Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Akreditavimo tarnyba Širvintų ligoninėje atliks neplaninį patikrinimą

Vaikas gydomas Santariškėse/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Pirmadienį rašėme apie apdegusį berniuką, kuriam Širvintų ligoninėje nebuvo suteikta pirmoji pagalba. Beveik dešimt procentų kūno apdegęs vaikas, kenčiantis didžiulius skausmus, buvo išsiųstas nusipirkti tepaliuko kitame mieste.

https://www.krastonaujienos.lt/2017/10/sirvintu-priimamajame-pagalba-veida-apdegusiam-vaikui-receptas-tepalui-ir-rekomendacija-nedalyvauti-kuno-kulturos-pamokoje/

     Pasiteiravome, kaip situaciją vertina Širvintų ligoninės laikinai einantis direktoriaus pareigas VIDMANTAS EIGĖLIS. Jo klausėme: Kaip gydytojas pasakoja apie sekmadienio įvykį? Ar yra tiesos gydytojo žodžiuose, kad ligoninė neturi medikamentų, tvarsliavos? Kokia yra gydytojo V.Sidorov kompetencija? Ar jis gali dirbti Priėmimo skyriuje ir teikti pagalbą? Kaip turėjo elgtis gydytojas ir kokią pagalbą turėjo suteikti šiuo konkrečiu atveju? Ar Jūs, kaip įstaigos vadovas, numatote imtis kažkokių priemonių, kad tokios situacijos nesikartotų? (bauda, instruktažas, dar kažkas)? 

 Pirmoji medicininė pagalba vaikui turėjo būti suteikta Širvintų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje ir tolimesniam gydymui jis turėjo būti nukreiptas į Vaikų ligoninę, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų  filialą.

SAM  

        Ligoninės vadovas bendradarbiauti nepanoro. Ir nuo klausimų išsisuko atrašydamas: “Atsakydami į Jūsų 2017 m. spalio 24 d. elektroninį laišką, informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos ir pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostatomis bei Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos  nurodymais informacijos apie paciento sveikatos būklę ir gydymo aplinkybes neteikiame. Visa informacija pagal galiojančius teisės aktus bus suteikta teisėtiesiems paciento atstovams ir kompetentingosioms valstybės institucijoms. Pagarbiai, Laikinai direktoriaus pareigas einantis Vidmantas Eigėlis”

       ”Krašto naujienos” neprašė atskleisti paciento būklės. Teiravomės apie gydytojo ir ligoninės neveikimą konkrečiu atveju. Tad dėl vadovo neatsakytų klausimų kreipsimės į Seimo kontrolierių ir prašysime tarpininkauti bendraujant su ligoninės vadovu.

           Kadangi ligoninė kalbėti nenori, atsakymų ieškojome aukštesnėse institucijose. Jos buvo gerokai kalbesnės. Atsakymus pateikiame:

         Akreditavimo tarnybos direktorė NORA RIBOKIENĖ:

     ”Dėkojame Jums už pateiktą informaciją ir bendradarbiavimą, ginant pacientų teises. Akreditavimo tarnyba, atsižvelgdama į Jūsų pateiktos situacijos aplinkybes, atliks šio atvejo neplaninį patikrinimą. 

 Kiekvienam pacientui, kuriam iš tiesų prireikia skubios medicinos pagalbos, turi būti suteikiamas gydymas. Kalbant apie pacientus, patyrusius nudegimus, kai yra kenčiamas itin stiprus skausmas, pagalba turi būti suteikiama nedelsiant.

SAM 

     Tik atlikus išsamų tyrimą, įvertinant organizacinius, medicininius dokumentus,  teisės aktų reikalavimus, gydytojų pareigų instrukcijas, paaiškinimus bei kt., galėtume Jums tiksliai ir kompetentingai atsakyti į keliamus klausimus.

