Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vilniaus apygardos teismas paliko galioti Širvintų teismo sprendimą – L.Meškauskienė atleista neteisėtai

Meškauskienė Laima/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Vilniaus apygardos teismas dėl Širvintų ligoninės direktorės Laimos Meškauskienės atleidimo ir Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimo gavo net tris skundus: Širvintų ligoninės, Širvintų rajono savivaldybės ir Laimos Meškauskienės.

      Ilgai svarstęs ir net atidėjęs sprendimo laiką, Vilniaus apygardos teismas nusprendė visus tris skundus atmesti ir palikti galioti Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimą, kuriame teigiama, kad Laima Meškauskienė iš darbo atleista neteisėtai.

PAGAL TEISMO NUTARTĮ

      Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Jūratės Varanauskaitės, Andriaus Veriko (kolegijos pirmininko ir pranešėjo) ir Tatjanos Žukauskienės, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės Laimos Meškauskienės, atsakovo Širvintų rajono savivaldybės ir atsakovo VšĮ Širvintų ligoninė apeliacinius skundus dėl Širvintų rajono apylinkės teismo 2016 m. lapkričio 18 d. sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovės Laimos Meškauskienės ieškinį atsakovams Širvintų rajono savivaldybės administracijai ir VšĮ Širvintų ligoninei dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu.

      images-1  Ieškovė kreipėsi į teismą su patikslintu ieškiniu, prašydama: pripažinti darbo sutarties su ieškove nutraukimą neteisėtu, panaikinti Širvintų rajono savivaldybės merės potvarkį ir grąžinti ieškovę į darbą, priteisti iš atsakovų ieškovei vidutinį darbo užmokestį, už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovė nurodė, kad nuo 2013-07-01 penkeriems metams buvo priimta į Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės direktorės pareigas. Iki 2015 m. gegužės mėn. ieškovės darbas buvo vertinamas teigiamai. Pasikeitus politinei valdžiai Širvintų rajono savivaldybėje, ieškovei buvo siūloma palikti užimamas pareigas, pareikalauta atleisti ligoninės teisininkę, o jai nesutikus, prasidėjo pastovus ieškovės persekiojimas. Širvintų rajono savivaldybės merės 2016-02-03 potvarkiu „Dėl drausminės nuobaudos skyrimo Laimai Meškauskienei“, ieškovė buvo atleista iš darbo.

     Skaitytojams priminsime, kad prieš atleidžiant Laimą Meškauskienę iš pareigų televizijai merė Živilė Pinskuvienė teigė, jog Laimai Meškauskienei gresia baudžiamoji byla dėl viešųjų pirkimų pažeidimų ir finansinės ligoninės padėties.

       Atsakovas Širvintų rajono savivaldybė su patikslintu ieškiniu nesutiko, prašė jį atmesti, kaip nepagrįstą bei priteisti bylinėjimosi išlaidas. Atsakovas VšĮ Širvintų ligoninė su patikslintu ieškiniu taip pat nesutiko, prašė jį atmesti, kaip nepagrįstą bei priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Pirmosios instancijos teismo sprendimas

         Širvintų rajono apylinkės teismas 2016 m. lapkričio 18 d. sprendimu ieškinį patenkino iš dalies: pripažino ieškovės Laimos Meškauskienės atleidimą iš Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės direktorės pareigų, nuo 2016-02-03 neteisėtu; panaikino Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės potvarkius dėl drausminių nuobaudų bei atleidimo ir laikė, kad darbo sutartis su ieškove Laima Meškauskiene nutraukta teismo sprendimu nuo jo įsiteisėjimo dienos; priteisė ieškovei Laimai Meškauskienei iš atsakovo Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką, nuo 2016-02-04 iki 2016-07-26 – 9509,98 EUR (neatskaičius mokesčių); nuo 2016-07-27 iki teismo sprendimo priėmimo dienos (įskaitytinai 2016-11-18) – 4506,90 EUR (neatskaičius mokesčių); o nuo teismo sprendimo priėmimo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo – po 57,78 EUR (neatskaičius mokesčių) už kiekvieną darbo dieną, laikant, jog yra penkių darbo dienų savaitė. Priteisė ieškovei Laimai Meškauskienei iš atsakovo Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės 10154,88 EUR (neatskaičius mokesčių) išeitinę išmoką bei 1800 EUR atstovavimo išlaidų. Teismas vertino, kad esant tokiems ieškovės ir ligoninės steigėjo santykiams, tolimesnis ieškovės vadovavimas ligoninei negalimas, t. y., grąžinus ieškovę į darbą, šalių ginčas nebus išspręstas.

