Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Stovykla „Kiekvienas darbas vertas užmokesčio“

IMG_3009[1]     atsisiųsti Bagaslaviškio vaikų dienos centro vaikai ir jų tėveliai pirmąją stovyklos dieną žaidė įvairius žaidimus: sustoti pagal gimimo datą, įsiminti visų draugų vardus, visiems kartu pakelti šluotą panaudojant tik vieną pirštą, atsakyti į klausimus nesakant žodžių „Taip“ arba „Ne“, „išsipirkti“ savo prarastus daiktus, padedant draugui užrištomis akimis atrasti saldainį. Kadangi saldainių buvo daugiau, vaikai visi turėjo nuspręsti, kurie du vaikai gaus po papildomą saldainį, o kurie ne. Nelengva buvo užduotis, juk čia patys mažiausi (5-10 m. vaikai), tačiau galiausiai visiems pavyko susitarti. Visi šie žaidimai buvo skirti pamokyti mažuosius ir jų tėvelius, kad kiekvienas darbas yra vertas užmokesčio, todėl po kiekvienos užduoties vyko aptarimas, ko vaikai išmoko, kas pasisekė, ką kitą kartą darys kitaip ir ar gavo kažkokį užmokestį/naudą.

          IMG_2957[1]  Kitos veiklos taip pat prisidėjo prie suvokimo, kad norint gauti, reikia pasistengti: vaikai rinko obuolius, padėjo gaminti valgį, o kaip apdovanojimą, gavo galimybę nueiti pasimaudyti. Kiekvienas vaikas dienos pabaigoje turėjo įvardyti ką jis šiandien naudingo padarė, o kiti sprendė, ar tai geras darbas. Už aktyvią veiklą stovykloje, vaikai gavo visų pamėgtą žaislą sukutį, kuris padeda vaikams atsipalaiduoti, susikaupti.

        Sekančią dieną anksti ryte vaikai su tėveliais vyko į Anykščius. Aktyvią dieną stovyklautojai pradėjo Niūronių kaime įsikūrusiame „Arklio muziejuje: Čia jų laukė muziejininkė, dirbtuvių vedėja Rita Vasiliauskienė, kuri supažindino vaikus ir tėvelius su senovine pirkia, joje esančiais daiktais, baldais, senolių papročiais ir duonos kepimo paslaptimis. Vaikai sužinojo, kad duona yra gaminama tik iš dviejų produktų: vandens ir miltų, o kad ji būtų skanesnė, dar pridėdavo druskos, kmynų, cukraus. Minkoma specialiame kubile, kuris buvo naudojamas tik duonai raugti. Ritos Vasiliauskienės raugas duonai kepti buvo paruoštas prieš mums atvykstant, todėl vaikams buvo belikę suformuoti duonos kepaliuką ir šauti kepti į senovinę krosnį.

      IMG_2953[1]Kol pašauta naminė duona kepė, vaikai turėjo galimybę žaisti smagius senovinius žaidimus: estafetė jojant su mediniais arkliukais, traukti virvę, vaikščioti su kojukais, šokinėti per virvę, mėtyti lanką ant stulpo, numušti virve pastatytą medinę kaladėlę, perduoti lazdą draugui – sugaunant kito draugo lazdą ir kt. Po smagių žaidimų visi dalyviai valgė labai skaniai iškeptus pečiuje, kaip teigė muziejininkė Rita, „čipsus“ (bulvės) su naminiu sviestu, varškės sūrį su medumi, naminę duonelę su lašinukais, dešrą, gėrė vaistažolių arbatą. Prisivalgę iki soties ir pasiėmę iškeptą savo duonos kepaliuką, stovyklautojai toliau tęsė pažintinę ekskursiją po „Arklių muziejų“. Gidas supažindino vaikus su arklių veislėmis, kuo jos skyriasi, kaip suprasti arklių nuotaiką pagal ausis ir skleidžiamą garsą, kiek metų arkliai gyvena, kokius darbus jie atlikdavo senovėje. Vaikai matė didelę arklio iškamšą, griaučius, karietas, vežimus, girnas, spragilus ir kt. eksponatus. Keramikė papasakojo kaip molio lipdinius lipdydavo mūsų protėviai, audimo patalpose vaikai galėjo pamatyti senovines stakles, kurių pagalba buvo audžiami lovų užtiesalai, rankšluosčiai, muziejaus kalvėje galima pamatyti įvairiausius kalvio įrankius: geležines žnyples geležiai iš žaizdro išimti, kūjį, plaktuką, kaltelius, kai kuriuos kalvių gaminius. Čia nuolat dirba kalvis, kuris lankytojus supažindina su kalvystės amato paslaptimis. Vaikai dumplių ir kalvio pagalba pagamino vinį. Niūronys tarp daugybės įvairiausių amatų nustebino dar viena pramoga – pasijodinėjimu, pasivažinėjimu žirgais. Atskirame muziejaus pastate stovyklojautojai grožėjosi skulptorių išdrožtais meno dirbiniais.