      Taip pat tik atlikę tyrimą, taikytume įstaigai sankcijas, kurios priklausytų nuo rastų pažeidimų turinio bei masto. Papildomai pažymime, kad kiekviena sveikatos priežiūros įstaiga privalo per nustatytą laiką užtikrinti reikiamą skubiąją medicinos pagalbą, o jei dėl sveikatos būklės pacientui reikalinga specializuota pagalba – ją organizuoti.

     Informuojame, jog Akreditavimo tarnyba pagal kompetenciją neturi informacijos ir įgaliojimų spręsti įstaigų finansinių problemų. Apie tai Jums galėtų suteikti informaciją Vilniaus teritorinė ligonių kasa bei ligoninės steigėjas Širvintų savivaldybė.

    Atlikę patikrinimą (trijų mėnesių laikotarpyje), informuosime Jus apie rezultatus.”

     Sveikatos apsaugos ministerijos ministro patarėja LINA BUŠINSKAITĖ – ŠRIUBĖNĖ:

      “Dėkojame mamai, kuri nepabijojo ir išdrįso prabilti apie aplaidų gydytojo darbą, tokie atvejai turi būti viešinami. Aprašoma situacija yra negalima ir aplaidus darbas neturi būti toleruojamas.

      Kiekvienam pacientui, kuriam iš tiesų prireikia skubios medicinos pagalbos, turi būti suteikiamas gydymas. Kalbant apie pacientus, patyrusius nudegimus, kai yra kenčiamas itin stiprus skausmas, pagalba turi būti suteikiama nedelsiant. Tad mažąjį pacientą priėmęs gydytojas privalėjo tai padaryti, o ne, remiantis mamos žodžiais, svarstyti, ar sunkiai sužalotas vaikas gali dalyvauti kūno kultūros pamokose.

      Pirmoji medicininė pagalba vaikui turėjo būti suteikta Širvintų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje ir tolimesniam gydymui jis turėjo būti nukreiptas į Vaikų ligoninę, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų  filialą. Čia veikia specializuotas nudegimų skyrius, kuriame, kaip supratome, pacientui jau teikiama reikalinga pagalba. Tiek skubios pagalbos, tiek kituose ligoninių skyriuose pacientams nereikia mokėti už vaistus, reikalingus tvarsčius ar kitas medicinines priemones, nes už tai sumoka ligonių kasos. Visos reikalingos priemonės ir vaistai yra įskaičiuoti į paslaugos kainą ir gydymo įstaigoms už tai sumokama.

       Susiklosčius tokiai situacijai, kokia yra dabar, pirmiausia Širvintų ligoninės vadovas turėtų organizuoti, kad būtų  atliktas tyrimas dėl mažajam pacientui teiktų paslaugų. Taip pat, SAM žiniomis, patikrinimą gydymo įstaigoje jau pradėjo Akreditavimo tarnyba, tad plačiau pakomentuoti bus galima atlikus tyrimą ir ministerijai susipažinus su jo išvadomis. “

           P.S. Šį kartą viešai atsakome ligoninės vadovui į priekaištą, kad tokiu dėmesiu siekiame sužlugdyti ligoninę. Ne, mes puikiai suvokiame, kad ligoninė Širvintose yra labai reikalinga. Bet ji reikalinga tokia, kur pagalba suteikiama laiku ir kokybiškai, kur pacientams nereikia pirkti medikamentų, kur kiekvienas pacientas yra svarbus. Mokesčius vienodus mokame tiek Vilniuje, tiek Širvintose. Tad ir Konstitucijos garantuojamų medicinos paslaugų siekiame vienodai kokybiškų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. peticija sako:

  ar matėt peticiją? nu gudriai sugalvojo ale išsaugot ligoninę, bet apš.. kt Meškauskienę. baisu, kai taip elgiamasi. Ne Meškauskienė kalta, kad valdžiai smegenys pačiuožusios su reorganizacijom ir neteisybėm,

 2. širvintiškei sako:

  Jei Šiukštienė tikrai neatliko savo pareigos, tai reikėjo kreiptis dėl jos nekvalifikuotų veiksmų, o ne čia komentarus rašyti. Kažkodėl nepatikėjau, toks fainas būdas atitraukti dėmesį nuo dabartinių problemų. Taip vaikai daro: aš mušiausi, bet Jonukas , Petriukas ir Antanukas irgi.