Apeliaciniai skundai

       Atsakovas VšĮ Širvintų ligoninė apeliaciniu skundu prašo panaikinti pirmosios instancijos teismo sprendimą bei priimti naują sprendimą – ieškinį atmesti bei priteisti bylinėjimosi išlaidas.

     Atsakovė Širvintų rajono savivaldybė pateikė apeliacinį skundą, kuriuo prašo panaikinti pirmosios instancijos teismo sprendimą bei priimti naują sprendimą – ieškinį atmesti bei priteisti bylinėjimosi išlaidas.

       Ieškovė apeliaciniu skundu prašo pirmosios instancijos teismo sprendimo dalį, kurioje teismas pasisakė „dėl subjekto, turinčio teisę nutraukti darbo sutartį su sveikatos priežiūros įstaigos vadovu“, bei kurioje priėjo prie išvados, kad savivaldybės merė buvo tinkamas subjektas ieškovę atleisti iš pareigų, pakeisti nurodant būtent savivaldybės taryba, o ne merė turėjo kompetenciją atleisti ieškovę; grąžinti ieškovę Laimą Meškauskienę į darbą; negrąžinus ieškovės į darbą, priteisti ieškovei iš atsakovo Širvintų rajono savivaldybės vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinį pravaikštos laiką nuo 2016-02-04 iki terminuotos darbo sutarties pabaigos, t. y. 2018-07-01; priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Teisėjų kolegijos pastabos

      Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegija, vertindama ieškovei skirto atleidimo iš darbo teisėtumą ir pagrįstumą, sutinka su pirmosios instancijos teismo išvadomis, jog skiriant griežčiausią nuobaudą įstaigos vadovei buvo padaryta esminių procedūrinių pažeidimų.

       Teisėjų kolegija taip pat pritaria pirmosios instancijos teismo išvadoms, kad steigėjas drausminę atsakomybę savivaldybės merės 2016-01-18, 2016-01-28 ir 2016-01-29 potvarkiais taikė dėl priežasčių, nesusijusių su ieškovės dalykine veikla einant vyriausiosios gydytojos pareigas. Merės potvarkiuose nurodyti darbo organizavimo trūkumai yra formalūs, mažareikšmiai. Steigėjo kaltinimai ieškovei dėl savivaliavimo nėra pagrįsti, nes jokių sprendimų dėl įstaigos struktūros pakeitimo be steigėjo pritarimo ieškovė neįgyvendino, o tik ruošėsi perskirstyti teikiamas paslaugas pagal skirtą finansavimą.

Teisėjų kolegijos nutartis

         Visus tris apeliacinius skundus atmesti.

         Širvintų rajono apylinkės teismo 2016 m. lapkričio 18 d. sprendimą palikti nepakeistą.

         Priteisti ieškovei iš atsakovų, o atsakovams iš ieškovės bylinėjimosi išlaidų kompensavimą.

         Nutartis įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos.

         Laimą Meškauskienę neteisėto atleidimo byloje atstovavo advokatė Gitana Gudaitė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

39 Komentarai (-ų)

 1. Grįš, reiškiasi sako:

  Nu tai vėl laimės konkursą. Ne taip kaip dabartinis pavaduotojas. Vis pro šalį šaudo

 2. ka reiskia sako:

  Grys?cia gi konkursines pareigos?????

 3. siaubas sako:

  ne ligoninės stogas taisomas,o kibirai kiekviename aukšte statomi vandeniui surinkti.

 4. ... //////////...... sako:

  nepatvirtintas gandas- Eigelis dėl privat klinikos su gruode, su Daina konsultuojasi. įdomu, kur tas privat bus?

