Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kultūros viceministras: „Bibliotekoms tenka ypatingai svarbus vaikų ugdymo vaidmuo”

       mergaite-skaito-knyga-68085178Vakar Kultūros ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka seminare tema „Viešųjų ir mokyklų bibliotekų bendradarbiavimo patirtys ir gerosios praktikos mainai” pristatė geriausias mokyklų, bibliotekų bendradarbiavimo patirtis bei nusibrėžė dar platesnius uždavinius ateičiai.

      „Mūsų požiūriu, bibliotekoms tenka ypatingai svarbus vaidmuo stiprinant vaikų ir jaunimo kultūrines ir informacines kompetencijas, raštingumą ir kūrybingumą”, — kalbėjo viceministras Renaldas Augustinavičius.

       Viceministras Renaldas Augustinavičius pabrėžė, kad kultūros sektorius kartu su švietimo įstaigomis yra plati ir profesionali infrastruktūra, ir pažymėjo, kad labai svarbu pasidalinti turima bibliotekininkų ir kultūros darbuotojų patirtimi ir rasti geriausius vaikui, bendruomenei, efektyviausius bibliotekai būdus, kaip gerinti kokybę ir prieinamumą. Anot R. Augustinavičiaus, patirtis ir įdiegta praktika, įvairių bibliotekų jungtinės veiklos modelių analizė leidžia įvertinti ekonomines sąlygas, finansines galimybes, esamą ir būsimą tokios veiklos poreikį regionuose.

       Viceministras išdėstė ir pagrindinius klausimus, į kuriuos būtina atsakyti norint skatinti ne tik glaudesnį kultūros ir švietimo sektorių bendradarbiavimą, bet ir realizavus geriausius pasiūlymus bei idėjas pasiekti konkrečių veiklos rezultatų formuojant darniai veikiantį bibliotekų tinklą. „Turime rasti priimtiniausius skaitytojui ir veiksmingiausius, efektyviausius bibliotekoms būdus, kaip racionaliai naudojant išteklius, turimas kompetencijas ir profesinį potencialą ir taikant įvairias bendradarbiavimo formas tenkinti informacinius, edukacinius ir kultūrinius mokyklų, mokinių ir vietos bendruomenių poreikius”, – pabrėžė Renaldas Augustinavičius.

        Lietuvoje turime ne vieną gerosios praktikos pavyzdį, kaip biblioteka gali efektyviai įsijungti į vaikų ugdymo, kūrybiškumo skatinimo procesus. Šis seminaras tai pirmas žingsnis, siekiant aptarti savivaldybių viešųjų ir mokyklų bibliotekų jungtinės veiklos organizavimo gerosios praktikos pavyzdžius, įvertinti kylančias problemas bei ieškoti galimų šių problemų sprendimo būdų. Tiek mokyklos, tiek viešajai bibliotekai mokinys yra skaitytojas, turintis savų interesų, kuriam reikia kokybiškų paslaugų ir informacijos, tinkamos bibliotekos aplinkos, kuris nori naudotis naujausia įranga ir inovatyviomis technologijomis.

       „Tad seminaro tikslas ir yra apibendrinti, kokios šiuo metu taikomos bendradarbiavimo formos būtų tinkamiausios, siekiant pagrindinio bibliotekų tikslo – stiprinti mokinių kultūrinių, informacinių kompetencijų bei raštingumo ugdymo veiklas, skatinti jų kūrybingumą ir kultūrinę savimonę”, – apibendrino viceministras Renaldas Augustinavičius.

       Šiandien bibliotekos turi galimybių plėtoti labai įvairias veiklas, tokias kaip knygų ir periodikos skolinimas, duomenų bazių ir viešos interneto prieigos suteikimas, žaislotekų ir viešų erdvių individualizuotam mokymuisi, saviraiškai ir kūrybingumui atvėrimas. Čia renkasi bendruomenė, vyksta edukaciniai ir kūrybiniai renginiai. Viešųjų ir mokyklų bibliotekų veikla išsiplėtė ir vienoje svarbiausių mūsų visuomenei sričių – bibliotekos tapo neatsiejamos nuo aktyvaus ir įvairiapusio vaikų ir jaunimo mokymo ir mokymosi proceso.

      Lietuvoje veikia 2505 bibliotekos, iš kurių 1003 bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekos (2016 metų duomenys).

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. O o sako:

  taip, per kelias valandas, kaip dabar dirba filialuose, atlikti visų būtiniausių darbų neįmanoma, nes tam trūksta laiko! Kas belieka, tik dirbti neatlygintinai, ir gan didelę laiko dalį. Nors tai atrodo graudžiai keista. Viltis miršta paskutinė, tikimės supratimo.

 2. o sako:

  o bibliotekas prisiminė. nu jo, veikia. dirba, parodėles daro, renginukus. o iš tikrųjų merdi. ir laiksosi tik todėl, kad bibliotekininkės neskaičiuoja savo darbo valandų, važiuoja iš fondo knygų skolintis, vėl atgal krūvom veža- anksčiau ateina, vėliau išeina, o gauna cielą š..dą. dirba, kur dings kai darbas vietoj. bet kai pagalvoji…

 3. ??? sako:

  Yra svarbesnių misijų už bibliotekas. Pvz. – niekaip nesupratau iki šiolei, kam mažo rajono merui reikalingos bent kelios etatinės patarėjos ar padėjėjos, ką jos veiks ir už ką algą gaus. Pasirodo – darbo iki kaklo – reikia arbatėlės pokelius dovanoms į dėžutes dėlioti, kaspinėlius raišioti, reikia dėžutes užsakyti ir jų dizainu pasirūpinti, būtinai prižiūrėti, kad merės pavardė ant jų puikuotųsi. Sakote, tai ne darbas, o merės įvaizdžio darymas ir dar už mūsų visų pinigus…Galvokite, ką norite , bet aš merės vietoje tuos oi kokius nemažus pinigėlius geriau mokykloms skirčiau, kad mokytojui popieriaus ir kitų dalykų už savo pinigėlius pirkti nereikėtų. Bet užtat tokie durneliai kaip aš niekada merais ir nebus. Skanios merės arbatėlės visiems ją gavusiems!!!

 4. Robinui sako:

  Tai va ir sakau. Gal ministerija nėra informuota, kad „svarbios misijos” Širvintose nėra kur vykdo

 5. Robinas sako:

  Taigi mūsų rajone bibliotekas išdraskė „krištolinė” su savo šutve, o ne ministerija.

 6. Ypatingas vaidmuo sako:

  O tai kam išdraskėt? Mūsų rajone jos ant juoko po dvi valandas tedirba

Jūsų komentaras:


devyni × = trisdešimt šeši

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]