Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

SADM specialistė pasakoja apie paramą mokiniams

download/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Jau rašėme apie tai, kad Širvintų rajono svaivaldybės teiravomės apie piniginę paramą mokiniams. Deja, gavome nuorodą be jokių paaiškinimų. Todėl kreipėmės į SADM specialistus, kurie operatyviai ir aiškiai paaiškino sitaciją. Ji itin svarbi mažas pajamas gaunančioms šeimoms.

               SADM Piniginės paramos skyriaus patarėja Rima Kurlianskienė:

Piniginės paramos skyriaus patarėja Rima Kurlianskienė

Piniginės paramos skyriaus patarėja Rima Kurlianskienė

     Mažas pajamas gaunančių šeimų, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153 Eur), vaikams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo ar priešmokyklinio ugdymo programas, skiriama socialinė parama mokiniams (nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti prasidedant naujiems mokslo metams).

  Savivaldybės, kurioje priimamas sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo, tarybos nustatytais atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina 3 ir daugiau vaikų ar vaikus augina neįgalūs asmenys ir kt.), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai (204 Eur).

      Mokinio reikmenims įsigyti skiriama 1,5 bazinės socialinės išmokos dydžio (57 Eur) suma vienam mokiniui per kalendorinius metus. Jei mokinys yra patyręs socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis.

     Tam, kad vaikai gautų nemokamą maitinimą mokykloje nuo mokslo metų pradžios bei būtų suspėta laiku pasirūpinti reikiamais mokinio reikmenimis, tėvai bei globėjai gali kreiptis dėl paramos dar neprasidėjus rugsėjui, t. y. nuo liepos 1 d.

    Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti kreiptis reikėtų ne vėliau kaip iki spalio 10 d. Mokiniams nemokamas maitinimas bendruoju atveju skiriamas nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos. Tačiau dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus metus, pavyzdžiui, jei pasikeičia šeimos finansinė situacija ir atsiranda toks poreikis.

    Dėl socialinės paramos mokiniams vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pats pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota – į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją. Prašymą dėl mokinio nemokamo maitinimo galima pateikti ir mokyklos administracijai.

     Kreipiantis reikia užpildyti prašymą socialinei paramai mokiniams gauti ir pateikti reikalingus dokumentus. Tokie dokumentai yra: šeimos narių pažymos apie pajamas ir, priklausomai nuo aplinkybių, kitos pažymos, reikalingos socialinei paramai mokiniams gauti.

      Visą informaciją apie socialinę paramą mokiniams galima rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje adresu: http://www.socmin.lt/lt/seima-ir-vaikai/soc-parama-seimoms-vaikams/socialine-parama-mokiniams.html.

     Informacija apie socialinę paramą mokiniams taip pat yra patalpinta ir Širvintų rajono savivaldybės internetiniame puslapyje: http://www.sirvintos.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-parama/socialine-parama-mokiniams/2522.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni × septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]