Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Patarimai, kaip kokybiškai atsodinti mišką

    images Turbūt kiekvienas  privataus miško savininkas žino, kad jis turi ne tik teisę kirsti savo nuosavą mišką, bet ir prievolę jį atsodinti.

     Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kad miško savininkai iškirtę mišką net nepasivargina jo atsodinti. Ir jiems nė motais už tai gręsiančios solidžios baudos. Vieni mišką vengia atsodinti, nes tiesiog nežino kaip tai padaryti, kiti tuo tarpu tiesiog ranka numoja į savo prievoles. O tie miško savininkai, kuriems miškų supirkimas yra tarsi verslas pamiršta, kad miškas tai ne tik mūsų šalies, bet ir visos planetos turtas.

      Reikia pastebėti, kad miškas su metais gali ir pats atželti. Tačiau savaiminis atžėlimas užtrunka gana ilgai. Savaiminis miško atžėlimas miško savininkų neturėtų džiugint, nes ženkliai sumažėja miško kokybė, o tuo pačiu ir pačio miško kaina. Juk jei tam tikroje miško vietoje iškirtote ąžuolus ar kitą vertingą medieną naivu tikėtis, kad netrukus čia suaugs tokia pati ąžuolų giraitė. Greičiausiai toje vietoje užaugs menkaverčiai krūmai.

     Tačiau mes tikimės, kad šį straipsnį skaito atsakingi miško savininkai, kurie supranta miško atkūrimo svarbą net tik dėl asmeninių interesų, bet dėl visuomenės gerovės.

Kaip taisyklingai atsodinti mišką

      Miško atkūrimas turi būti vykdomas pagal želdinimo ir žėlinimo projektą. Jei pasodinote mažus sodinukus, juos būtinai reikia prižiūrėti, saugoti nuo piktžolių. Sodinukus specialistai rekomenduoja sodinti iki gegužės vidurio. Vasarą dažnai būna sausra, tad sodinukams daug sudėtingiau prigyti.

Iš kur gauti sodinukus miškui atsodinti?

        Miškui atsodinti įsigykite tik kokybiškus sodinukus. Jei sodinukai bus prastos kokybės, tuomet turėsite ne tik dėti daugiau pastangų, kad juos išauginti, bet jie gali neprigyti. O tada bus nemaži nuostoliai. Sodinukus miško atkūrimui patariama pirkti medelynuose. Tuomet galėsite būti ramūs, kad įsigijote kokybiškus sodinukus. Taip pat medelynuose dirbantys specialistai suteiks jums kvalifikuotą informaciją. Atminkite, kad nuo jūsų atlikto darbo priklauso ateities miško kokybė. Juk svarbu ką paliksime ateinančioms kartoms.

Kokiais dokumentais vadovautis atsodinant mišką.

      Prieš imantis bet kokių darbų rekomenduojame gerai susipažintu Lietuvos valstybės teisės aktais, kuriuose yra visa svarbiausia informacija. Vienas iš svarbiausių dokumentų yra „Privačių miškų tvarkymo ir atkūrimo nuostatai“.

     Vienas svarbus aspektas, kurį nuolat mini miškotvarkos specialistai tai sanitariniai ir valomieji kirtimai. Miško savininkai bijodami baudų tiesiog palieka savo mišką likimo valiai. O juk labai svarbu iškirsti ir išvalyti vėjovartas. Taip pat kirsti subrendusią medieną.

    Jei jums gana sunku susigaudyti teisiniuose reikalavimuose ar esate „naujai iškeptas“ miško savininkas rekomenduojame kreiptis į artimiausią miškų urėdiją, kur gausite kvalifikuotą pagalbą. Iš urėdijoje dirbančių specialistų galite sužinoti kokie apribojimai taikomi jūsų miškui, kokie dokumentai ir leidimai reikalingi.

      Tad kviečiame visus miškų savininkus atsakingai rūpintis savo miškais. Juk miškas nėra tik mediena.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ du = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]