 5. Lūzerė sako:

  Nelūzerė, ale pačiausios statytinė. Laima pasigerinti norėjo-mėlynąją priėmė. Pačios Greiciūnaitės draugę. Toji specialistė kaip ir visi krištolinės sekėjai. Laima ne kartą skundėsi, kad pirma pati turi klaidas ištaisyti, o tik po to raštus siųsti. Nes gėda prieš žmones. Na, matyt, dabartinis vadukas taip pat nedraugauja su lietuvių kalba. Vadinasi, viskas gerai. Jei jums kliūna- tai patys kalti, kad gimtąją kalbą gerai išmanot. :)

 6. Aišku sako:

  Turi reikaliukų. Didžioji ligoninės įranga pirkta iš projektų. Reik sugadint nurašyt o po to savo privatukės pasiimt. Nemažas darbelis visgi laukia. O Pinskuvienei giesmelę susuoks toji ir patijės. Direktoriukas juk tą moką: šypsena nui veidelio nenueina. O jau kalba…. neduok paėsti- duok pakalbėti

 7. :))) sako:

  Ar administracija visai kvankšt, vestuvines nuotraukas pradėjo kelt pagrindiniame puslapyje ir dar tekstas su klaidom:) Lūzerės dirba:)
  http://sirvintuligonine.lt/

 8. julija sako:

  Didžiausi sveikinimai tau ir tavo advokatei. Gal Laima ir grįž, kai vadovaus rajonui kiti, bet didelis klausimas kur grįžti, nes ligoninė beveik ant bankroto slenksčio. Reikia garsiai kalbėti ir rašyti vaistų nėra, gydytojų nėra, pinigų nėra, atlyginimai darbuotojams vėluoja. bet užtat dirikas, su pavaduotoju gyvuoja. Dirikas atsidarė aišku ne savo vardu Tarandėje gydymo įstaigą, tai turės kur bėgti, bet matyt dar turi reikaliukų čia, o pavaduotojui kažkaip nesiseka su konkursais kitur. Kam reikalinga tokia įstaiga, vieną gražią dieną viskas sustos kaip liftai. Rajono valdžiukė džiaugiasi gerais ,,įstaigos“rezultatais, ko norėjo taip ir atsitiks. Širvintose gera gyventi tikra, nes sveikatos paslaugos tolsta, rajonas sensta, kapines reikia plėsti. Čia nebe juokas.

 9. Nusivyliau sako:

  Yaip tikėjausi, kad direktorė grįš ir išspardys nekuriems subines. Žinoma, neiesiogiai.

 10. Ačiū sako:

  Visiems už palaikymą. Ypatingai esu dėkinga savo advokatei ir draugams. Ir atsiprašau tų, kuriuos nuvyliau. Laima

 11. Laima sako:

  Tai neateis gi ta laima. Nesiparinkit

 12. Nereik sako:

  Nieks čia tos Laimos nelaukia, tuoj patys pamatysit.

 13. aha sako:

  aha, asmenybė , kur gi ne…labai važna asaba ir iki asmenybės toli šaukt…

 14. to 198 sako:

  Jūsų komentaras taiklus, tik norėčiau pakoreguoti – asmuo arba asaba…

 15. 198 sako:

  Atėjo viena asmenybė ir viską rajone sugriovė (tame tarpe ir mediciną)!!!!!

 16. zajab...pyyyp sako:

  nu pyyyyp, pyyyyp, ir visiškai pyyyyyyyyyyyyp, niekas iš nieko ir nieko neišreikalaus. ir net nereikalaus pyyyyyyp. o jei ir reikalaus, nieko pyyyyyyyp negaus. nes nieks nieko neduos pyyyyyyyyp. ir nebenorės jinai valdžios po rinkimų- garantuoju, išsipirdolins, nes lesykla užsidarys. pyyyyyyyyypiec viskam

 17. Prisimenu sako:

  Tai kaip čia dabar išeina? Merė grasino Meškauskienei baudžiaku, o pati bylą prakišo?

 18. Elinga sako:

  Laimute, džiaugiuosi, kad pagaliau tas nenormalus maratonas baigėsi. Dėl kažkieno ambicijų šitiek sugaišto laiko, sugadintų nervų, bereikalingo darbo teismams… Gaila, kad kompensacijos ne iš atsakingo asmens priteisiamos, būtų daugiau atsakomybės už savo veiksmus.

 19. stasė sako:

  Na jei dar kreiptųsi į teismą dėl to, kad buvo viešai šmeižiama ir prisiteistų nemažą sumelę iš šmeižikių, būtų visai šaunu. Tačiau reikia galvoti ir apie neatsinaujinančias nervų ląsteles. Taigi, spręsti p. Meškauskienei. Malonu skaityti tokias naujienas. Gal jau ir ne taip gera tai valdžiai Širvintose su tokiais neklusniais gyventojais.

