Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

„Gimę tą pačią dieną“

      Trys žmonės gimė lygiai tais pačiais metais, tą patį mėnesį, tą pačią dieną. Gimė toje pačioje šalyje, priklauso tai pačiai kartai – tačiau jų gyvenimai pasisuko skirtingomis linkmėmis. Vienas iš jų tapo žymiu, o likusieji du kuria savo paprastus gyvenimus, tačiau su nepaprastomis istorijomis.

       21905647_10214057732859976_2097359555_n „Mano mėgstamiausias patiekalas buvo juoda duona, aptepta sviestu ir apibarstyta cukrumi. Tačiau tėtis, žinodamas jog išėjusi į kiemą aš šį gardėsį tiesiog išdalinsiu, visuomet tepdavo dvi riekes – vieną dalyboms, kitą man.“ – prisiminimais apie vaikystę dalinosi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji augo nepriteklių kamuojamoje šeimoje, tačiau tai tik dar labiau užgrūdino būsimąją politikę. „Jau nuo vaikystės „eidavau laukais“. Augau viena ir buvau labai savarankiška. Tėvai man suteikė absoliučią veiksmų laisvę, tačiau aš tai priėmiau ir kaip absoliučią atsakomybę: aš galėjau daryti viską, o todėl nedariau nieko.“. Turbūt kaip niekad atvira Prezidentė dalinosi tiek vaikystės, studijų metų prisiminimais, tiek prisiminė pirmuosius žingsnius politikoje. „Kai mama per radiją išgirdo Lietuvos himną, ir kuomet buvo keliama vėliava, ji tik tada pasakė tai, kas buvo slepiama nuo manęs visą gyvenimą. Jeigu aš būčiau tokius dalykus žinojusi anksčiau, tikrai nežinau, kaip būtų pasisukęs mano likimas.“- taip pasakojimą apie gyvenimą apvertusias naujienas pradėjo Dalia Grybauskaitė.

     22155274_10214120373225946_719033030_n„Aš palikau raštelį ir išvažiavau. Jis ištuštino visas sąskaitas, galvodamas kad mane sustabdys, tačiau nesustabdė. Įsivaizduokite, kaip užsieniečiui vyrui atrodė, kai moteris, pasiėmusi vaiką išvažiuoja atgal į Tarybų Sąjungą! Jis niekada man neatleido…” – rašytoja Rūta Vanagaitė, kaip visada nestokodama ironijos, prisimena savo sugrįžimą iš Suomijos į Lietuvą, kurioje jau kūrėsi Sąjūdis. “Aš atvažiavau iš Vakarų, su mintim, kad čia dar tarybinis teatras – tuoj mes čia viską pakeisim, “sumoderninsim”, aktoriai “pereis” ant autorinių sutarčių, ir ką? Pasirodo niekam čia nieko nereikia, niekas čia nieko nenori…” – apie pirmuosius savo, kaip teatro meno vadovės žingsnius, pasakoja legendinio teatrų festivalio “LIFE” įkūrėja.

   „Pirmas mano prisiminimas – tai į kiemą Rotundo gatvėje, Vilniuje, užsukdavęs pienininkas. Iš jo būdavo galima nusipirkti pieno, varškės. Žmogus tiesiog bandė prisitaikyti prie pasikeitusių laikų.“ – architektas Algirdas Kaušpėdas pasineria į prisiminimus. „Kai gimė antroji dukra, Algė, jau egzistavo „Antis“. Turiu prisipažinti, kad mes su žmona nebuvom orientuoti į šeimą- mes negyvenom dėl vaikų, mes gyvenom dėl paties gyvenimo. Jeigu dabar paklaustumėte – ne, aš nebuvau geras tėvas, tikrai nebuvau…“ – sunkiai rinkdamas žodžius žinomas muzikantas prisiminė ir jo gyvenimą apvertusį tragišką įvykį.

     „Tai tik maži fragmentai, o mūsų pašnekovai jautriai ir atvirai prisimindavo visą savo gyvenimo kelią.“ – sako dokumentinių apybraižų ciklo „Gimę tą pačią dieną“ bendraautorė Violeta Baublienė. – „Ko paklausti žmogaus, apie kurį, atrodo, visi viską žino nuo a iki z? Kartais nereikėdavo net klausti: įsijautę pašnekovai išpasakodavo tokius asmeninius dalykus, kurių turbūt nebūdavo pasakoję net artimiausiems žmonėms…“.

