Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų mieste tikrinama daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo patalpų priešgaisrinė būklė

     foto1 Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai,  kartu su UAB „Širvintų komunalinio ūkis“ atstovu Valentinu Kavaliausku nuo š. m. pavasario lankosi Širvintų miesto daugiabučiuose pastatuose. Lankymosi tikslas – užtikrinti  Širvintų mieste esančių daugiabučių gyvenamųjų namų bendro naudojimo patalpų priešgaisrinę būklę. Dažnai stebima situacija, kai gyventojai rūsių koridoriuose, laiptinėse kaupia sendaikčius ar kitas degias medžiagas, kuriems užsidegus būtų uždūminti evakuacijos keliai, o liepsnai išplitus į ventiliacijos kanalus  kiltų pavojus net viršutiniuose aukštuose gyvenančių žmonių gyvybei.

       foto3Susitikimų su  gyventojais metu, pareigūnai konsultuoja kokių reikalavimų reikia laikytis daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, kad būtų maksimaliai sumažinta gaisro kilimo rizika ir užtikrintas gyventojų saugumas. Vadovaujantis Bendrosiomis gaisrinės saugos taisyklėmis, daugiabučiuose gyvenamuosiuose pastatuose draudžiama užkalti, užtverti, užkrauti įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais laiptines, koridorius, balkonus, lodžijas, liukus, angas ir kitus išėjimus, skirtus žmonėms evakuoti,  rakinti aukštų holų, bendro naudojimo koridorių ir evakuacinių laiptinių duris, išskyrus duris, turinčias stacionarų atrakinimo iš vidaus įrenginį. Tai pat rūsiuose ir cokoliniuose aukštuose draudžiama užkrauti, užtverti praeigas, laikyti suslėgtųjų dujų balionus, ypač degias, labai degias medžiagas, preparatus ir  sprogstamąsias medžiagas. Šiukšlės iš rūsių langų prieduobių turi būti nuolat valomos, pastatuose po laiptais ir techninėse nišose draudžiama laikyti degias medžiagas ir preparatus. Kopėčios, skirtos patekti iš statinio laiptinės ant stogo, turi būti tvarkingos ir pritvirtintos, o rakinamų stogo liukų, durų, langų raktai turi būti laikomi ten, iš kur juos galima paimti bet kuriuo paros metu.

      foto2 Visiems daugiabučių gyventojams derėtų žinoti, kad gaisro metu greičiausiai plinta „pražūtingi“ dūmai, kurie labai sparčiai užpildo laiptines ir užkerta evakuacijos kelius iš aukštesniuose aukštuose esančių butų, o vėliau per pastato konstrukcijų nesandarumus, ventiliacijos kanalus ir kitas komunikacines angas dūmai užpildo ir gyvenamąsias patalpas. Gaisro metu į tokias dūmų „kišenes“ pakliuvę daugiabučių gyventojai kartais renkasi rizikingą savo gyvybei šuolį per langą ar balkoną, kiti gi taip ir žūsta, jei laiku nesulaukia ugniagesių pagalbos. Kiekvienas daugiabučio, gyventojas prieš išnešdamas daiktus ir medžiagas į laiptinę ar rūsį,  turėtų gerai susimąstyti, ar taisyklės nedraudžia jų ten laikyti. Juk neatsakingu poelgiu gali sudaryti sąlygas kilti ir išplisti gaisrui, tuo pačiu sukelti pavojų visiems gyvenantiems daugiabutyje. Beje, gaisrą sukėlusiems  asmenims yra numatyta ir baudžiamoji atsakomybė. Taigi ugniagesių atstovai primena, kad visų nemalonių galima išvengti labai paprastai – tereikia  visiems gyventojams laikytis taisyklėse numatytos tvarkos.

       Širvintų  rajono savivaldybėje esančių daugiabučių gyvenamųjų namų bendro naudojimo patalpų priešgaisrinę būklę planuojama tikrinti ir ateityje, į pagalbą pasitelkiant atskirų žinybų specialistus ir Širvintų r. savivaldybės atsakingus darbuotojus. Pareigūnai primena, kad laiku nepašalinus patikrinimų metu nustatytų pažeidimų, pažeidėjams bus taikomos  Administracinių nusižengimų kodekse numatytos poveikio priemonės.

Širvintų PGDT informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi + = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]