykį? Mums taip pat rūpi, ar mergaitė, ne pirmą kartą sužalojanti vaikus, gaus tinkamą psichologo pagalbą?

     Vieną kartą ir visiems laikams turime suprasti, kad slėpdami nelaimes, jų neišvengsime. Tik atvirai kalbėdami galime rasti sprendimus, kurie padėtų mažinti tokius incidentus. Mes už saugią vaikystę!

PAPILDYTA 2017-06-21 d. 14.02 val. Šiandien kartu su LNK Žiniomis kalbinant nukentėjusio vaiko mamą Rasą paaiškėjo kelios naujos aplinkybės. Pasirodo, po įvykio vaikai mamai pranešė apie nelaimę. Ta nubėgusi į dienos centrą pamatė ant grindų telkšančią kraujo balą, tualete rado savo vaiką, veidrodis ir kriauklė buvo kruvini. Pasak mamos, vaikai pasakojo, jog mergaitė berniuką erzino pro langą, vadino necenzūriniais žodžiais. Tas ištarė “nu palauk” ir nubėgo į vidų, kur jį tarpduryje pasitikusi bendraamžė ir užsimojo minėtu peiliu.  Nukentėjusiojo mama pasakojo, kad pas ją atvyko dienos centro vadovė ir atvežė pleistro, kuriuo suklijavo žaizdą “kad nebūtų išsižioję”. Ji nuramino mamą,kad viskas bus gerai ir nieko daryti nereikia. Mama negailėjo gražių žodžių Vaiko teisių poskyrio vedėjai Giedrei Vaičiūnienei.  Mama nerimavo, kad visa kaltė bandoma suversti jos nukentėjusiam vaikui.

PAPILDYTA 2017-06-21 d. 14.40 val. Gavome Savivaldybės atsakymą:

“Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja sulaukė vietos gyventojų telefoninio pranešimo apie incidentą, nedelsdama nuvyko į vietą ir ėmėsi visų reikalingų veiksmų – iškvietė greitąją pagalbą ir policiją.

Nukentėjusiam vaikui buvo sužeistas veidas. Kartu su vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja jis vyko pas medikus, kur atlikus reikalingas procedūras, buvo paleistas namo.

Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė incidento aplinkybėms išsiaiškinti ir pateikti išvadas. Darbo grupės pirmininkė – Irena Vasiliauskienė, Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja. Vaikams (nukentėjusiam, smurtavusiam ir jų draugams) teikiama psichologinė pagalba.

Plačiau situaciją galėsime komentuoti darbo grupei pateikus išvadas. ”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. Robertas sako:

  Lieka konstatuoti, kad Širvintų rajone “valdžia” visuomet teisi (net jei ji ir vėl susimovė). O jei manai kitaip, tai ir vėl skaityk iš pradžių.

 2. Naivuoliui Robertui sako:

  Nu negali gi moteriškė gimtadienio nuotaikos sau gadintis

 3. Robertas sako:

  O merė rajone pasisako tik apie gerus įvykius? Praktiškai kaip putinas. Ir ką be jos nurodomo doros kelio darytume nė nenumanau.

 4. be žodžių sako:

  vaikų dienos centre bardakas, nevykdomos jokios veiklos, vaikai daro ką nori, laipo pro langus, žaidžia avarinės būklės griūnančiuose negyvenamuose namuose už centro tvoros.Ne viena mama nenori leisti vaikų ten, nes nėra vaikų priežiūros. Gaila, kad Bagočiūnienės įdirbis nuėjo perniek dėl visokių politinių nesutarimų

 5. ? sako:

  Perskaičiau kas darbo grupės pirmininkė ir jau aišku kokia bus išvada.

 6. Paskaitykit SADM atsakymą iš foto sako:

  - Kaip aukščiau aprašyto incidento atveju turėtų elgtis centro darbuotojai? Ar jie tinkamai atliko savo pareigą neiškvietę iškart medikų ir neinformavę policijos?
  - Kiekvienas žmogus (ir juridinis asmuo), matantis, įtariantis ar turintis informacijos apie suaugusiųjų ar bendraamžių skriaudžiamą, pagalbos prašantį, elgetaujantį, valkataujantį, vartojantį alkoholį, psichiką veikiančias medžiagas vaiką, privalo nedelsdamas pranešti apie tai policijai, to miesto ar rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui ar kitai kompetentingai institucijai.
  Apie vaikų galimą nepriežiūrą, smurtą prieš vaikus ir saugios bei sveikos aplinkos jiems neužtikrinimą būtina pranešti (telefonu, elektroniniu laišku, paštu ar nuvykus) visų pirma vietos savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui ar policijai (ypač skubiais atvejais, kai vaiko sveikatai ar gyvybei gresia pavojus, po Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbo valandų, savaitgaliais ir švenčių dienomis).

 7. angelai sargai sako:

  Taigi, vienos krištolinės vyras angelas sargas. Ar klystu?

 8. skaitytoja sako:

  ačiū moteriai, kuri pagelbėjo vaikučiui. Kaip gerai, kad yra neabejingų žmonių.

 9. Kas leido sako:

  Kas leido Vaičiūnienę išgirti? Ar pilietis pamokėjo už sesutės pagyrimą?

 10. Laima sako:

  Norėtųsi sužinoti kas teikia psichologinę pagalbą. Kiek žinau, tai psichologė dirba Pspc ir tai ne kasdien. O mokyklos, kur yra psichologai jau atostogauja. Nenoriu būti blogu pranašu, bet matyt psichologinę pagalbą teikia tie patys neturintys reikiamos kompetencijos dienos centro darbuotojai ir jo steigėjai.

 11. Tvyn piks Vileikiškis sako:

  2017.06.19d suvestinėj —-metų senumo įvykiai????Kas tai- toks streso poveikis , kai reikia laviruoti tarp tiesos ir melo? KUR MES GYVENAM? KĄ JŪS DAROT ANGELAI SARGAI ? KUR VELIATĖS IR KODĖL?

 12. manau sako:

  manau reiktų siųsti į Soc min. nes pagal VDC nuostatus. Dienos centre privalo dirbti pedagoginį išsilavinimą ir/arba socialinio darbuotojo/pedagogo išsilavinimą turintys 2 asmenys. Kiti savanoriai ir jau nebesvarbu.

 13. Monika sako:

  kaip gaila,kad tokią žiaurią abejingumo pamoką gavo vaikas,kai juo rūpinasi svetimi žmonės o ne mama.

 14. būrėjai sako:

  man žvaigždės sako, kad kažką vėl bandoma išsukti. Policijos suvestinėje nurodyta, kad įvykis vyko 2016-07-19, tai kaip tada visas rajonas kalba, kad vyko šį pirmadienį??? Negaliu suprast tai čia toks pat įvykis po metų vėl įvyko tame pačiame centre???

 15. Laima sako:

  Ko dar galima tikėtis iš valdžios institucijų, kai ranka ranką plauna. Taip išeina, kad pilietišti žmonės yra teisūs. Įvykiai tikrai slepiami, dangstomi, klaidinami gyventojai ir t.t…
  Tam, kad nekiltų kipšas net datas surašo pernai metų, kad tik Tuškevičienę galima būtų apkaltinti kabinėjimusi.
  Tai bent turime angelus sargus, kurie bet kokią kaina stengiasi padėti krištolinėms nuslėpti nemalonius įvykius.

Jūsų komentaras:


aštuoni × = penkiasdešimt šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]