Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Paslaptingi Širvintų miesto upeliai

20046674_452861245099180_5851707904266705065_n/ Mano Širvintos / Facebook /
Yra toks posakis: visi keliai veda į Romą. O visų upelių kelias baigiasi upėse. Taip yra ir su Širvintų miesto upeliais.

     Taip, gal tai daugelį nustebins, bet Širvintos anksčiau turėjo daugybę upelių. Nagrinėjant senus žemėlapius tai aiškiai matosi. Ir miesto ribose, ir už Plento gatvės, ir už Kalnalaukio gatvės. Tiesa, dauguma jų atsidūrė po žeme, buvo įsprausti į betoninius vamzdžius. Dalis upelių atkarpų virto tvenkiniais, ir, kad tai iš tiesų yra užtvenkti upeliai, dažniausiai pamirštam. O gaila.

     Prisiminti užmirštus upelius paskatino pastarųjų dienų potvyniai. Širvintos įsikūrusios žemose lygumose. Gruntinis vanduo labai aukštas. Todėl natūralūs, ar šiek tiek žmogaus rankos pakoreguoti upeliai Širvintoms buvo išsigelbėjimas. Pavasario polaidžio, ar stiprių liūčių vanduo nutekėdavo į upę. Bet miestas plėtėsi, žmonėms norėjosi vientisumo, todėl nutarė upelius paslėpti po žeme. Tiesa ne visus. O kai įspraudė upelius į betoninius vamzdžius po žeme, ne visada darbus atliko kokybiškai. Tiesa, daug lėmė tuo metu turimų medžiagų ir įrankių kokybė. Gal dar yra nutikę taip, kad vykdant statybos darbus, per užmaršumą, ar aplaidumą dalis vamzdyno buvo pažeista. O su vandeniu nepakariausi. Nuo seno žmonės žinojo, kad su vandeniu nepakariausi. Gruntinis vanduo vieną kartą suradęs kelią, užtvenktas kaip mat prasigrauš šalia. Kaip tai galimai yra nutikę su vienu upeliu, pabandysim papasakoti.
Vienas upelis savo kelią pradeda ties Ramunių gatve, bėga šalia Aušros gatvės. Tiesa, darbščių žmonių dėka, jis virtęs tvenkiniais, puošiančiais mūsų miestą. Vėliau kerta Plento gatvę ir išplatėja į tvenkinį. Čia vieša miesto erdvė ir tvenkinyje žvejai dažnai bando laimę. Bet čia upelio kelias nesibaigia. Kaip rodo senieji žemėlapiai, jis statmenai kerta P. Cvirkos gatvę. Senuose žemėlapiuose (1950, 1963m) virš šio upelio buvo tiltas… Kirtęs gatvę, upelis dar šiek tiek tekėjo tiesiai, o vėliau suko į dešinę – upės pusę. Dabar šioje vietoje yra poliklinika. Upelio vingis po ja. Nežinia, ar upelis vamzdžiuose pasilikęs po poliklinika, ar perkeltas arčiau. Kaip bebūtų, upelis ir tunelis, kuris jungia polikliniką ir ligoninę, yra šalia arba kertasi. Kaip matosi žemėlapyje, upelis kerta Vilniaus gatvę ties 61 namu arba po juo. Tada nuo kalnelio vis kairiau, jo kelias pasibaigdavo įsiliejimu į Širvintos upę beveik už senosios muzikos mokyklos, Vilniaus gatvė 96. Pasibaigdavo, nes šios upelio dalies senai nesimato. Galimas dalykas, kad užsinešė žemėmis, aš šiaip niekas neišsaugojo. Bet tai ir yra didelė problema. Nes vanduo nerasdamas kelio į upę, galimai, išsiveržė į ligoninės ir poliklinikos rūsius. Pakeliaukim kartu su šiuo upeliu žemėlapyje ir nuotraukose.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. eina sau sako:

  savo akimis mačiau karosiukus, pagautus ligoninės sklepe

 2. Mano Širvintos sako:

  Artimiausiu metu parašysim dar apie du, esančius miesto centre. O vėliau dar apie bent vieną, esantį kitoje pusėje upės- Kalnalaukio rajone.

 3. Įdomu sako:

  Kaip įdomu ,o kiek dar tokių upelių slepias?

 4. Taip išeina... sako:

  Kad po kiekvienos vasaros liūties, po kiekvieno pavasarinio atlydžio turime skęsti? Nu bet ne visada taip būna. Ar žmogus visją padarė, kad išvengtų stichijos padarinių???

Jūsų komentaras:


− penki = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]