       IMG_3016[1]Iš  „Arklio muziejaus“ visi patraukė link paminklo ir kapo „Laimės žiburys“ ant Liudiškių kalvos,  skirto lietuvių literatūros klasikui Jonui Biliūnui. Vaikams buvo duota užduotis suskaičiuoti kiek laiptelių reikia užlipti, norint patekti prie paminklo.

      Stovyklautojai  aplankė kitus Anykščiuose esančius traukos centrus: Medžių lajų taką ir apverstą namą Labirintų parke, Puntuko akmenį, kuris yra daugiau kaip 7 metrų ilgio ir pločio, beveik 6 metrų aukščio. 12 vaikų ir 4 suaugusieji asmenys negalėjo apimti akmens rankomis, pritrūko 4 asmenų. Savo prakaitą ir saulės nualintą kūną vaikai galėjo atgaivinti besimaudydami Šventosios upėje. Pavargę, bet pillni įspūdžių vaikai sugrįžo į savo gimtąjį Bagaslaviškį. Vaikai pasakojo,

IMG_2811[1]kad jiems viskas patiko stovykloje. Stovyklą organizavo ir vaikus lydėjo Bagaslaviškio vaikų dienos centro direktorė Nijolė Masiulienė ir savanorė Vaiva Truncytė. Stovyklą finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal vykdomus projektus: „Stiprėjanti šeima“ ir „Antrieji namai“. Tai jau antroji Bagaslaviškio vaikų dienos centro vaikų stovykla  šią vasarą.

  Kviečiame prisijungti ir dalyvauti kituose projekto „Stiprėjanti šeima“ renginiuose:

Savipagalbos grupė moterims: 4 užsiėmimai po 4 ak. val.:

-       „Savipagalbos priemonės įveikti stresą“ -  rugsėjo 3 d.

-       „Emocijų išraiška dailės terapijos priemonėmis“  – spalio 1 d.

-       „Kaip sustabdyti psichologinį smurtą“  – lapkričio 4 d.

-       „Kaip sukurti ir išlaikyti darnius santykius poroje“  – lapkričio 26 d.

Užsiėmimas tėvams “Gebėjimų susitarti dėl finansų šeimoje ugdymas” 4 ak. val. – rugsėjo 13 d.

Seminaras tėvams „Pozityvūs vaikų drausminimo būdai“ 4 ak. val. – rugsėjo 27 d.

Psichologo konsultacijos santykių krizę išgyvenantiems asmenims 8 val., datos derinamos

Psichologo konsultacijos turintiems priklausomybę nuo alkoholio 4 val., data derinama

Registruotis: Nijolė Masiulienė, Tel. nr. 8 603 27 694 arba  el. paštu [email protected]

 

Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. Karolina sako:

    Visiems tikrai buvo smagu. Manau, kad vaikai daug sužinojo ir ši stovykla dar ilgai liks jų atmintyje.

  2. Raimonda sako:

    Auginama karta, kuri vertins savo darbą- skamba puikiai! Manau, labai naudingas toks stovyklavimas

  3. šaunuolė sako:

    Nijolė tikrai šaunuolė- jos dėka daug žmonių patikėjo savimi

Jūsų komentaras:


septyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]