Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vilniaus apskrityje šiemet užregistruotas antrasis tymų atvejis

atsisiųsti (1) Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, šių metų birželį Vilniaus apskrityje užregistruotas antrasis tymų atvejis Lietuvoje. Asmuo susirgęs tymais lankėsi Indonezijoje, Tailande ir Malaizijoje. 

ULAC duomenimis, pirmasis tymų atvejis užregistruotas balandžio mėnesį, asmuo susirgęs tymais lankėsi Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai). Lietuvoje 2016 m. užregistruoti 22 tymų atvejai, iš jų – 9 vaikai (nuo 1 mėnesio  iki 1 metų amžiaus) ir 13 suaugusiųjų (nuo 25 iki 43 metų). Daugiausiai atvejų registruota Tauragės apskrityje (13 atvejų). Susirgimai taip pat registruoti Klaipėdos, Kauno ir Alytaus apskrityse. Dauguma susirgusių – suaugę asmenys, kurie skiepyti tik viena vakcinos doze arba nežinantys savo skiepijimo būklės. Beveik visi susirgę vaikai buvo neskiepyti, nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriumi, pagal amžiaus grupę jiems skiepas nepriklausė.

Didėja grėsmė užsikrėsti Europoje ir pasaulyje!

ULAC medikai primena, kad tymų protrūkiai apima vis daugiau Europos regiono šalių, todėl keliaujantiems po Europą didėja grėsmė užsikrėsti (ypač neskiepytiems asmenims).
Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis (2017 m. birželio 18-24 d. ir 30 d.), registruojami nauji ir vis dar tebesitęsiantys tymų protrūkiai: Islandijoje (2 tymų atvejai), Jungtinėje Karalystėje (17 atvejų), Švedijoje (21 atvejis), Portugalijoje (31 atvejis ir 1 mirtis), Šveicarijoje (52 atvejai ir 1 mirtis), Vengrijoje (54 atvejai), Austrijoje (78 atvejai), Ispanijoje (129 atvejai), Čekijos Respublikoje (130 atvejų), Bulgarijoje (145 atvejai ir 1 mirtis), Belgijoje (2016 m. gruodžio 20 d. – 2017 m. gegužės 8 d. registruoti 293 atvejai), Prancūzijoje (295 atvejai), Vokietijoje (751 atvejis ir 1 mirtis), Italijoje (3 074 atvejai ir 2 mirtys), Rumunijoje (2016 m. sausio 1 d. – 2017 m. birželio 16 d. registruoti 7 282 atvejai ir 30 mirčių).

Taip pat tymų protrūkiai registruojami  Izraelyje (7 atvejai), Kenijoje (14 atvejų), Kanadoje (44 atvejai), Jungtinėse Amerikos Valstijose (78 atvejai), Pakistane (100 atvejų), Sirijoje (150 atvejų),  Pietų Sudane (644 atvejai ir 3 mirtys), Ukrainoje (735 atvejai), Nigerijoje (1 538 atvejų),  Tailande (1 681 atvejis), Etiopijoje (1 981 atvejai),  Somalyje (9 813 atvejai), Kongo Demokratinėje Respublikoje (19 512 atvejų).

ULAC specialistai nori atkreipti keliautojų dėmesį, kad prieš vykstant į minėtąsias užsienio šalis, pasirūpintų savo ir savo vaikų skiepijimo būkle. Remiantis moksliniais tyrimais, įrodyta, kad ilgalaikis imunitetas susidaro po 2 įskiepytų kombinuotos tymų, raudonukės, epideminio parotito vakcinos dozių. Todėl jei nežinote savo skiepijimo būklės arba esate skiepyti tik kartą – kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepykite.

Tymai – tai ūminė, itin užkrečiama, sisteminė odos bėrimą sukelianti virusinė infekcija, plintanti lašeliniu būdu per orą. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, iki 1980 m. prieš pradedant vakcinaciją pasauliniu mastu, kiekvienais metais buvo registruojama 2,6 mln. mirčių. 2015 m. visame pasaulyje nuo tymų infekcijos mirė 134 200 žmonių (kiekvieną dieną mirdavo apie 367 asmenys, o kas valandą – 15). Didžiausias mirštamumas buvo registruojamas jaunesnių nei 5 metų amžiaus vaikų grupėje.

Daugiau informacijos apie tymus rasite čia.

Apie tymus Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro svetainėje skaitykite čia.


Gintarė Bazevičiūtė
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Ramiai sako:

    Kaip keliama visuotine panika, siaubas. Tymai ne baisesne liga uz vejaraupius, nereikia cia kelt veju. Susirgo, persirgs ir pasveiks

Jūsų komentaras:


− vienas = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]