Informacinis renginys „Dėmesys smurtui artimoje aplinkoje“    Jauniūnų pašto kolektyvo sveikinimas    Savaitės gaisrai - piktybiškai deginama žolė    Paramai praėjusiais metais Širvintų r. gyventojai skyrė apie 69 tūkst. eurų    Aktuali informacija gyventojams   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kas ir kodėl skundė socialinio būsto statybas? (VIDEO)

12ca3b75236eeea839f36fb8ab15a70d/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Paskambinęs žmogus neleido net įsiterpti. Bėrė žodžius lyg į sieną: “Kam trukdo socialinio būsto statybos, kad jas skundžia ir skundžia? Va ir vėl, Valstybės kontrolė sustabdė statybas. Ar skundikai suvokia, kad žmonės laukia butų ir jau svajoja apie įkurtuves? Nors kartą sugėdinkit juos taip, kad savo skundus atsiimtų.” Ir viskas, telefono ragelyje pasigirdo pyp pyp…

        Tema itin jautri ir aktuali. Kadangi paminėta konkreti įstaiga, tai ir kreipėmės į ją – Lietuvos Respublikos valstybės kontrolę (Aukščiausiąją audito instituciją) ir pateikėme klausimus.

        Labai greitai gavome patvirtinimą apie paklausimo gavimą (to niekada nedaro Širvintų rajono savivaldybės administracija) ir patikinimą kad netrukus bus atsakyta į klausimus.

         atsisiųsti (1)Į mūsų klausimus atsakė Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės Komunikacijų skyriaus vedėjas  JUSTAS JASKONIS:

- Ar Jūsų įstaiga sustabdė socialinio būsto Širvintose statybas?

- Ne, tokių sprendimų Aukščiausioji audito institucija nepriima.

2017 m. trylikoje šalies savivaldybių įvertinę regionų plėtros taryboms pateiktus investicijų projektus ir paraiškas dėl socialinių būstų statybos, devyniose iš jų, tame skaičiuje ir Širvintų rajono savivaldybėje nustatėme, kad  rengdamos projektinius pasiūlymus, savivaldybės neatliko geriausios alternatyvos analizės arba alternatyvų analizę atliko formaliai, todėl pasirinko brangų plėtros būdą: būsto statybą arba nenaudojamų pastatų rekonstrukciją. Šių savivaldybių planuojamų statyti naujų socialinių būstų ir rekonstruojamų nenaudojamų pastatų vidutines kainas palyginę su rinkoje siūlomų įsigyti butų vidutinėmis kainomis pastebėjome, kad savivaldybių kainos didesnės nuo 2 iki 10 kartų (žr. valstybinio audito ataskaitą „Ar užtikrinamas būsto prieinamumas mažas pajamas gaunantiems gyventojams”, prieiga per internetą https://www.vkontrole.lt/audito_ataskaitos.aspx?tipas=2  ). Todėl ES lėšos minėtose savivaldybėse gali būti panaudotos neefektyviai.

Atsižvelgdami į tai, informaciją perdavėme Finansų ministerijai, kuri atlieka vadovaujančiosios institucijos funkcijas, Regioninės plėtros departamentui ir Centrinei projektų valdymo agentūrai.

- Koks likimas laukia jau pastatyto pastato?

- Atkreipiame dėmesį, kad turtą (tame tarpe ir pastatus) nuosavybės teise valdo, naudoja ir juo disponuoja (dėl to priima sprendimus) savivaldybės taryba, įgyvendindama turto savininko funkcijas.

- Ar gyventojai, laukiantys soc.būsto, gali tikėtis, kad jis bus baigtas. Kada?

- Atsakėme –  prieš tai klausimas.

- Ar yra tiesos, kad statybos sustabdytos kelių rajono tarybos narių skundo pagrindu?  Jei taip, kas konkrečiai pasirašė skundą?

- Aukščiausioji audito institucija tokio skundo nėra gavusi.

* * * * *

       Tai štai kaip gaunasi, jokio skundo nėra ir nebuvo. Ir pačios statybos nėra sustabdytos (pravažiuojant matyti, kad darbai vyksta). Tai patvirtino ir rajono vadovės antradienio laidoje (žiūrėkite video įrašą).