 20. Cituoju sako:

  steigėjas drausminę atsakomybę savivaldybės merės 2016-01-18, 2016-01-28 ir 2016-01-29 potvarkiais taikė dėl priežasčių, nesusijusių su ieškovės dalykine veikla einant vyriausiosios gydytojos pareigas. Merės potvarkiuose nurodyti darbo organizavimo trūkumai yra formalūs, mažareikšmiai.

 21. Cituoju sako:

  skiriant griežčiausią nuobaudą įstaigos vadovei buvo padaryta esminių procedūrinių pažeidimų.

 22. Cituoju sako:

  grąžinti ieškovę Laimą Meškauskienę į darbą; negrąžinus ieškovės į darbą, priteisti ieškovei iš atsakovo Širvintų rajono savivaldybės vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinį pravaikštos laiką nuo 2016-02-04 iki terminuotos darbo sutarties pabaigos, t. y. 2018-07-01.

 23. Cituoju sako:

  Teismas vertino, kad esant tokiems ieškovės ir ligoninės steigėjo santykiams, tolimesnis ieškovės vadovavimas ligoninei negalimas, t. y., grąžinus ieškovę į darbą, šalių ginčas nebus išspręstas.

 24. Sveikinu sako:

  Žinau, kad nelengva kova buvo. Žinau, kad šlykštus tas melas, kurį rūmų damos drabstė. Bet nuoširdžiai sveikinu su pergale!

 25. ad sako:

  Teisybė triumfuoja!

 26. O gal? sako:

  Opozicija . kad ir nedidelė, bet protinga, turi galimybę pateikti teismui ieškinį ponioms vadovėms atlyginti žalą biudžetui už savališkus sprendimus. Gal taip ir bus? Kaip manote?

 27. pritariu kaktusui sako:

  kvaili įstatymai, tvarkingai nusiplaus nuo atsakomybės. gal pasibylinės, pažais, bet rajonui žala padaryta nebeatitaisoma. Džiaugsimės tuščiu baseinu, tuščiu stadionu, apnuoginta “Maryte”, nukapotais medžiais ir jūra betono. Ir keliais su broku.

 28. Kaktusas sako:

  Idomu kodel del bozagraikos durnumo neteisetai atleidziant is pareigu ligonines teiseta direktore L.Meskauskiene milziniska suma,pilnai suzlugdysiancia ligonine finansiskai turetu moketi ligonine o ne atleidimo iniciatores?

 29. Taip sako:

  Krištolas mėšle, tačiau darbo partijai vis dar gera gyventi Širvintose. Tik tuo Širvintos skiriasi nuo visos Lietuvos. Laimutei – sveikinimai. Mums visiems priminimas, kad krištolinė taškėsi pinigais, kurie skirti visų mūsų gydymui – ligoninės, poliklinikos pinigais. Mokės taigi ne ji ir net ne savivaldybė. Gydymo įstaigas baigia sužlugdyti. VAT KAIP GERA GYVENTI ŠIRVINTOSE. O tas mėšlas, matyt, šiltas…

 30. Robinas sako:

  Tai ką, „krištolas” mėšle?

 31. O taip sako:

  Laimėjo,nes kitaip būti negalėjo .

 32. Direktorei sako:

  Laimute, miela direktore, laukiam sugrįžtant

 33. klaustukui sako:

  nors kartą parašykit ką nors protingo ir argumentuotai. juokinat su savo kandžiojimusi.
  Laimutei – niekas net neabejojo, kad būtent toks bus teismo sprendimas. Niekas nesitikėjo, kad turėsit ir jėgų, ir noro, ir ryžto taip ilgai bylinėtis. GERA ŠIRVINTOSE GYVENTI- čia mūsų namai, čia pasimatė draugai ir prieteliai, melas ir tiesa, grožis ir fabrikuškos. Kiekvienam pagal poreikį

 34. širdelė sako:

  KAIP GERA GYVENTI ŠIRVINTOS:žmonės laimi bylas prieš savivaldybę ,nors nepriekaištingos reputacijos merė žadėjo,kad bylas laimės savivaldybė.

 35. ? sako:

  smalsu, kaip baigesi neteisetai uzimto soc. būsto byla? Gal galite parasyti? aciu

 36. Monika sako:

  sveikinu Laima,labai džiugu,kad teisingumas Lietuvoje egzistuoja.

 37. sako:

  Valio! Valio! Valio!

 38. širvintiškė sako:

  džiaugiuosi ir sveikinu.

 39. Simona sako:

  Sveikinu Laimute su pergale.Laukiame sugrįžtant į darbą.

Jūsų komentaras:


aštuoni + = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]