Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

„Tie, kurie skrenda per mėlyną dangų“ arba Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ stovykla „Magiškas pasaulis“

     OLYMPUS DIGITAL CAMERAVaikai apie stovyklą pradėjo galvoti vos tik prasidėjus vasarai. Vindeikių stovykla tapo mėgstamiausia stovykla visiems joje dalyvaujantiems vaikams ir paaugliams. Kodėl? Nes joje labai smagu ir įdomu. Būnam savaitę, kiekvieną dieną vyksta įdomūs užsiėmimai, susitinkam su draugais kuriuos matome tik mokykloje, linksmai praleidžiame laiką.

      Pati pirma diena neatrodė įdomi, dar ta tema… „Magija“, tada atrodė labai vaikiškai. Pirmą dieną kaip ir visad, mes įsikūrėm. Pažaidėme susipažinimo žaidimus, sukūrėm stovyklos taisykles, vėliau mus magiškuoju būdu (labai panašiai, kaip filme Haris Poteris) suskirstė į grupeles, kurių veiklas organizavo vadoviukai. Grupelėse sukūrėme herbą ir pasiruošėme prisistatymui. Buvo tokios stovyklos grupelės: „Grifų gūžta“, „Švilpynė“, „Fokusininkai“ ir „Magijos ekspertai“. Visi galvojome, kad visą savaite lis lietus ir buvome šiek tiek nuliūdę. Vėliau skaniai pavalgėme, ir labai netikėtai pagerėjo oras. Vakare užkūrė laužą. Prie jo dainavome dainas, skaitėme džiaugsmo laiškus. Taip prabėgo mūsų pirma diena. Tačiau tradicija prieš miegą susėsti aplink laužą, padainuoti tris dainas ir paskaityti džiaugsmo laiškus išliko visą savaitę.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Kita diena stovykloje iš tiesų buvo magiška! Mus aplankė du įdomūs žmonės. Vienas iš jų buvo Giedrius Bučas iš socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360*”. Šis žmogus išmokino kaip nesunkiai galime atgaivinti panaudotus daiktus antram gyvenimui. Privertė susimąstyti apie vartotojiškumą ir parodė, kaip nuo besaikio vartojimo kenčia gamta. Giedrius padėjo pasigaminti atvirukus, apyrankes arba atšvaitus.

Antrasis šios dienos svečias buvo Arvydas Stonys, iliuzionistas. Šis nuostabus žmogus, sužavėjo visus magiškais triukais, o vėliau atskleidė paslaptis, kaip tuos triukus padaryti. Ši diena buvo puikus startas į magiškąjį stovyklos pasaulį.

      DSC_0436Trečiąją dieną praleidome intensyviai sportuodami. Po rytinės mankštos laukė komandinės varžybos, kurias pradėjome su dideliu entuziazmu ir noru laimėti. Reikėjo surištus kamuoliukus užmesti ant skersinio. Vėliau žaidėm vikingų žaidimą. Varžytis ir kovoti už pergalę nesutrukdė net ir lietus! Po pietų turėjome įdomią pamokėlę su nindžiusu mokytoju Andriumi Baškatovu, kuris pasakojo apie nindzių gyvenimą ir paslaptis, supažindino su ginklais ir net išmokė jais naudotis!

      Šios dienos popietę mus aplankė svečiai, psichologė Neringa su savo vyru Linu ir dukra Smilte. Be Neringos ir Lino lig šiol nepraeidavo nė viena stovykla. Šitaip magiškai ir įspūdingai praėjo trečioji diena stovykloje, iš kurios kiekvienas iš mūsų turėjo daug patirčių, rungimosi ir džiaugsmo akimirkų.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

        Ketvirtadienį palinkėję vieni kitiems sėkmės, visi patraukėme į žygį.

    Ėjom mažomis grupelėmis vieškeliu. Švietė saulė, gaivino vėjas. Tyrinėjome žemėlapį, ginčijomės ir klydinėjome. Valio! Mes teisingame kelyje!

    Smagiai žygiavome, dairydamiesi aplinkui, dalindamiesi pamatytais vaizdais, atradimų džiaugsmu, nuostabos aikčiojimais. Matėme virš laukymės sukantį ratus vanagą, pabaly varlinėjantį gandrą, per akmenukus besikepurnėjančią kuprotą rupūžiukę, bandančią saugiai įveikti kelią. Atradimų džiaugmas: mes esam Kolumbai!

Pamažu įsikalbėjome, pasakojome apie save, ir savaime lėtėjo tempas, o mes jautėmės vis artimesni vienas kitam ir mus supančiai gamtai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     Štai ir vešli pievelė šalia aukštų beržų. Sėdomės ratu, įvardijome savo ir šalia esančio stiprybes, kalbėjomės apie savo mėgstamiausią laukinį gyvūną ir augalą, mus žavinčias jų ypatybes. Tada išsitiesėme žolėje ir užsimerkę klausėmės vabaliukų krebždenimo pievoje, gėlių kvapo, dobiliukų minkšto prisilietimo, švelnių ir jaukių vėjo apkabinimų, smilgų šiurenimo ir beržų šlamėjimo… susiliejome tame ir ištirpome…

      Patyrėme nuostabų jausmą – susiliejome su Gamta. Tai – Magija!