        Tiesa, patikrinus rasta “…Širvintų rajono savivaldybėje nustatėme, kad  rengdamos projektinius pasiūlymus, savivaldybės neatliko geriausios alternatyvos analizės arba alternatyvų analizę atliko formaliai, todėl pasirinko brangų plėtros būdą…” Kaip reaguos ES pinigus dalijančios įstaigos į tokį akibrokštą – kitas klausimas, bet šią košę turės srėbti pati Savivaldybė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. glušam sako:

  iš kitų kišenės, tai yra iš visų rajono gyventojų kišenės mokama teismams, advokatams, mokamos dvigubos algos atleistiems ir priimtiems. Ir jūs dar drįstat kažką kaltint gyvenimu iš kitų kišenės? Apie kokius teismų nutarimų nevykdymus kalbat? Gal apie savivaldybės?

 2. kažkam sako:

  kažkam labai neramu pasidarė. ir pavydu. ir nors tokiu komentaru save parodyt privalu. pyktis tamstą vieną dieną sugrauš, ko visai nelinkiu

 3. kAZKAS sako:

  Kazkas,kas nevykdo teismu sprendimo, jau laukia naujo busto…kaip gerai gyvent is kitu kisenes, ne kiekvienam pasiseka…is seno issikels, naujutelio prasys….

 4. srėbs savivaldybė sako:

  nes atsakomybė kolektyvinė, eilinį kartą kažkas liks su nepriekaištinga reputacija, kažkas turės būti atpirkimo ožka.

 5. susirūpinusiam sako:

  paimk ir nufotografuok eilę, kad savų neprakištų. ir visos problemos. o gal sąrašas jau pakoreguotas?

 6. nu jo sako:

  pagal merės pasakojimą susidariau tokį vaizdą: soc būstuose gyvens neįgalūs, protiškai atsilikę, daugiavaikiai ir labai ligoti, bei dar labiau religingi, ir mėgstantys mėlyną spalvą. Gerb. Neringa, pakapstykit jei tai įmanoma, kas ten su tais būstais po naujų metų. Netveriu iš smalsumo, nors žinau, kad mano eilė neatėjo būstui gaut. Nors viena ponia žadėjo laukiančių būsto skaičių sumažinti per pusę. Skaičiuoju: 18 būstų, virš 50 sąraše, kažkas su matematika ne taip arba man, arba žadančiom.

 7. Kas iš to sako:

  Kas iš to, kad šalia poliklinika ir ligoninė. Visi gydytojai išsilakstė. Sienos juk negydo.

 8. Robinas sako:

  O tai kaip čia dabar, pati „krištolinė” prisipažino kad stato už europinius pinigus? Paprastai visada viskas budavo jos pačios nuopelnai.

 9. Tam, kur įdomu sako:

  Gražiausia spalva mėlyna. Ar tamstelei kyla abejonių?

 10. tiesiog įdomu sako:

  kiek žinau, soc būsto laukiančių eilė yra bendra. kaip ir pagal ką tada atrinkinės neįgalius ir protiškai atsilikusius spalvotiems būstams? kas gali pakomentuot?

 11. o blyn sako:

  kaimuose būstai tvarkomi? nustebinot. Pečiai tvarkomi? o kas juos tvarko ir konkrečiai kam taip nuskilo? savibledybė lėšų skyrė? ar čia pasisavinot kasmetinį gaisrininkų reidą prieš kūrenimo sezoną ir pasiskelbėt, kad pečiai tvarkomi? labai įdomu pasidarė, kur galimarasti informaciją apie pečių tvarkymą kaimuose?

 12. Laida sako:

  Žiūrėjau laidą ir stebėjausi. Kur čia šuo pakastas. O gi va – patikrinimą bandyta reklama pridengt

 13. Istorija sako:

  Kokia jau čia ta gimdymo namų istorija? Atsakau merei. Čia gimė didžioji dali širvintiškių. Kiekvienas žmogus yra mūsų krašto istorija.

 14. Laima sako:

  gerai Neringa, kad aiškinatės situaciją, bet tie maži žmogeliai ar ką nors suprato. Skundžia ir skundžia… kad pažeidimų yra tai nemato.

 15. Kaip čia taip? sako:

  Tai niekas neskundė? Nu kad kalbėjo, jog opozicija viską skundžia… Tokią istoriją sugriovėt…

Jūsų komentaras:


du × = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]