Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Patvirtinta nepilnos sudėties Vyriausioji rinkimų komisija

article

      Birželio 22 d., Seimas patvirtino naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją (toliau –VRK). VRK buvo patvirtinta be dviejų narių.

     Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis VRK pirmininke pasiūlė skirti VRK pirmininko pavaduotoją Laurą Matjošaitytę. VRK nariais Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė skirti – Vincentą Vobolevičių ir Aistę Žilinskienę; teisingumo ministrė Milda Vainiutė – Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę; Lietuvos teisininkų draugija – Svajonę Šaltauskienę ir Joną Udrį.

     Kandidatus į VRK narius siūlė ir politinės partijos, gavusios Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasiūlė Jonę Valčiukienę; Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija – Vilių Semešką; Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – Valdemarą Urbaną; Lietuvos socialdemokratų partija – Jūratę Lebedevienę; Liberalų sąjūdis – Maksimą Reznikovą; partija „Tvarka ir teisingumas” – Donatą Laurinavičių.

      Dėl VRK pirmininko kandidatūros ir, Prezidentės, teisingumo ministrės bei Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatūrų vyko slaptas balsavimas. Slapto balsavimo dėl Lauros Matjošaitytės kandidatūros į VRK pirmininkes metu Seimo nariai balsavo taip: už balsavo 74, prieš – 12, susilaikė – 2. Visos kandidatūros (išskyrus vieną) į VRK narius buvo patvirtintos: slaptas balsavimas buvo nepalankus Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytam Jonui Udriui. Už jo kandidatūrą balsavo 35 Seimo nariai, prieš 46 ir 3 parlamentarai susilaikė.

      Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Viliaus Semeškos kandidatūra nebuvo teikta balsavimui ir Seimo buvo atmesta, kadangi jis neatitinka VRK įstatymo 7 str. 3 d. 5 p. reikalavimų dėl darbo rinkimų komisijoje patirties. Prisimintina, kad teisės aktai numato, jog, jeigu politinių partijų pasiūlyti kandidatai atitinka įstatymo reikalavimus, Seimas negali pasiūlytų kandidatūrų atmesti.

      Vakar, 17 val., naujos sudėties VRK nariai davė priesaiką Seime ir pradėjo eiti pareigas. Buvusios komisijos vadovo bei jos narių įgaliojimai nutrūko, kai prisiekė naujos sudėties VRK.

  VRK informacija

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Anonimas sako:

  to As

  Ir as braukiau slapuke dziaugsmo asara. Po to kankino nemiga turbut nuo laimes svaigulio.

 2. Prieš tai rašiusiam sako:

  Pavydu jog Širvintų socdemai turi savo narę VRK?

 3. To as sako:

  Nejuokink del smagumo. Geriau be komentaru tuo klausimu

 4. As sako:

  Smagu matyti ir širvintiške naujoje komisijoje. Ji turbūt nuo socdemų?

 5. Klausimuks sako:

  O tai didžioji pirmininkė nieko iš savų neprastūmė?

 6. Skaitytoja sako:

  Į ką , be darbiečių? Nykstanti rūšis politinėje Lietuvos padangėje. Seime 2 , čia anei vieno.

Jūsų komentaras:


septyni + = penkiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]