Žygis baigėsi, o Pojūtis liko, kad dar ilgai lydės santarvės jausmas su kitais, su savimi, su Visata…

    Birželio 16 d., mūsų laukė įdomi, kūrybiška veikla – marškinėlių dažymas. Oras buvo palankus. Lauke ant stalų gulėjo įvairių dydžių marškinėliai ir dažymo priemonės. Savanoris Gintautas mums parodė savo ir draugų nuspalvintus marškinėlius. Taip pat papasakojo apie priemones. Tada mes, tiek vaikai, tiek vadovai virtome dizaineriais ir pradėjome spalvinti marškinėlius. Vieni piešė savo prisiminimus iš stovyklos, kiti piešė savo mėgstamus simbolius ir inicialus, treti tiesiog rašė.  Pailsėję susibūrėme į grupeles ir pradėjome ruoštis Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ gimtadieniui. Repetavome savo pasirodymus, ruošėme dovanas kitai grupei ir svečiams, puošėme pasirodymų vietą. Kai susirinko svečiai, prasidėjo vaikų dienos centro „Aitvarai“ ketvirtasis gimtadienis. Vaikai kartu su savanore Saule

DSC_0218pristatė viktoriną, Rugilė paruošė užduočių. Vėliau padainavo vaikų grupelė „Grifų gūžta“, grupės „Švilpynė“ vaikai padeklamavo gražų sukurtą eilėraštį, „Fokusininkai“ pavaišino skaniais žagarėliais, o „Magijos ekspertai“ suvaidino kiekvieną stovyklos dieną. Kartu padainavome keletą dainų. Pašoko Adelė, Elizaveta, Augustė ir Ineta. Seniūnė, abi Musninkų bendruomenės bei buvusi darbuotoja Giedrė įteikė dovanas, Janina iškepė skanų tortą. Kai pasirodymai baigėsi vaišindamiesi peržiūrėjome stovykloje įamžintas akimirkas. Šventė baigėsi ir svečiai išsiskirstė,tačiau mūsų dar laukė nuostabus vadoviukų paruoštas orientacinis žaidimas. Mes viena po kitos gavome aštuonias užuominas, kurios buvo paslėptos skirtingose vietose. Paskutinioji užuomina vedė į pagrindinį kambarį, kuriame laukė netikėti magiški personažai. Susėdome aplink žvakes ir pasidalijome savo prisiminimais, pastebėjimais, kartu padainavome. Visi suprato – tai paskutinis vakaras. Ši savaitė praėjo magiškai…

DSC_1619

    Šeštadienis pati liūdniausia diena. Negana to, kad reikėjo viską nuodugniai tvarkyti ir švariai palikti Pal. J. Matulaičio Socialinio centro geranoriškai suteiktą sodybą kitiems stovyklautojams, šeštadienis – atsisveikinimo diena. Atrodo, pagaliau taip stipriai susidraugavome, o jau turime išsiskirti. Visokių emocijų buvo stovyklos metu, tačiau kiekvienam tai buvo įdomi stovykla, į kurią vėl norėtųsi sugrįžti. Stovykloje dirbo šauni vadovų ir vadoviukų komanda: savanoriai Gintautas Sakalauskas, Ieva Vaitkeviča, Milda Kalinauskienė, Marija Dilytė, Audronė Janušauskienė, Mykolas Vadišius, Saulė Kalinauskaitė, darbuotojai Asta Kaselienė, Kristina Zaveckienė, Birutė Golubeva, Andrius Baškatovas, Aleksandras Antipenkovas, vadoviukai Giedrė Gaigalaitė, Erika Kaštaljonavaitė, Greta Paulauskaitė, Eva Čurova, Auksė Skubiejūtė, Norbertas Badalovas, Justas Paulauskas, Tadas Imbrasas.

       Ir už šią stovyklą ir visus 4 metus esame labai dėkingi gausiam vaikų dienos centro draugų ir pagalbininkų būriui, kurie savanoriškai skiria savo laiko, pinigų, dovanoja mums naudingus daiktus, vežioja, kuriems mes esame svarbūs.

     Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ veiklą remia Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Širvintų rajono savivaldybė.

 

Ugnė Dikaitė, Karina Milinavičiūtė, Giedrius Dabužinskas,

Erika Kaštaljonavaitė, Asta Kaselienė, Birutė Golubeva 

Foto Mykolas Vadišius, Gintautas Sakaluskas,

Ieva Vaitkeviča, Birutė Golubeva, Milda Kalinauskienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Superinė foto sako:

    Prie laužo, su gitarom. Tobula!

Jūsų komentaras:


septyni × = dvidešimt aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]