 3. Laima sako:

  Visiems pasitaiko. Gydytojai ne ekstrasensai, kiaurai žmogaus nemato. Visgi daugiausiai vadovaujasi tyrimų atsakymais. O jei tų tyrimų neatliekama ar atliekami tik paprasčiausi – tai rezultatas ir Šiukštienės kvalifikacija norimų rezultatų neduoda.

 4. širvintiškė sako:

  Ne geresnis lygis ir kardiologės. Mano vyras su šeimos gydytojos nukreipimu, du kartus kreipėsi su krūtinės skausmu į ponią Jūratę Šiukštienę, bet sulaukė tik patarimo: “jeigu jau taip bijai, tai nusipirk nitroglicerino, o jei ką, išsikviesi greitąją”. Deja, iškviesta greitoji nepadėjo…

 5. O sako:

  Ką padarė? Šlapimo tyrimą ir paprastą kraujo tyrimą? Kaip ir poliklinikoje? Tada sėkmės toliau ten gydantis.

 6. O sako:

  Tai,kad buvau ir visus tyrimus padarė,o poliklinikoj viena pagyvenus daktare vis šneka,kad važiuotumėm į Ukmergę ar Vilnių ,bet ji pati dirba ligoninėj .

 7. Pacientas sako:

  Kreipiausi i ligonines medikus paskire gydima nutare padariti tirimus o pasirodo negali ju padariti nes niera tam kaskokiu regentu sako nauja vedieja labolatorijai vadovauja be jokio issilavinimo ir viska griauna.Tai koke gydimo gali buti kokibe jai negali nei tirimu nei nieko padariti.Manau tas Eigelis jau prisivadovavo.Tai ta akreditacine komisija tegul patikrina viska.

 8. To??? sako:

  Šiaip jau veiksmingiausia pagalba nudegus yra per pirmas 5 min. Ir priemonės yra paprasčiausios, kurių yra kiekvienuose namuose – šaltas (ledinis) vanduo arba ledas iš šaldytuvo. O po to tik pasekmės… .

 9. ??? sako:

  Kalbant apie pirmąją pagalbą, tai ji turėjo būti suteikta visiškai nepriklausomai nuo vaiko susižalojimo aplinkybių. Juk kalba eina apie vaiko sveikatą ir apie jam teikiamas paslaugas, nepriklausomai nuo to, ar jis sužalojimus patyrė nelaimingo atsitikimo metu, ar dėl tėvų nepriežiūros. Manau, kad tikrai medikai turi gydyti visus vienodai. Na kitas klausimas, kad medikas neatliko ir kitų funkcijų, juk sužalotas nepilnametis??? manau, jog privalėjo ne tik rūpestingai suteikti med. pagalbą, tinkamai konsultuoti tėvus, bet ir informuoti vaiko apsaugos institucijas apie šį įvykį??? Gink die, aš nesakau, kad tėvai kalti, nes iš ties nežinau aplinkybių, juk net ir rūpestingiausiose šeimose atsitinka įvairių nelaimių buityje nuo to niekas neapsaugotas. Na o iš pateiktos informacijos, darytina išvada, jog gydymo įstaigai visai net ir nerūpėjo vaiko susižalojimo aplinkybės????

 10. stasė sako:

  Kažkaip paskutinieji komentatoriai nedaskaitė, ką parašiau pirmajame komentare. O tas kur stasei, tai ne mano. Dar kartą sakau, kad nelaimė gali atsitikti ir stovint šalia vaiko, tai nelaimė, o ne nepriežiūra. Mano nuomone dvylikametis yra pajėgus pats nusiprausti pirtyje, o sumaišyti vandens talpas gali ir vaikas ir suaugęs. Čia nelaimė.

 11. stasė sako:

  Kai Vileikiškyje vdc buvo sužalotas vaikas, tai nieko baisaus, o kai nelaimė atsitiko namie, tai jau bauskim, kaltinkim, juk mama išdrįso pasiskųsti. O kur atjauta?