    21905396_10214057732619970_144142448_n  „Sunku rasti žmones, kurie gimę lygiai tais pačiais metais, tą patį mėnesį ir tą pačią dieną. Dar sunkiau rasti tuos, kurie būtų linkę kalbėti prieš kamerą –  matyt kaltas tas amžinas lietuviškas kuklumas. Tačiau jeigu jau prabildavo, išgirsdavome tokių istorijų, kurių net geriausi Holivudo scenaristai nesugalvotų.“ – įspūdžių kupina kita kūrybinės grupės narė Danutė Skudžinskaitė.

      „Yra tiek istorijų, tiek asmeninių dramų, tiek atvirumo – kaip viską sutalpinti į nepilnos valandos filmą? O juk dar reikia nepamiršti ir istorinių datų, kurios įtakojo mūsų apybraižų herojų likimus. Kokiu laikmečiu jie augo, kokie įvykiai pakeitė jų gyvenimus, kaip nuo santvarkos priklausė jų asmeniniai pasauliai?“ – retoriškai klausia „Gimę tą pačią dieną“ prodiuseris Vygintas Prebergas. „Projekto tikslas, kad žiūrovas anapus ekrano susimąstytų apie savo asmeninę istoriją: kas mane pavertė tuo, kuo esu dabar? Kurie mano sprendimai atvedė mane į šią dieną ir šią vietą? Kokie maži, kartais net atsitiktiniai dalykai apibrėžia mane kaip asmenybę?“ – projekto esmę nupasakoja prodiuseris.

      Prezidentė Dalia Grybauskaitė, architektas Algirdas Kaušpėdas, rašytoja Rūta Vanagaitė, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius, renginių organizatorius Jogaila Morkūnas, atlikėjas Andrius Mamontovas, TV laidų vedėja Loreta Sungailienė – tai tik dalis žmonių, su kurių asmeninėmis istorijomis žiūrovai gali susipažinti naujajame LRT sezone, pirmadieniais 19:30.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Galimai debilui rokui sako:

  Kas man iš tų trinkelių ir betono, o kokią aš pažinojau, tokia ir liks.

 2. To negrazu sako:

  Jau turbinosi, bet matyt napadeda cia nei silikonai, nei botulinai. Labai jau ismalta buvo

 3. negražu sako:

  ne visiems porcelenas ikandamas. o kai kam subinę pasiturbint reikia- nesexualei plokščia

 4. Rokas sako:

  Debilas tu Robinas. Nesu Pinskuvienes gerbejas, bet tvarkosi jinai rajone kaip mazai kuris meras. Tik dziaugtis o ne sudus malti, kaip jusu bedante zvaigzde.

 5. Robinas sako:

  Taip, turime „žvaigždę”. Pasakai iš kokio rajono esi ir kas to rajono vadinama merė ir visi juokiasi.

 6. nu taip sako:

  turim žvaigždę- visa Lietuva žino.

 7. Anonimas sako:

  to gal

  Tai jau turime 1 uztekintą zvaigzde, ar dar bereikia.

 8. Gal sako:

  Čia gal tas serialas, kur Širvintose filmuoja? Vis tikimės patekti…

 9. Laima sako:

  malonu skaityti. Ačiū.

 10. Komentatoriui "ne" sako:

  Tai jei nori apie ŽoPą, DaPą ar mėlyną spalvą, atsiversk iš karto ŠiKą, ten tik apie juos vien raśoma, nereiks laiko čia gaišti. Ot nesusipratėlių kokių vis dar esama.

 11. ne sako:

  skaiciau visai bereikalo ir gaisau laika be reikalo, nes nieko neradau nei apie pinskuvene, nei apie darbo partija, neu uspaskiiska, nei apie teismus, nei apie paskelbima zvaigzde. Kita karta prasau deti medziaga atsakingiau, kad nereiketu gaisti laiko ir skaityti be reikalo. Dekoju labai is anksto.

Jūsų komentaras:


aštuoni − = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]