Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Bagaslaviškyje dalintasi lino savybių paslaptimis

DSC_0065/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos ir video autorės /

       Jau dvidešimt septynerius metus Bronislovas ir Janina Vošteriai savo kruopščiu darbu augina ir puoselėja linų, grikių, avižų kultūras, gamina iš jų ekologiškus produktus. 26 hektarų plotas rimtam ūkininkui atrodytų nedidelis, bet turint omenyje garbų ūkio šeimininkų amžių, nejučia imi stebėtis, kaip jie pajėgia viską apeiti ir sužiūrėti. Tačiau šitaip kalbėti galėtų tik tas, kas niekada nėra susidūręs su šiais charizmatiškais žmonėmis, kurie ypatingai myli savo darbą, gimtinę ir gyvenimą. Kaip sako patys šeimininkai, jėgų ir energijos jie semiasi iš sveikos mitybos, gamtos ir gerų žmonių.

    DSC_0001 Šiemet tradiciniu tapusį pažintinį renginį “Linų šventė” pagerbė net LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Dalyvavo rajono merė ir administracijos direktorė, bei Seimo narys P.Čimbaras.

       Šventės šeimininkas Bronislovas vis pasakojo ir pasakojo apie linų naudą žmogaus organizmui. Jį papildė žinomi mokslo žmonės. Apie šalto spaudimo aliejaus išskirtines savybes kitų aliejų kontekste pasakojo mokslų daktarė Dainora Grudienė, profesorius, gydytojas Liutauras Labanauskas, žemdirbių patirtimi dalijosi gamtos mokslų daktaras, etnologas, profesorius Libertas Klimka. Susirinkusiuosius pasveikino ir nauja Širvintų rajono gyventoja – būrėja Vaiva Budraitytė, neseniai su vyru Musninkų seniūnijoje nusipirkusi žemės ir auginanti bites.

       DSC_0003 Čia pat, šalia didžiosios palapinės, gardžius sveikuoliškus valgius gamino tarptautinių konkursų laureatas Povilas Mikalajūnas iš Joniškio rajono. Jis išvirė 160 kg žirnių košės, 140 kg avižų košės ir šimtą litrų sriubos.

       Klausydamiesi pasakojimų ir gilindamiesi į sveikos gyvensenos ypatumus, svečiai gurkšnojo šiltą žolelių arbatą, ragavo gardžias košes ir mėgavosi reginiu scenoje. O čia, pagalandę liežuvius, vis istorijas pasakojo Onutė Valančienė ir Kazys Visackas. Jie ne tik linksmino, bet ir paegzaminuoti svečius spėjo. O prizai išties vertingi – Liubomiro Vošterio auginama ir gaminama produkcija. Vedančiuosius keitė pakviesti kolektyvai.

    DSC_0020Apie lino kelią dainavo šios šventės bičiuliai – J. Sarpauskienės vadovaujamas Širvintų mišrus choras „Dermė“, chorui dirigavo Gintaras Pauliukonis. Visus savo skambiais balsais ir grakščiais judesiais džiugino operos primadonos “Trys panteros”. Gelvonų filialo folklorinis ansamblis “Savingė” svečius išjudino šokti. O širdį glostančias dainas dovanojo Anciūnų kaimo kapela.

    Čia pat vyko žolininkų, ūkininkų, kepėjų, verpėjų ir šiaip darbščių žmonių turgelis. Juo susidomėjo ir Seimo pirmininkas domėjosi ūkininkų gyvenimu, jų pristatoma produkcija ir pirko jų prekes. Šaltalankių produkcijos pristatytojai iš Latvijos gražia lietuvių kalba kalbėjosi su garbiu svečiu.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ vienas = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]