 12. Pagal Stasę sako:

  Iš eismo įvykių nukentėjusių negelbėkim. Lai miršta ant asfalto. Tiesa, visus gydytojus ir sesutes atleiskim iš darbo. Nes visos traumos ir ligos tik dėl nepriežiūros. Tad nevertos dėmesio. Stase, pirma suteikit pagalbą, o tada ieškokit kaltų. Negi sunku tai suvokti?

 13. Stasei sako:

  Dauguma vaiku traumu del tevu neatsakingumo.

 14. stasė sako:

  Dabar apkaltinti mamą paprasčiausia. Rankas ir kojas vaikai susilaužo ir tėvams stebint, o jeigu viską už juos darysi iki pilnametystės, tai kas iš jo išaugs? Šeimoje atsitiko nelaimė. Tam mokam mokesčius, kad gautume skubią ir kvalifikuotą pagalbą. Nenoriu mokėti mokesčių tik tam, kad kažkoks beširdis daktariukštis sočiai gyventų. Jei nenori ar nesugeba gydyti, lai eina griovių kasti, kartu su vadovu, kuris gina tokį pavaldinį. Įsijautė čia į dievų vaidmenį. Ponai, jus esat paslaugų teikėjai, tik ilgiau mokyti negu kirpėja. Bet aptarnauti turit taip pat maloniai, kitaip eisit šunims šėko pjauti.

 15. Paaugliai sako:

  Paaugliai gėdijasi savo kūno. Visais laikais taip buvo. Tad normalu, kad maudosi vieni. Be to, jei tokio amžiaus berną praustų mama, traktuotų kaip seksualinį priekabiavimą. Jau net darželinuko negalima auklėtojai apkabinti be jo sutikimo.

 16. To Ačiū sako:

  O kita medalio pusė kalba- Vaiko nepriežiūra, kaip galima leisti tokį mažą vaiką į pirtį vieną???
  Net mūsų senoliams buvo aišku, kad moterys ir vaikai į pirtį eina paskutiniai, jai atvėsus.

 17. Gyventoja sako:

  Rajono aktualijas seku visada. Ir prisimenu kokį spaudimą dėl ligoninės skolų per žiniasklaidą,gaudavo buvusi ligoninės vadovė. Sakyčiau, labai švelnų, palyginti su spaudimu, skirtu dabartinių valdžiukių taip nemėgiamai kitai buvusiai vadovei, Sesutei. Skaitydavau abu laikraščius ir puikiai prisimenu ką ir kiek skundė, kiek valdžiukė su božegraika priešakyje tikrino, ir kaip į paklausimus atrašydavo ta jūsų Sesutė.
  Niekada neparašė, kad domėjimasis paprasčiausiais aktualiais klausimais yra ligoninės žlugdymas. Nors tai akivaizdžiai matėsi. Per visą Lietuvą živka pareiškė, kad skųs STT,FNTT, viešųjų pirkimų tarnybai, ir kam tik nori.
  O čia akivazdžiai patys žlugdo ir rėkia, kad kiti jiems kenkia. Jei pats durnas esi, nekvailink kitų; statytinis vaduke

 18. Ačiū sako:

  Ačiū mamai už pilietiškumą! Keldami problemas į dienos šviesą galim išsikovoti geresnių paslaugų. Žmonės, netylėkit.

 19. LEP sako:

  Pusantrų metų direktorius LEP. LEPinasi? Turbūt nelemta tapti nuolatiniu. Skaidrusis likimas nemato savo vizijose. Kam giti tą, kuris tavęs nemato?

 20. Virginijus sako:

  Trijų laiškų interpretacija. 1.Atsakai žiniasklaidai iš karto; 2.Atsakai žiniasklaidai per 24 valandas; 3.Vis tiek atsakai ir atsakai už atsakymų neteikimą. Ir pabaigai- daugiau klausimų nesulauki, ir pats savęs klausi, ką daryti ir kur….

Jūsų komentaras:


penki − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]