Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kreipimąsis dėl techninių projektų viešinimo

ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIAI 

 

Širvintų rajono savivaldybės merei

Živilei Pinskuvienei

 

DĖL TECHNINIŲ PROJEKTŲ VIEŠINIMO

2017-10-24

Širvintos

       Įsibėgėjo 2014-2020 Europos Sąjungos struktūrinės paramos projektų įgyvendinimas. Didelę dalį Širvintų savivaldybės biudžeto sudaro parama, kuri atkeliauja iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Daugeliui atrodo, kad šie pinigai yra tarsi dovana, kuri nesibaigs niekada. Visiems žinoma, kad po 2020 metų Europos Sąjungos parama Lietuvai sumažės, todėl Savivaldybės vadovams turėtų rūpėti ne tik kaip pinigus išleisti, bet kad investicijos būtų sėkmingos ir ilgalaikės, tarnautų bendruomenės poreikiams, o jų išlaikymas nebūtų našta. Ne veltu sakoma, kad dovanoti ar lengvi pinigai greitai ateina, tačiau taip pat greitai ir išeina. Per valdžios laikraštį „Širvintų kraštas“ pateikiamos tik geros ir gražios žinios apie įgyvendinamus projektus, tačiau realybė yra kita.

     Projektų įgyvendinimas mūsų Savivaldybėje – tai tarsi lenktynės kuo greičiau pasirašyti sutartį ir pradėti darbus, o toliau veikti pagal susiklosčiusią situaciją. Kiek šiuose reikaluose neišmanymo, savanaudiškumo, vienašališkų, neskaidrių Savivaldybės vadovų sprendimų, Savivaldybės administracijos nekompetencijos, sunku spręsti. Tačiau aišku viena – projektai įgyvendinami neskaidriai, statybos darbų rangovai parinkti neparengus techninio projekto Savivaldybei nenaudingu pirkimo būdu, darbų kokybė prasta. Apie šias ir kitas, kai kurių projektų įgyvendinimo problemas mūsų Savivaldybėje yra pasisakiusi Valstybės kontrolė ir Viešųjų pirkimų tarnyba. Europos Sąjungos pinigai – tai mūsų visų pinigai ir visi turime teisę žinoti, kaip jie yra panaudojami, todėl informacija turi būti prieinama kiekvienam gyventojui, norinčiam susipažinti, o projektų viešinimui ir informacijos pateikimui, turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Savivaldybės gyventojai, negavę informacijos Savivaldybėje, kreipiasi į mus kaip Savivaldybės tarybos narius, bet ir mes informacijos turime tiek, kiek surandame internete. Apie kokį viešumą, gyventojų įtraukimą, sprendžiant bendruomenės reikalus, galime kalbėti, kai Tarybos nariai norintys susipažinti su vieno ar kito statomo objekto techninio projekto sprendiniais turi prašyti Savivaldybės valdžios malonės? Tai nėra konfidenciali informacija, o Savivaldybė nėra privati organizacija. Toks Savivaldybės vadovų elgesys nekuria pasitikėjimo tarp valdžios ir žmonių, menkina (griauna) savivaldą. Šūkių „Širvintos – miestas, kuriame gyventi gera“ ir „Širvintos gražinasi“ tvirtinimas ant statybviečių tvorų nesukuria prielaidų tampresniam bendradarbiavimui tarp vietos valdžios ir žmonių. Ar tokioje bendruomenėje, atsakingiems ir pilietiškiems žmonėms dar liko vietos, ar čia gyvenančių ir kuriančių žmonių nuomonė nieko verta? Esamai vietos valdžiai žmogus nereikalingas, jo nuomonė tik kliūtis į(pa)sisavinant Europos Sąjungos, Valstybės ir Savivaldybės pinigus. Kokia Širvintų rajono savivaldybės internetinio puslapio paskirtis? Dar vienas, papildomas informacinis šaltinis tarnaujantis vietinės valdžios savigyrai, nors galėtų būti naudojamas gyventojų informavimui?

      Šiuo viešu Savivaldybės tarybos opozicijos narių pareiškimu kreipiamės į Savivaldybės merę reikalaudami, kad išsami informacija apie statomus objektus (statybos vieta, finansavimo šaltinis, objekto vertė, rangovas ir pan.) ir statinių techniniai projektai, kuriems yra išduotas statybą leidžiantis dokumentas, Savivaldybės interneto svetainėje būtų viešai prieinami visiems norintiems susipažinti.

 Širvintų savivaldybės tarybos nariai

Kęstutis Pakalnis

Vidmantas Mateika

Jonas Purvaneckas

Jūratė Šiukštienė

Vytas Šimonėlis

Užsakymo Nr ŠS 17-45


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. skaitytoja sako:

  Galima jausti, kad dėl nemokšiškų teisinių klaidų ateityje savivaldybės biudžetas turės rimtų bėdų

 2. to sako:

  pakelkit galvas ir pamatysit pre kekvieno objekto informacini stenda pqnai

 3. Laima sako:

  Ačiū, kad pagaliau kreipėtės raštu, tai turi būti daroma nuolat ir tegu negalvoja, kad savivaldybė ir įstaigos jos nuosavybė.

 4. oi sako:

  a ką ten savibledybėj Adomėnas su kažkokia Skaiste veikė? aptarė svarbius reikalus- kokius? FB dalinasi fotkėm, a nieks nieko nežino?

 5. Taip sako:

  Saunuoliai opozicija,kuo daugiau reikalaukite viesumo,mes turime zinoti,ir butina paviesinti,kokios sumos sumoketa atleistiesiams?9

 6. !!!!!!!!!!!!!!!!! sako:

  Ar dar yra kur Lietuvos savyvaldybėse tokie cirkai, kai kelių tvarkymo darbai darbai padaromi objektų net nepatvirtinus taryboje????????? Kur žiūri savivaldybės kontrolierė?????? Iki ko prieita!

 7. Labai gerai sako:

  Labai gerai, dėkui tarybos nariams, už kreipimąsi. Sveikintina, jeigu ir toliau, jūs kiekvieną savo raštišką kreipimąsi, užklausimą ir pan. talpintumėte viešai, ir gautus atsakymus pateiktumėte viešai. Kiek pastebėjau, tai mūsų krikštolas labai bijo viešumo. ir tikrai neįtikėtina būtų, jog gautumėte skaidrų atsakymą. Tačiau būtent tie “mįslingi” atsakymai daug parodo, todėl skelbkite juos ir rodykite, nes matomai, kad krištolas “dumblėja”.

 8. Monika sako:

  baikit,koks čia dar paviešinimas.Greičiau eilinį kartą pasityčios,nes reikia parodyti savo netaktą,neišprusimą.

 9. įsisvajojo sako:

  aha, ims ir paviešins. nesulauksit. vistiek jūs visur kalti likot ir liksit. kol žmonės bus patenkinti, kol niekas nieko nereikalaus, tol taip ir bus

Jūsų komentaras:


keturi × du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]